www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 20:43

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 26 srp 2020 11:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Biskup Schneider: Dodirivanje Euharistije rukavicama znači da se tretira poput smeća

Nikada u povijesti Euharistija nije bila zlostavljana kao u posljednjih 50 godina, biskup Athanasius Schneider piše na RemnantNewspaper.com (20. srpnja).

Za Schneidera najozbiljnije zloupotrebe su pričest u ruku, primanje pričesti bez ispovijedi i priznavanje protestanata i preljubnika u pričest - što je "Papa čak odobrio."

Schneider primjećuje da su se u "takozvanoj" pandemiji koronavirusa pojavile daljnje "strašne zloupotrebe" poput nametanja pričesti u ruci vjernicima i negiranje pravilnog prijema pričesti.

On dodirivanje Presvetog sakramenta rukavicama, koje su stvorene za rukovanje smećem, smatra "neizrecivom zloupotrebom Euharistije". Kad se s Kristom postupa poput kolačića ili poput smeća, "nijedan istinski katolički biskup, svećenik ili vjernik laik ne može ostati ravnodušan i jednostavno stajati i gledati."

Schneider poziva na svjetski "križarski pokolj" kako bi se utješio euharistijski Gospodin. Svaki katolik trebao bi se klanjati Presvetom sakramentu jedan sat mjesečno. Schneider je napisao posebnu molitvu za ovo.

Učinimo to za Gospodina!

Molitva križarske vojne zadovoljštine euharistijskom Srcu Isusovu


O moj Bože, ja vjerujem u Tebe, klanjam Ti se, uzdam se u Tebe i ljubim Te! Molim Te oprosti onima koji ne vjeruju u Tebe, koji Ti se ne klanjaju, koji se ne uzdaju u Tebe i koji Te ne ljube!

O božansko euharistijsko Srce Isusovo, pogledaj nas bespomoćne pokajnička srca u klanjanju pred veličanstvom Tvoje otkupljujuće ljubavi u Presvetom Sakramentu. Objavljujemo svoju spremnost da okajemo dobrovoljnom naknadom ne samo za svoje vlastite prijestupe već posebno za nevjerojatna svetogrđa, uvrede i ravnodušnosti kojima si uvrijeđen u Presvetom Sakramentu svoje božanske ljubavi u ovo naše vrijeme, posebno u praksi primanja Pričesti na ruku i primanju svete Pričesti u stanju nevjere i smrtnog grijeha!

Što više nevjera napada Tvoje božanstvo i Tvoju stvarnu prisutnost u Euharistiji, to mi više vjerujemo u Tebe i klanjamo Ti se, o euharistijsko Srce Isusovo, u kojem prebiva punina božanstva!

Što se više Tvoji sakramenti vrijeđaju, to čvršće mi u njih vjerujemo i želimo ih primiti s većim poštovanjem, o euharistijsko Srce Isusovo, izvore života i svetosti!

Što više Tvoj Presveti Sakramenat kleveću i vrijeđaju, to mu mi s većom ljubavi izjavljujemo: "O moj Bože, ja vjerujem u Tebe, klanjam Ti se, uzdam se u Tebe i ljubim Te! Molim Te oprosti onima koji ne vjeruju u Tebe, koji Ti se ne klanjaju, koji se ne uzdaju u Tebe i koji Te ne ljube!", o euharistijsko Srce Isusovo, najvrednije svake slave!

Što Te više napuštaju i zaboravljaju u Tvojim crkvama to mi više želimo posjetiti Tebe koji prebivaš među nama u svetohraništima naših crkava, o euharistijsko Srce Isusovo, kuća Božja i vrata nebeska!

Što više slavlje euharistijske službe lišavaju njezine svetosti to mi više želimo podržati dostojanstveno slavlje svete Mise, koje je i izvana i iznutra usmjereno k Tebi, o euharistijsko Srce Isusovo, svetohranište Najvišega!

Što Te više primaju na ruke pričesnici stojeći i u stanju smrtnoga grijeha to mi više želimo činiti djela kajanja i pročišćavanja naših srdaca čestim primanjem sakramenta pokore, o euharistijsko Srce Isusovo, mire naš i pomirenje naše!

Što više pakao radi na propasti duša, to više neka naša revnost za njihovo spasenje gori vatrom Tvoje ljubavi, o euharistijsko Srce Isusovo, spasenje onih koji se ufaju u Tebe!

Što se više različitost religija opisuje kao pozitivna volja Božja i kao pravo utemeljeno na ljudskoj naravi i što više doktrinarni relativizam raste to ćemo mi više odvažno svjedočiti da si Ti jedini Spasitelj čovječanstva i jedini put Bogu Ocu, o euharistijsko Srce Isusovo, Kralju i središte naših srdaca!

Što više Tvoje zapovijedi zaboravljaju i krše, to ih mi više želimo držati uz pomoć Tvoje milosti, o euharistijsko Srce Isusovo, bezdanu svih kreposti!

Što više među ljudima vladaju senzualnosti, sebičnost i oholost, to mi više želimo posvetiti svoj život Tebi u duhu žrtve i samoodricanja, o euharistijsko Srce Isusovo, preplavljeno prijekorima!

Što žešće vrata pakla navaljuju protiv Tvoje Crkve i stijene Petrove u Rimu, to mi više vjerujemo u neuništivost Tvoje Crkve, o euharistijsko Srce Isusovo, izvore svake utjehe, onima koji ne napuštaju Tvoju Crkvu i stijenu Petrovu čak ni u najtežim olujama!

Što se ljudi više udaljuju jedni od drugih u mržnji, nasilju i sebičnosti, to mi više želimo biti bliski kao članovi jedne Božje obitelji u Crkvi i ljubiti jedni druge u Tebi, o euharistijsko Srce Isusovo, puno dobrote i ljubavi!

O božansko euharistijsko Srce Isusovo, podari nam svoju milost da možemo biti vjerni i ponizni štovatelji, ljubitelji, branitelji i tješitelji Tvog euharistijskog Srca u ovom životu i da zaslužimo primiti slavu Tvoje ljubavi u blaženom gledanju za čitavu vječnost. Amen.

O moj Bože, ja vjerujem u Tebe, klanjam Ti se, uzdam se u Tebe i ljubim Te! Molim Te oprosti onima koji ne vjeruju u Tebe, koji Ti se ne klanjaju, koji se ne uzdaju u Tebe i koji Te ne ljube! (3puta)

Gospo od Presvetog Sakramenta, moli za nas!

Sveti Toma Akvinski, sveti Petre Julijane Eymarde, sveti Franjo Marto, sveti Padre Pio i svi euharistijski sveci, molite za nas!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 srp 2020 12:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 srp 2020 12:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
To je što nam rade ovi ubačeni u crkvu. A pola jadnog naroda ne razumi tj. ne želi vidjeti pored zdravih očiju jer to zahtijeva određeni trud oko sebe i svijest da jednom moramo umrijeti. Jad, jad i jad. A sva ta silna pravdanja zlostavljanja Isusa, u ime ljubavi (ko oni hipijevci što su radili javno one "zločine" - u ime ljubavi... ljubav a ne rat.. njih nasljedujemo!!??!!)
i čuj to u ime Isusa. Sablazno stanje duše.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od tratinčicamala na 26 srp 2020 12:08.
Razlog: ..
PostPostano: 26 srp 2020 12:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Znač ovo nisu istine.

Njemačka: župnik zamjenio svetu pričest konzumacijom kruha u klupama

Nakon što su se mise nastavile u lipnju, otac Stefan Wissel, župnik Barbinga u blizini Regensburga, zamijenio je svetu pričest jedenjem kruha tijekom pričesti.

Biskupiju Regensburg vodi konzervativni biskup Rudolf Voderholzer.

Wissel je u svom dopisu iz lipnja rekao svojim župljanima da zabranjuje pričest na jeziku. Umjesto toga, on ih je uputio da pokupe "hostiju (neposvećenu)", stavljenu na ulazu i "umotanu u foliju za hranu", da je ponesu sa sobom u klupe i da je konzumiraju umjesto svete pričesti.

Članovi župe za Gloria.tv objasnili su da su nakon "Evo Jaganjca Božjeg" vjernici morali otpakirati neposvećenu hostiju.

Otac Wissel radikalni je sljedbenik rubrika o koronavirusu. Prošle je nedjelje slavio misu djelomično iza maske. Redovito je nosio plave rukavice, koje je s vremena na vrijeme čak i dezinficirao.

Slikaprivate image hosting


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 srp 2020 12:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Crkva koja zagovara pričest u ruku prijeti i terorizira svećenike

Patrick McKinney (66), biskup iz Nottinghama, zaprijetio je da će suspendirati svećenike koji su uhvaćeni u dijeljenju svete pričesti na jeziku.

ChurchMilitant.com (9. srpnja) je saznao za nekoliko svećenika koji žele ispravno podijeliti pričest, ali se boje da će ih prijaviti i zabraniti im slavljenje mise. Jedan anonimni svećenik čak je govorio o "staljinističkoj državi zastrašivanja i terora".

Smjernice (7. srpnja) engleskih biskupa o ponovnom otvaranju crkava zahtijevaju da se pričesti "tiho daju u ruku, a da se pritom stoji i izbjegava bilo kakav fizički kontakt".


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 srp 2020 13:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Irski dominikanci ugradili otvor za svetu pričest

Dominikanski oci u Traleeu u Irskoj dijele svetu pričest u crkvi Svetog Križa kroz plastični otvor, kako izvještava TraditionInAction.org (26. srpnja).

Ovaj izum predstavlja počast režimu koronavirusa. Rupu je dizajnirao prior, otac Joe O'Brien (slika desno).


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 kol 2020 11:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Sramota: Katolička crkva uništena, hostije razbacane

Na Facebook profilu Nicaragua Católica objavljene su slike koje prikazuju, među ostalim, razvaljeni tabernakul. Hostije su bačene na pod, a ciborij i pokaznica ukradeni.

Zločinci su gazili hostije i vandalizirali slike, statue, klupe i vrata. 30. srpnja župa je slavila čin reparacije.


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 kol 2020 11:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2017 10:12
Postovi: 658
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Meni u nedjelju nije htio dati pričest na usta nego na ruke, iako sam rukama dodirivala po crkvi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 kol 2020 11:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 pro 2018 15:23
Postovi: 638
Podijelio: 26 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
IZMEĐU NEBA I ZEMLJE napisao:
Meni u nedjelju nije htio dati pričest na usta nego na ruke, iako sam rukama dodirivala po crkvi...


Tako je, boli njih briga šta sa šporkim rukama diramo hostiju. I plus primjetila sam u Splitu svaki svećenik u svojoj crkvi radi kako hoće.. Nemaju jednog pravila pa barem da znamo kako se ponašat. U jednoj crkvi mi da normalno na usta, u drugoj ne da.. Još nas dovode i u neugodnosti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr