www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 12:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 14:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nemo napisao:
Neznam kako netko može izjaviti da je klečanje farizejština.Klečanje je čin poniznosti, a poniznost je vrlina koja čovjeka čini spremnim graditi dobre odnose i prema Bogu i prema ljudima.Poniznost je suprotna oholosti i ova vrlina nema veze ni sa samoprijezirom niti ponižavanjem, već s iskrenim stavom prema sebi i drugima.Osobno se nemogu zamisliti ni u jednom drugom položaju kod pričesti osim u klečečem na jezik, da postoji još poniznija gesta od klečanja i nju bi sa radošću prihvatio jer pred sobom imam GOSPODINA kojeg zovem u svoj "dom"! Do tog mog stava došao sam nakon što sam milošću Božjom krenuo putem obraćenja i u srcu shvatio koliko je velika Božja ljubav i stoga ću iz ljubavi Tijelo Kristovo uvijek primati klečeči jer to je najmanje što mogu učiniti za Onoga koji je dao život za mene. Osobinu poniznosti je svima nama teško usvojiti zato trebamo moliti Gospodina da nas nauči poniznosti jer se tako najlakše rješavamo oholosti, a bez oholosti postajemo svetiji i Bogu bliži :)

ja često znam klečati, a misli su mi 100km daleko...dali je to poniznost..ne, to je farizejština...

ja sam rekao da ako netko kleči, a u srcu nije ponizan da je to farizejština...

dakle, uzeo si samo pola moga komentara i iz njega izvukao zaključak


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 14:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ANTE KATOLIK napisao:
IsuseTrebamTe napisao:
ANTE KATOLIK napisao:
Kleknut pred Bogom je farizejština? :shock:

Slažem se s vama, to su samo nebitne vanjske stvari, može se doć i u kupaćim gaćama i natikačama na pričest, važno što je u srcu. :oops:

Daj prestanite se pravit pametni i kleknite pred Bogom, okanite se tih vaših šupljih i jalovih filozofija. :grlim te:

farizejština je gledati vanjštinu čaše, a ne nutrinu tj. bitno je kleknut i to je kao najdublji način iskazivanja štovanja prema Bogu....ne ide to baš tako...čin štovanja može se iskazivati i vanjskim gestama, ali srce i nutrina je broj jedan.


Pa ja se slažem da je srce najvažnije. Onaj koji ima srca će kleknut. :wink:

ali isto tako zanemaruješ činjenicu da može klenkut čak i ako "nema srca"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 14:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Samuele, ako je Papa Pavao VI uveo pričest na ruku jer je smatrao da je i tako dobro, ako je Papa Ivan Pavao II to potvrdio jer je smatrao da je i tako dobro i ako je Benedikt XVI sam tako pričešćivao ljude onda to očito nije bio nepotreban korak kako ti to tvrdiš. Nigdje nisam čuo da je Benededikt XVI rekao da je to nepotreban korak ili da je bilo što rekao protiv pričesti na ruku. Nakon II Vatikanskog koncila puno je svećenika napustilo službu ali zbog toga Papa nije promijenio svoje odredbe, tako nije promijenio odluku za pričest na ruku i meni je smiješno da neko tvrdi kako Pavao VI, Ivan Pavao II i Benedikt XVI moraju dopustiti pričest na ruku zbog nekakvih likova koji ih na to prisiljavaju.

Opet ti tupiš po svome, ajd mi reci zašto je to Papa Pavao VI uveo?? Jel to bila iznimka ili kao danas kao pravilo??
Nije rekao da je nepotreban, ali je s time pokazao primjerom jer je u svojoj biskupiji uveo pričest na jezik i još klečeći, tebi to ništ ne govori, jel? A zašto ti to ništ ne govori, zato jel ti je teško priznati da je to nepotreban korak?? Zašto je preporučeno od Benedikta pričest na jezik i klečeći, ako je svejedno. Zašto se smije na ruku zabraniti u svakoj biskupiji, an an jezik ne smije?? Ajd mi molim te počni odgovarati konkretno, i prestani stalno vrtjeti jedno te isto, a da moje postove uopće ne čitaš, jer postaješ biti ozbiljno bezobrazan!!
Nitko nije nikog prisiljavao, nego je to bilo dopušteno u izvanrednim slučajevima zbog bolesnih, ali odjednom su postali izgleda svi bolesni!! Dakle to nije nedopušteno, nego smanjuje kako sam papa kaže osječaj prisutnosti kristove u Hostiji! Jer, rekao si foru da postupate kao prosijaci, a to tako nitko ne gleda, jer se može reči i da je to osjećaj moči!

Citat:
Neko će slušati Crkvu, neko će slušati one koji nikako ne mogu prihvatiti II Vatikanski koncil, a neko sumniive privatne objave u kojima pojedinci tvrde kako im Isus govori da je pričest na ruku protuzakonita, svako bira koga će slušati.

Da netko će slušati Crkvu pa i njezinog vođu koji preporučuje pričest na jezik, a netko će slušati svoju usiljenost!
A o privatnim objavama nisam ništa iznosio. Iako ne mora biti da su lažne, dok se ne proglase lažnima! Ali u to ne ulazim, ali ako oš uzet u obzir, uzmi, meni ne treba!
Ja osobno biram papinu preporuku, koji od dva načina preporučuje na jezik a rekao je i zašto, pametnome dosta!!

Citat:
I da ti odgovorim zašto negdje pišem da sam od nekog svećenika nešto čuo a negdje navodim knjigu ili dokument, samo navodim izvor informacije. Kad nešto čujem od nekog svećenika onda ne mogu potvrditi odakle je on to pročitao ili čuo (npr.ne mogu svećenika koji nešto govori s oltara vući za rukav da mi kaže odakle ta informacija) ali zato kad svećenik to kaže onda to ima težinu jer njegovi bi navodi trebali biti točni. Kad napišem ime knjige ili dokumenta onda znači da sam to tamo pričitao, s obzirom da nisam završio teologiju ipak ne poznam materiju tako dobro kao teolozi pa ne mogu navoditi dokumente ili knjige za koje ne znam ali se zato trudim da sve što drugima govorim ili pišem bude istinito jer velika je odgovornost na nekomu ako nekome nešto pogrešno kaže(ili napiše) a ovaj to posluša pa kasnije u životu ima probleme zbog toga

Da kad ti to napišeš da si čuo onda je to točna informacija!!
Ali kad to napiše novinar, sa nezavisnog portala, koji je prenjeo sa engleskog katoličkog informativnog portala, e onda u to treba sumnjati, jer sigurno oni lažu! Iako je papa to gotovo isto spomenuo i u knjizi! Tko si ti da baš tebi moramo vjerovati! E nekima drugima ne??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 15:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
moraš shvatiti kontekst poruke u kojoj sam napisao što je farizejština...ti sad uzimaš poruku generalno...ja primam pričest na usta, ali ne smatram nekoga lošijim zato što prima na ruku...možda sam ja koji primam na usta puno nepripremljeniji za tu pričest u srcu nego onaj tko prima na ruke....ako bi to uistinu bilo tako, to bi bila farizejština...nadam se da shvaćaš što sam želio reći...

Ne znam zašto si to uopće i kome morao napisati, i tko je uopće rekao da je netko lošiji što prima na ruku, ja nisam, niti tko drugi ovdje je. Bit će da si nešto umislio!
Razumijem tek sad što si želio reći, i hvala na toploj vodi!! :a1430:


Citat:
ja često znam klečati, a misli su mi 100km daleko...dali je to poniznost..ne, to je farizejština...

Ne to nije farizejština to je slabost, jer si čovjek!

Citat:
ja sam rekao da ako netko kleči, a u srcu nije ponizan da je to farizejština..
.
Zašto misliš da je farizejština, zašto tako olako etiketiraš ljude, ako nije crno bijelo je!!
Zašto uopće netko mora klečati, možda misli da je to ispravno, možda je govor tijela onoga što smatra da je ispravno u tom tenutku, možda se trudi biti svjestan pred kime kleči ili je možda svjestan. Govor tijela mnogo govori o ljudima, evo ti i članak! http://www.vecernji.hr/zivot/citajte-os ... nak-482458
A imaš i puno o tome iz svakodnevnog života!
Prije bih rekao da je licemjerno kad se izvan crkve pokazuje drugačije, jer tada je govor tijela drugačiji, cura i dečko se drže za ruke, miluju se, zagrle se i jako stisnu ako se vide dugo i slične stvari, sigurno nitko ne bleji jedno u drugo i kaže nemam potrebe te doticati, ja te iskreno volim srcem. Ili dobro zna onaj tko ima djecu!! Ili onaj koji ima ženu ili muža, ako nekom gestom ne pokažeš ženi da ju iskreno voliš, postaje sumnjivo! Mislim da se dobro zna o ćemu govorim i da se ne bi trebalo praviti blesavim.
Kad nekog tijera piškit a ne može tenutno drži se za međunožje, kad nekog tjera na kenjaru a ne stigne, prekriži noge stoječki i stisne se, kad netko ne vidi majku, dijevojku, dijete, muža, baku, prijatelja malo duže vremena, leti se u zagrljaj, jedino izgleda se Isus mora zadovoljit navodnim stanjem srca o kojem govor tijela nema nikakvu rekaciju. Hmhm, nije mi doista jasno!!

Citat:
dakle, uzeo si samo pola moga komentara i iz njega izvukao zaključak

A šta jesi ti možda osporila svoj prvi dio komentara. Pa vi moje komentare samo ignorirate i ti i obični, samo napravite copy/paste i to je kao odgovor. Ali i dalje trubite jedno te isto! Ne razumijem ćemu onda potreba pisati o farizejizmu ako nisi nešto htio reći!!


Citat:
ti sada imputiraš da sam rekao nešto u kontekstu da tko god prima pričest klečeći ili na usta da je nečistog srca i obrnuto, što jednostavno nije točno..jedno ne isključuje drugo, zato nemoj biti isključiv

Čemu onda potreba da uletiš s takvim komentarom ko padobranac?? Što je pjesnik htio reči!??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 15:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
ali isto tako zanemaruješ činjenicu da može klenkut čak i ako "nema srca"

Kao što i ne treba zanemariti činjenicu da netko dobije na bingu i bez ikakvog oduševljenja samo kaže "PA ŠTA!"!! Ili postoji neka normalna reakcija!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 15:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 pro 2012 02:54
Postovi: 10
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
IsuseTrebamTe napisao:
Nemo napisao:
Neznam kako netko može izjaviti da je klečanje farizejština.Klečanje je čin poniznosti, a poniznost je vrlina koja čovjeka čini spremnim graditi dobre odnose i prema Bogu i prema ljudima.Poniznost je suprotna oholosti i ova vrlina nema veze ni sa samoprijezirom niti ponižavanjem, već s iskrenim stavom prema sebi i drugima.Osobno se nemogu zamisliti ni u jednom drugom položaju kod pričesti osim u klečečem na jezik, da postoji još poniznija gesta od klečanja i nju bi sa radošću prihvatio jer pred sobom imam GOSPODINA kojeg zovem u svoj "dom"! Do tog mog stava došao sam nakon što sam milošću Božjom krenuo putem obraćenja i u srcu shvatio koliko je velika Božja ljubav i stoga ću iz ljubavi Tijelo Kristovo uvijek primati klečeči jer to je najmanje što mogu učiniti za Onoga koji je dao život za mene. Osobinu poniznosti je svima nama teško usvojiti zato trebamo moliti Gospodina da nas nauči poniznosti jer se tako najlakše rješavamo oholosti, a bez oholosti postajemo svetiji i Bogu bliži :)

ja često znam klečati, a misli su mi 100km daleko...dali je to poniznost..ne, to je farizejština...

ja sam rekao da ako netko kleči, a u srcu nije ponizan da je to farizejština...

dakle, uzeo si samo pola moga komentara i iz njega izvukao zaključak


ok...isprika!
Evo kažeš da često znaš klečati, a da su ti misli jako daleko...jesi li se zapitao zašto je to tako?
Zašto hrpa vjernika prilikom pričesti izostavi naklon glavom (što je i propisano), barem to ,ako već stojeći primaju na ruke ili jezik?
Zašto su nam misli daleko u najsvečanijem trenutku kada primamo Presveto?
Zašto onda uopće pristupamo pričesti!?
Molim da se iz ovoga ne iščitava nikakva osuda jer je ni trunčice nemam prema nikome, samo bi volio da se preispitamo da li smo na najdostojniji mogući način pristupili pričesti, da li smo svijesni koga primamo i s koliko ljubavi u srcu molimo Gospodina da uniđe pod naš krov.

Otišla rasprava u krivom smjeru...netreba nam sjena razdora :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 15:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Samuel napisao:
Citat:
moraš shvatiti kontekst poruke u kojoj sam napisao što je farizejština...ti sad uzimaš poruku generalno...ja primam pričest na usta, ali ne smatram nekoga lošijim zato što prima na ruku...možda sam ja koji primam na usta puno nepripremljeniji za tu pričest u srcu nego onaj tko prima na ruke....ako bi to uistinu bilo tako, to bi bila farizejština...nadam se da shvaćaš što sam želio reći...

Ne znam zašto si to uopće i kome morao napisati, i tko je uopće rekao da je netko lošiji što prima na ruku, ja nisam, niti tko drugi ovdje je. Bit će da si nešto umislio!
Razumijem tek sad što si želio reći, i hvala na toploj vodi!! :a1430:


Citat:
ja često znam klečati, a misli su mi 100km daleko...dali je to poniznost..ne, to je farizejština...

Ne to nije farizejština to je slabost, jer si čovjek!

Citat:
ja sam rekao da ako netko kleči, a u srcu nije ponizan da je to farizejština..
.
Zašto misliš da je farizejština, zašto tako olako etiketiraš ljude, ako nije crno bijelo je!!
Zašto uopće netko mora klečati, možda misli da je to ispravno, možda je govor tijela onoga što smatra da je ispravno u tom tenutku, možda se trudi biti svjestan pred kime kleči ili je možda svjestan. Govor tijela mnogo govori o ljudima, evo ti i članak! http://www.vecernji.hr/zivot/citajte-os ... nak-482458
A imaš i puno o tome iz svakodnevnog života!
Prije bih rekao da je licemjerno kad se izvan crkve pokazuje drugačije, jer tada je govor tijela drugačiji, cura i dečko se drže za ruke, miluju se, zagrle se i jako stisnu ako se vide dugo i slične stvari, sigurno nitko ne bleji jedno u drugo i kaže nemam potrebe te doticati, ja te iskreno volim srcem. Ili dobro zna onaj tko ima djecu!! Ili onaj koji ima ženu ili muža, ako nekom gestom ne pokažeš ženi da ju iskreno voliš, postaje sumnjivo! Mislim da se dobro zna o ćemu govorim i da se ne bi trebalo praviti blesavim.
Kad nekog tijera piškit a ne može tenutno drži se za međunožje, kad nekog tjera na kenjaru a ne stigne, prekriži noge stoječki i stisne se, kad netko ne vidi majku, dijevojku, dijete, muža, baku, prijatelja malo duže vremena, leti se u zagrljaj, jedino izgleda se Isus mora zadovoljit navodnim stanjem srca o kojem govor tijela nema nikakvu rekaciju. Hmhm, nije mi doista jasno!!

Citat:
dakle, uzeo si samo pola moga komentara i iz njega izvukao zaključak

A šta jesi ti možda osporila svoj prvi dio komentara. Pa vi moje komentare samo ignorirate i ti i obični, samo napravite copy/paste i to je kao odgovor. Ali i dalje trubite jedno te isto! Ne razumijem ćemu onda potreba pisati o farizejizmu ako nisi nešto htio reći!!


Citat:
ti sada imputiraš da sam rekao nešto u kontekstu da tko god prima pričest klečeći ili na usta da je nečistog srca i obrnuto, što jednostavno nije točno..jedno ne isključuje drugo, zato nemoj biti isključiv

Čemu onda potreba da uletiš s takvim komentarom ko padobranac?? Što je pjesnik htio reči!??

pa pisao sam jer si se referirao na moj komentar i izvlačio stvari iz konteksta i prikazivao ih drugačije...spočitavao si mi da sam rekao nešto u stilu da tko god kleči ili prima u ruku je farizej, što nije točno...

naravno ako ja klečim i ako mi je u srcu trulež koji se ne trudim maknuti da je to farizejština, jer se prikazujem onim što nisam iznutra..a ako klečim poniznog srca onda je to nešto drugo(ako se trudim činiti ovo što ti kažeš: možda misli da je to ispravno, možda je govor tijela onoga što smatra da je ispravno u tom tenutku, možda se trudi biti svjestan pred kime kleči ili je možda svjestan)...

ja curu, ženu, muža, dečka nebi uspoređivao s Bogom jer oni ipak ne vide u moje srce za razliku od Boga...

gledaj momak, vidim da nisi shvatio kontekst mog komentara, zato si i napisao poduži post referirajući se na moj komentar i iskrivio ga..mislim da nema smisla dalje objašnjavati jer nećeš shvatiti...

a komentirao sam na temi jer sam osjetio potrebu, kao što komentiram i druge stvari..ti smatraš da nije bilo potrebe..ja isto tako smatram da nije bilo potrebe da i ti komentiraš nešto što ti pjesniče nisi shvatio...zato nema potrebe da glumiš policajca i uzimaš legitimitet da donosiš vrijednosne sudove o nečijim komentarima i određuješ tko će komentirati...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 15:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Samuel napisao:
Citat:
ali isto tako zanemaruješ činjenicu da može klenkut čak i ako "nema srca"

Kao što i ne treba zanemariti činjenicu da netko dobije na bingu i bez ikakvog oduševljenja samo kaže "PA ŠTA!"!! Ili postoji neka normalna reakcija!!

dosta spamanja


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 15:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nemo napisao:
IsuseTrebamTe napisao:
Nemo napisao:
Neznam kako netko može izjaviti da je klečanje farizejština.Klečanje je čin poniznosti, a poniznost je vrlina koja čovjeka čini spremnim graditi dobre odnose i prema Bogu i prema ljudima.Poniznost je suprotna oholosti i ova vrlina nema veze ni sa samoprijezirom niti ponižavanjem, već s iskrenim stavom prema sebi i drugima.Osobno se nemogu zamisliti ni u jednom drugom položaju kod pričesti osim u klečečem na jezik, da postoji još poniznija gesta od klečanja i nju bi sa radošću prihvatio jer pred sobom imam GOSPODINA kojeg zovem u svoj "dom"! Do tog mog stava došao sam nakon što sam milošću Božjom krenuo putem obraćenja i u srcu shvatio koliko je velika Božja ljubav i stoga ću iz ljubavi Tijelo Kristovo uvijek primati klečeči jer to je najmanje što mogu učiniti za Onoga koji je dao život za mene. Osobinu poniznosti je svima nama teško usvojiti zato trebamo moliti Gospodina da nas nauči poniznosti jer se tako najlakše rješavamo oholosti, a bez oholosti postajemo svetiji i Bogu bliži :)

ja često znam klečati, a misli su mi 100km daleko...dali je to poniznost..ne, to je farizejština...

ja sam rekao da ako netko kleči, a u srcu nije ponizan da je to farizejština...

dakle, uzeo si samo pola moga komentara i iz njega izvukao zaključak


ok...isprika!
Evo kažeš da često znaš klečati, a da su ti misli jako daleko...jesi li se zapitao zašto je to tako?
Zašto hrpa vjernika prilikom pričesti izostavi naklon glavom (što je i propisano), barem to ,ako već stojeći primaju na ruke ili jezik?
Zašto su nam misli daleko u najsvečanijem trenutku kada primamo Presveto?
Zašto onda uopće pristupamo pričesti!?
Molim da se iz ovoga ne iščitava nikakva osuda jer je ni trunčice nemam prema nikome, samo bi volio da se preispitamo da li smo na najdostojniji mogući način pristupili pričesti, da li smo svijesni koga primamo i s koliko ljubavi u srcu molimo Gospodina da uniđe pod naš krov.

Otišla rasprava u krivom smjeru...netreba nam sjena razdora :(

ja bi tu razgraničio 2 stvari..jedno je kad npr. klečiš i trudiš se biti koncentriran, ali ti ne ide, a druga je stvar kad svojom krivnjom zvirlaš okolo jer ti je dosadno(ili razmišljaš o tzv. korisnim stvarima koje sotona donosi da ti skrene pažnju)...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 08 ožu 2013 15:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Dragi moji, bojim se da se ovdje počinju "stvari" svoditi na izdizanje i omalovažavanje drugih.
.
"Gospodine nisam dostojan da uniđeš…"(itd.) - tu klečim na oba koljena. To je PONOVLJENO kajanje i priznanje da sam griješnik. KAJEM se još jednom, mada znam da sam nedostojan…
Pričest počinje, Poklonim se Presvetom Tijelu kojeg svećenik već dijeli (na usta, na ruke, onima koji kleče). Svjestan KAKAV sam, ali i da je Isus došao TU, MEĐU NAS DA UĐE POD NAŠ KROV - osjećam se dostojnim primiti Njegovo Tijelo stoječki - na jezik.
Kad bih klečao, SMETAO bih drugima u redu. OMETAO bih!
Ako sam sad grješnik, to mogu biti samo nekomu na TT-u. Isus najbolje zna tko i kakav sam.
I ja ovdje stavljam točku na "i" u ovoj temi.
Mir i BB na sve koji sebe smatraju dostojnijim i od najdostojnijeg…


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 26 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr