www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 sij 2020 18:49 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 pro 2019 04:42
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam bas mislio,tratincice,da si ti normalna i pobozna cura,a sad me gotovo prisiljavas da promijenim svoje misljenje o tebi. Ne znam sto ti je to trebalo? A samo prije nekoliko mjeseci si govorila da sam ja 'svijetla tocka na ovom forumu.' Ja mogu jos razumjeti da ti iz ljutnje meni govoris da imam neki problem,ali iz ovog zadnjeg posta cini se da to stvarno vjerujes. To je ono sto me cudi. Pokusaj se malo smirit i urazumit. Poslije ce ti biti zao sto si pricala ovakve gluposti. I toliko je to gluposti da ne znam odakle bih poceo. Kao da je vrag usao u tebe. Jednostavno ne mogu vjerovati da od tebe cujem takve stvari. Ali ipak cu odgovoriti na neke od tih tvojih glupih izjava.

1. 'Ti saljes sve ljude u pakao' . Samo Bog moze nekog poslati u pakao. Ja osobno vjerujem da se spasava veoma mali broj ljudi sto znaci da ce vecina covjecanstva zavrsiti u paklu. A to su vjerovali mnogi sveci i teolozi pa onda i ja imam pravo to vjerovati. Ako sam nekome s ovog foruma rekao da ce zavrsiti u paklu ili nesto slicno to sam govorio uvjetno. Ako taj uvjet i nije izrecen,on se uvijek podrazumjeva. Ja sam vjerovao da govorim ozbiljnim i pametnim ljudima i da ne moram nuzno reci ono sto se podrazumjeva. Dakle,ja mogu samo reci ovako: Ako se recimo kopitar ne obrati,zavrsit ce u paklu. Vidis da je to pogodbena recenic jer postoji ovaj uvjet 'ako se kopitar ne obrati'. Ako taj uvjet i nije uvijek izricito naznacen on se uvijek podrazumjeva. To uostalom mogu reci i sebe: Ako se ja ne obratim,zavrsit cu u paklu.Ali ja ne mogu znati ni za sebe ni za druge da li ce se obratiti ili se nece obratit i zato ne mogu proreci njihovu vjecnu sudbinu. Mogu samo reci ono sto i Crkva govori:Tko umre u smrtnom grijehu odmah nakon smrti silazi u pakao. Pokusaj dakle shvatit sto netko zeli reci pa neces lupetati bez veze.

2.,'Ti samo govoris o Valtorti,a Isusa uopce ne spominjes' Da si citala objave koje nam je Bog dao preko ove svete zene,ne bi mogla izgovoriti takvu glupost. Jer mislim da u cijeloj povijesti svijeta nije napisana knjiga koja Isusa opisuje i predstavlja na tako stvaran i savrsen nacin kako se to cini u knjigama M.Valtorte. Bas zato toliko i cijenim i preporucujem Valtortine objave jer tako divno i velicanstveno govore o Isusu i Mariji. Isus je u sredistu tih objava,On je glavni lik tog velicanstvenog Djela a to najbolje izrazava i stari naslov 'Spjev o Bogocovjeku'

3. 'Ti stvarno imas problem u glavi' Razmisli prvo da ti mozda nemas problem u glavi ili ona slikarica koja je jednom izjavila da nikad nije osjetila Bozju ljubav makar ju ta Ljubav svaki dan okruzuje. Volio bih znati na temelju cega si zakljucila da ja imam problem u glavi i da mi treba neka pomoc? Mozda zato sto vjerujem da se malo ljudi spasava? Ako je to razlog,onda su i mnogi veliki sveci imali isti problem u glavi jer su vjerovali da se malo ljudi spasava. Kako to nije skuzio Hrvoje Hrki i Billy,a ti jesi?Mozda si ti pametnija od njih. I ne znam tko bi mi dao 8000kn placu i dopustio da vodim posao ako imam neki problem u glavi.

Toliko za sada. I pokusaj se malo smiriti i uozbiljiti jer ce ti poslije biti zao sto si pricala ovakve gluposti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 21:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Izokrćeš li ga izokrćeš zato necu dalje.
Naravno da bi ti na svaku recenicu imala odgovorit. Ne mislim nu mene ja ja imala...nego ocu rec.. imala bi sta za rec...misljenje.


To jeste istina iskreno to je bilo u trenutku napasti moga ega jer su me ovo troje, dvoje ne znan ni ja "napadali"... a ti jos nisi.
To je taj primitivni dia ljudske duše. :)
Pa nisan ja anđel saša s neba nikidan.


Kopitar postoje i pozitivni provokatori. Na to sam upravo i mislila a ako dosad to iz moje komunikacije s vama niste skontali onda..ništa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 21:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Bonifacije rado bi ti odgovorila to za zaposlenje.. Žaj mi je jedino šta ti ne mogu to odgovorit. Ništa drugo.

Je li od vas ko i Splita da popijemo piće. Ako ne, mislim da daljnji razgovori ali stvarno ,...su totalno promašeni.

Pa zaključimo s tim da ja ne valjam vi svi valjate i ... eto ga :D šta se toga tiče.. nema s menom problema :D

Bonifacije rado bi ti odgovorila to za zaposlenje.. Žaj mi je jedino šta ti ne mogu to odgovorit. Ništa drugo mi nije ža.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 21:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
tratinčicamala napisao:
Izokrćeš li ga izokrćeš zato necu dalje.
Naravno da bi ti na svaku recenicu imala odgovorit. Ne mislim nu mene ja ja imala...nego ocu rec.. imala bi sta za rec...misljenje.


To jeste istina iskreno to je bilo u trenutku napasti moga ega jer su me ovo troje, dvoje ne znan ni ja "napadali"... a ti jos nisi.
To je taj primitivni dia ljudske duše. :)
Pa nisan ja anđel saša s neba nikidan.


Kopitar postoje i pozitivni provokatori. Na to sam upravo i mislila a ako dosad to iz moje komunikacije s vama niste skontali onda..ništa.


Pa jesam te bar uspio isprovocirati... :a1163:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 21:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Pa naravno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 22:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
tratinčicamala napisao:
Pa naravno.


Buuhaaahaha sad mogu preći na sljedeću žrtvu...da vidimo koga 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 22:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
kopitar napisao:
tratinčicamala napisao:
Pa naravno.


Buuhaaahaha sad mogu preći na sljedeću žrtvu...da vidimo koga 8)


Nema niko vako dobrodušan ko ja da će prihvatit.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2020 22:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Vi ste moji jedini katolički prijatelji...Ne tribate se sablažnjavat šta san tu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 sij 2020 09:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
tratinčicamala napisao:
Vi ste moji jedini katolički prijatelji...Ne tribate se sablažnjavat šta san tu.


San ti reka da te vidim...samo se odreci hereze da Krist ima jednu volju.. :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 sij 2020 10:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Fran26 napisao:
kopitar napisao:
Mislim da je 2. Vatikanski ovo doradio.
Krštenjem se postaje član Crkve a krštenje se priznaje svim kršćanskim zajednicama koje to čine na ispravan način.

Po ocima izvan Crkve nema spasenja, međutim granice Crkve određuje Duh Sveti.
Katolici su dužni slušati Papu, međutim ta obaveza nije za sve kršćane koji papi priznaju prvenstvo po časti ali ne i po vlasti.

Dobro misliš. Potpuno si u pravu.


Što misliš o ovome:

Filioque je neobavezno...Racinger je javno čitao simbol bez filiokve...ako je to mogao da učini onda je ispovjedio jeres, ili zapravo nije ispovjedio jeres jer taj dodatak je nastao u specifičnim istorijskim okolnostima i pravoslavni ga takvog trebaju i smatrati. Jer svaki će ti katolik reći da Duh Sveti ne ishodi po prirodi od Sina.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 128 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr