www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:43

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 09 ožu 2013 09:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
PONAVLJAM!
(IsuseTrebamTe i Samuel, razmislite obojica ŠTO sad činite)
.
zdrave napisao:
Jooooooooooojjjj!
Dajte, dečki....Spustite loptu!
I JA SAM bio budala pa se prepucavao na TT-u!
Sad kad to čitam SRAMIM SE.

Samo čekajte, vrijeme čini svoje!!!!!!
Sve dolazi na svoje mjesto.
I razumijem zašto je Rora intervenirala.
Komentirajmo postove - ne secirajmo OSOBE, važi? Pa, valjda smo kršćani, svatko na svoj način!!!!
.
S ova dva posta zakopajte ratnu sjekiru, važi?
:)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 09 ožu 2013 09:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Smirite tonove, možete diskutirati ali sve u smislu ove teme a međusobne rasprave vodite preko pp-a ili privatno!
Svatko ima pravo na svoje mišljenje to imajte uvijek na umu. Bog nam je dao slobodnu volju a tko smo mi da ju nekome uzmemo? Razmislite malo...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 09 ožu 2013 10:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 svi 2010 09:23
Postovi: 750
Podijelio: 60 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
IPAK je ovo vezano uz ovu temu, barem kao mali podsjetnik...na početku sv. Mise :)

OHOLOST - izvor mnogim grijesima.
Ona je najpogibeljnija strast. To je neuredna ljubav vlastite slave i veličine - Luciferov grijeh.
-Oholica se ne drži malenim niti pred Bogom.
-Nikoga ne priznaje boljim ili pametnijim od sebe pa ne prima ni savjeta ni naredbe (neposluh - jesam li ja među ovima?).
-Rado iznosi tuđe pogreške, a ističe svoje vrline (hvastanje...možda spadam naročito ovdje? To će drugi procijeniti :).
-Smeta mu svatko koji ima nešto više ili bolje od njega (zavist).
-Smatra se središtem svega, najvećom vrednotom kojoj se sve mora pokloniti.
-Sebe precjenjuje, druge potcjenjuje (megalomanija).
-Vlastohlepan je i častohlepan.
-Nametljiv je, preuzetan i bolesno ambiciozan.
-Ako sam nema vrlina, izmišlja ih (lažac, mitoman), hini ih (licemjerac) ili stvara na umjetan način, maskrira se (taština). Ima na pameti jedino svoje interese i užitke (egoizam).
-Bijesan je kad njegovo samoljublje naiđe na neshvaćanje ili zapreke (srčba).
-Zbog svoje umišljene savršenosti drži da mu se ne treba truditi oko svoga napretka (lijenost).
.
Kako vidimo, oholost je izvor mnogim grijesima. S pravom se nalazi na čelu glavnih mana. Ubija u zametku svaki krepostan život.
.
(razmislimo malo o ovome, uzetim iz "Kršćansko savršenstvo" kao tema na TT-u)


Zadnja izmjena: zdrave; 09 ožu 2013 10:39; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 09 ožu 2013 10:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
ne vidim kako je ovaj post vezan sa ovom temom,al nije los


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 11 ožu 2013 09:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
razgovaram s jednim prijateljem koji je na Radio Mariji, priča mi kako su doživjeli nemale neugodnosti od strane nekih vjernika nakon što je pater Fridl, kad je bio rođendan Radio Marije, slavio misu u studiju. Zanimljivo je da njegovi nadređeni na to nisu dali nikakvu primjedbu ali zato neki vjernici sebi daju za pravo da ga zbog toga napadaju


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 11 ožu 2013 10:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
razgovaram s jednim prijateljem koji je na Radio Mariji, priča mi kako su doživjeli nemale neugodnosti od strane nekih vjernika nakon što je pater Fridl, kad je bio rođendan Radio Marije, slavio misu u studiju. Zanimljivo je da njegovi nadređeni na to nisu dali nikakvu primjedbu ali zato neki vjernici sebi daju za pravo da ga zbog toga napadaju




Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 11 ožu 2013 10:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Neki katolici shvaćaju Crkvu kao komunističku partiju pa svaku drugarsku kritiku shvaćaju kao udar na druga Tita. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 11 ožu 2013 14:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Discipula Domini napisao:
Znam na koje se vjernike misli, tj. znam koji su ljudi negodovali zbog održavanja mise u studiju.
Htjela bih samo reći kako oni nisu NIKOGA napadali, nego su samo istaknuli neprimjerenost slavljena mise u studiju,
pokraj tolikih crkva/crkvica ili kapelica...ali oni nisu nikoga napadali...
S jedne se strane u mnogočemu slažem s njima jer ako jedan HKR može povodom svog rođendana slaviti misu u crkvi
(slavili su je lani u crkvi sv. Petra u Vlaškoj), zašto ne bi i ekipa s Radio Marije napravila isto, a slušanost im je,
usudila bih se reći, gotovo jednaka kao i slušanost HKR-a.
S druge strane, neki su komentari na račun slavljenja mise u studiju bili jako neprimjereni i nipošto ne podržavam takav način kritiziranja...
a koliko sam vidjela, i ti pokretači kritike ogradili su se od takvog načina komentiranja.

Između ostalog, zašto ne bi vjernici mogli kritizirati neke postupke.
Zar mi nismo pozvani ukazivati i svećenstvu na neke propuste?
Naravno, u ljubavi i poniznosti.

slažem se da treba ukazati na propuste ali prvo treba dokazati da je pater Fridl napravio propust slavljenjem mise u studiju ili se radi o nečijem osobnom mišljenju da pater nije smio tamo slaviti misu. Ako se dokaže da je pater postupio pogrešno tj.da je tamo slavio misu bez dopuštenja i protivno pravilima onda na to treba upozoriti, ako se nema dokaza onda ga se nema na što upozoravati.

A sad zašto je tamo slavio misu ne bi znao ali vjerujem da je imao dobar razlog da je tamo slavi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 11 ožu 2013 15:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Samuel napisao:

Lol. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Sveta Misa
PostPostano: 12 ožu 2013 09:35 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 11 ožu 2013 15:41
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Discipula Domini napisao:
Kao jedini, po meni, prihvatljiv razlog može biti jedino nedostatak tehničke opreme za prijenos misnoga slavlja iz neke crkve putem radija. Ak me kužiš...
Iako...teško mi je shvatiti da jedan radio koji je stekao već pozamašnu slušateljsku publiku nema tu opremu za radijski prijenost mise iz crkve :)

Ipak, evo što kaže Zakonik kanonskoga prava:

Članak 4.
VRIJEME I MJESTO EUHARISTIJSKOG SLAVLJA
Kan. 931 - Slavljenje i dijeljenje euharistije može biti svakog dana i sata, osim onda kad to isključuju bogoslužne odredbe.

Kan. 932 - § 1. Neka se euharistijsko slavlje obavlja na svetom mjestu, osim ako u posebnom slučaju potreba traži drukčije; u tom slučaju slavlje mora biti na doličnu mjestu.
§ 2. Euharistijska žrtva treba da se obavlja na posvećenom ili blagoslovljenom oltaru; izvan svetog mjesta može se upotrijebiti prikladan stol, ali uvijek s oltarnikom i tjelesnikom.

Kan. 933 - Zbog opravdana razloga i s izričitom dozvolom mjesnog ordinarija svećeniku je dopušteno, pošto otkloni sablazan, slaviti euharistiju u hramu neke Crkve ili crkvene zajednice koje nisu u potpunom zajedništvu s Katoličkom crkvom.


Budući da Kanonsko pravo prednost daje služenju mise na svetom mjestu, a za ostala mjesta predlaže da budu DOLIČNA, ovo o čemu mi raspravljamo ipak pripada domeni OSOBNOG MIŠLJENJA. Za mene služenje mise u studiju može biti nedolično i izazvati sablazan, dok netko drugi to isto mjesto može smatrati potpuno doličnim.
Osobno ne umanjujem "učinkovitost" mise odslužene na stolu nekog studija i one u crkvi, ali smatram da bi zaista trebalo procijeniti gdje se misa može služiti, a gdje ne (pogotovo ako se može birati). Eto.

I evo link na kojem možete vidjeti slike s mise o kojoj je ovdje riječ: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 049&type=1

Lijepo si to objasnila, Discipula. U potpunosti se slažem s tobom. Dojam doličnosti u ovom slučaju nije baš na visini, pogotovo što stol nema barem oltarnik, a izgleda da svećenici kod pretvorbe sjede.. Djeluje vrlo improvizorno..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr