www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 03:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2007 18:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
"Jahve, Bog, napravi čovjeka od praha zemaljskog i u nosnice mu udahne dah života. Tako postane čovjek živa duša."
Knjiga Postanka

"To rekavši, dahne u njih i kaže im: "Primite Duha Svetoga. Kojima otpustite grijehe, otpuštaju im se; kojima zadržite, zadržani su im."
Evandjelje po Ivanu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: .
PostPostano: 03 vel 2007 20:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:roll:
...u desnici onoga koji sedi na prestolju opazih "knjigu ispisanu iznutra i izvana" i "zapečaćenu" sa sedam pečata...
:?:
..."Tko je kadar da otvori knjigu i razlomi njezine pečate?"...
...I nitko, ni u nebu, ni na zemlji, ni pod zemljom nije mogao niti otvoriti knjige, niti je čitati...
:twisted:
..I ja sam gorko plakao što se nitko ne nađe kadar niti da otvori knjigu, niti da je čita..
:b130:
..Tada mi jedan od starešina reče: "Nemoj plakati, pobedio je 'Lav' iz plemena Juduna, Davidov 'Izdanak', tako da može otvoriti knjigu i njezinih sedam pečata!" Tada opazih između prestolja s četirima Bićima i između Staraca "Janje" gde stoji kao "zaklano"....I Janje se primaknu da uzme knjigu iz desnice onoga "koji sedi na prestolju".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: .
PostPostano: 04 vel 2007 13:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
..I ja sam gorko plakao što se nitko ne nađe kadar niti da otvori knjigu, niti da je čita..


.otkrivenje 21

"Evo šatora Božjeg s ljudima!
On će prebivati s njima;
oni će biti narod njegov,
a on će biti Bog s njima"

------------------

Emanuel
-----------------------

..otkrivenje..22..

"Evo dolazim ubrzo i plaća moja sa mnom,
naplatit ću svakom po njegovu djelu.
"Ja sam Alfa i Omega, Prvi i Posljednji. Početak i Svršetak.

------------------

Emanuel


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2007 18:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 ruj 2006 11:14
Postovi: 66
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
.koji ti kruh života onda uzimaš....
.ako Pretvorbe, NEMA.

..samo ..metaforično..primaš..
..a prikazuješ..duhovno..



Zanimljivo je da sv. Ivan smješta Isusov govor o jedenju tijela i pijenju krvi upravo u kontekst čudesnog umnažanja kruha, što zaista podsjeća na euharistiju. I da su "mnogi Isusovi učenici" uipravo nakon govora o jedenju tijela i pijenju kruha otišli od njega...i da Židovi nisu vjerovali kako to Isus može dati svoje tijelo za jelo (to bi značilo da očekuje da oni budu nekakvi ljudožderi). Da je Isus pod tijelom i krvlju podrazumijevao samo simbole, to Židovima ne bi bila sablazan. Začudo, Isus se niti potrudio nije da razjasni Židovima i otpalim učenicima možebitni neporazum, ili mogućnost da je to rekao tek alegorijski, ili da je riječ o "duhovnom" jedenju. Bit će da je ipak doslovno mislio to što je rekao.


52Židovi se nato među sobom prepirahu: "Kako nam ovaj može dati tijelo svoje za jelo?" 53Reče im stoga Isus:
"Zaista, zaista, kažem vam:
ako ne jedete tijela Sina Čovječjega
i ne pijete krvi njegove,
nemate života u sebi!
54Tko blaguje tijelo moje
i pije krv moju,
ima život vječni;
i ja ću ga uskrisiti u posljednji dan.
55Tijelo je moje jelo istinsko,
krv je moja piće istinsko.
56Tko jede moje tijelo
i pije moju krv,
u meni ostaje
i ja u njemu.
57Kao što je mene poslao živi Otac
i ja živim po Ocu,
tako i onaj koji mene blaguje
živjet će po meni.
58Ovo je kruh koji je s neba sišao,
ne kao onaj koji jedoše očevi
i pomriješe.
Tko jede ovaj kruh,
živjet će uvijeke."
59To reče Isus naučavajući u sinagogi u Kafarnaumu. 60Mnogi od njegovih učenika čuvši to rekoše: "Tvrda je to besjeda! Tko je može slušati?" 61A Isus znajući sam od sebe da njegovi učenici zbog toga mrmljaju, reče im: "Zar vas to sablažnjava? 62A što ako vidite Sina Čovječjega kako uzlazi onamo gdje je prije bio?"
63"Duh je onaj koji oživljuje,
tijelo ne koristi ništa.
Riječi koje sam vam govorio
duh su i život su."
64"A ipak, ima ih među vama koji ne vjeruju." Jer znao je Isus od početka koji su oni što ne vjeruju i tko je onaj koji će ga izdati. 65I doda: "Zato sam vam i rekao da nitko ne može doći k meni ako mu nije dano od Oca."
66Otada mnogi učenici odstupiše, više nisu išli s njime.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 vel 2007 06:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
52Židovi se nato među sobom prepirahu: "Kako nam ovaj može dati tijelo svoje za jelo?" 53Reče im stoga Isus:
"Zaista, zaista, kažem vam:
ako ne jedete tijela Sina Čovječjega
i ne pijete krvi njegove,
nemate života u sebi!
54Tko blaguje tijelo moje
i pije krv moju,
ima život vječni;
i ja ću ga uskrisiti u posljednji dan.
55Tijelo je moje jelo istinsko,
krv je moja piće istinsko.
56Tko jede moje tijelo
i pije moju krv,
u meni ostaje
i ja u njemu.
57Kao što je mene poslao živi Otac
i ja živim po Ocu,
tako i onaj koji mene blaguje
živjet će po meni.
58Ovo je kruh koji je s neba sišao,
ne kao onaj koji jedoše očevi
i pomriješe.
Tko jede ovaj kruh,
živjet će uvijeke."


..lipo Bernarde


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 vel 2007 23:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ćubela napisao:


ja pri Svetoj večeri simbole (kruh i vino) primam duhovno i istinskom vjerom. Kristovo tijelo ne jedem na fizički način, mojim ustima.


Poštovani Ćubela,poštivajući tvoj način vjerovanja,molio bih te ako mi dopustiš jedno pitanje,ili možda bolje rečeno jedno tvoje razmišljanje neovisno o našim razmimoilaženjima.Naime riječi sv.Pavla da onaj tko tijelo i krv Gospodnju prima nedostojno"sud sebi jede i pije"taj bi bio "krivac tijela i krvi Gospodnje".Sada me samo interesira jedno.Ako je euharistija samo simbol kako tvrdiš,tada ja kao Katolik koji primam "nedostojno" pričest,nisam krivac i ne snosim nikakove konzekvence za taj čin?No,ako je euharistija zaista pravo tijelo i krv Kristova pod istim tim "simbolima"odnosno prilikama kruha i vina,tada bi ti po tom nauku bio u stanju teškoga grijeha,a ukoliko i ne bi priznao taj nauk o toj stvarnoj prisutnosti,očito je da bi činio svetogrđe.I što sada,tko po tvom sudu,nazovimo to sportski je u "prednosti"odnosno što bi ti učinio po ovom redu kako sam naveo?Unaprijed zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 vel 2007 15:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
joakim napisao:
Ćubela napisao:


ja pri Svetoj večeri simbole (kruh i vino) primam duhovno i istinskom vjerom. Kristovo tijelo ne jedem na fizički način, mojim ustima.


Poštovani Ćubela,poštivajući tvoj način vjerovanja,molio bih te ako mi dopustiš jedno pitanje,ili možda bolje rečeno jedno tvoje razmišljanje neovisno o našim razmimoilaženjima.Naime riječi sv.Pavla da onaj tko tijelo i krv Gospodnju prima nedostojno"sud sebi jede i pije"taj bi bio "krivac tijela i krvi Gospodnje".Sada me samo interesira jedno.Ako je euharistija samo simbol kako tvrdiš,tada ja kao Katolik koji primam "nedostojno" pričest,nisam krivac i ne snosim nikakove konzekvence za taj čin?No,ako je euharistija zaista pravo tijelo i krv Kristova pod istim tim "simbolima"odnosno prilikama kruha i vina,tada bi ti po tom nauku bio u stanju teškoga grijeha,a ukoliko i ne bi priznao taj nauk o toj stvarnoj prisutnosti,očito je da bi činio svetogrđe.I što sada,tko po tvom sudu,nazovimo to sportski je u "prednosti"odnosno što bi ti učinio po ovom redu kako sam naveo?Unaprijed zahvaljujem.


Poštovani Joakim,
tekst koji si naveo nalazi se u 1 Kor 11,27, da svi vide, koji nisu baš vični odmah naći biblijski tekst.

Ap. Pavao govori o pogrješnom sudjelovanju Korinćana pri tom svetom činu - Sv. večera.
Ako gledamo tko je (ne)dostojan sudjelovati u toj uzvišenoj Večeri, onda moramo kazati: svi smo nedostojni, jer sve je milost Gospodinova. Ali to nije tema ovdje. Ap. Pavao ne govori o našoj osobnoj nedostojnosti. On govori o sramotnom ponašanju koje je obilježavalo Korinćane. Bili su nemarni i aljkavi, neodgovorni i sl. Tu nema govora, da li netko simbole shvaća doslovce ili ne. Shvaćaš što ti želim reći?

Taj obred se mora obavljati s dužnom brigom i pozorno. Premda nismo dostojni, kako ustvrdišmo ranije, to nas ne oslobađa mogućnosti da tome sv. činu pristupimo dostojno, tj. u vjeri, smjerno i skrušeno, te s dužnom pozornošću da učinimo sve što je i kako je primjereno tako uzvišenom obredu. No, zanemarimo li to, onda pristupamo nedostojno, koje opet ne ovisi o tomu da li netko shvaća simbole doslovce ili ne.
Veličina ponuđena dara aršin je veličine njegove krivice!

Bratski pozdrav iz Paradisa.
Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 vel 2007 17:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Veličina ponuđena dara aršin je veličine njegove krivice!


MENE MENE TEKEL UPHARSIN


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 vel 2007 17:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar napisao:
Citat:
Veličina ponuđena dara aršin je veličine njegove krivice!


MENE MENE TEKEL UPHARSIN


Kolege administratori (Vjeko, Leo i dr.),

opet ovaj vaš r.katolik zlobno provocira, izaziva. Dajte, molim vas, sredite to s ovim neposlušnim. Koliko sam pročitao već ste ga opomenuli, a evo, on opet nisko udara. Ovdje su ozbiljne stvari u pitanju, a ne zafrkancija. Još jednom molim za intervenciju s vaše strane, jer u protivnom nema smisla moje sudjelovanje. Tu smo da se upoznamo, i da odvagnemo motrišta i uvjerenja, a ne da pišemo "izmjerio je Bog tvoje kraljevstvo i učinio mu kraj; bio si vagnut na tezulji i nađen si prelagan ..." (Dn 5,25-28).. To je drskost i oholost. Hvala lijepa na razumijevanju!

Smjerno iz Paradisa
Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 vel 2007 17:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
[
Citat:
quote="Ćubela"]
naggar napisao:
Citat:
Veličina ponuđena dara aršin je veličine njegove krivice!


MENE MENE TEKEL UPHARSIN


"izmjerio je Bog tvoje kraljevstvo i učinio mu kraj; bio si vagnut na tezulji i nađen si prelagan ..." (Dn 5,25-28)..



..ti se sam nađe..identificiran s MENE MENE TEKEL UPHARSIN..

..nitko se drugi ne nađe, zašto baš ti..?

.jer si možda osjetio da je "Veličina tvog dara, aršin veličine tvoje krivice" ?

.projekcija krivice je TVOJA a ne MOJA..
..pa je i drskost tvoja..

.ja te nigdje... ne osudih..

MENE MENE TEKEL UPHARSIN


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 100 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr