www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 20 pro 2017 18:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Ispričavam se na krivom linku od prije.


Liturgical abuses
https://www.youtube.com/watch?v=EuOT47RwgLs


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2017 18:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Ne trebate smetnuti s uma, da se vodi opći / za sada / propagandni rat protiv katoličke Crkve.
Tako da se ne treba čuditi da i po "malim" katoličkim forumima imate provokatora i trolova.
Bog vas blagoslovio i čuvao i sretan Božić.

" Extra Ecclesiam Nulla Salus "
„I evo, ja sam s vama u sve dane – do svršetka svijeta“ (Mt 28, 20)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2017 18:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Da se ne sakrivamo .


Toma.Didimos napisao:
Ne. Nisam taj. Oprezno sa tim blogom ,jer oni faktički ne priznaju papu....

Izvjesni Billy ( čuj Billy ) piše u sandučić ovo :
Ne kaki.
Ime ti je Toma Blizanac.
Pišeš na ovom forumu o istome šta pišeš i na blogu.
Odgovori mi na jednostavna pitanja:
Jel' svećenik novoredni okrenut ispravno prema narodu ili ne? Jel' po starom obredu okrenut ispravno ili naopako?
Odobrvaš pričest na ruku?
Papu poštujem i molim za njega.
Mada Franjo je kao papa puno toga uradio da bi bilo bolje da ništa nije radio.
Nisam ja protiv tradicionalnih katolika.

On zna ! Prorok Billy zna. Njemu nije ništa sakriveno po bespućima mrežopisa.

Čuj izvjesni nicknamr Toma ima neotuđivo pravo na to ime....
To je ovaj !http://tomablizanac.blogspot.hr/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2017 20:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Zašto nisi ništa pisao kad je Fran26 napisao da su autori slika Toma Blizanac, brat Marko i Duspara?
To ti je promaklo.
Ja nikoga ne osuđujem. Često sam na grkokatoličkoj misi. Jesam li zato manji katolik od tebe?
Ti si više od mene protiv pape Franje.
Nisi li ti započeo ovu temu?
A privatna poruka kaj si objavio samo govori kakav si. Kukavica.
I nisam nikakav prorok. Zašto me tako nazivaš? Grešnik sam veliki.
To što sam te povezao sa nekim je na temelju više stvari. Tvojeg pisanja, slike profila, nije Franji nego Benedikt XVI i imena na latinskom.
Još tvrdio da nisi taj Toma?
Previše slučajnosti zar ne?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 pro 2017 18:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Toma.Didimos napisao:
Ispričavam se na krivom linku od prije.


Liturgical abuses
https://www.youtube.com/watch?v=EuOT47RwgLs



U opisu tog videa pise "thanks to; - link koji si prije stavio".... To i dalje nisu katolicke crkve, bar iz nekih videa vidim...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 pro 2017 21:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Belive napisao:
I sad pokušaj stat u moj položaj koji mi kaže (jer sam emocionalno uključena i hodala bi bosim nogama po žeravici ako treba) i prirodno mi je da ne odustajem jer nitko na ovom svijetu ne zaslužuje da se od njega odustane i nitko ne zaslužuje da mu se ne oprosti, da se ne zaboravi i onda ovdje slušam vas koji kažu – "Nema ničega - čekaj Božju milost".


Nije to baš tako. Nauk o milosti je ispisan na tisuće stranica. Da je to tako jednostavno, sve bi stalo na jednu stranicu. Ne samo da Bog hoće da se svi ljudi spase, nego i svim ljudima daje potrebnu milost da do toga dođu. I svaki koji govori da mu Bog ne daje potrebnu milost da postigne spasenje i isupuni svrhu ovozemaljskog života, a to je: da traži, upozna i ljubi Boga svim svojim silama (usp. KKC 1), taj nije ništa drugo nego obični lažac. I svaki koji govori da nema milosti ili da griješi jer mu Bog ne daje dovljno milosti je lažac.

Kaže;

2 Kor 12,9 "Dosta ti je moja milost..."

God gives all the just sufficient grace for the observation of the divine commandments. Ludwig Ott "Fundamentals of Catholic Dogma"


Prema izjavama Pisma radi se kod spasenjske volje Božje ne o nekom statičko nužnom svojstvu Božjem, nego o slobodnom osobnom »stavu« koji je jasno postao konačnim i neopozivim tek u Isusu Kristu u kojem je njezina povijest (*povijest spasenja) našla svoje ispunjenje. Svi imaju Otkupitelja (1 Tim 4,10), svi bivaju prosvijetljeni (Iv I,29; 3,16 si; 4,12; 8,12; 1 Iv 2,2). Najjasniji je klasični tekst 1 Tim 2,1-6. Usp. i Mt 26,28 i par.; Mk 10,45; Rim II,32; Mt 23,27; Lk 19,41. Iako Pismo tako slavi snažnu moć milostive volje Božje kojom su svi obuhvaćeni i koja premoćno »uključuje« grijeh (usp. Rim 5,17 si; 11,32), ipak se ne izvodi posljedica neke *apokatastaze. Propovijed o sudu i u NZ ne dopušta čovjeku onu sigurnost koja bi nadvisila »čistu« nadu. Spasenjska volja Božja temelj je za *nadu kao takvu, jer se ona konkretno postiže samo činom nade. U skladu s tim može učiteljstvo tvrditi da je Isus Krist umro za sve ljude (Ispov. vjere); da Bog daje dostatnu *milost svima opravdanima da izbjegavaju svaki formalni (subjektivno) teški grijeh, ili da ga u *pokori svladaju, i da tako postignu svoje *spasenje (DS 1536 si 1568 i dr.; NR 806 si 836 i dr.). Karl Rahner, Herbert Vorgrimler "Teološki rječnik"



Sv. Ivan Zlatousti i Sv. Augustin kažu;

Bog ljubi svakog od nas kao da je jedini na svijetu. Sv. Augustin (cti. prema: John H. Hampsch "Vjera - ključ do Božjeg srca")

Ništa na svijetu ne dostiže vrijednost jedne jedine duše. Sv. Ivan Zlatousti (cit. prema: Joseph Ratzinger "Dogma i navještaj")




Ako svakog pojedinog tako ljubi, i ako mu je svaka pojedina duša toliko vrijedna, onda se i za svakog pojedinca tako brine i daje mu potrebne milosti da postane stanovnik raja. U prvom redu: svi ljudi primaju jednako milosti. Dok u drugom redu: neki ljudi dobiju više a neki manje milosti. Tako da nitko nemere reći: a kaj se tu može?! Grešnik jesam, ali zato jer mi Bog ne daje dvoljno milosti. Bedastoće! :roll: Svaki od nas si je sam kriv za svoj grijeh. Ali.. Zašto svaki završetak mora imati ali?! Ni to baš tako jednostavno kako izgleda. Bog mi daje milost, ja je uvijek prihvaćam, znači, nikad ne griješim. Svi sretini i zadovoljni. :roll:

Da te pitam nešto. Ti se nikad ne žališ na to da "nemaš" milosti. Zake onda stalno ponavljaš iste grijehe?! Milosti ti očito ne nedostaje. Također, slobodne volje ti ne nedostaje. Do čega je onda?! :l30:


Belive napisao:
... ima nešto što me malo smeta, tj. ne smeta – nije da neću noćima spavat, ali još uvijek ne kužiš što mene bode u cijeloj toj priči o milosti…

Nitko nemere razumijet odnos milosti i slobodne volje, pa ipak, pojedinac može znati dosta toga o milosti i slobodnoj volji. Doslovno tisuće ispisanih stranica o tome od Sv. Augustina i Sv. Tome Akvinskog. Vjerujem da bolje shvaćam i tumačim tu temu od npr. tebe. A to me navodi da i dalje branim ono šta pišem. To bi u kratkim crtama bilo: pojedinac uvijek ima dovoljno milosti da ne počini određeni grijeh, da odlazi na svetu misu i provodi vrijeme u molitvi. Drugim riječima, da vodi sakramentalni život. A opet, pojedinac to nekad ne uspije ispunjavati zato jer "nema" milosti. Ima je ali je "nema". :lol:


Zanimljvo na tu temu, Sv. Augustin piše o ljudima koji su pronašli krivca za vlastite grijehe i to u samom Bogu jer im je eto dao slobodnu volju. Ti ne da tvrde da ponekad "nemaju" milosti, ti su problem prebacili na slobodnu volju. Dobar izgovor zlata vrijedi. :lol:


There are, however, persons who attempt to find excuse for themselves even from God. The Apostle James says to such: "Let no man say when he is tempted, I am tempted of God; for God cannot be tempted with evil, neither tempts He any man. But every man is tempted when he is drawn away of his own lust, and enticed. Then, when lust has conceived, it brings forth sin: and sin, when it is finished, brings forth death." James 1:13-15 Solomon, too, in his book of Proverbs, has this answer for such as wish to find an excuse for themselves from God Himself: "The folly of a man spoils his ways; but he blames God in his heart." Proverbs 19:3 And in the book of Ecclesiasticus we read: "Say not, It is through the Lord that I fell away; for you ought not to do the things that He hates: nor say, He has caused me to err; for He has no need of the sinful man. The Lord hates all abomination, and they that fear God love it not. He Himself made man from the beginning, and left him in the hand of His counsel. If you be willing, you shall keep His commandments, and perform true fidelity. He has set fire and water before you: stretch forth your hand unto whether you will. Before man is life and death, and whichsoever pleases him shall be given to him." Sirach 15:11-17 Observe how very plainly is set before our view the free choice of the human will. Sv. Augustin "On Grace and Free Will"




Belive napisao:
...ja prije nisam znala za Boga onako kako danas znam.

Tu istu rečenicu budeš napisala za dvije godine, i onda opet nakon pet godina. Tu rečenicu budeš ponavljala kroz cijeli život svakih nekoliko godina. Naravno, ako se putem ne izgubiš i ako ostaneš u vjeri. I budeš vidila koliko toga nisi znala za Boga onako kako znaš danas.


p.s.

...kršćanin je onaj čovjek koji je svjestan toga da u svakom slučaju živi od milosti, da se prema tome sva pravednost sastoji samo u tome da i on osobno bude milostiv i da poklanja ono što ima poput prosjaka koji je zahvalan za ono što je primio pa to velikodušno dijeli dalje. Joseph Ratzinger "Uvod u kršćanstvo"


p.p.s. Na ostalo ne odgovaram. Kad god vidiš da ti je nešto ostalo neodgovoreno onda znaj da je to iz tri razloga. Nemam nekakav poseban komentar, ne znam šta da komentiram ili, napisano mi je narazumljivo, a ono šta ne razumiješ nemereš komentirati. U ovom slučaju uspjela si ispunit sva tri uvjeta. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 pro 2017 21:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Kad još jednom pročitam prijašnji post vidim da ima nešto na kaj se želim osvrnuti.


Belive napisao:
U jednu ruku bi me vrijeđalo, da me poznaješ u RL pa da „spas gladnih“ pripisuješ mom obraćenju jer po tome se se*eš na pola mog života.

Naravno. U pravu si.

Belive napisao:
Ja poznajem curu koja je milijun puta altruističnija od mene – a ni B od Boga ne poznaje.

Ima takvih ljudi više nego si mislimo. To treba prepisati tome da Bog dijeli svoju milost svim ljudima, a ne kako su neki naivni tupsoni mislili (a neki još i danas misle), da se milost podjeljuje samo onima koji su unutar Crkve. Još više začuđuje da takvo mišljenje zna prevladavati i kod samih katolika. :l30:


Belive napisao:
...nije mi jasno zašto ti je nevjerojatno da takva ponašanja moraju samo biti izraz novoobraćenika?

Takva ponašanja (ona koja sam ja naveo), najčešće jesu izraz novoobraćenika. Sveci opisuju mnoga ponašanja koje se trebaju pripisati upravo novoobraćenicima. Zato se novoobraćenika dosta lako prepoznaje. Biti human i biti duhovno iskusan (duhovan čovjek) - nebo i zemlja. Vrlo lako da si pola svog života humana, baš kao ova cura koju spominješ da je još milijun puta altruističnija od tebe a ne poznaje "b" od Boga. Nema tu ničeg lošeg, naprotiv. Đabe ti znanje ovo ili ono, puste teologije i filozofije. To još nikog nije nahranilo. Dok sa druge strane konkretna pomoć drugom čovjeku uvijek ostaje "zapisana" kod Boga.

TJELESNA DJELA MILOSRĐA

1. Gladna nahraniti
2. Žedna napojiti
3. Siromaha odjenuti
4. Putnika primiti
5. Bolesna i utamničena pohoditi
6. Zarobljenike i prognanike (izbjeglice) pomagati
7. Mrtve pokopati


To Crkva uči. Nisu to pusta naklapanja. Tvoje pisanje jest ono šta me navodi da pomislim kako si još novoobraćenik. Pisanje može svašta otkrit a da čovjek toga uopće nisi svjestan. Dovoljan je jedan duhovno iskusan laik (duhovan čovjek), ne svećenik nego laik, da vidi kako smo npr. ti i ja duhovno neiskusni. Duhovni početnici. Zato sam ti prišio onu "uvredu" - "nedonošće duhovno" a za sebe sam napisao da sam još uvijek u "duhovnom vrtiću". Nisam to napisao bezveze, iz dosade ili kao uvredu. Napisao sam jer doista tako mislim. Polupismena bakica može itekako uznapredovati na duhovnom putu (biti duhovna), dok netko može znati svaki zarez, svako slovo iz knjiga o duhovnom životu, i opet će biti pravo "duhovno nedonošće". Znati i iskusiti - nebo i zemlja! Postoji taj nutarnji život duše, život koji svaki pojedinac osobno prolazi. Nitko ne može biti polaznik te duhovne škole osim njega samoga. Škole u kojoj je sam Bog učitelj.


Ps 32,8 Učit ću te, put ti kazat` kojim ti je ići, svjetovat ću te, oko će moje bdjeti nad tobom.

Sir 4,11 Mudrost odgaja sinove svoje i brine se za one koji je traže.

Koliko si novoga otkrio! - Ipak si na mahove naivan, misliš da si vidio sve, da si već u sve upućen... S vremenom, dodirnut ćeš vlastitim rukama jedinstvena i neizmjerna bogatstva Gospodnja koja će ti uvijek pokazivati "novine", ako budeš uzvraćao ljubavlju i tankoćutnošću: i tada ćeš shvatiti da si na počecima puta, jer se svetost sastoji u poistovjećivanju s Bogom, s tim našim Bogom, koji je neizmjeran i neiscrpiv. Sv. Josemaria Escriva "Brazda"


O tome ti pričam. Zašto su svi sveci dobri učitelji, neki čak i profesori?! Zato jer svi redom imaju to duboko iskustvo unutarnjeg života. Dopustili su Bogu da ih uzme iz "duhovnog inkubatora", dopustili su Bogu da im uzme lego kocke iz ruku i da ih odvede u osnovnu školu duhovnosti. Pa onda sve dalje i dalje, dok nisu došli do fakulteta. Sveci su dobri učitelji jer su položili sve na duhovnom putu. I ako mi ne uspjevamo učiti od njih, to samo znači da smo loši učenici. Sve te knjige o duhovnosti su dobre jer nas mogu savjetovati u raznim situacijama. Ali put koji je određen za nas, ostaje samo za nas. Nemeremo nikog poslat umjesto nas. "Idi ti umjesto mene" nemremo to reći Sv. Ivanu od Križa. To je škola poniznosti i ljubavi. To je ta tvrda hrana na koju duhovni početnici "frkću nosom" kako bi napisao moj internet-učitelj Jobica (zvani Timotej).

Heb 5,13-14 Doista, tko je god još pri mlijeku, ne zna ništa o nauku pravednosti jer - nejače je. A za zrele je tvrda hrana, za one koji imaju iskustvom izvježbana čula za rasuđivanje dobra i zla.


Belive napisao:
Zato što sam jadna i slaba.

Kad za sebe znaš koliko si jadan, zašto se čudiš što i drugi imaju svojih nedostataka? Sv. Josemaria Escriva "Put"

Svi smo slabi i jadni. Zato se ne treba čudit ako se netko "nemere" pomaknut s mjesta jer mu "nedostaje" milosti. :)


Belive napisao:
Znaš, jednom si mi rekao da mi je vjera kao kikiriki, i to je onda bilo vjerojatno na mjestu, ali kako vrijeme prolazi jednostavno nekako sve manje imam potrebu znat sve tajne (koje ne mogu spoznat).
Lakše mi je prihvatit da je teško i da će bit teško i da jednostavno je pogrešno očekivati da će mi život bit branje ljubičica na livadi uz Odu radosti.

Treba se privikavati na to. Teško jest i nema nikakve garancije da neće biti sto puta gore, nekim ljudim možda do kraja ovozemaljskog života. Bog nas sve želi spasit i svima želi pružati raj. To je jedina garancija koju imamo. Ni jednom od nas nije garantirano zdravlje, žena, muž, dobar posao, kuća, auto ili vikendica. Kršćanstvo to nikad nije nudilo. Idealno bi bilo živit u poniznosti i čekati, šta dođe dođe. Sve prihvatiti. Češće se prisjetiti na ono "gore" a ne toliko težiti za zemaljskim.


Kol 3,2 Za onim gore težite, ne za zemaljskim!

1 Kor 15,19 Ako se samo u ovom životu u Krista ufamo, najbjedniji smo od svih ljudi.


Belive napisao:
Ma moram ti nešto ispričati - znaš što mi se jučer „dogodilo“? Mene baš dotaklo i mislim se da ako idem pisat – nećeš mi vjerovati, ali moram. Možda glupo zvuči, ali srce mi je tako ispunjeno – ma ne mogu se izraziti uopće. Dakle, u ostavštinu kada je otišla u samostan, prija mi je stavila relikviju (njenog duhovnog oca) Padre Pija, a od jučer imam i od sv. Faustine.
Naime, na kraju polugodišta se u školi uvijek neki zaostatci rješavaju, danas sjednica (i domjenak ;) ) i tako, a sinoć sam u školskoj knjižnici sređivala neke knjige na polici koja se ovo polugodište nije takla. Tu su Krležina djela koja nisu obvezna lektira i nitko ih ne posuđuje.

Bezveze sam pomaknula par knjiga i na polici, među knjigama sam pronašla relikviju sv. Faustine. :a1250:
Pitala sam odmah svećenika smijem li ja to uzeti (mislim – tko zna koliko tu stoji, i ne znam čija je – da znam vratila bih je) i kad kaže on meni – „čekala je na te“. Uglavnom, je ili nije – ne znam, ali za mene je to malo božićno čudo pogotovo u ovom nekom razdoblju, a molila sam krunicu božanskog milosrđa na proljeće i pred ljeto koje mi je bilo onako teško.
Na poleđini piše „Gebet um gnaden durch die fürbitte der heiligen Schwester Faustina“ tj. „Molite za milosrđe kroz zagovor svetice sestre Faustine“ i u dnu: Imprimatur: Franciszek kardinal Macharski; Krakau, den 20, Januar 2000.

Zanimljivo svjedočanstvo. Možda je baš tako kako je rekao svećenik - "čekala je na te".


Belive napisao:
Možda sam malo uranila, ali mislim da za dobre želje nikada nije ni rano ni kasno, a ja ti želim blagoslovljene, mirne i ljubavlju ispunjene blagdane :q4: smajlic6 smajlic28

Sretan Božić!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 sij 2018 23:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Katolička Crkva je brod koji propušta /vodu ? / na sve strane.
Papa emeritus Benedikt XVI


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 sij 2018 23:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Billy napisao:
Zašto nisi ništa pisao kad je Fran26 napisao da su autori slika Toma Blizanac, brat Marko i Duspara?
To ti je promaklo.
Ja nikoga ne osuđujem. Često sam na grkokatoličkoj misi. Jesam li zato manji katolik od tebe?
Ti si više od mene protiv pape Franje.
Nisi li ti započeo ovu temu?
A privatna poruka kaj si objavio samo govori kakav si. Kukavica.
I nisam nikakav prorok. Zašto me tako nazivaš? Grešnik sam veliki.
To što sam te povezao sa nekim je na temelju više stvari. Tvojeg pisanja, slike profila, nije Franji nego Benedikt XVI i imena na latinskom.
Još tvrdio da nisi taj Toma?
Previše slučajnosti zar ne?



Čemu privatne poruke ?
Mogao si to pitati na temi bez problema.
Tko to govori o "manjim i većim " katolicima ?
Tko spominje grkokatolike ? ( BTW , izuzetno cijenim njihovu liturgiju , kao i Maronitsku i Armensku ....)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od Billy na 09 sij 2018 01:01.
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 72 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr