www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 03:06

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 23 ožu 2006 20:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 vel 2006 20:45
Postovi: 33
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Marte napisao:
Ovo je rekao u kontekstu zla na zemlji dodajuci da bi nas Bozji gnjev vec odavno satrao da mu u skoro svakoj minuti po cijeloj zemlji ne prinosimu zrtvu Njegovog Sina po misi vapajuci da je Njegovom krvlju vec sve placeno.


nije li Krist jednom umro za sve nas? zar nije samo jednom zrtva prinesena - savrsena zrtva? i zar nije Krist sam sebe prinio kao zrtvu?

:(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 ožu 2006 20:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dominik napisao:

nije li Krist jednom umro za sve nas? zar nije samo jednom zrtva prinesena - savrsena zrtva? i zar nije Krist sam sebe prinio kao zrtvu?

:(


Da Dominik ! Krist je jednom za nas umro :o . Istina :o ! I mi ga pod misom ne razapinjemo nanovo ( mozda neki od nas sa svojim grijesima kao oholost, mrznja huljenje itd) :twisted: .
Ima dosta mjesta za procitati (ko ima usi da cuje) zasada evo
Ivan 6: 49-53

"Ocevi vasi jedose manu u pustinji i pomrijese.Ovo je onaj kruh sto s neba silazi da onaj tko od njega jede ne umre.Ja sam zivi kruh koji je sisao s neba.Ako tko jede od ovog kruha zivjet ce zauvjek. Kruh kji cu ja dati jest tijelo moje- za zivot svijeta.
i t d
"Ovo je moje tijelo koje ce se za vas predati "

To je nasa hrana, nasa snaga, nasa utjeha, nas "zastitni stit" jer mi smo svaki dan svjesni "sta Bogu dugujemo" i svjesni smo da u nasem zivotu
lako pokleknemo.

Znaci sa Njim , kroz Njega i u Njemu , molimo Bogaoca da ne gleda na nase grijehe nego se spominjemo zrtve Njegova Sina

Velika je ljubav Njegova
ovo pisem ja laik ,

:!: Marte


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ožu 2006 16:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Šefice moja draga evo me i veliki pozdrav i blagoslov Tebi i Marti kao i svim dragim ljudima ovdje :arrow: :!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 ožu 2006 17:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
E pa da nastavimo.Nakon pokajničkog čina narod nakon poziva svećenika govori(iako je bolje pjevati)Gospodine smiluj se!Inače neki teolozi kažu da je ta molitva kada s e nekada molilo ostatak tih molitava koje su bile za potrebe ondašnje Crkve.U biti kada izgovaramo ili pjevamo taj zaziv trebamo si posvjestiti da smo grješnici i bijednici na ovome svijetu,i da je to vapaj naš prema Kristu(zato i govorimo Kriste smiluj se)da nas od svega ozdravi i da nas oslobodi od naših grijeha.O tome (Opća uredba liturgike 30.)kaže:"Budući da je to pjesma kojom vjernici zazivaju Gospodina, mole njegovo milosrđe, obično je izvode svi, tako što u njoj sudjeluje narod s jedne strane, a s druge strane pjevački zbor ili pjevač."

Nakon toga slijedi ovisno o lturgijskom vremenu himan "Slava".Vjerujem da svi znademo da je Lk 2,14 napisao u svom evanđelju da su tu "Slavu"kod rođenja Isusova pjevali sami anđeli.Tijeko vremena Crkva je dala tom velebnom himnu obilježje molitve upućene PresvetomTrojstvu.Na taj način odajemo Bogu veliku čast i slavu kada u s.misi pjevamo ovaj predivni himan.
"Slava je vrlo drevna pjesma kojom Crkva sabrana u Duhu Svetom slavi Boga Oca i Jaganjca te mu se moli." (Opća uredba, 31 )


Nakon "Slave" misnik poziva narod na zbornu molitvu. "Svi zajedno sa svećenikom šute neko vrijeme, da postanu svjesni kako stoje pred Bogom i da u sebi pobude svoje želje." (Opća uredba, 32). Predvoditelj tom molitvom sabire (odatle naziv zborna) sve molitve i nakane okupljenih vjernika i stavlja ih pred Boga. Zborna molitva je lišena svakog individualizma i emotivnosti. Skladno spaja molitvu hvale, poklona i prošnje, koju svećenik predočuje Svevišnjem u ime svih prisutnih. Najčešće je upravljena Ocu nebeskom po Kristu u Duhu Svetom.
Sve su zborne molitve sastavljene od tri dijela. Prvi dio je narativni: iznosi neko Božje svojstvo ili spominje otajstvo koje se toga dana slavi. Drugi dio izriče i obrazlaže predmet molbe. U trećem dijelu ističe se da je naša molba upravljena Ocu po jedinom posredniku Isusu Kristu u Duhu Svetom. Na koncu svi jednodušno uskliknu "amen", dajući svoj pristanak na ono što je izrečeno. Riječ "amen" upravo i znači: da, tako je, pristajem uz to. Možemo reći da je svaki "amen" u Misi najvažniji usklik puka u bogoslužju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 ožu 2006 22:34 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naišla sam tek sad ne ovu temu....

ljepo...

vrlo poučno i eto moram priznati da nisam razmišljala o misi na takav način....

činjenica je da svaki dio mise ima svoj smisao...
i zaista sam čitajući shvatila da bi bilo u biti dobro ljudima pojasniti kud i čemu vode pojedini dijelovi.....

moj dolazak na misu je u predanju, nadalje vrlo mi je važno da sve svoje otpustim i čujem što mi Bog želi reći...
to bi potkrijepilo letizin i martin navod simbolike ulaska u crkvu....

važno mi je da osvjestim svoje grijehe...iako sam i prije o njima razmišljala....no važno mi je da u trenutcima pokajanja zaista osjetim težinu svojih djela tj nedjela....
važno mi je da Ga iz duše zamolim da mi oprosti i da oprosti nama svima.

obično mi je teško izgovarati slavu nakon čina pokajanja jer sam još uvijek u raspoloženju kajanja i molive za oprostom pa se teško prebacim na slavljenje....
ali valjda će se i to riješiti nekako..
vrlo mi je žao kad svećenik ubrza s činom kajanja(naš lokalni svećenik) i uglavnom odlazim na mise u crkve gdje imam vremena za samo pokajanje....

vrlo često prikazujem svaku misu na kojoj jesam za neke potrebe nekih ljudi ili moje, za duše u čistilištu i tako....

vrlo mi je važno slušati i čuti svaku riječ...jer mi je bitno da osjetim u kojem trenutku i kojim riječima mi se Bog obraća...


važno mi je i izmiriti se u duhu sa svima....

vrlo mi je važno pokloniti Mu se i kleknuti u trenutku prikazivanja hostije.

vrlo mi je važno sabrano nakon primitka hostije činiti predanje Njemu i moliti ga za milost posvete Njegovim tijelom....


predivno mi je kad to osjećanje mise mogu nakon izlaska podijeliti sa drugima u susretima s njima...

ne volim one dane kad nemam taj milosni dar radosti i kad me i dalje tište neke muke....


eto ja se ispričavam joakime što sam malo poremetila koncepciju tvog izlaganja...samo nastavi :evil:...super je....
a ja sam eto malo htjela doprinjeti sa svojim osjećanjima prema misi....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 ožu 2006 07:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Predivno Andjelina!
Samo tako nastavi!
:arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 tra 2006 13:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Chifice,a kada ćemo mi nastaviti... :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 tra 2006 14:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
A joj, dragi Joakime, ponekad bi voljela napustiti zaradu za tjelesno da se mogu brinuti samo za duhovno, a opet "ora et labora", a ne samo ora.
Nadam se da cu se ubrzo moci posvetiti ovoj temi.
Saljem ti VELIKU :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 tra 2006 20:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:t152:

:x :h2: :x

:!:
Marte


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 tra 2006 07:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 ožu 2006 14:31
Postovi: 46
Lokacija: Slav.Brod
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
http://www.ffdi.hr/lzj/sveta-misa1.htm


Na ovoj adresi se može pogledati šta znači svaki dio mise.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr