www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 15:02

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 sij 2020 11:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
tratinčicamala napisao:
Da ne bi bilo sad zbog samo zbog Frana... Bonifacije tebi triba psihološka pomoć. Nažalost prisilna. Prije nego me se zabrani prvo nek me se pita na poruku pa će dobit objašnjenje iz udžbenika.

Pa mi neznamo,možda se i liječi,možda je u ustanovi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 11:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Fran26 napisao:
[


Hrvoje Hrki napisao:
[color=indigo]
. Taj osjećaj bespomoćnosti, to je ono što mi daje zadovoljstvo.


. :-|


Tugo moja.Što ovdje ima.Stvarno tužno :a1250: :cry:[/quote]
Da se razumije.Ovo je ispalo kao da se referiram na citat Hrvoje Hrkija.Izvini,Hrki.Ali tko prati,znati će da se ne odnosi na te,već Frana.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 11:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
catholicus napisao:
Drago mi je,tratincice, da si iskreno rekla sto mislis o meni i nadam se da ce ti sada biti lakse. Ali mi je u isto vrijeme i zao jer si uvrijedila Boga i spustila se za jednu stepenicu nize u svom duhovnom zivotu. I nitko te nece banirati jer si rekla da meni treba 'prisilna psiholoska pomoc',ali ces taj grijeh ipak morati priznati u sljedecoj ispovijedi. Slicno si i franu rekla da je 'medicinski neinteligentna osoba' pa si mu se nakon nekoliko mjeseci javno ispricala radi toga. Mozda ces se tako i meni ispricavati za nekoliko mjeseci. Vec sam ti rekao da se ne trebas ispricavati meni,nego da radije molis Boga za oprost. Sad govoris da mi treba prisilna psiholoska pomoc tj. da sam prolupao,a prije samo nekoliko mjeseci si rekla sljedece:"...zato cu se sjetit jedne svijetle tocke sa ovog foruma Bonifacija i lijepo odustati od daljnjih rasprava." Tocno si tako rekla.. Ja u to vrijeme nisam bio aktivan na forumu jer mi je vec dosadio bezobrazluk slikarice,ali sam ipak pratio sto se pise na forumu i nije mi promakla ta tvoja izjava. A sada izjavljujes da mi treba psiholoska pomoc. Ali to nije nikakvo cudo. Ljudi su uvijek bili nestalni i prevrtljivi. To me podsjeca na ono sto molimo u Kriznom putu:"Razdrazeni narod koji Ga je prije nekoliko dana slavio kao Kralja sada mahnito vice:Propni Ga,propni!"

Sad se opet vracamo na objave M.Valtorte. A kad su u pitanju objave moguce su samo tri ili navise cetiri mogucnosti. Ja cu ti sada pregledno navesti te mogucnosti a tvoja ce zadaca biti da iskreno kazes kojoj se mogucnosti ili opciji priklanjas. I naravno da za svoj izbor moras imati i neke argumente.Dakle,mogucnosti su sljedece:

1. Objava dolazi od Boga bilo izravno bilo neizravno. Neizravo dolazi od Boga ako ne govori sam Bog,nego npr.svetac ili andjeo,a izravno ako govori sam Bog kao sto je npr.govorio sv.Katarini Sijenskoj i drugim svecima.
2.Objava dolazi od Sotone bilo izravno bilo neizravno. Izravno dolazi od Sotone ako govori sam Sotona,a neizravno ako govori neki demon u ime svog gospodara.
3.To uopce nije nadnaravna objava ni od Boga ni od Sotone,nego je osoba sve izmislila iz nekog razloga,npr.da steke materijanu korist od prodaje tih laznih objava ili da stekne slavu i ugled proroka.
4. Osoba u pocetku stvarno prima objave od Boga,ali buduci da se zbog 'uzvisenosti objava uzoholila' Bog se povlaci a na mjesto Boga postavlja se Sotona koji se pretvara da je Bog ili Majka Bozja... To je mozda slucaj s objavama koje je godinama primao talijanski svecenik don Sefano Gobbi a koje se nalaze u 'Plavoj knjizi',a to je vjerovatno slucaj i kod medjugorskih ukazanja iako nije iskljucena mogucnost da su ta ukazanja od pocetka sotonska.

Evo,tratincice,kao sto vidis iz gore navedenog,nisam naivna budala koja prihvaca svaku objavu za koju sazna.Stovise,odbacujem vecinu objava koje danas kruze i citaju se u katolickom svijetu. Zasto sam onda toliko odusevljen bas objavama M.Valtorte? Po cemu su one posebne? Sigurno je da imam dobre razloge da to mislim i da svima preporucujem bas Valtortu. Ti prvo dobro promisli pa se onda izjasni koju od ove 4 opcije odabires kad su u pitanju objave M.Valtorte. Jer kao sto je fran jednom rekao Billyu kad su se prepucavali oko definicije oholosti:ne mozemu pustit da to pitanje visi u zraku. Moramo to rijesit pa makar nam bilo zadnje sto cemo uciniti u ovom kratkom zivotu.

Evo i mogućnosti još:5.Žena nije svjesno izmislila,već je uvjerena da su te priče,koje priča,istinite...Deluzije i slično...Crkva to nije prihvatila,dapače,papa Benedikt je žestoko ustao protiv tih "izmišljotina",zato i njega napadaš.Dakako,u privatne objave,nitko nikom ne može zabraniti vjerovanje.Ali,napadati druge jer ne vjeruju :x u nešto što ti misliš da je istina...
Kako nema posta gdje mene ne spominješ,referiram se,iako se potpuno slažem s Tratinčicom,nažalost,vidi se da nešto debelo nije kako treba s tobom...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 11:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 pro 2019 04:42
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I Hrvoje Hrki vjeruje u objave M.Valtorte. Koju ces dijagnozu njemu pripisati?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 13:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Citat:
Citat:


Onda Hrkane i Tratinčicamala?! Nebute ništa odgovorili Kopitaru na ove bezvezarije koje piše?! Još vas proziva da mu odgovrite. Neko vam postavi običnu bezvezariju kao pitanje i odma zastanete. Najmanja sitnica vas smete. :l30: Kaj mu ne znate odgovorit katoličkim naukom?! Ti Tratinčicamala bi mu čak mogla tradicionalno odgovorit na ove bezvezarije. :) Nemoj si dopustit da ja koji sam odrastao uz Karl Rahnera i Hans Urs von Balthasara ispadnem veći tradicionalista od tebe. :roll: Nemerem verovati da vas hrani ovim bezvezarijama i vi ništa ne odgovarate. Još vas u pet sljedećih postova proziva da mu odgovorite. Sad je prilika da ga posramite. Sad. Nemojte čekati. Poslužite se naukom da posramite ove bezvezarije.


p.s. Tratinčicamala jel ti čitaš erotsku poeziju?! Znam da nije tema i odkud sad to pitanje. Palo mi to na pamet. Kaže;[quote]

El sam uredno pital, i ništa..

A Tratinčici sam predložio da si nađe dečka i se bu joj jasno bil.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 16:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
catholicus napisao:
I Hrvoje Hrki vjeruje u objave M.Valtorte. Koju ces dijagnozu njemu pripisati?

Pokušaj,za promjenu,ne miješati druge osobe...
Nisam ta koja pripisuje dijagnoze.
No,ufam se u dobru terapiju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 16:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Bonifacije tebi se sigurno necu ispricavat i ne tribas odma moju iskrenost zloupotrebljavat. Ovo moje "misljenje" nema veze s Valtrotom. Ja je nisam ni procitala, tako da nemam misljenja. Ti loše utječeš na one labilnije strukture ličnosti koje će zalutat na internet i naći nekog koji samo druge šalje u paka i nabićeš nekome tako BESPOTREBNO problem. i stvar je u tome sto ces ti sad opet iskriviti SVJESNO moje riči i reć..oooo pa ti tvrdis da nema pakla.. i te sheme tako da tu razgovor nema smisla.
Govorin ti laički, ako ćeš razumit razumi. Ja sam Franu to rekla ljudski.. a medicinski nepametan valjda bi značilo glup. I to je čisto ljudski.
Tebi govorin iz totalno druge perspektive. Za tebe nažalost postoje razni F ovi.
Kopitara sam pitala koje je vjere jer je.. a baš to provokator.. Tebe mi nije palo to napamet pitat jer vidim od početka da imaš problem. I meni to nije niti malo lako reć jer iman srce. Hajde probaj malo sebe pogledat ta nelogičnost ta zloća kojom odsijevaš "ej petre siti kako ti je ana rekla .... itd.".. Ponavljam i zapamti ne što mi nije ispod časti se izvinit (Franu je bilo ko da smo na piću u ofrljem razgovoru) nego ti kažem da imaš problem što je rezultiralo zaluđenošću štoopet svtara dodatne probleme. Sablažnjavaš druge. I ove forume i komentare bi neko stvarno mora (općenito na internetu) nadgledat. Stručna osoba.
Ti mahom šalješ sve u paka nigdi nisi Isusa spomenija samo Valtrota jer si u njoj nešto pripozna šta ti je "olakšalo".. Praviš se Bogom... Ti imaš problem. I ne radiš Valtroti dobru reklamu (ako je žena stvarno istinita..nisam pročitala otkud bi imala misljenje).

I nemoj se ljutit ali 250 kn ti je sat. Ne mogu ja sad tebe ličit i secirat svaku izjavu ovako priko foruma.

Iako nažalost ove stvari ti ljudi sami ne mogu vidit. Nego okolina. Ali pošto ova država ne funkcionira u apsolutno ničemu...

wotever...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 17:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
... sad sam iz dobrote što sekaže isla citat sta si napisa osim prve recenice. Ne mogu se ja sad bavit s time od pocetka korisitm 30 posto svoga intelekta na ovaj forum. Minimalno na granici koliko i kad se s nekim u putu susretnes a nije ti vazan ali ti je poznat pa moras obaviti taj brzinski razgovor.
Ja sad imam jos 7 kartica otvoreno.. Nisan ja ovde dosla nesto nekome dokazivat niti sklapat prijateljstva niti ne znan sta... Vidin sta se događa u crkvi... i dajem si za pravo iskalit svoju opravdanu frustraciju na prihvatljiv način.
Vidi jednu stvar. Kazem ti onako kako je. Plastičan primjer: ako je netko tjelesno uzdrzljiv ne daje mu za pravo da ogrezne u drugim grijesima. TAKO OLAKO.... slat ljude u paka.. .... imaš problem... ti tvoji izljevi nemaju APSOLUTNO VEZE SA KATOLIČANSTVOM.... niko od nas nije savršen...ali tebi kažem malo ti je psiha .. u problemu. Ja ne znam oćeš ti moć povirovat da ti ne govorim iz zle namjere nego iz SAVJETA. Da ti idem sad sve nabrajat..... to bi bilo bespotrebno..

Jednostavno ne mogu to prišutit. Preočito je. Ipreviše je toga danas. Nisi ti sam. Ali ponavljam ti najfinije i najjednostavnijim rječnikom... imaš problem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 17:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
tratinčicamala napisao:
Bonifacije tebi se sigurno necu ispricavat i ne tribas odma moju iskrenost zloupotrebljavat. Ovo moje "misljenje" nema veze s Valtrotom. Ja je nisam ni procitala, tako da nemam misljenja. Ti loše utječeš na one labilnije strukture ličnosti koje će zalutat na internet i naći nekog koji samo druge šalje u paka i nabićeš nekome tako BESPOTREBNO problem. i stvar je u tome sto ces ti sad opet iskriviti SVJESNO moje riči i reć..oooo pa ti tvrdis da nema pakla.. i te sheme tako da tu razgovor nema smisla.
Govorin ti laički, ako ćeš razumit razumi. Ja sam Franu to rekla ljudski.. a medicinski nepametan valjda bi značilo glup. I to je čisto ljudski.
Tebi govorin iz totalno druge perspektive. Za tebe nažalost postoje razni F ovi.
Kopitara sam pitala koje je vjere jer je.. a baš to provokator.. Tebe mi nije palo to napamet pitat jer vidim od početka da imaš problem. I meni to nije niti malo lako reć jer iman srce. Hajde probaj malo sebe pogledat ta nelogičnost ta zloća kojom odsijevaš "ej petre siti kako ti je ana rekla .... itd.".. Ponavljam i zapamti ne što mi nije ispod časti se izvinit (Franu je bilo ko da smo na piću u ofrljem razgovoru) nego ti kažem da imaš problem što je rezultiralo zaluđenošću štoopet svtara dodatne probleme. Sablažnjavaš druge. I ove forume i komentare bi neko stvarno mora (općenito na internetu) nadgledat. Stručna osoba.
Ti mahom šalješ sve u paka nigdi nisi Isusa spomenija samo Valtrota jer si u njoj nešto pripozna šta ti je "olakšalo".. Praviš se Bogom... Ti imaš problem. I ne radiš Valtroti dobru reklamu (ako je žena stvarno istinita..nisam pročitala otkud bi imala misljenje).

I nemoj se ljutit ali 250 kn ti je sat. Ne mogu ja sad tebe ličit i secirat svaku izjavu ovako priko foruma.

Iako nažalost ove stvari ti ljudi sami ne mogu vidit. Nego okolina. Ali pošto ova država ne funkcionira u apsolutno ničemu...

wotever...



Kopitara sam pitala koje je vjere jer je.. a baš to provokator..
Citat:


Pa što si zaključila ili smo zajedničari u Kristu ili nismo.
Da li me vidiš ili ne, stvar je vrlo jednostavna...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 18:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Jeste se raspisali. :) Ne stignem svima odgovarati. Možda da krenemo od dame, odnosno, gospođice.

tratinčicamala napisao:
Čovječe vi ste ovde odreda bolesni..

Skužila si?! :roll: Dugo ti je trebalo. Slika

tratinčicamala napisao:
Bonifacije tebi triba psihološka pomoć. Nažalost prisilna.

Ovaj put si u pravu! Slika

tratinčicamala napisao:
Ja sam Franu to rekla ljudski.. a medicinski nepametan valjda bi značilo glup.

Pardon! Značilo bi imbecil. Medicinski ne pametna osoba je imbecil. Kak kreativan naziv. :lol: To sam ti od prvog dana priznao da je dosta kreativno.

Neki dan sam napisao, citiram;

Fran26 napisao:
Pišem jer mi je trenutno dosadno, da imam pametnijeg posla misliš da bi ovde dangubio?


Na šta ti odgovaraš;

tratinčicamala napisao:
I niste vi toliko glup čovik koliko sebe nesvjesno smatrate.

Te nekak ne razmem. :l30: Napisao sam da mi je dosadno. Valjda onda to znači to što sam i napisao - da mi je dosadno. Ne smatram se glup čovjek (svjesno, a bome ni nesvjesno), naprotiv, smatram se pametnim. Dosad sam sreo stotine forumaša, samo jedan je bio pametniji od mene. Ne dva, pet ili sedam. Jedan jedini. Sadam godina sam imao kad sam čitao "Theo-Drama" Hans Urs Von Balthasar. Kao što vi ovde na forumu možete vidit moje postove, isto tako ja čitam vaše. Iz postova čovjek može poprilično toga saznati, pa i to koliko je netko pametan, odnosno - glup. Pustimo sad to na trenutak. Ono što ostaje nejasno je kako si ti iz rečenice, citiram;


Fran26 napisao:
Pišem jer mi je trenutno dosadno, da imam pametnijeg posla misliš da bi ovde dangubio?!


Zaključila ovo;

tratinčicamala napisao:
I niste vi toliko glup čovik koliko sebe nesvjesno smatrate.

Ima neki suvisli način da se to objasni?! Ako nema, pređi samo preko toga. Pitam, tek toliko, iz radoznalosti. :)


p.s. Idemo malo provocirat Kopitara?! Jesi ti Tratinčicamala znala da je Isus katolik?! Ne pravoslavac, nego katolik. :)


Jesus must be Catholic, otherwise his Church, which follows him and is promised his fullness, could not be called Catholic. Being Catholic means embracing everything, leaving nothing out. How can an individual human being do this, even if he is the only begotten Son of God? We shall not explain this by theological speculation. It is something that can reveal itself to us only if, in the openness of faith, we let our eyes rest on his self-manifestation. He is the revelation of someone else, of the Father, who is “greater” than he, and yet with whom he is “one”. This is the message of his words and his life. He can reveal the Father in this way only through a twofold movement: he steps forward (with divine authority) in order to make the Father visible, and simultaneously he steps back (as the Suffering Servant) in order to reveal the Father, not himself. We must not fail to discern him in his mode of stepping back, for he is the only way to the Father. In other words, the Father reveals himself by revealing the Son; he gives himself by giving his Son: dando revelat, et revelando dat (Bernard). Nor must we cling to him in his stepping forth, for, in all the density of his flesh, his whole aim is to be transparent, revealing the heart of God. In the same breath he can say, “My flesh is food indeed” and “It is the spirit that gives life, the flesh is of no avail.” We must not hedge him round with a pietistic Jesus-spirituality on the grounds that “only the Son knows the Father”; he is the Door, and a door is not for clinging to: it is for going through. He is “the way”: we are not meant to stand still on it but walk along it, toward “my Father’s house”, which has “many rooms”. And at the same time we do not leave these rooms and this path behind us, for Jesus is also the light of the world, the truth, the Resurrection, the presence of eternal life. But he is these things, not in his own power, but because he manifests the Father’s love. Lest we become completely confused and wearied by this riddle of his simultaneous stepping forward and stepping back, his appearances and disappearances, he goes beyond it: when he rises from the dead and goes back to the Father, he sends the Holy Spirit from the Father. This Holy Spirit is the one, whole, personal manifestation and confirmation of this baffling unity between Father and Son, the divine “We” that is more than the mere “I” and “Thou”. It leads beyond the endless process of counting up, of supplementary definitions, to the reality of mutual presence and indwelling, without causing Father and Son to submerge in the Spirit. The Spirit comes to the aid of our helplessness in the face of the unity of opposites so clearly expressed in the gospel. He rewards us for not trying to resolve this apparent contradiction by our own efforts—for this would be to destroy the core of the Catholic reality: if we are to see things properly, we must include the opposite of what we have seen. It is not that what we see suddenly turns (“dialectically”) into its opposite, but that in the lowliness of Jesus there is a direct revelation of his lofty nature; that in his severity we discern his mercy, etc. And it is not that, in his human lowliness, he shows the greatness of the divine Father; it is not that his human severity prepares the way for the Father’s compassion. Rather, his lowliness reveals the humiliation of the Father’s love, and that shows his greatness. Thus, too, his human severity reveals the unshakable nature of the Father’s love, and hence of its compassion. So, in the distinction between Father and Son, we discern simultaneously the unity of the divine essence, and, within it, the possibility of uniting those qualities that seem to us irreconcilable. The famous Catholic “and”—Scripture “and” Tradition, etc.—which is the object of Protestant criticism, has its true origin here, and here alone. A Church can be Catholic only because God is Catholic first, and because, in Jesus Christ and ultimately in the Holy Spirit, this catholicity on God’s part has opened itself to the world, simultaneously revealing and giving itself. The Spirit is “Person”, the “We” in God: he provides the basis for the “we” that exists between God and ourselves, and hence too between men. But we would know and possess nothing of this if Jesus Christ had not stood at the alpha and omega of all God’s ways in the world, as the form of revelation available to anyone who is open to it, i.e., is prepared to believe. Hans Urs von Balthasar "In the Fullness of Faith"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr