www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 08:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 12 sij 2020 21:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
johnny 5 napisao:
Očito s vremena na vrijeme neki kvazitradicionalisti navrate na forum...

Vidi ovo Đoni! :)




tratinčicamala napisao:
Da..teška mi je tema don Damir.. Više se s njim slažem zdravo razumski...ali nažalost po mom mišnjenju..zastranio je davno.. Teologiju tijela..nemam što zamjeriti..fantastično je prenio..


tratinčicamala napisao:
Tradicionalisti imaju svoju fb stranicu!! Njih više..


tratinčicamala napisao:
Dobro dobro nećemo baš tako desno uvijek postoji mogućnost zastranjenja..Duh Asiza mi je bljuv..zašto je papa Ivan Pavao II to napravio ne znam... ne moram sve ni znati...jedino logično objašnjenje mi je da je išao u dobrom duhu ali su ovi poslije naravno...zloupotrijebili i učinili svoje..Ali imam njegovu sliku na zidu..I uvik će bit.


tratinčicamala napisao:
To sam htjela reći zato sam uputila na Katekizam i sad upućujem na dokumente!


tratinčicamala napisao:
Ne znam jesam ti odgovorila ali ukratko..sve što piše u katekizmu je moje mišljenje.


tratinčicamala napisao:
A detaljno sve piše i u katekizmu.


tratinčicamala napisao:
Super mi je reka don Damir Stojić pajdo moj treba moći kad ti se baš i ne da.


tratinčicamala napisao:
Shvatila sam takozvanu teologiju tijela prije nego je don Damir Stojić izbacio svoj prvijenac. Molite se i Bog će vam dati u pamet. Stojić mi je samo potvrdio i bio je to lijepi smiraj oluje.


tratinčicamala napisao:
Don Damir Stojić je savršeno odradio Teologiju tijela i meni je stavio trešnju na tortu. Naravno njega sam uzela za primjer da ne bi bilo da ga "ne volim".



Ha?! :lol: A ja sam William Baldwin. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 sij 2020 22:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
kopitar napisao:
tratinčicamala napisao:
Blagujemo jedni druge?????????



Da li blagujemo kompletnog Isusa Krista kao proslavljenog Bogočovjeka zajedno sa Tijelom-Crkvom i svim spašenim od postanka do svršetka svijeta ili nekog tamo krnjeg Isusa?



Tritinela i Hrkane niste mi odgovorili da li u Pričesti primate kompletnog i proslavljenog Krista sa svim svetima ili jedete samo bukvalno tijelo i krv kao kanibali.

За само причешћивање се увек употребљава једна просфора (Агнец), по речи апостола Павла: „Један хлеб, и ми многи смо једно тело; пошто се сви од једног хлеба причешћујемо“ (1 Кор. 10, 17),


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2020 14:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Fran26 napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Hrvoje Hrki


[quote="Hrvoje Hrki napisao:
[color=indigo]
. Taj osjećaj bespomoćnosti, to je ono što mi daje zadovoljstvo.


. :-|


Tugo moja.Što ovdje ima.Stvarno tužno :a1250: :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2020 20:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
kopitar napisao:
Mislim da je 2. Vatikanski ovo doradio.
Krštenjem se postaje član Crkve a krštenje se priznaje svim kršćanskim zajednicama koje to čine na ispravan način.

Po ocima izvan Crkve nema spasenja, međutim granice Crkve određuje Duh Sveti.
Katolici su dužni slušati Papu, međutim ta obaveza nije za sve kršćane koji papi priznaju prvenstvo po časti ali ne i po vlasti.

Dobro misliš. Potpuno si u pravu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2020 20:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Bilo je na svim vijestima,izjave njemačkih biskupa,pa ljudi ponekad slušaju vijesti i informirani su.Ako slučajem nisi čuo za to,čemu podcjenjivati druge???Nemam potrebe citirati druge,pa čuli su ljudi i gledali,kao i ja,što,sad trebam tražiti ime dotičnog biskupa,da bi ti povjerovao?

Drugim rečima, nemereš ovde staviti: tko, što i gdje je taj netko točno rekao ili napisao. :-|

IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Bilo je na svim vijestima,izjave njemačkih biskupa,pa ljudi ponekad slušaju vijesti i informirani su.

Bilo je na svim vijestima Barack Obama dobio Nobelovu nagradu za mir. Na svim vijestima je bilo Ivo Sanader izjavio: "Nisam kriv!" Možeš reći da sam pomalo "spor", al stvarno ne kužim kaj to znači ako je nešto na svim vijestima. :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2020 22:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Fran26, Da ti sutra papa u Observatore romane kaže da sveta pričest nije stvarni Isusu krist skriven u hostiji i da ga kroz svetu pričest ne primamo u sebe i da ne moramo ići na svetu pričest jer je to samo simbolika , bili ti onda isto rekao da papu treba uvijek slušati??
eto odgovori jasno i glasno i bez muljanja i vrludanja samo to!ne trebaš ništa više

kopitar napisao:
Objasni što primaš u pričesti?

Hrvoje Hrki napisao:
Tijelo i Krv, Dušu i Božanstvo Gospodina našeg Isusa Krista

Vi pravoslavci vjerujete u to , zar ne?

kopitar napisao:
Da li u Kristu blagujemo i jedni druge?

kopitar napisao:
Nisi mi odgovorio?

tratinčicamala napisao:
Blagujemo jedni druge?????????

kopitar napisao:
Da li blagujemo kompletnog Isusa Krista kao proslavljenog Bogočovjeka zajedno sa Tijelom-Crkvom i svim spašenim od postanka do svršetka svijeta ili nekog tamo krnjeg Isusa?

kopitar napisao:
Tritinela i Hrkane niste mi odgovorili da li u Pričesti primate kompletnog i proslavljenog Krista sa svim svetima ili jedete samo bukvalno tijelo i krv kao kanibali.

Onda Hrkane i Tratinčicamala?! Nebute ništa odgovorili Kopitaru na ove bezvezarije koje piše?! Još vas proziva da mu odgovrite. Neko vam postavi običnu bezvezariju kao pitanje i odma zastanete. Najmanja sitnica vas smete. :l30: Kaj mu ne znate odgovorit katoličkim naukom?! Ti Tratinčicamala bi mu čak mogla tradicionalno odgovorit na ove bezvezarije. :) Nemoj si dopustit da ja koji sam odrastao uz Karl Rahnera i Hans Urs von Balthasara ispadnem veći tradicionalista od tebe. :roll: Nemerem verovati da vas hrani ovim bezvezarijama i vi ništa ne odgovarate. Još vas u pet sljedećih postova proziva da mu odgovorite. Sad je prilika da ga posramite. Sad. Nemojte čekati. Poslužite se naukom da posramite ove bezvezarije.


p.s. Tratinčicamala jel ti čitaš erotsku poeziju?! Znam da nije tema i odkud sad to pitanje. Palo mi to na pamet. Kaže;


Dig if you will the picture
Of you and I engaged in a kiss
The sweat of your body covers me
Can you my darling
Can you picture this?
Dream, if you can, a courtyard
An ocean of violets in bloom
Animals strike curious poses
They feel the heat
The heat between me and you


love10

Ha?! Šta kažeš?! :) Palo mi na pamet jer ovaj tip koji piše pod nickom Catholicus kaže;

catholicus napisao:
Zato se nadam da ono sto si napisala u vezi Valtorte i bracne cistoce nije tvoje pravo raspolozenje i tvoje duboko uvjerenje nego samo jedan trenutak bunila i ludosti nakon kojeg ces opet doci k sebi tj.vratiti se zdravom razumu. Jer odbaciti bracnu cistocu i objave M.Valtorte znaci pogaziti zdravi ljudski razum i prikloniti se nebulozama,bajkama i tlapnjama koje demoni sire da upropaste duse.

Odbacila si čistoću i objave M.Valtorte pa sam pomislio možda sad kad si u trenutku bunila i ludosti ponekad zaviriš u nešto kao što je erotska poezija. Te nebu ubilo ako jednom u životu pročitaš neke takvog. :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2020 23:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Čovječe vi ste ovde odreda bolesni..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2020 23:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Da ne bi bilo sad zbog samo zbog Frana... Bonifacije tebi triba psihološka pomoć. Nažalost prisilna. Prije nego me se zabrani prvo nek me se pita na poruku pa će dobit objašnjenje iz udžbenika.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 06:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 pro 2019 04:42
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Drago mi je,tratincice, da si iskreno rekla sto mislis o meni i nadam se da ce ti sada biti lakse. Ali mi je u isto vrijeme i zao jer si uvrijedila Boga i spustila se za jednu stepenicu nize u svom duhovnom zivotu. I nitko te nece banirati jer si rekla da meni treba 'prisilna psiholoska pomoc',ali ces taj grijeh ipak morati priznati u sljedecoj ispovijedi. Slicno si i franu rekla da je 'medicinski neinteligentna osoba' pa si mu se nakon nekoliko mjeseci javno ispricala radi toga. Mozda ces se tako i meni ispricavati za nekoliko mjeseci. Vec sam ti rekao da se ne trebas ispricavati meni,nego da radije molis Boga za oprost. Sad govoris da mi treba prisilna psiholoska pomoc tj. da sam prolupao,a prije samo nekoliko mjeseci si rekla sljedece:"...zato cu se sjetit jedne svijetle tocke sa ovog foruma Bonifacija i lijepo odustati od daljnjih rasprava." Tocno si tako rekla.. Ja u to vrijeme nisam bio aktivan na forumu jer mi je vec dosadio bezobrazluk slikarice,ali sam ipak pratio sto se pise na forumu i nije mi promakla ta tvoja izjava. A sada izjavljujes da mi treba psiholoska pomoc. Ali to nije nikakvo cudo. Ljudi su uvijek bili nestalni i prevrtljivi. To me podsjeca na ono sto molimo u Kriznom putu:"Razdrazeni narod koji Ga je prije nekoliko dana slavio kao Kralja sada mahnito vice:Propni Ga,propni!"

Sad se opet vracamo na objave M.Valtorte. A kad su u pitanju objave moguce su samo tri ili navise cetiri mogucnosti. Ja cu ti sada pregledno navesti te mogucnosti a tvoja ce zadaca biti da iskreno kazes kojoj se mogucnosti ili opciji priklanjas. I naravno da za svoj izbor moras imati i neke argumente.Dakle,mogucnosti su sljedece:

1. Objava dolazi od Boga bilo izravno bilo neizravno. Neizravo dolazi od Boga ako ne govori sam Bog,nego npr.svetac ili andjeo,a izravno ako govori sam Bog kao sto je npr.govorio sv.Katarini Sijenskoj i drugim svecima.
2.Objava dolazi od Sotone bilo izravno bilo neizravno. Izravno dolazi od Sotone ako govori sam Sotona,a neizravno ako govori neki demon u ime svog gospodara.
3.To uopce nije nadnaravna objava ni od Boga ni od Sotone,nego je osoba sve izmislila iz nekog razloga,npr.da steke materijanu korist od prodaje tih laznih objava ili da stekne slavu i ugled proroka.
4. Osoba u pocetku stvarno prima objave od Boga,ali buduci da se zbog 'uzvisenosti objava uzoholila' Bog se povlaci a na mjesto Boga postavlja se Sotona koji se pretvara da je Bog ili Majka Bozja... To je mozda slucaj s objavama koje je godinama primao talijanski svecenik don Sefano Gobbi a koje se nalaze u 'Plavoj knjizi',a to je vjerovatno slucaj i kod medjugorskih ukazanja iako nije iskljucena mogucnost da su ta ukazanja od pocetka sotonska.

Evo,tratincice,kao sto vidis iz gore navedenog,nisam naivna budala koja prihvaca svaku objavu za koju sazna.Stovise,odbacujem vecinu objava koje danas kruze i citaju se u katolickom svijetu. Zasto sam onda toliko odusevljen bas objavama M.Valtorte? Po cemu su one posebne? Sigurno je da imam dobre razloge da to mislim i da svima preporucujem bas Valtortu. Ti prvo dobro promisli pa se onda izjasni koju od ove 4 opcije odabires kad su u pitanju objave M.Valtorte. Jer kao sto je fran jednom rekao Billyu kad su se prepucavali oko definicije oholosti:ne mozemu pustit da to pitanje visi u zraku. Moramo to rijesit pa makar nam bilo zadnje sto cemo uciniti u ovom kratkom zivotu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 11:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
tratinčicamala napisao:
Čovječe vi ste ovde odreda bolesni..

:b101: :b101: :b101:
Nažalost,tako izgleda...ali,to je samo četvero...jedan je pravo bolestan,jedan je sitni provokator,jedan je ekscentrik koji naginje dijagnozi,jedan je baniran...
To je,nažalost,činjenica,da neke psihičke bolesti imaju i religiozne atribute.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 20 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr