www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:30

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 pro 2017 20:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Billy napisao:
Sad je pitanje jel' ti odobravaš što su dotični prenesli kao vijest (što prikazuju slike) ili omalovažavaš njih jer se sa njima ne slažeš po nekim pitanjima?

Sasvim je nebitno jel ja nešto odobravam ili ne. Bitni su papa Franjo, Erich Przywara i Josef Ratzinger. Oni si bitni. Bitan je Augustin i Toma. To kaj oni odobravaju, to i ja odobravam.

Billy napisao:
Jer činjenica je da o ovome na netu ima puno pisanja.

Doista, ima. Dobro kažeš. Samo od koga? :)

Billy napisao:
Po meni o ovim stvarima ne treba šutiti.

To nikako. Ali ti meni daj konkretne stvari a ne: "što se babi htilo to se babi snilo". :)


Hrvoje Hrki napisao:
Šta ti misliš o tome Fran?

Gore u postu sam spomenuo šta o tome mislim.

Ja sam tebi davno napisal kaj je tvoj problem Hrkane. Nikad se nisi dotaknuo Tome i Augustina, nikad nisi uzeo u ruke Teotima ili Filoteu. To je tvoj problem. I nemoj sad opet pisati da jesi, jer nisi. Da jesi nebi se zamarao takvim budalaštinama. Nebi imao vremena za bitno.hr i nacija.hr da čitaš Tomina djela. Uvek ti je bio draži fejsbuk.hr i Maria Valtorta. Uvek. A opet, lako za tebe. Kad bi ti barem bio jedini. Ljudima je Elvis Duspara draži od Eugen Bisera. Draži im je i nemereš to promeniti. Tak jest i sa tim trebamo živeti. Nemoj sad misliti da noćima ne spavam zbog toga, ali da to nemerem razmeti, nemerem.


Sjećam se kad je Toma.Didimos napisao, citiram;

Toma.Didimos napisao:
Nikad više isusovac neće biti papa.

Ako dragi Bog da.....


Ja na to mogu samo odgovoriti ono šta sam već odgovorio;

Nikad više Toma Didimos! Nikad više! Nikad. Sine! Tako na papu da udariš?! Srami se!


Gledaj Hrkane samo ovaj primjer. Ovaj tip pod nickom Billy ga pita, citiram;

Billy napisao:
Koji je izvor tih slika?
Gdje je to?
Ima li kakvih informacija?



Toma.Didimos kaže, citiram;


Toma.Didimos napisao:



I stavi link od nekog klauna sa jubitio. Zamisli to. To je njegov izvor. Pazi to Hrkane. Tip smrtno ozbiljno, gotovo da ne trepne napiše da ima izvor. To kaj je njegov izvor kalaun to ga nimalo ne zabrinjava. :l30: Spreman je iznositi izrazito teške optužbe protiv vlastite Crkve samo zato jer je eto neki klaun na jubito rekao da je to tako. Moreš to verovati?!


Nej biti naivan Hrkane. Šta mi ovde imamo?! Imamo samo sliku poglavice koji služi "misu". :roll: Ti meni reci ime i prezime poglavice, kojem plemenu pripada, kakvu to misu služi, tko je njegov biskup i kojoj župi pripada. Ovak, sama slika poglavice koji služi "misu" mi ne govori ništa drugo od onog šta vidim, a vidim poglavicu koji služi nekakav obred. Koji, gde, kakav i čiji, te od koga odobren, to ste zaboravili navesti. Lel. Slika


Sve su ti to protestantsko-"pravovjerna" podmetanja Hrkane. Prvi sektaši drugi "pravovjerniji" od papa Franje. Nemoj tako! Kloni se Tome Blizanca i njegovog brata Marka. Uhvati se pape Franje i Sv. Franje Saleškoga. Čitaj njihova djela i slušaj njihova djela. To neka ti bude istina, to neka bude tvoja prava slika o katoličkoj Crkvi. Gloria Polo i Elvis Duspara neka budu za naivne. Je! Ali tebe ne zanima Sv. Franjo Saleški. To je problem. To tebe ne zanima. E, onda ti ne znam kaj drugo napisati. Čitaj kaj hoćeš, budi i dalje naivan. :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 pro 2017 07:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Fran26 napisao:
Billy napisao:
Sad je pitanje jel' ti odobravaš što su dotični prenesli kao vijest (što prikazuju slike) ili omalovažavaš njih jer se sa njima ne slažeš po nekim pitanjima?

Sasvim je nebitno jel ja nešto odobravam ili ne. Bitni su papa Franjo, Erich Przywara i Josef Ratzinger. Oni si bitni. Bitan je Augustin i Toma. To kaj oni odobravaju, to i ja odobravam.

Billy napisao:
Jer činjenica je da o ovome na netu ima puno pisanja.

Doista, ima. Dobro kažeš. Samo od koga? :)

Billy napisao:
Po meni o ovim stvarima ne treba šutiti.

To nikako. Ali ti meni daj konkretne stvari a ne: "što se babi htilo to se babi snilo". :)




Ti onda Fran26 nemaš svoje mišljenje.
Da bitno je što navedeni vele, ali ovo je forum i bitnije je vlastito mišljenje. Pa makar bilo i pogrešno.
Nisam ja lošiji katolik ako velim da ovaj papa i nije neki papa. Moje mišljenje. Vrijeme će pokazati jesam li u krivu. Nadam se da jesam.
Ti si klasičan oportunista.
Skrivaš se iza velikih imena da sakriješ vlastitu slabost.
Imaš li ti svoju glavu? Znaš li razmišljati? Jer nitko te nije pitao šta drugi misli nego što Ti misliš.
A kako ti odgovaraš?
Pozivao se naveliko imena i ni riječ ne bih rekao ali tvoja oholost govori da njihova pisanja nisu u tvom slučaju pala na plodno tlo.
Meni je najbitnije što bi Isus rekao.
I nemam ništa protiv tebe. Mnogo si čitao, znaš i da se naučiti od tebe.
Slažem se da izvor informacija mora biti bolji, a ne rekla -kazala, ali ne treba biti ni slijep.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 pro 2017 15:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Fran26 napisao:
Billy napisao:
Sad je pitanje jel' ti odobravaš što su dotični prenesli kao vijest (što prikazuju slike) ili omalovažavaš njih jer se sa njima ne slažeš po nekim pitanjima?

Sasvim je nebitno jel ja nešto odobravam ili ne. Bitni su papa Franjo, Erich Przywara i Josef Ratzinger. Oni si bitni. Bitan je Augustin i Toma. To kaj oni odobravaju, to i ja odobravam.

Billy napisao:
Jer činjenica je da o ovome na netu ima puno pisanja.

Doista, ima. Dobro kažeš. Samo od koga? :)

Billy napisao:
Po meni o ovim stvarima ne treba šutiti.

To nikako. Ali ti meni daj konkretne stvari a ne: "što se babi htilo to se babi snilo". :)


Hrvoje Hrki napisao:
Šta ti misliš o tome Fran?

Gore u postu sam spomenuo šta o tome mislim.

Ja sam tebi davno napisal kaj je tvoj problem Hrkane. Nikad se nisi dotaknuo Tome i Augustina, nikad nisi uzeo u ruke Teotima ili Filoteu. To je tvoj problem. I nemoj sad opet pisati da jesi, jer nisi. Da jesi nebi se zamarao takvim budalaštinama. Nebi imao vremena za bitno.hr i nacija.hr da čitaš Tomina djela. Uvek ti je bio draži fejsbuk.hr i Maria Valtorta. Uvek. A opet, lako za tebe. Kad bi ti barem bio jedini. Ljudima je Elvis Duspara draži od Eugen Bisera. Draži im je i nemereš to promeniti. Tak jest i sa tim trebamo živeti. Nemoj sad misliti da noćima ne spavam zbog toga, ali da to nemerem razmeti, nemerem.


Sjećam se kad je Toma.Didimos napisao, citiram;

Toma.Didimos napisao:
Nikad više isusovac neće biti papa.

Ako dragi Bog da.....


Ja na to mogu samo odgovoriti ono šta sam već odgovorio;

Nikad više Toma Didimos! Nikad više! Nikad. Sine! Tako na papu da udariš?! Srami se!


Gledaj Hrkane samo ovaj primjer. Ovaj tip pod nickom Billy ga pita, citiram;

Billy napisao:
Koji je izvor tih slika?
Gdje je to?
Ima li kakvih informacija?



Toma.Didimos kaže, citiram;


Toma.Didimos napisao:



I stavi link od nekog klauna sa jubitio. Zamisli to. To je njegov izvor. Pazi to Hrkane. Tip smrtno ozbiljno, gotovo da ne trepne napiše da ima izvor. To kaj je njegov izvor kalaun to ga nimalo ne zabrinjava. :l30: Spreman je iznositi izrazito teške optužbe protiv vlastite Crkve samo zato jer je eto neki klaun na jubito rekao da je to tako. Moreš to verovati?!


Nej biti naivan Hrkane. Šta mi ovde imamo?! Imamo samo sliku poglavice koji služi "misu". :roll: Ti meni reci ime i prezime poglavice, kojem plemenu pripada, kakvu to misu služi, tko je njegov biskup i kojoj župi pripada. Ovak, sama slika poglavice koji služi "misu" mi ne govori ništa drugo od onog šta vidim, a vidim poglavicu koji služi nekakav obred. Koji, gde, kakav i čiji, te od koga odobren, to ste zaboravili navesti. Lel. Slika


Sve su ti to protestantsko-"pravovjerna" podmetanja Hrkane. Prvi sektaši drugi "pravovjerniji" od papa Franje. Nemoj tako! Kloni se Tome Blizanca i njegovog brata Marka. Uhvati se pape Franje i Sv. Franje Saleškoga. Čitaj njihova djela i slušaj njihova djela. To neka ti bude istina, to neka bude tvoja prava slika o katoličkoj Crkvi. Gloria Polo i Elvis Duspara neka budu za naivne. Je! Ali tebe ne zanima Sv. Franjo Saleški. To je problem. To tebe ne zanima. E, onda ti ne znam kaj drugo napisati. Čitaj kaj hoćeš, budi i dalje naivan. :l30:


Pa ne znam jesu li sve podmetanja kako ti ukazuješ...da je sotonin dim ušao davno u vatican to je poznato još od 1960.
Ja sam uvjeren da je stanje u kurijama u vatikanu dosta loše...Crkva pušta na sve strane, o tome su pisali mnogi mistici KC, mnogi vidioci , proroci ( defintitivno je nastupila apostazija, otpad od Crkve...zato se Gospa i ukazivala u fatimi, garabandalu, akiti, međugorju)...Crkva mora proći svoje pročišćenje jer se masonerija strašno uvukla u visoke strukture crkve !( posebice u rimu).
To što ti ne vjeruješ u ništa od toga i što te ne sablažnjavaju takve stvari koje navode tradicionalisti, što ne primjećuješ da se crkve u zapadnoj evropi zatvaraju, pretvaraju u muzeje, džamije, mošeje, mederse itda to je ne samo tvoj problem nego problem vaticana i cijele KC.

Pozivanje na papu itd ti nema veze s temom...ti meni nabrajaš koga sam čitao ili koga trebam čitati
Pročitao sam duhovne, vjereske literature više od tebe...ti si filozofa PROČITAO sigurno više, priznajem to ( ali meni su oni nebitni)...čitao sam i franju saleškoga, i sv. aurelija augustina i na desetke velikana KC i šta sada?...to što ih ja nemam skenirane u kompu pa ih ne stavljam svako malo na net to je druga stvar

btw, fejsbuk uopće nemam...niti ga koristim...šta fali Naciji i elvisu duspari??
Jedan od angažiranijih katolika laika kod nas...kamoli sreće da ih je više takvih!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 pro 2017 15:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Belive napisao:
Citat:
Sve su ti to protestantsko-"pravovjerna" podmetanja Hrkane. Prvi sektaši drugi "pravovjerniji" od papa Franje. Nemoj tako! Kloni se Tome Blizanca i njegovog brata Marka. Uhvati se pape Franje i Sv. Franje Saleškoga. Čitaj njihova djela i slušaj njihova djela. To neka ti bude istina, to neka bude tvoja prava slika o katoličkoj Crkvi. Gloria Polo i Elvis Duspara neka budu za naivne. Je! Ali tebe ne zanima Sv. Franjo Saleški. To je problem. To tebe ne zanima. E, onda ti ne znam kaj drugo napisati. Čitaj kaj hoćeš, budi i dalje naivan. :l30:


Off topic - sto je to s Gloriom Polo?
Ja sam je procitala ofrlje i ono - tada (kada sam citala, a ima i dvije-tri godine) mi je onako izgledala nerealno i procitala sam je samo zato sto mi ju je prija dala da procitam, pa me bilo sram reci da nisam :oops:
Koji je stav Crkve uopce u vezi njene "price"?


A šta ti je neralno u njenoj priči?
Žena je bila ohola zubarica ( ako se dobro sjećam), koja je bila čisti materijalist i gledala da se fino obuče itd, a poslije kome i vraćanja u život je postala propagatorica katol. vjere po cijelom svijetu
Žena je vidjela raj, čistilište i pakao...svjedoči da postoji zagrobni život i čistilište a što od svih religija i kršćanskih denominacija naučava samo KC

Šta je čudno u njenoj priči za tebe?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 pro 2017 15:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Samo jedan ispravak. Dim Sotonin je termin koji je 1972.g. na blagdan Petra i Pavla, u svojoj propovijedi prvi puta koristio tadašnji papa Pavao VI. Ne 1960.g.
Postoji i knjiga Pavla Primorca koju preporučam.

Što se čitanja knjiga tiče nije to natjecanje tko više pročita.
Jedan franjevac trećeredac u dubokoj starosti mi je jednom prilikom u razgovoru rekao kako u svojih tada 100 godina života je pročitao brojne knjige i da na kraju shvatio da od svih pročitanih sve su ništa osim Biblije.
Jedina knjiga koja ti uistinu treba je biblija su njegove riječi.
Đabe nekima sva djela Tome i Augustina, Franje Saleškog ili kojeg već naučitelja Crkve kada čitajuči sve to nisu se susreli sa poniznošću.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 pro 2017 17:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Billy napisao:
Ti onda Fran26 nemaš svoje mišljenje.

Skužio si?! Dugo ti je trebalo. :roll: Kamo li sreće da ni ti nemaš svoje. Kamo li sreće da se tvoje mišljenje zove Avery Dulles ili Romano Guardini. Nažalost, stanje kod tebe je, citiram;


Billy napisao:
Da bitno je što navedeni vele, ali ovo je forum i bitnije je vlastito mišljenje. Pa makar bilo i pogrešno.

Dok vidim nešto slično ovome, nešto slično ovome šta si ti sada napisao, onda vidim da tu nikakva uvjeravanja ne mogu pomoći. Riječi su uzaludne. Toma, Augustin ili papa Franju, sasvim svejedno. Ni jedan od njih ne može pomoći. A kad ništa drugo ne pomaže onda slijedi ignoriraj lista. Tebi Billy to nije ništa nepoznato. Izgleda da si ovaj Božić nećemo čestitati. :l30:


Billy: ignoriraj lista od 12.12.2017. do 12.2.2018.



Belive napisao:
Off topic - sto je to s Gloriom Polo?

Stvarno ne bi znal. Znam o njoj samo ono šta trabunjaju po medijima.

Belive napisao:
Koji je stav Crkve uopce u vezi njene "price"?

Koliko je meni poznato, Crkva se nije ni izjašnjavala u vezi nje. Što nije čudno, niti pa je bitno. Neće se Crkva oglasit baš na svaka trabunjanja o viđenju pakla, Isusa i Marije. Da se razmemo: možda ženska stvarno govori istinu (iako čisto sumnjam). Hipotetski rečeno, recimo da sve šta govori jest istina. I onda se mislim: pa Sv. Faustina Kowalska, Sv. Margareta Marija Alacoque, Sv. Terezija Avilska i Sv. Terezija iz Lisieuxa sigurno govore istinu. A tko se pita šta one govore? To je ono kaj mene fascinira ak me razmeš?! Kako je moguće da svaki internet-katolik točno zna šta govori Gloria Polo, a nikad se nije zapitao: a kaj to govore spomenute svetice?! O čemu one pišu, šta one uče? Kakav je to bio njihov život da ih je Crkve proglasila svetima? Tko i šta je Gloria Polo je veliki upitnik, a tko su i šta su za života bile spomenute žene se jako dobro znade. Ali opet je na neku čudnu foru ono šta trabunja Glorija Polo bitnije od onog šta govore spomenute svetice. Od kada je Marino Restrepo veći i važniji od Sv. Ivana od Križa?! E vidiš, jest! Zake, kako?! Nemerem si objasniti. :l30:


Jesi znala da je Sv. Terezija iz Lisieuxa crkvena naučiteljica?! A tko pita šta onda kaže?! Dok imamo Gloriju Polo kome treba Sv. Terezija iz Lisieuxa?! Dok imamo Marina Restrepa kome treba Sv. Ivan od Križa?! To ti je kruha i igara. Ništa više. Odi tamo na temu: "Tamna noć duše" i pročitaj šta ljudi pišu na toj temi, od početka pa do kraja. A zake to pišu?! Znaš zake?! Zato jer ni jedan nikad u rukama nije držao neko djelo od nekog sveca/svetice mistika.

Ženska me ostavila doživljavam tamnu noć duše. Ljudi pomagajte! Sutra nemam za kruh, to mora da je nastupila tamna noć duše. Učiteljica iz glazbenog mi je dala trojku jer ne znam pjevat "Vidi se iz aviona" (Domenica Žuvela), a ja sam siguran da pjevam barem za četvorku, osjećam se grozno, mora da upadam u tamnu noć duše. Baka me ostavila ispered vrtića dok sam bio mali, užasan osjećaj, sigurno je to tamna noć duše, a kaj bi drugo bilo?! Sveci se okreću u grobu, jesam napisao grobu?! Na nebu! :)


Hrvoje Hrki napisao:
..šta fali Naciji i elvisu duspari??
Jedan od angažiranijih katolika laika kod nas...kamoli sreće da ih je više takvih!

Eto! Dok tak nekaj napišeš, pitam se o čemu mi moremo dalje pričati? Svako slovo je suvišno. Dugo smo godina prijatelji pa te nebum stavljal na ignoriraj listu. Nej se srditi Hrkane, ali ni u tvojem slučaju nikakve riječi ne pomažu. Nemere se doprti do tebe. Ako su Toma i Augustin nemoćni kod tebe, kaj onda ja mogu napisati ili reči?! :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 pro 2017 19:40 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 11 vel 2013 23:28
Postovi: 9
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
Klasični primjer funkcioniranja EGA :D Jednostrani "citaroš" i svestrani kritizer kome se često omakne pogreška u sintaksi i dekadenca na
području poniznosti. Pun zamamnih ispraznosti i retoričkih bravura a skup raštrkanih sugestija tek je scenarij kojim se prikriva banalnost
njihovih kriterija.
Ima li smisla nekome predbacivati da su Toma i Augustin nemoćni kod njih a iza svake njegove rečenice odnosno riječi se nazire želja za napuhavanjem ega i oholost? Kod koga su zapravo Toma i Augustin nemoćni? Ili se njih samo "čita" da bih se ih moglo citirati? :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 pro 2017 20:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Fran26 napisao:
Billy napisao:
Ti onda Fran26 nemaš svoje mišljenje.

Skužio si?! Dugo ti je trebalo. :roll: Kamo li sreće da ni ti nemaš svoje. Kamo li sreće da se tvoje mišljenje zove Avery Dulles ili Romano Guardini. Nažalost, stanje kod tebe je, citiram;


Billy napisao:
Da bitno je što navedeni vele, ali ovo je forum i bitnije je vlastito mišljenje. Pa makar bilo i pogrešno.

Dok vidim nešto slično ovome, nešto slično ovome šta si ti sada napisao, onda vidim da tu nikakva uvjeravanja ne mogu pomoći. Riječi su uzaludne. Toma, Augustin ili papa Franju, sasvim svejedno. Ni jedan od njih ne može pomoći. A kad ništa drugo ne pomaže onda slijedi ignoriraj lista. Tebi Billy to nije ništa nepoznato. Izgleda da si ovaj Božić nećemo čestitati. :l30:


Billy: ignoriraj lista od 12.12.2017. do 12.2.2018.



Belive napisao:
Off topic - sto je to s Gloriom Polo?

Stvarno ne bi znal. Znam o njoj samo ono šta trabunjaju po medijima.

Belive napisao:
Koji je stav Crkve uopce u vezi njene "price"?

Koliko je meni poznato, Crkva se nije ni izjašnjavala u vezi nje. Što nije čudno, niti pa je bitno. Neće se Crkva oglasit baš na svaka trabunjanja o viđenju pakla, Isusa i Marije. Da se razmemo: možda ženska stvarno govori istinu (iako čisto sumnjam). Hipotetski rečeno, recimo da sve šta govori jest istina. I onda se mislim: pa Sv. Faustina Kowalska, Sv. Margareta Marija Alacoque, Sv. Terezija Avilska i Sv. Terezija iz Lisieuxa sigurno govore istinu. A tko se pita šta one govore? To je ono kaj mene fascinira ak me razmeš?! Kako je moguće da svaki internet-katolik točno zna šta govori Gloria Polo, a nikad se nije zapitao: a kaj to govore spomenute svetice?! O čemu one pišu, šta one uče? Kakav je to bio njihov život da ih je Crkve proglasila svetima? Tko i šta je Gloria Polo je veliki upitnik, a tko su i šta su za života bile spomenute žene se jako dobro znade. Ali opet je na neku čudnu foru ono šta trabunja Glorija Polo bitnije od onog šta govore spomenute svetice. Od kada je Marino Restrepo veći i važniji od Sv. Ivana od Križa?! E vidiš, jest! Zake, kako?! Nemerem si objasniti. :l30:


Jesi znala da je Sv. Terezija iz Lisieuxa crkvena naučiteljica?! A tko pita šta onda kaže?! Dok imamo Gloriju Polo kome treba Sv. Terezija iz Lisieuxa?! Dok imamo Marina Restrepa kome treba Sv. Ivan od Križa?! To ti je kruha i igara. Ništa više. Odi tamo na temu: "Tamna noć duše" i pročitaj šta ljudi pišu na toj temi, od početka pa do kraja. A zake to pišu?! Znaš zake?! Zato jer ni jedan nikad u rukama nije držao neko djelo od nekog sveca/svetice mistika.

Ženska me ostavila doživljavam tamnu noć duše. Ljudi pomagajte! Sutra nemam za kruh, to mora da je nastupila tamna noć duše. Učiteljica iz glazbenog mi je dala trojku jer ne znam pjevat "Vidi se iz aviona" (Domenica Žuvela), a ja sam siguran da pjevam barem za četvorku, osjećam se grozno, mora da upadam u tamnu noć duše. Baka me ostavila ispered vrtića dok sam bio mali, užasan osjećaj, sigurno je to tamna noć duše, a kaj bi drugo bilo?! Sveci se okreću u grobu, jesam napisao grobu?! Na nebu! :)


Hrvoje Hrki napisao:
..šta fali Naciji i elvisu duspari??
Jedan od angažiranijih katolika laika kod nas...kamoli sreće da ih je više takvih!

Eto! Dok tak nekaj napišeš, pitam se o čemu mi moremo dalje pričati? Svako slovo je suvišno. Dugo smo godina prijatelji pa te nebum stavljal na ignoriraj listu. Nej se srditi Hrkane, ali ni u tvojem slučaju nikakve riječi ne pomažu. Nemere se doprti do tebe. Ako su Toma i Augustin nemoćni kod tebe, kaj onda ja mogu napisati ili reči?! :l30:

Dragi prijatelju jako ne kršćanski je prozivat ikoga, a posebice neke koje znaš iz par postova preko foruma. Obratit ću pozornost na dio tvog posta,na "tvoj način" ću te prozvati,:da si upoznat sa djelima karmelskih svetaca, sjetio bi se što je Mala Terezija pisala:nekog boli ubod više, od uboda mača. Ti ne znaš ko je u kojoj fazi duhovnog puta ili koliko tko ima kapaciteta, možda si ti Gordi ljiljan, a ja smo mala neugledna tratinčica, ali oboje možemo i moramo biti u Božjoj slavi(također Mala Terezija).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 pro 2017 20:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
I ne moraš imati magisterij na Gregorijani da bi te to učinilo svecem. Možeš recimo prati tanjure i postat svet(sv Terezija), možeš krpati sandale cijeli život (brat Lovro), možeš završiti u Ludari i postat svet(tata od male Terezije), ili recimo biti slijep a postat svet(sv Ivan od sv Samsona).. Zaista čudesni su putevi Gospodnji..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od Billy na 12 pro 2017 20:42.
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr