www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 19:48

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 562 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 57  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2008 09:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
IvanaMo napisao:
Oprostiti sebi, oprostiti bratu svome...koliko se samo to opraštanje kosi s našom grešnom ljudskom prirodom...
idemo u crkvu, ispovijedamo se, primamo sveto tijelo Isusovo u pričesti a srca su nam tako često ispunjena gorčinom nepraštanja...
Molimo Gospodina da učini srca naša po Srcu svome i da nas svaki dan nauči praštati..


Sjetih se sad kako je vlč. Radigović objašnjavao dio evanđelja vezan za oprost.
Rekao je: Ukoliko ne opraštamo jedni drugima, uvijek i svugdje kako možemo očekivati da ćemo biti u Raju. U Raju vlada mir Gospodnji, a u miru nisu dvojica između kojih postoji nepraštanje...u ovakvom slučaju odgovaramo i za sebe i za onoga kojem nismo oprostili....samo srca koja su u ljubavi mogu gledati Lice Gospodnje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2008 09:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
IvanaMo napisao:
Mt 19
23A Isus reče svojim učenicima: "Zaista, kažem vas, teško će bogataš u kraljevstvo nebesko. 24Ponovno vam velim: Lakše je devi kroz uši iglene nego bogatašu u kraljevstvo Božje." 25Čuvši to, učenici se silno snebivahu govoreći: "Tko se onda može spasiti?" 26A Isus upre u njih pogled pa im reče: "Ljudima je to nemoguće, ali Bogu je sve moguće." 27Tada Petar prihvati pa upita: "Evo, mi sve ostavismo i pođosmo za tobom. Što ćemo za to dobiti?" 28Reče im Isus: "Zaista, kažem vam, vi koji pođoste za mnom, o preporodu, kad Sin Čovječji sjedne na prijestolje svoje slave, i vi ćete sjediti na dvanaest prijestolja i suditi dvanaest plemena Izraelovih. 29I tko god ostavi kuće, ili braću, ili sestre, ili oca, ili majku, ili ženu, ili djecu, ili polja poradi imena mojega, stostruko će primiti i život vječni baštiniti."


Ostaviti stari život, odreći se grijeha, odjenuti se u Kristovo ruho....upravo kako Toma Kampenac kaže....nasljedovati Krista....držeći se onog što nam ostavi u nasljeđe....zaboraviti na slavu, ponos, oholost....ljubiti malenost, poniženje, služenje.....biti blizak čovjeku nudeći rame za plakanje, ruku za oslonac, uho za slušanje....nudeći svoje srce, ljubeći u svima Krista......da, puno lakše reći nego činiti, no želimo li gledati Krista, valja nam se odlučiti na ovakav život
"Nitko ne može služiti dvojici gospodara. Ili će jednoga mrziti, a drugoga ljubiti; ili će uz jednoga prianjati, a drugoga prezirati. Ne možete služiti Bogu i bogatstvu." (Mt 6, 24)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 kol 2008 06:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mt 20
1"Kraljevstvo je nebesko kao kad domaćin rano ujutro izađe najmiti radnike u svoj vinograd. 2Pogodi se s radnicima po denar na dan i pošalje ih u svoj vinograd. 3Izađe i o trećoj uri i vidje druge gdje stoje na trgu besposleni 4pa i njima reče: 'Idite i vi u moj vinograd pa što bude pravo, dat ću vam.' 5I oni odoše. Izađe opet o šestoj i devetoj uri te učini isto tako. 6A kad izađe o jedanaestoj uri, nađe druge gdje stoje i reče im: 'Zašto ovdje stojite vazdan besposleni?' 7Kažu mu: 'Jer nas nitko ne najmi.' Reče im: 'Idite i vi u vinograd.'" 8"Uvečer kaže gospodar vinograda svojemu upravitelju: 'Pozovi radnike i podaj im plaću počevši od posljednjih pa sve do prvih.' 9Dođu tako oni od jedanaeste ure i prime po denar. 10Pa kada dođu oni prvi, pomisle da će primiti više, ali i oni prime po denar. 11A kad primiše, počeše mrmljati protiv domaćina: 12'Ovi posljednji jednu su uru radili i izjednačio si ih s nama, koji smo podnosili svu tegobu dana i žegu.'" 13"Nato on odgovori jednomu od njih: 'Prijatelju, ne činim ti krivo. Nisi li se pogodio sa mnom po denar? 14Uzmi svoje pa idi. A ja hoću i ovomu posljednjemu dati kao i tebi. 15Nije li mi slobodno činiti sa svojim što hoću? Ili zar je oko tvoje zlo što sam ja dobar?'" 16"Tako će posljednji biti prvi, a prvi posljednji."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 kol 2008 06:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pomozi mi Gospodine da u poniznosti prihvaćam sve što mi daješ jer ništa zaslužila nisam..tu sam samo po tvojoj milosti beskrajnoj.
Oslobodi me mrmljanja koje ti je tako mrsko Gospodine


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 kol 2008 20:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
IvanaMo napisao:
Pomozi mi Gospodine da u poniznosti prihvaćam sve što mi daješ jer ništa zaslužila nisam..tu sam samo po tvojoj milosti beskrajnoj.
Oslobodi me mrmljanja koje ti je tako mrsko Gospodine


Nije lako, Isuse, shvatiti tvoje riječi, tvoju logiku. U dubinama ljudskoga bića postoji težnja za potvrdom, potreba za samoostvarenjem. No, nosimo u sebi strah pred neuspjehom, pred prezirom ili poniženjem. To je isto tako duboko u nama, Isuse, kao što je čežnja za životom koju si stavio u nas. U nama su stalna pitanja koja govore o toj čežnji za afirmacijom: "Kad ću već jednom značiti nešto ljudima?" - "Kad ću već jednom prestati biti ovisan o drugima?" - "Kad ću već jednom sam moći raspolagati svojim vremenom, svojim mogućnostima?" - "Kad će se već jednom poštivati moja riječ i uvažavatimoji razlozi?" - "Dokle će se na mene gledati s omalovažavanjem?" - "Dokle ću ja sam za druge izvlačiti kestenje iz vatre?" - "Dokle..."
Znam, Gospodine, i danas hoćeš vidljivo koračati ovim svijetom. I danas hoćeš biti u nama prisutan, malen, ponizan. I danas, Isuse, hoćeš služiti drugima, poniziti se za druge, spašavati druge. kao što je oholost upropastila i anđele i ljude, tako poniznost spašava i otvara vrata kraljevstva nebeskoga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2008 06:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mt 22
1Isus im ponovno prozbori u prispodobama: 2"Kraljevstvo je nebesko kao kad neki kralj pripravi svadbu sinu svomu. 3Posla sluge da pozovu uzvanike na svadbu. No oni ne htjedoše doći. 4Opet posla druge sluge govoreći: 'Recite uzvanicima: Evo, objed sam ugotovio. Junci su moji i tovljenici poklani i sve pripravljeno. Dođite na svadbu!'" 5"Ali oni ne mareći odoše - jedan na svoju njivu, drugi za svojom trgovinom. 6Ostali uhvate njegove sluge, zlostave ih i ubiju. 7Nato se kralj razgnjevi, posla svoju vojsku i pogubi one ubojice, a grad im spali." 8"Tada kaže slugama: 'Svadba je, evo, pripravljena ali uzvanici ne bijahu dostojni. 9Pođite stoga na raskršća i koga god nađete, pozovite na svadbu!'" 10"Sluge iziđoše na putove i sabraše sve koje nađoše - i zle i dobre. I svadbena se dvorana napuni gostiju. 11Kad kralj uđe pogledati goste, spazi ondje čovjeka koji ne bijaše odjeven u svadbeno ruho. 12Kaže mu: 'Prijatelju, kako si ovamo ušao bez svadbenoga ruha?' A on zanijemi. 13Tada kralj reče poslužiteljima: 'Svežite mu ruke i noge i bacite ga van u tamu, gdje će biti plač i škrgut zubi.' 14Doista, mnogo je zvanih, malo izabranih."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2008 11:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pomozi mi Gospodine da čujem Tvoj glas meni upućen...i daj mi milost da pred Tebe dodjem u najljepše haljine obučena...očisti moje srce kako bi moglo Tebe gledati i radovati se u društvu sa izabranicima tvojim...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2008 21:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ps 85,9.11-14
9Da poslušam što mi to Jahve govori:
Jahve obećava mir
narodu svomu, vjernima svojim,
onima koji mu se svim srcem vrate.
11Ljubav će se i Vjernost sastati,
Pravda i Mir zagrliti.
12Vjernost će nicat' iz zemlje,
Pravda će gledat' s nebesa.
13Jahve će dati blagoslov i sreću,
i zemlja naša urod svoj.
14Pravda će stupati pred njim,
a Mir tragom stopa njegovih.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 kol 2008 06:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mt 22
34A kad su farizeji čuli kako ušutka saduceje, okupiše se, 35a jedan od njih, zakonoznanac, da ga iskuša, upita: 36"Učitelju, koja ja zapovijed najveća u Zakonu?" 37A on mu reče: "Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim. 38To je najveća i prva zapovijed. 39Druga, ovoj slična: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga. 40O tim dvjema zapovijedima visi sav Zakon i Proroci."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 kol 2008 06:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mt 23
23"Jao vama, pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Namirujete desetinu od metvice i kopra i kima, a propuštate najvažnije u Zakonu: pravednost, milosrđe, vjernost. Ovo je trebalo činiti, a ono ne propuštati. 24Slijepe vođe! Cijedite komarca, a gutate devu!" 25"Jao vama, pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Čistite čašu i zdjelu izvana, a iznutra su pune grabeža i pohlepe. 26Farizeju slijepi! Očisti najprije nutrinu čaše da joj i vanjština bude čista."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 562 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 57  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr