www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 12:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2006 16:49 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Na bdijenju navještanja,člnovi grupe su išli na ispovied. Neke žene se nisu tad ispovijedile,nego su planirale sljedeći dan.

Kad sam sljedeći dan stigao u crkvu,malo sam kasnio. Nadbiskup i svećenici već su sigli u sakristiju.
Djevica Marija je govorila svojim nježnim,ženstvenim glasom:
Danas je dan u kojem vas učim i želim da budete pažljivi, jer ste sjedoci današnjeg dana.
Sve što će te doživjeti danas podijelit će te sa svijetom.

Bio sam duboko ganut, iako nisam razumio zašto, i trudio sam se biti pažljiv.

Prvo sam primjetio zbor prekrasnih glasova koji su pjevali kao iz udaljenosti. Na trenutke se muzika pribiližavala, da bi kasnije zvučala kao tiho kao vjetar.

Nadbiskup je počeo Misu, kad je držao pokajnički obred, Djevica je rekla:

Najiskrenije tražite Gospoda da vam oprosti vaše pogreške koje su Ga tako često vrijeđale.
Tako će te dostojno moći sudjelovati u Svetoj Misi.

Pomislio sam uobraženo dio sekunde: sigurno sam u Božijoj milosti, ispovijedio sam se sinoć.

Ona odgovori: da li misliš da sinoć nisi vrijeđao Boga? Da te podsjetim na nekoliko stvari!
Kada si odlazio, djevojka koja ti pomaže, te je htjela nešto pitati, a ti si se žurio, i nisi odgovorio na njen ljep upit!
Neodstajalo ti je milosrđe, i ti govoriš da nisi uvrijedio Boga??

Dok si putovao ovdje autobus se okretao i skoro te udario. Nisi se ljepo izražavao o njemu, govoro si da je jadan. Umjesto da se moliš i pripremaš za Misu.
Podbacio su u milosrđu i izgubio si strpljenje. I ti govoriš da nisi povrijedio Boga??

Stižeš posljednje minute dok procesija slavljenja već počinje....iti misliš sudjelovati bez prijašnje pripreme...

Odgovorio sa: u redu,moja Majka me kori, i shvatio sam,kajem se.

Zašto stižeš posljednjeg trena?
Trebao bi doći ranije i moliti Boga da pošalje Duha svetog da podari Duha mira da smiri tvoj duh i duh svijeta,tvoje brige,probleme, ometanja...tako da ti omogući sudjelovanje u ako svetom trenutku.
Međutim ti stižeš kada slavlje započinje,i sudjeluješ u tome kao da je običan događaj,bez duhovne pripreme.
Zašto?
To je najuzvišenije čudo.
Ti dolaziš na živi trenutak kad predragi Bog daje najveći dar i ti ne znaš cijeniti to.

Bilo je dovoljno!
Osjećao sam se tako loš,da sam se trebao dosta moliti da mi Bog osprosti.
Ne samo za danas nego i za dane prije,kao i ostali ljudi koji su čekali da svećenik počne prije nego uđu u ckvu.
Također nisam znao ili odbio razumjeti što znači biti tamo, ili vremena kad sam bio pun grijeha a usudio se učestvovati i imati djela u svetoj Misi.

U taj dan se pjevala Glorija. Naša djeva kaže: časti i slavi sa svom ljubavlju,svim znanjem i svim svojim postojanjem.
Kako je drugačija bila ta Glorija. Odjednom sam se vidio udaljen u svjetlosti,prije veličanstvene nazočnosti Božijeg prijestolja.
S toliko ljubavi sam nastavio zahvaljivati Mu, i ponavljao: za Tvoju veliku Slavu Te hvalim,nazdravljam Ti,obožavam Te,slavim Te,dajem Ti hvalu, Gospode, Bože,Jaganjče Božiji,koji oduzimaš
Grijehe
svijeta....I Isus je bio ispred mene, s puno nježnosti i milosrđa....“samo Ti si svet,samo Ti si Bog,samo T si Isuse Kriste sa Duhom svetim ....Bog predivne Ljubavi. On koji je u tom trenutku činio da počinjem drhtati....


evo toliko sam stigla...nastavak slijedi....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lis 2006 10:34 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja sam molio: Bože oslobodi me od svih zlih duhova.Moje srce pripada Tebi. Moj Bože pošalji mi svoj Mir, da mogu sudjelovati u Euharistiji, i da moj život ima najbolje plodove.
Božiji Duše sveti,promijeni me, djeluj u meni, vodi me. O Bože podari mi darove da Ti što bolje služim.

Trenutak u Liturgiji se bližio i Djevica Marija potakne me da ponovim:

Bože danas želim slušati Tvoju Riječ i dati najbolje plodove. Neka Duh sveti očisti moje srce da mogu Tvoje riječi rasti i razvijati se u njemu, i činiti ga čistim.

Gospa kaže.
Ja želim da vi obratite pažnju na čitanja i prema propovjedi svećenika.
Zapamti da govor Bibije je Riječ od Boga i ne vraća se bez plodova. Ako obratite pažnju,nešto od svega što ste čuli,će ostati u vama.
Vi biste trebali pokušati se stalno prisjećati Riječi koje su ostavile trag u vama.
Nekad dva stiha,nekad veći dijelovi cijelog Evanđelja, a nekad jedna Riječ.
Osluškujući ostali dio dana one će postati dio tebe, tako ti se mijenja život, prihvaćajući Riječ od Boga se mijenjaš.

I sada recite Bogu da ga slušate i da želite govoriti s Njim u svom srcu.

Ponovo sam zahvalio Bogu što mi je dao mogućnost da čujem Njegovu Riječ.
I pitao sam ga da mi oprosti što sam imao tvrdo srce tolike godine, i što sam djeci zapovjedao da odlaze na Misu, a nisam ih učio da idu iz ljubavi.
Ja sam prisustvovao na tako puno Misa uglavnom iz obaveze i vjerovao sam da sam spašen. Ali ja nisam osjećao Misu, i još manje sam obraćao pažnju na čitanja i propovjedi.

Koliku bol sam doživo žaleći za godinama nepotrebnog gubitka zbog neznanja. Kako je površno naše pohađanje Mise,kad mi idemo zbog nečijeg vjenčanja, ili pogreba ili idemo da nas vidi društvo.
Koliko neznanja o svojoj crkvi i Otajstvu!

Koliko grešaka u pokušavanju razumijevanja ovog svijeta, kojeg za tren možemo napustiti, i koje mi nisu pomogle ni malo.
Međutim,mi nismo znali što će nam dati malo Raja na zemlji i kasnije vječan život.
A zvali smo se kultivirani muškarci i žene!


nastavak slijedi...
posebno će biti interesantan dio o anđelima(bar je meni )


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 lis 2006 14:45 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Trenutak kasnije Ofertorij je stigao i sveta Djevica je govorila: moli ovako(i ja sam ponavljao) :
Bože ja ti nudim sve što ja jesam,sve što imam, sve što mogu. Ja stavljam sve u Tvoje ruke.
Izgradi me Bože od onog malo što sam ja. Kroz vrijednost Tvog Sina promijeni me Bože Svevišnji.


Molim Te za moju familiju,za moje nadređene,sve članove našeg Apostolata,za moje neprijatelje i sve uslišane molitve.
Uči me kako da stišam svoje srce,da se ne osjeća gordo i žestoko.

Djevica je rekla:
Ovo je kako se sveci mole,ovo je kako ja želim da svi to činite.

Tako,ovo je kako nas Isus traži moliti, da nam otopi srca i ublaži bol.
Godinu kasnije sam čitao knjigu sveca,kojeg sam jako volio, Jose Maria Escriva de Balaguer,
i u toj knjizi sam vidio sličan načn molitve, kako me je učila Djevica Marija.

Odjednom su neke osobe koje prije nisam vidio, počele ustajati.
Izgledalo je kao da sa strane svake osobe ustaje još po jedna, i odjednom je katedrala bila puna ljepih mladih ljudi.
Bili su obučeni u ljepe bijele ogrtače, i počeli su ulaziti u središnji prolaz, prema Oltaru.

Naša Majka je govorila: Promatraju. Oni su Anđeli čuvari svake osobe koja je ovdje.
Ovo je trenutak u kojem vaš Anđeo čuvar nosi vaše prijašnje molbe i prošnje na Olatar Gospodinu Bogu.

U tom trenutku sam bio očaran, jer su ta bića imala prekrasna lica i sjajili su tako da je to nemoguće zamisliti.
Njihova ljepota je bila predivna, sa skoro ženskim licima,međutim struktura tijela,ruke,visina su bili muški.
Njihova gola stopala nisu doticala pod i kretali su se kao da klize.
Ta povorka je bila predivna.

Neki od njih su nosili nešto poput zlatne zdjele s nečim što je sjajilo intezvinim zlatno-bijelim svjetlom.
Djevica Marija je rekla:
Oni su Anđeli čuvari ljudi koji nude ovu svečanu Misu za mnoge namjere,onih koji su svjesni Misnog slavlja.
Oni imaju nešto ponuditi Bogu.

Daju se u tom trenutku,daju svoje tuge,svoje trudove,svoje izglede,svoju tugu, svoje užitke, svoje prošnje.
Spoznaju da Misa ima beskrajnu vrijednost.
Zato budi velikodušan u davanju i traženju.

Iza prvih anđela su došli drugi koji nisu imali ništa u rukama,došli su praznih ruku.
Djevica Marija je rekla: To su Anđeli od ljudi koji nikad ništa ne nude.
Oni se ne zanimaju za svaki živući trenutak liturgijeske Mise i ne prinose darove Gospodinu.

Na kraju povorke su došli drugi Anđeli koji su bili jako tužni, s rukama u molitvi,a li su im pogledi bili spušteni i tužni.
To su Anđeli čuvari onih ljudi koji ovdje ne žele biti,to jest ljudi koji su prisiljeni doći ovdje,
koji su došli iz obaveze, ali bez bilo koje želje da sudjeluju u Misi.
Anđeli su tužni što nemaju što dati osim svojih molitava.

Nemoj rastužiti svog Anđela čuvara.
Traže puno,traže promjenu grešnika,mir u svijetu, mole za vaše obitelji,za vaše susjede, za sve koji traže vaše molitve.
Pitaju,traže puno i za tebe i za sve ostale.

Zapamti da ponuda kojanajviše zadovoljava Boga je kad ti nudiš sebe potpuno bez zadrške,
i tada Isus mijenja tebe po svojim zaslugama.
Što ti imaš za ponuditi Bogu svojega?
Ništavnost i grijeh?

Ali takva ponuda sebe sa zaslugama Isusovim, zadovoljava Oca.

Ta povorka je bila tako lijepa da ju je nemoguće usporediti s ičim.
Svi nebeski stvorovi su bili pred Oltarom,neki su ostavili njihove ponude na podu,ostali su klečali čelima skoro dotičući pod.
I čim su stigli do Oltara,oni su nestali iz mog vida.

Konačni trenutak je stigao i zbor je govorio: Svet,Svet,Svet....odjednom svatko tko je bio iza slavlja je nestao(ovo nisam razumjela)
Iza ljeve strane Nadbiskupa tisuće Anđela se pojavilo u dijagonalnoj liniji,maleni Anđeli,veliki Anđeli, Anđeli sa golemim krilima,malih krila,bez krila.
Svi kao jedan su bili obučeni u bijelo kao i svećnici i ministranti.

Svi su klečali s rukama ujedinjenim u molitvi i spuštenim glavama.
Čula se lijepa glazba,kao da su postojali mnogi pjevački zborovi s drugačijim glasovima, ujedinjeni s ljudskim:
Svet, Svet, Svet

Trenutak posvete, trenutak najslavnijeg Čuda je stigao.
Iza sesne strane Nadbiskupa se pojavilo mnoštvo ljudi u dijagonalnoj liniji. Oni su bili također u tunikama ali u pastelnim bojama.
Ruža,zeleno,svjetloplavo,jorgovan,žuta...ukratko ...drugačije i vrlo mekane boje.
Njihova lica su također bila divna, puna veselja
Svi su se činili iste dobi.
Vi biste mogi uočiti(nisam znao zašto) da su oni različite dobi ali njihova lica su izgledala isto,bez bora,sretna.
Oni su takođr klečali kod pjevanja :Svet, Svet, Svet

Gospa je govorila;
To su sve Sveci i u blagoslovu Raja su, između njih su vaši rođaci koji uživaju u nazočnosti Boga.
Zaitm sam vidio Nju,točno na desnu stranu Nadbiskupa ,koračala je iza Presvetog.
Zastala je malo od poda,klekla na nešto transparentno,istovremno svijetlo kao kristalna voda.
Sveta Djevica je spojila ruke pogledala pozorno i obzirno u Presveto.
Razgovala je odonud samnom, ali tiho direktno kroz srce,bez gledanja u mene.

Iznenađuje te što vidiš mene da klečim malo iza Nadbiskupa?
To je tako, kako treba biti...
Svu svoju Ljubav Moj Sin daje Mi, ali on nije dao Meni tu čast koju je dao svećenicima da mogu izvesi dnevno čudo s Mojim rukama,
kao što izvode sa njihovim svećeničkim rukama.
Zbog toga ja osjećam duboko poštovanje prema svećenicima i Čudo što Bog vrši kroz njih, koje prisiljava Mene da klečim ovdje, straga njih.

Moj Bože,kakvo dostojanstvo, koliko divote daje Gospod svećeničkim dušama..d anitko od nas a možda ni neki od njih nisu svjesni toga!!!!

Prije Oltara su se pojavile neke sjene sive boje sa podignutim rukama.
Sveta Djevica je govorila:
To su Blagoslovljene duše čistilišta:
Tako očekuju da će vaše molitve biti ponovljene. Ne prestajte moliti za njih.
One mole za tebe,ali ne mogu moliti za sebe.
Tako im jedino ostaje da se vi molite za njih, da im pomognete biti što prij s Bogom i uživati s Njim vječno.

Sada,sada vidite. Ja sam tu cijelo vrijeme. Ljudi idu na hodočašća tražeći mjesto gdje se pojavljuje.
To je dobro,zato što primaju milosti tamo.
Ali tijekom pojavljivanja,ni na jednom mjestu nisam više nego na Svetoj Misi.
Uvijek će te me naći kod Oltara kada se slavi Euharistija,kod Tabernakula, ja ostajem s Anđelima, zato što sam ja uvijek s njima.


Ima još....ali za danas toliko...

Jel da je divno...da nam je to vidjeti, da nam je to bar malo osjetiti, sve te anđele sve te duše koje su došle slaviti Isusa,i da spoznamo svoju bijedu pred Njim


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 lis 2006 21:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Najiskrenije tražite Gospoda da vam oprosti vaše pogreške koje su Ga tako često vrijeđale.

Ali tijekom pojavljivanja,ni na jednom mjestu nisam više nego na Svetoj Misi.
Moj Bože,kakvo dostojanstvo, koliko divote daje Gospod svećeničkim dušama..d anitko od nas a možda ni neki od njih nisu svjesni toga!!!!

Ali takva ponuda sebe sa zaslugama Isusovim, zadovoljava Oca

Bože ja ti nudim sve što ja jesam,sve što imam, sve što mogu. Ja stavljam sve u Tvoje ruke.
Izgradi me Bože od onog malo što sam ja. Kroz vrijednost Tvog Sina promijeni me Bože Svevišnji.

Anđelina, hvala ti puno na trudu prevođenja, ja sam s velikom radošću i zahvalnoćšu ovo pročitala. Rečenice koje sam izdvojila su posebno dotakle moju dušu. Hvala ti, neka te prati Božji blagoslov :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 lis 2006 23:28 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
meni je predivno
danas sam posebno se trudila dostojno doći na Misu, i eto kako sam vam rekla ...u zadnje vrijeme mi Mise nisu baš pružale previše zadovoljstva..
danas sam otišla na ispovijed (toliko divnu ispovjed mislim da nisam nikad doživjela, svećenik je bio predivan, ma ne znam ni reći baš zašto..)

sjela sam pokraj sina (i kako sam mu neposredno prije dolaska na Misu pročitala sav ovaj text) i molila ga da preda iskrena srca sve Isusu, i ako mu se ne čini da ima smisla...neka sve preda

trudila sam se svim svojim bićem da ne tražim svoju snagu u kvaliteti molitve i predanja,nego da Mu budem onakva kakva jesam ....nikakva

skoro cijelu Misu sam preplakala od ushićenja,od zahvale,od predanja i žarke molitve da budem Njegova sva
nije me bilo briga ni što me ljudi gledaju,ni što nemam maramice(nikad ih nemam kad mi trebaju),ni ništa...samo sam htjela da moj Anđeo ne bude tužan zbog mene, i da se predam mom Isusu bez ikakvih svojih umovanja
isti svećenik koji me ispovijedio mi je i dao Presveto
ma ne znam...što da kažem...
presretna sam da mi je Bog povratio Radost Mise i samo se nadam da neće više nikad biti ugušena

Bogu veliko hvala što nas ovako potiče;
speranza, prezahvalna sam ti za ovaj link;
vikice mila moja...što reći...nego puno te volim

:grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 07:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Hvala tebi draga moja andjelina1,što si dala truda sebi i što ti se vratila radost doživljaja sv.mise!Radujem s e s tobom :arrow: :arrow: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 09:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
andjelina1 napisao:
meni je predivno
danas sam posebno se trudila dostojno doći na Misu, i eto kako sam vam rekla ...u zadnje vrijeme mi Mise nisu baš pružale previše zadovoljstva..
danas sam otišla na ispovijed (toliko divnu ispovjed mislim da nisam nikad doživjela, svećenik je bio predivan, ma ne znam ni reći baš zašto..)

sjela sam pokraj sina (i kako sam mu neposredno prije dolaska na Misu pročitala sav ovaj text) i molila ga da preda iskrena srca sve Isusu, i ako mu se ne čini da ima smisla...neka sve preda

trudila sam se svim svojim bićem da ne tražim svoju snagu u kvaliteti molitve i predanja,nego da Mu budem onakva kakva jesam ....nikakva

skoro cijelu Misu sam preplakala od ushićenja,od zahvale,od predanja i žarke molitve da budem Njegova sva
nije me bilo briga ni što me ljudi gledaju,ni što nemam maramice(nikad ih nemam kad mi trebaju),ni ništa...samo sam htjela da moj Anđeo ne bude tužan zbog mene, i da se predam mom Isusu bez ikakvih svojih umovanja
isti svećenik koji me ispovijedio mi je i dao Presveto
ma ne znam...što da kažem...
presretna sam da mi je Bog povratio Radost Mise i samo se nadam da neće više nikad biti ugušena

Bogu veliko hvala što nas ovako potiče;
speranza, prezahvalna sam ti za ovaj link;
vikice mila moja...što reći...nego puno te volim

:grlim te: :grlim te: :grlim te:


i ja tebe mila, neka ti bude velika plaća jer i ja sam ovu nedjeljnu misu na osobit način doživjela...toliko osobit... da se ne usudim ni razmišljat o tome..možda je tajna u tome što sam je poklonila jednoj potrebnoj duši, zauzvrat sam dobila radost, suze, drhtaj srca u Susretu! O, Bože, velik si i čudesan u djelima svojim! :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 12:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 lis 2006 19:33
Postovi: 28
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"...da ne tražim svoju snagu u kvaliteti molitve i predanja,nego da Mu budem onakva kakva jesam ....nikakva ..."

Lijepo, naglašavam, da budem onakva kakva sam !

Draga Anđelina, vjerujem da te Bog voli baš takvu, kakva jesi, On je naš stvoritelj, poznaje nas i zna kakvi smo !

Drago mi je da ti se "vratila" Radost Mise, nadam se, ne samo Radost Mise :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 16:00 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mili moji hvala vam puno što se Radujete mojoj Radosti :grlim te: :grlim te:

neka se samo Bog proslavlja po nama i neka mu je vječita hvala i slava


no eto da mi je još moći punog srca reći kad se dogodi...kao job:
kad mogu primiti od Boga milosti mogu i nevolje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 16:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Draga Andjelina , pisala sam već dvije poruke ali vidim da ih nema.
Presretna sam za tebe da si ovako duboko proživljavala Sv. Misu. To je velika milost za kojom svi trebamo težiti. Neka se Isus proslavi u tebi i u svima nama . :arrow:
Što se tiče tvoje ideje na PP :b112: super :q4:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 207 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 41 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr