www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 12:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 278 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 08 ožu 2012 15:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
čini mi se da je nekima forma zamijenila sadržaj tj.ono bitno.

Meni osobno je svejedno na kojem je jeziku jer jedino što ja kao laik mogu reći je da mi se nešto više ili manje sviđa,kako će se misa slaviti spada na Crkvu i svećenike da o tome odlučuju i prosuđuju.

A ono bitno u svemu tome je koliko ja sudjelujem u misi i koje plodove ima u mom životu.O tome odlično ovdje piše:

Citat:
Čekam te vani

Vidim, odlaziš u crkvu.

Ne zanima me što ćeš u njoj raditi,iako mislim da ćeš se pomoliti. Nimalo ne marim zato hoćeš li stajati ispred oltara ili tamo kod vrata, hoćeš li moliti sjedeći ili klečeći, pognute glave i zatvorenih očiju... ili ćeš buljiti u sliku na oltaru, udarati se u prsa, micati usnicama, šaptati riječi molitve i prebirati među prstima zrnca svete krunice...

Sve su to izvanjske i jednostavne radnje pomoću kojih nije teško prevariti čovjeka.

Čekam te vani.

Kad izađeš iz crkve i vratiš se među ljude, pripremi se za susret sa mnom. Tada ću te nemilosrdno pratiti, promatrati, suditi, a možda i osuditi. Imam pravo to učiniti. Naime, želim znati: jesi li u crkvi doista razgovarao s Bogom, ili si se samo s njime poigravao?

Želim se uvjeriti čini li molitva čovjeka stvarno drukčijim, boljim?

Uvjerim li se da si ohol, pohlepan, sebičan, svadljiv, uvredljiv, zavidan, brbljav, površan... znat ću da ti molitva ne valja. A uvjerim li se da u obitelji, na poslu, u školi, trgovini, autobusu... ne znaš s ljudima razgovarati, znat ću sigurno da ne znaš ni s Bogom razgovarati.

Ako te neprestano netko treba tješiti i hvaliti, znat ću da u crkvu nisi išao radi Boga, slaviti njega, već obožavati sebe...

Ali budu li tvoje usne izgovarale riječi mira, radosti, povjerenja i utjehe, budu li tvoje oči otvorene za nevolju bližnjega, bude li tvoja ruka podizala nemoćne, bude li tvoje srce imalo razumijevanje za druge, bude li opraštalo i ljubilo, ... znat ću da si u crkvi doista razgovarao s Bogom!

Čekam te vani..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2012 15:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ne boj se Discipula, to je Marija mislila na mene, ja sam jedini provokator na ovome forumu!
Ali da nema mene, došao bi neki drugi provokator. Tako da je bolje da mene trpite, jer ko zna kakvo đubre bi došlo umisto mene! :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2012 15:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
Ne boj se Discipula, to je Marija mislila na mene, ja sam jedini provokator na ovome forumu!
Ali da nema mene, došao bi neki drugi provokator. Tako da je bolje da mene trpite, jer ko zna kakvo đubre bi došlo umisto mene! :mrgreen:

Ja osobno ne mislim da si provokator, više si avanturist, i da voliš ekstremne igre.
Evo više me živciraju ovakvi postovi kao od marije-nade, nego tvoji, jer opali s visoka po tko zna kome i nek si svi misle, zato što nije u redu ono što ona misli da nije u redu.
Pa ima se za to pp, ili admn da banira, ili ignoriranje.
Mislim osobno da nije u redu ovako prozivati nekakve fantome po forumu. Svatko ima pravo pisati, dok ne vrijeđa nikog, a ako se nekom ne sviđa, nek preskoći.
Ko da meni neke svari ovdje ne smetaju, i šta sad? Sad bi trebalo iči u lov na vještice, jer nećije mišljenje iskače iz nečijeg kalupa!!
Svi smo mi Crkva Kristova i ima nas svakavih, i nek pišu svi koji žele.
Zato ima iskusnijih i onih koji su potkovani za neke stvari i teme.
A ne da se ovako proziva nekakve duhove po forumu, za nešto što nekom nije sjelo.
Čak mislim da je mnogima koji čitaju a ne pišu po forumu ovo možda i razlog!!
Dopustite drugima da ne misle kao i vi!! HVALA!! :( :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2012 17:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
meni je najvažnije da sam na Sv. misi, dal ona bila sa svečenikom okrenutim prema nama ili od nas manje bitno. uostalom ako je Crkva dozvolila da se Sv. misa slavi na sadašnji način onda ne vidim niš loše...

samo da velim, kod mene u mojoj župi, kad se slavi Sv. misa kaj nikak nemrem progutati je harmonika u zboru, kad sam to čul djelovalo mi je ko da smo na nekoj fešti :( ali to je bilo samo par puta, očito su mnogi negodovali...

više me smeta kako neki dolaze obučeni na misu, al to i nije tema teme....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2012 19:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Sestro draga, ma jasno je da su ti nakane bile ispravne, jedino...................je odabir naslova malo, hm, neugodan, pa i do ivice sablaznosti, te je irtantan, i pomalo provokativan, bez uvrede, al mi se tako čini, te su i reakcije i komentari (uključujući i moj), takvi kakvi su,
''nad prolivenim mlijekom ne vrijedi plakati, ''
ajde ti curo dalje , moderiraj ......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2012 21:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..KRŠĆANI..
..zamislite...kako je tek teško ljubiti ..neprijatelje..prave..one ,.u ratu..kad se proliva krv..gube glave..

..a mi se ovdje "zakrvimo" zbog običnog interentskog posta...

..svi smo mi i dobri a ponekad ..loši..

..zato sad..PODVUCITE CRTU..

..i gledajte u čovjeku ono dobro..

..a svi izbacimo iz sebe..ono..što .nije baš dobro..

..jer ovakva slična iskrica..je ..u prošlom vremenu...gotovo..ugasila forum T.T.

..jer UNATOČ SVIM SLABOSTIMA..ovaj T.T forum je veliko " svjetlo malo" u današnjem internetskom bespuću..

..MIR VAMA... 8)

..sjetite se da ste Kristoliki... 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2012 08:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
U cijeloj priči samo sam htjela reći da mi je svejedno na koji način se služi Sv. Misa ..
a ti Samuele, samo sam jednom komentirala ono što si sam rekao -da si opsovao- a nisam trebala.. nije to moj problem..
i sad očito pišeš ovakve stvari za mene.. ali vjeruj mi .. vrlo važno


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2012 11:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Osobno kad čujem gitaru u crkvi prošvikam. :lol: I slažem se s tobom u tom kontekstu Discipula da je sv. Misa izgubila
onu uzvišenost koju je nekoć imala. Hvala dragom BOgu moja je župa opet uvela orgulje i druga je to priča, nego kad pjeva
mladi zbor na gitari i sintiću, koji jednostavno- jer je mladi zbor to pjevanje uzima podosta neozbiljno, pa se pola pjesmi redovito krivo otpjeva i tako... uvijek neke improvizacije, kao da smo na sajmu.
Prije me to jako mučilo jer se nikako nisam mogla sabrati u takvom okruženju. Danas me manje smeta jer sam naučila
povući se u sebe za vrijeme sv. Mise i doista misliti o Onome koji je jedini važan, jer ona ne bi smjela ovisiti o vanjskim stvarima, iako one mogu biti od velikog značaja.
Jednostavno smatram da duh nije isti ako orgulje sviraju, ili ako pjeva mladi zbor na gitari. Trebalo bi iskazati vrhunsko poštovanje Bogu u tim trenucima misnog slavlja pa sam zato mišljenja da treba vratiti orgulje. Al' ko da mene netko pita. 8)

I opet se ne bi složila s onima koji tvrde da latinska misa nije ista kao i na materinjem jeziku.. pa zar nije najbolji razgovor s Bogom onaj u kome nema puno riječi?? :D Duša razumije sve jezike. Bila sam prvi put u životu na pravoj latinskoj misi u Kölnu, u onoj katedrali i ljudi moji osjećaj je bio neizreciv. To je jedna takva svetost, uzvišenost trenutka, potpuno sam se stopila s Isusom. Predivno iskustvo koje neću zaboraviti. Što nam mnogima znači slušanje sv. Mise na materinjem jeziku ako nas ista ne dotiče?

Sve nakraju ovisi od pojedinca pa tako nekog ni gitara ne može spriječiti da se uvuče u sebe i slavi Boga, a nekome može jako smetati i rastresati ga. Ima nas svakakvih.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2012 11:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Ja se zelim ovdje ispricati ako sam koga uvrijedio svojim postom ili bilo sto slicno.Ne samo na ovoj temi nego na bilo kojoj.Stvarno mi je zao.To mi nikada nije bila namjera,al neznam mozda se desilo.

Vecinom kada pisem ako nestavim necije ime onda mislim tj.stavljam svoje misljenje o onome sto sam vidio u svakodnevnom zivotu a ne na nekog forumasa ili forumase.
Nikoga od vas niti neznam da bi mogao stvoriti neko misljenje o njemu.
Nekad nemogu pretociti svoje misli preko tastature pa neki post nije bas onakav kakvog sam zamislio.ili pocenm pisati jedno zavrsim na drugom,vjerovatno i sami znate.

Jos bih rekao: kada sam se obratio,nako nekoga vremena sam isao traziti neki katolicki forum nasao sam odmah ovaj i dalje nisam trazio niti sam se negdje drugdje ulogirao.Ovdje sam nasao vecinu odgovora koje covjek moze odgovoriti i posvjedociti.

Nevjerujem da bi Duh Sveti pustio da se nesto ovakvo raspadne.

Bog vas blagoslovio braco i sestre u Kristu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ožu 2012 11:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
lijepa pjesma, pjevana Njemu, može mi dotaknuti srce svakom svojom notom i svakom riječi, bila ona svirana na orguljama ili na gitari.
sasvim svejedno.
također, mnogo puta sam slušala i prelijepo izvedene pjesme, i na orguljama i na gitari, i nisu me dotaknule.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 278 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr