www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 23:12

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 18 vel 2008 15:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Anna draga to te Isus dotice da ga zagrlis i upoznas jos vise i jos bolje.Suzama oplakujes svoje grijehe i one te ciste,samo placi ne suzdrzavaj se,dobro je to.Kad neznas kako pomoci drugome izmoli za tu osobu jedan oce nas i blagosljivljaj ju u mislima.Drago mi je da dozivljavas svete mise sada drugacije nego li dosada.Znak Bozje ljubavi,nastavi i dalje tako :grlim te:

ISUSE UZDAJEM SE U TEBE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2008 13:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
da..anna. i ja se slicno osjecam...
nedavno (prije koja dva mjeseca) sam pocela misu dozivljavati drugacije..
placem na neke pjesme.. pozorno slusam propovijed.. ne moze me NISTA omesti..
a kad krenemo pjevati-imam takav osmijeh na ustima, da, iako sam najsvjeziji animator, svi me u crkvi znaju. jer sam drugacija od drugih.. i izvana se vidi da drugacije dozivljavam misu... nacin na koji citam, njezno, kao da razmisljam automatski o tome sto citam, stanem, pogledam ljude, oni kazu:Gospodine uslisi nas! ili sto vec...
tata place gore na koru.. vidim, ponosan je..
ponosna sam i ja... i sretna iskreno... jer.. ono sto sam dugo pokusavala,a nisam uspijevala.. predati SVE, SVE , SVE Isusu, .. sada konacno uspijevam.. osjecam to..
a vjerujte, tesko je.. razumljivo..
potrebno je mnogo hrabrosti. nikada nisam bila hrabrija, jaca.. a znam da cu biti jos hrabrija i jaca jer zelim jos stepenica preskociti..
obozavam ici na misu, obozavam ici na sastanke animatora, zbor, obozavam citati, obozavam imati osmijeh od uha do uha dok pjevam...
Volim te Boze.. hvala ti
AMEN


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2008 16:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ma mi obozavamo tebe! :grlim te:

Gospodine, daj nam zar vjere svakomu njegovu mjeru i ucini da se ta mjera svakim danom povecava. Molimo te!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 21 ruj 2012 13:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 kol 2012 11:11
Postovi: 164
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
MILOSTI KOJE PRIMAMO PO SVETOJ MISI

"Tumačenje Svete Misne zrtve: sedamdeset sedam milosti, koje izviru iz sabranog i pobožnog praćenja sv. Mise. (p. Martin von Cochen, tiskano s crkvenom dozvolom izdano u Lahni, 10 lipnja 1953. Merkel)

1. Zbog tvoga spasenja Bog Otac šalje svoga ljubljenoga Sina na zemlju.
2. Za tvoj spas Duh Sveti pretvara kruh i vino u pravo tijelo Kristovo i u pravu Krv Kristovu.
3. Zbog tebe Sin Božji silazi s Neba i skriva se u sv. Hostiji.
4. Zbog tebe se toliko ponizuje da je i u najmanjem djelicu sv. Hostije prisutan.
5. Zbog tvoga spasa On obnavlja milostivu tajnu svoga Utjelovljenja
6. Zbog tvoga spasa On se ponovo radja na duhovan način kod svake sv. Mise.
7. Za tvoje spasenje On obnavlja na oltaru svoja spasiteljska djela koja je izvršio na zemlji.
8. Za tvoje spasenje On obnavlja svoju gorku muku da te učini njezinim sudionikom.
9. Za tvoje spasenje On umire na duhovan način i prikazuje svoj plemeniti život za tebe.
10. Za tvoje spasenje On prolijeva na duhovan način svoju svetu Krv i prikazuje je Nebeskom Ocu za tebe.
11. Sa svojom svetom Krvlju On skropi tvoju dušu i čisti je od njenih loših navika.
12. Za tebe se Isus prikazuje kao prava žrtva paljenica i daje Bogu čast koja pripada Njegovom dostojanstvu.
13. Ako prikažeš ovu žrtvu hvale Kristu Bogu , tada mu iskazuješ čast koju si mu propustio dati.
14. Za tebe se On prikazuje kao žrtva hvale i nadopunjava tvoj propust slavljenja Boga Oca.
15. Ako ti,ovu Kristovu žrtvu prikazuješ Bogu, daješ mu veću hvalu nego što mu sami Anđeli daju.
16. Za tebe se Krist prikazuje kao najsavršenija žrtva zahvale i nadopunjava što si ti u svome zahvaljivanju propustio.
17. Kad ti prikazuješ Kristovu žrtvu hvale Bogu,zahvaljuješ mu obilno za sva dobročinstva koja ti je iskazao.
18. Za tebe se Krist prikazuje kao najmoćnija žrtva pomirenja i čini da uvrijeđeni Bog postaje tvoj prijatelj.
19. Oprašta ti sve tvoje lake grijehe ako si voljan izbjegavati ih.
20. Nadoknađuje za mnoge tvoje propuste.
21. Ispravlja mnoge tvoje nemarnosti i krivo vršena dobra djela.
22. Takodjer ti oprašta nesvjesno zaboravljene grijehe koje nisi nikad ispovijedio.
23. On se prikazuje kao žrtva zadovoljštine i plaća za jedan dio tvojih vremenitih kazni.
24. Po svakoj sv. Misi zadovoljavaš za više kazni nego bilo kojim teškim činom pokore.
25. Kristi ti daruje jedan dio svojih zasluga koje ti možeš prikazati Bogu Ocu za svoje grijehe.
26. Krist se prikazuje za tebe kao moćna krvava žrtva i moli tako usrdno za tebe kao što je na križu molio za svoje neprijatelje.
27. Njegova sveta Krv vapi za tebe s toliko zagovora,koliko je kapljica Krvi isteklo iz Njegovih Rana.
28. Njegove svete Rane vape za tebe s toliko zagovora koliko je Rana na njegovom tijelu.
29. Zbog te moćne molbene žrtve stjećeš ono za što moliš mnogo prije nego kada bi molio izvan sv. Mise.
30. Izrečena molitva na sv. Misi je moćnija nego ona izvan sv. Mise.
31. Krist se sjedinjuje s tvojom molitvom i prikazuje je svom nebeskom Ocu.
32. Iznosi mu sve svoje nevolje i opasnosti, jer je Njemu tvoj spas važan.
33. Također za tebe mole svi prisutni Anđeli i prikazuju uzvišenom Bogu tvoju bijednu molitvu.
34.Kada svećenik prikazuje u tvojoj prsutnosti sv. Misu njezina moć odvraća Zlog duha od tebe.
35. Svećenik slavi sv. Misu i za tebe i prikazuje je Bogu ta tvoj spas.
36. Kada si na sv. Misi,tada si i ti na duhovni način svećenik i Krist ti daje snagu da prikažeš sv. Misu za sebe i za druge.
37. Prikazujući sv. Misu iskazuješ Presvetom Trojstvu najdostojniji dar.
38. Ti prikazujes Bogu dragocijen dar koji vise vrijedi nego Nebo i Zemlja zajedno.
39. Ti mu prikazujes tako skupocijen dar koji je isto toliko vrijedan koliko i sam Bog.
40. Po tom prikazanju iskazujes Bogu tako veliku cast kao sto Bog i treba biti cascen.
41. S ovim prikazanjem ugadas Presveton Trojstvu na neizmjeran nacin.
42. Ovaj tako plemeniti dar zrtvujes kao svoj vlastiti dar,jer ga je tebi sam Krist dao.
43. Ako sv. Misu ispravno pratis,izvrsavas cin najuzvisenijeg sluzenja Bogu
44. Prateci sv. Misu iskazujes Kristovom covjestvu najuzviseniju sluzbu i najvecu ljubav.
45. Sv. Misom castis Kristovu muku na najbolji nacin,i postajes sudionik tih plodova.
46. Sv. Misom najbolje castis i razveseljavas Majku Bozju.
47. Sv. Misom najbolje castis Andjele i svece,vise nego nego mnogim molitvama.
48. Pobozno prateci sv. Misu mozes se vise obogatiti nego bilo cime na ovome svijetu.
49. Sv. Misom izvrsavas jedno od najvrijednijih dobrih djela.
50. Sv. Misom obavljas uzviseni cin prave vjere i po tom zasluzujes veliku nagradu.
51. Pokleknes li pobozno pred Presvetom Hostijom i Predragocijenom Krvlju,vrsis uzviseno djelo klanjanja.
52.Kad god pobozno pogledas sv. Hostiju,tada zasluzujes osobitu nagradu na Nebu.
53. Kad god se ponizno udaras u prsa,toliko puta postizes oprostenje vlastitih grijeha.
54. Ako u stanju grijeha pobozno pratis sv. Misu,Bog ti pruza milost obracenja.
55. Ako pratis sv. Misu u stanju milosti,Bog ti cudesno umnozava svoje bozanske milosti.
56. Na sv. Misi se hranis i napajas na cudesan nacin Kristovim Tijelom i Kristovom Krvlju.
57. Na sv. Misi pocascen si,jer smijes Krista gledati svojim ocima,i jer On tebe gleda.
58. Kad god primis svecenicki blagoslov na sv. Misi,Krist ga na Nebu potvrduje.
59. Revnim pohadjanjem sv. Mise blagoslovljena u tvoja vremenita i duhovna dobra.
60. Po sv. misi sacuvan si od mnogih nevolja i nesrecau koje bi inace upao.
61. Sv. Misom bit ces ojacan u kusnjama koje bi te inacesvladale.
62. Po svakoj pobozno pracenoj sv. Misi postizes milost blazene smrti.
63. Po prisustvovanju na sv. Misama dobivas pomoc i utjehu od Andjela i svetaca u svojoj smrtnoj tjeskobi.
64. Na tvome ce te smrtnom casu tjesiti sv. Mise na kojima si prisustvovao i ulijevat ce ti cvrsto pouzdanjeu Bozje milosrdje.
65. Sv. Mise na kojima si pobozno prisustvovao ici ce s tobom pred Bozanski Sud i izmoliti milost od strogoga Suca.
66. Vjerojatno ces imati kratko i blago Cistiliste jer si mnogim sv. Misama platio najveci dio svojih vremenitih kazni.
67. Po svakoj sv. Misi vise ublazujes svoje cistiliste nego drugim teskim pokorama.
68. Samo jedna sv. Misa za zivota koristit ce ti mnogo vise nego mnoge prikazane za tebe nakon tvoje smrti.
69. Sigurno ces u Nebu dobiti visi stupanj slave i vjecno ga posjedovati.
70. Svaka tvoja sv. Misa podize te na vise u Nebo i znatno ti povecava tvoje blazenstvo.
71. Za tvoje prijatelje nema korisnije molitve nego da za njih prisustvujes i prikazes sv. Misu.
72. Svojim dobrotvorima mozes najobilnije naplatiti njihova dobrocinstva prikazivanjem sv. Mise za njih.
73. Bijednicima,bolesnicima i umirucima mozes najbolje pruziti pomoc i utjehu prikazujuci za njih sv. Misu.
74. Mnogim grjesnicima mozes postici obracenje po prikazanju sv. Mise.
75. Po prikazanim sv. Misama mozes svim krscanima izmoliti spas.
76. Prisustvujuci sv. Misama mozes cijelo Cistiliste osvjeziti i vjerne duse okrijepiti.
77. Ako ne mozes za svoje pokojnike dati slaviti sv. Mise,ipak ih mozes prisustvujuci sv. Misama izbaviti iz Cistilista.


Sto mislis,pobozna duso? Sto sada mislis o sv. Misi? Mislis li da postoji samo jedno jedino dobro djelo na svijetu kojim bi mogao steci tako velike milosti i plodove kao po sv. Misi? Smatras li da je istina sto otac Sanches kaze: "Ako krscanin zna iskoristiti,moze se po jednoj jedinoj sv. Misi vise obogatiti,nego po svim ostalim stvorovima koje je Bog stvorio zajedno"
O,sv. Misa je ogromno blago! O,Sigurno je preblazen onaj koji si s malo truda moze tako veliko blago steci.Tko nebi htio prisustvovati sv, Misi. O, draga duso, ne propusti je,ostavi sve i pozuri na sv. Misu !
Sjeti se, kako bi bio tuzan kad bi jednoga dana izgubio ili lakoumno proigrao sedamdeset sedam zlatnika. Sigurno bi te gubitak najdublje zabolio i ti bi se kajao. Koliko vise bi se morao rastuziti kad bi jednog dana,bez potrebe, iz same lijenosti i bez odvaznosti propustio sv. Misu ! Vec si mnoge sv. Mise propustio i zbog toga se nisi zalostio,kao da ti se nije dogodila nikakva steta - jasan znak da dragocijeni dar sv. Mise nisi spotnao ni cijenio. Ali budes li ove rijeci pomno citao,vjerojatno ces spoznati ovo nebesko blago,visoko ga cijeniti i marnije za njim teziti."

HVALA TI ISUSE NA SVETOJ MISI !!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 26 ruj 2012 19:50 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 19 ruj 2012 09:38
Postovi: 9
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Može li mi itko odgovoriti na jedno pitanje. Nisam čitao postove (nemojte zamjeriti ukoliko se pitanje ponavlja) a to me strašno zanima. Neki su mi svećenici donekle objasnili stvar ali evo da pitam nekoga od vas, možda znate.
Pitanje:

ZAŠTO SU SE LJUDI ODJEDNOM POČELI USTAJATI NA MISI KADA SVEĆENIK KAŽE "MOLITE BRAĆO I SESTRE DA OVA NAŠA ŽRTVA BUDE UGODNA BOGU OCU SVEMOGUĆEMU..." Prije se ustajalo malo kasnije (u mom selu je ostalo tako) kada svećenik kaže "Gospodin s vama".
Eto, ako netko ima da mi odgovori.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 26 ruj 2012 20:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 kol 2012 11:11
Postovi: 164
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Kada se mi obracamo Bogu, kad Ga nesto molimo, red je da ustanemo. Sve imas lijepo objasnjeno u temi Upoznajte sto cinite.
btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 27 ruj 2012 06:08 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 19 ruj 2012 09:38
Postovi: 9
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Daleko je to od mog pitanjna, al dobro, naviko sam. Većina svećenika nije razumijela pitanje... Ok hvala svejedno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 27 ruj 2012 06:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 kol 2012 11:11
Postovi: 164
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ma, znam na sto mislis. U Vz-u se samo kod Kapucina dize na Gospodin s vama, a u svim ostalim crkvama na Pomolimo se. Tako je od kad ja znam, a to nije od nedavno. :D
Ipak se u vecini crkava ustaje na Pomolimo se, kada se pocinjemo obracati Bogu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 27 ruj 2012 10:45 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 19 ruj 2012 09:38
Postovi: 9
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Martina,
Živio sam u zg nekih 6-7 godina. Išao sam pa moglo bi se reći redovito na svetu misu. Negdje 2007 (oko tih godina nisam baš siguran) primijetio sam da su se ljudi počeli ustajati kada ne treba, dakle na dijelu "molite braćo i sestre...". Naravno neki bi ostajali sjediti i malo zatim bi se ustali kada počinje drugi dio mise, dakle kada svećenik kaže "Gospodin s vama..". Kako sam išao u više različitih crkava primijetio sam da se i tamo ljudi ustaju kada ne treba. No neki ljudi (nekolicina) bi i dalje ostajali sjediti. Ja sam se ustajao s većinom, rekoh, nije bitno... Primijetio sam da recimo časne sestre isto ostaju sjediti... Onda me je to počelo proganjati, zašto odjednom i to u svim župama... Opet sam pomislio, možda je došao novi obrednik ali nije... Jedan mi je svećenik rekao da kada on digne ruke i kaže "molite braćo i sestre" da to ljudi doživljavaju kao govor tijela "ustanite se" što je pogrešno... Eto tako, možda uopće nije bitno a možda je itekako bitno... ne znam..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 27 ruj 2012 11:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 kol 2012 11:11
Postovi: 164
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Gle znam da ti se možda ne da čitati cijela tema "Upoznajte što činite" (iako preporučam), ali pročitaj barem točku 6.2 "Stav tijela u misnom slavlju". Dosta je dobro objašnjeno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 39 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr