www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 14:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 21 ruj 2006 14:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2006 21:29
Postovi: 129
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
( molim vas pročitajte u cjelosti…)

Blagoslov kugle zemaljske

Kažu, da će to biti nešto slično sadašnjem mjesecu. Samo što će biti manji. I bliže zemlji.

A na njemu će biti svi mogući instrumenti. Mjerit će se sve što ima na zemlji: i toplina, i vjetrovi, i radioaktivnost, svaka moguća promjena…
Šteta! Trebalo bi naći instrument da mjeri i ono što se događa u dušama.

Tada bi se pojavila divna slika: dok jutarnja zora posipa rumenilo po našim planinama, tri tisuće katoličkih svećenika naše domovine stupaju na tri tisuće oltara. Tri tisuće ministranata i desetci tisuća vjernika stupaju skupa s njima. I svi, i oni na oltaru, i oni oko oltara, sklapaju ruke i mole jedan jedini « Credo» , to jest « Vjerujem u Boga, Oca Svemogućega».

Sat kasnije sunce se pomakne prema Njemačkoj i Italiji. Novi meridijan , nove crkve , nove vjere . Samo i tu obasja sunce novih katoličkih crkava i kapelica, tisuće oltara, na oltare stupi isto toliko svećenika u pratnji još više ministranata, oko oltara se skupe stotine tisuća vjernika…I dok protestanti mole svoje molitve, potpuno različite od svih naših, katolici i tu sklapaju ruke kao i mi, i mole isto kao i mi «Credo» , to jest «Vjerujem u Boga, Oca Svemogućega».

Sat kasnije. U Engleskoj i Španjolskoj . Novi meridijan, nove crkve, nove vjere. Protestanata nema, anglikanci se pojavljuju. Ali opet na desetke tisuća katoličkih oltara stupa isto toliko katoličkih svećenika i oni skupa sa svojim ministrantima i vjernicima mole opet ono isto vjerovanje « Credo « , « Vjerujem u Boga, Oca Svemogućega».

Nekoliko sati kasnije sunce počinje obasjavati obje Amerike. Novi meridijan, nove crkve, nove vjere. Nestaje anglikanizam, a počinje nekoliko tisuća vjera i sekta. Ali opet desetci tisuća katoličkih svećenika izlaze na oltare, praćeni od ministranata i vjernika, i svi zajedno sklapaju ruke kao i mi i mole isti «Credo» , to jest « Vjerujem u Boga, Oca Svemogućega».

Onda dolazi Japan. Pojavljuju se Šintoisti. Klanjaju se svojim božanstvima. A u isto vrijeme na Filipinima tisuće katoličkih svećenika i vjernika mole opet isto vjerovanje , «Credo».

Slijedi Kina, Konfucijevci i budisti stupaju na pozornicu sa svojim bezbrojnim božanstvima i hramovima. Samo opet po Kini, Vijetnamu i Australiji tisuće katoličkih svećenika mole isto neproniujenjeno « Credo «.

Sat kasnije u Indiji. Brahmanizam je podigao svoje hramove posvuda. Ali i tu se nađe preko tisuću katoličkih svećenika. Oni mole svoj «Credo» isto kao i mi.

I tako sunce obilazi zemlju. Na svakom meridijanu , u svako doba godine nalazi se po koji katolički oltar, a na njemu katolički svećenik prikazuje istu žrtvu kao nekoć Isus na Kalvariji, vjernici mole Očenaš kao nekoć apostoli u Palestini, a i svećenik i vjernici sklapaju ruke kao i mi i mole «Credo», u dlaku isto kao i mi.

Dok sunce obiđe zemlju , nađe preko deset tisuća raznih vjera. Ali ima jedna vjera velika kao sav svijet. To je naša sveta vjera.

Ima jedna vjera koja posvećuje svaku zemlju. Ima jedna žrtva, koja posvećuje svaki meridijan. To je naša sveta katolička vjera. Naša sveta Crkva. Naša sveta misa.
Naša vjera na milijardu usana stavlja iste riječi , iste molitve. Ona u milijardu pari ruku stavlja isti molitvenik, naš «Misal».

Naša sveta Crkva pretvara cijeli svijet u jedan jedini veliki hram Božji, iz kojega bez prestanka odjekuje jedna jedina molitva, jedno jedino « Vjerujem « . :r086: :q4: :a1250:


( Kako slaviti sv.Misu, preč. Josip Đurkan i s.Klaudija Filipović ; str.50-52 )


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ruj 2006 14:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2006 21:29
Postovi: 129
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sveta je misa najdublje klanjanje, najsavršenija zahvala, najdostojnija zadovoljština i najuspješnija molitva.

Najveći junak irskog naroda, O Connel bio je uvjereni i pobožni katolik. Jednom ga u londonskom parlamentu «zaleti» neki protestant : -Kako je moguće da komadić kruha bude pravo Božje tijelo? - Što to pitaš mene? Pitaj Isusa. On je rekao : « Ovo je tijelo moje» , a ne ja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ruj 2006 00:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:D
Citat:
( molim vas pročitajte u cjelosti…)

:D Procitala sam. Sa uzitkom. :D

Citat:
Naša sveta Crkva pretvara cijeli svijet u jedan jedini veliki hram Božji, iz kojega bez prestanka odjekuje jedna jedina molitva, jedno jedino « Vjerujem « .


Bog te blagoslovio.

I zato ovo jos jednom :

Citat:
Naša vjera na milijardu usana stavlja iste riječi , iste molitve. Ona u milijardu pari ruku stavlja isti molitvenik, naš «Misal».


Velica dusa moja Gospodina !
Hvala ti za ovaj tekst !

:arrow: :arrow: :arrow:
Marte


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: SVETA MISA
PostPostano: 11 lis 2006 14:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Idete li samo zapovjedanim danima na Sv. Misu ili češće?
Kako doživljavate Sv.Misu?
Da li se pripremate predhodno za taj veliki susret?
Da li ste od onih koji na podizanju kleknu ili stojite na nogama ?

Našla sam jednu predivnu knjižicu na talijanskom gdje Blažena Djevica Marija poučava jednu dušu iz Meksika kako živjeti Sv:Misu .
Našla sam na internetu englesku verziju pa tko zna dobro engleski može ju pročitati ili čak prevesti i podijeliti sa drugima.
http://www.greatcrusade.org/greatcrusad ... ss-Web.htm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 lis 2006 14:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Eh! Veliku mi je milost Gospodin iskazao jer skoro svako jutro imam obavit neke obaveze i od 6.45 do 8-9 sam slobodan. To vrijeme uvijek iskoristim i za odlazak na sv. misu. Taman idealno, vec razbudjen potpuno od posla dodjes skroz svjez i mozes se skoro potpuno posvetiti misi. Naravno, jos uvijek mi se zna dogoditi da mi misli na par trenutaka odlutaju sa strane, zato i kazem skoro.

Misu kroz vrijeme od obracenja dozivljavam sve dublje i dublje, sada vise nema mise koja prodje bez da se ne skoncentriram. Neznam kako se pripremit prethodno za misu. Moj recept je da dodjem malo ranije u crkvu, pomolim se, smirim, udjem u sebe i odagnam misli. Sad, koji put manje a koji put vise uspjesno i tako... Gradimo se non-stop, jelda? :D

Hmm... Kad je podizanje stojim na nogama, vec odavno, ne od obracenja. Jednom su mi to objasnili na nacin. Kad je pretvorba onda kleci jer Bog dolazi u hostiju, a kad je poddizanje onda ne treba jer je Bog tu. Doduse, evo upravo dok ovo pisem vidim neku svoju nelogicnost u svemu tome jer sam od onih koje su uputili da se poklonim Gospodinu u hostiju prije nego je primim, ono, dok Ga prima osoba ispred mene da ne zadrzavam red. ... Bas razmisljam malo o tome. ... (nagaar, hehe)
Imate vi kakve savjete o tome, sto je ispravno?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 lis 2006 15:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Bog ti je stvarno dao veliku milost da možeš svaki dan ići na Sv. Misu.
Što se tiće klečanja prevela sam dio koji govori o tome.

... a ima ljudi koji su u tom momentu rastrešeni , pričaju između sebe.....Sa boli kažem , ima puno muškaraca i žena , koji stoje na nogama i skrštenih ruku kao da pozdravljaju Gospodina sebi ravnog.
Kaže Djevica : Reci ljudima , da nikada čovjek nije toliko čovjek nego kada savine koljena pred Bogom "


Ako netko može prevesti dio koji se odnosi na ofertorij bilo bi jako poučno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 01:50 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
tekst je predivan
mislim da ću ga sutra prevesti

zaista bi ovo svi trebali pročitati

moram reći...ma ne znam ni da li je to dobro...
no eto...

pisala sam ovdje i govorila kako me misa doticala i kako su mi često bili vrlo duboki osjećaji,Riječi baš upućene meni,često nisam mogla suze zadržati...

i ne znam što se dogodilo..
u zadnjih mjeseci ne doživljavam više takve milosti...
tako da me ovaj text duboko dirnuo

hvala mila speranza....Bog te obilno blagoslovio :grlim te: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 06:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nasmijesen napisao:
Kad je podizanje stojim na nogama, vec odavno, ne od obracenja. Jednom su mi to objasnili na nacin. Kad je pretvorba onda kleci jer Bog dolazi u hostiju, a kad je poddizanje onda ne treba jer je Bog tu. Doduse, evo upravo dok ovo pisem vidim neku svoju nelogicnost u svemu tome jer sam od onih koje su uputili da se poklonim Gospodinu u hostiju prije nego je primim, ono, dok Ga prima osoba ispred mene da ne zadrzavam red. ... Bas razmisljam malo o tome. ... (nagaar, hehe)
Imate vi kakve savjete o tome, sto je ispravno?


Dragi moj Nasmiješeni,radujem s e s tobom da si tako uspio organizirati svoj život u kojem ti svakodnevno u srce dolazi živi Isus pod prilikama kruha i vina.Evo ja ću ti napisati što piše Opći Rimski Misal u naslovu sastav mise, sa podnaslovom -Kretnje i držanje tijela:

20.Zajedničko držanje tijela,kojega se imaju svi sudionici pridržavati,znak je zajedništva i jedinstva skupa,izražava i gaji pažnju i duhovne osjećaje sudionika(28).

21.Da se postigne jedinstvo u kretnjama i držanju tijela,neka vjernici slušaju upozorenja koja im upravlja đakon,svećenik ili drugi službenik za vrijeme obreda.Nadalje,ako nije drukčije određeno,kod svih sv.misa neka stoje:od početka ulazne pjesme,ili dok svećenik pristupa k oltaru,pa sve do zborne molitve uključivo;kod pjevanja "Aleluja"prije evanđelja;dok se naviješta evanđelje;kod ispovijesti vjere i sveopće molitve;zatim od darovne molitve do svršetka mise,izuzev u onome što će se niže reći.
A neka sjede:za vrijeme čitanja prije evanđelja i za vrijeme pripjevnog psalma;kod homilije i dok se pripremaju darovi za prikazanje;i još ako je zgodno,za vrijeme svete šutnje poslije pričesti.
Neka kleče kod posvećenja,osim ako to nije moguće zbog tijesna prostora,velikog broja prisutnih ili drugih opravdanih razloga.Spada na Biskupsku konferenciju da kretnje i držanje tijela u redu Rimske mise prilagodi značaju pojedinih naroda(29).Valaj ipak paziti da odgovaraju smislu i naravi svakoga pojedinog obreda.

22.U kretnje idu i čini kojima misnik prilazi oltaru,kojima se donose darovi i kojima vjernici pristupaju k pričesti.Zgodno je da se pokreti vrše dolično,a da s e pri tom pjevaju odogovarajuće pjesme,prema propisima za pojedine slučajeve.


Sada kada sam ti prepisivao dijelove ovih propisa iz RM,sjetih se kako sam našoj dragoj Leti,a i svima nama ostao dužan u topicu o sv.misi,pa mi dođe da nastavimo i tako se doista o najvećem daru i najvažnijoj stvari za nas kršćane malo više posvetimo.Hvala ti draga speranzo na podsjećanju o sv.misi,a tebi Nasmiješeni hvala što svojim primjerom pokazuješ i potičeš nas druge na razmišljanje na koji način proživljavaš i doživljavaš sv.Euharistiju.Hvala ti i ustraj u tome! :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lis 2006 07:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Neka kleče kod posvećenja,osim ako to nije moguće zbog tijesna prostora,velikog broja prisutnih ili drugih opravdanih razloga.Spada na Biskupsku konferenciju da kretnje i držanje tijela u redu Rimske mise prilagodi značaju pojedinih naroda(29).Valaj ipak paziti da odgovaraju smislu i naravi svakoga pojedinog obreda.
To je to na jednoj drugoj temi "pranje nogu" se razvila diskusija kako moramo biti ponizni itd itd a na Sv.Misi nismo sposobni kleknuti pred živim Isusom.

Ja ponekad upotrebljavam stari riječnik jer sam život provela vani i kada sam rekla "podizanje" mislila sam na "Consacrazione" ili "posvečenje".
:arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 12:32 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
prevodim....da neće ispasti da kršim obećanje...samo sam malo u gužvi...pa će biti ili večeras ili sutra ujutro


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr