www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 00:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 562 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 57  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 07 sij 2008 11:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar...


Međugorje , šperanco moja - PREDIVNA PJESMA !!!


:P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 sij 2008 07:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
8.siječnja

Bog sve obuhvaća



Otk 21
1I vidjeh novo nebo i novu zemlju jer - prvo nebo i prva zemlja uminu; ni mora više nema. 2I Sveti grad, novi Jeruzalem, vidjeh: silazi s neba od Boga, opremljen kao zaručnica nakićena za svoga muža. 3I začujem jak glas s prijestolja: "Evo Šatora Božjeg s ljudima! On će prebivati s njima: oni će biti narod njegov, a on će biti Bog s njima. 4I otrt će im svaku suzu s očiju te smrti više neće biti, ni tuge, ni jauka, ni boli više neće biti jer - prijašnje uminu." 5Tada Onaj što sjedi na prijestolju reče: "Evo, sve činim novo!" I doda: "Napiši: Ove su riječi vjerne i istinite." 6I još mi reče: "Svršeno je! Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak! Ja ću žednomu dati s izvora vode života zabadava. 7To će biti baština pobjednikova. I ja ću njemu biti Bog, a on meni sin.


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 sij 2008 09:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
joakim napisao:
8.siječnja

Bog sve obuhvaća



Otk 21
1I vidjeh novo nebo i novu zemlju jer - prvo nebo i prva zemlja uminu; ni mora više nema. 2I Sveti grad, novi Jeruzalem, vidjeh: silazi s neba od Boga, opremljen kao zaručnica nakićena za svoga muža. 3I začujem jak glas s prijestolja: "Evo Šatora Božjeg s ljudima! On će prebivati s njima: oni će biti narod njegov, a on će biti Bog s njima. 4I otrt će im svaku suzu s očiju te smrti više neće biti, ni tuge, ni jauka, ni boli više neće biti jer - prijašnje uminu." 5Tada Onaj što sjedi na prijestolju reče: "Evo, sve činim novo!" I doda: "Napiši: Ove su riječi vjerne i istinite." 6I još mi reče: "Svršeno je! Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak! Ja ću žednomu dati s izvora vode života zabadava. 7To će biti baština pobjednikova. I ja ću njemu biti Bog, a on meni sin.


Slika


Žudim za Kraljevstvom Tvojim Gospodine, žeđam i ne mogu žeđ utažiti. O Gospode smiluj mi se i napoji me Vodom Života, operi me Krvlju Svojom i pokaži kako da jače prionem uz Tebe i da Te jače uzljubim.
Ako gdje treba služiti, daj da služim
Ako gdje treba govoriti, daj da govorim,
Ako gdje treba tješiti, daj da tješim
Ako gdje treba oprostiti, daj da oprostim
Ako za što treba moliti, daj da molim
Ako gdje treba trpjeti, daj da trpim
Ako treba ljubiti i davati, daj da ljubim i dajem s radošću.
I kad dođeš opet Gospodine u Onaj Dan i kad skrušeno budem vapila za tvojim pogledom daj da čujem kako mi govoriš:
"Ja te poznajem, Duh moj na tebi je i On te pomaza, ja sam te otkupio."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 sij 2008 08:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
9.siječnja

Idemo sada malo razmišljati o radu

Teret rada

Post 3
16A ženi reče: "Trudnoći tvojoj muke ću umnožit, u mukama djecu ćeš rađati. Žudnja će te mužu tjerati, a on će gospodariti nad tobom." 17A čovjeku reče: "Jer si poslušao glas svoje žene te jeo sa stabla s kojega sam ti zabranio jesti rekavši: S njega da nisi jeo! - evo: Zemlja neka je zbog tebe prokleta: s trudom ćeš se od nje hraniti svega vijeka svog! 18Rađat će ti trnjem i korovom, a hranit ćeš se poljskim raslinjem. 19U znoju lica svoga kruh svoj ćeš jesti dokle se u zemlju ne vratiš: ta iz zemlje uzet si bio - prah si, u prah ćeš se i vratiti."


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 sij 2008 12:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
prvi put vidim ovo tj zapažam: " Žudnja će te mužu tjerati "

tek su mi sad neke stvari jasnije.....

Čemu toliki jaki osjecaj navezanosti prema mužu... želja blizine i povezanosti....


Oće Sveti, molim te blagosloi moje srce i srce moga supruga... izli u njih čistu ljubav i svoj blagoslov... molim te da Isus bude temelj TEMELJ mome braku...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 sij 2008 15:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Sva muka rađanja..sve boli.. izbriše radost rođenja...Hvala ti Gospodine...
Hvala ti Gospodine...što prođoh te muke..za radost koju si mi pružio poslije toga...
Žudnja..to mi je malo izostalo...kao da je prestalo...tjera me ljubav u zagrljaj..žudnja me minula..treba mi topline i razumjevanja.....a gospodar si mi samo ti Gospodine!!!
Hvala ti Gospodine...što mi dade zlatne ruke..da umjetnost sa njima stvaram...
Razbi naša kamena srca...podari nam srce od mesa..
Hvala ti na svemu...Slava ti uvjeke!!!
Ljubim te Isuse!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 sij 2008 23:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
10.siječnja

Sredstvo tlačenja

Izl 1
7Ali su Izraelci bili rodni, namnožili se i silno ojačali, tako da su napučili zemlju. 8Uto u Egiptu zavlada novi kralj koji nije poznavao Josipa. 9I reče on svome puku: "Eto, sinovi su Izraelovi postali narod brojan i moćniji od nas. 10Hajde, postupimo mudro s njima: spriječimo im porast, da se u slučaju rata ne pridruže našim neprijateljima, da ne udare na nas i napokon ne odu iz zemlje." 11I postaviše nad njima nadglednike da ih tlače teškim radovima. Tako su faraonu sagradili gradove-skladišta: Pitom i Ramses. 12Ali što su ih više tlačili, oni se još više množili, napredovali i širili se, tako da su Egipćani strahovali od Izraelaca. 13I Egipćani se okrutno obore na Izraelce. 14Ogorčavali su im život teškim radovima: pravljenjem meljte i opeke, različitim poljskim poslovima i svakovrsnim naporima koje im nemilosrdno nametahu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 sij 2008 09:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Sretna li čovjeka na kom Duh Tvoj prebiva...velika je plaća njegova na Nebu.
Ništa mu se neće dogoditi, ništa ga neće pokolebati dok je Blagoslov Tvoj na njemu.
Gospodin se brine o onima koji su vjerni Zakonu Njegovu.
Svaka patnja njinova, svaki njihov trud, svaka kap znoja s njihova lica nije uzaludna.
Jer Gospodin se raduje narodu svome, jača ga i posvećuje i nikakav krvnik ne može mu nauditi.
Slavite Ime Gospodnje u patnjama svojim, jer Gospodin kroz patnju i križ obnovi Svez s narodom svojim da nijedan neće propasti koji u Njega povjeruje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 sij 2008 07:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
11.siječnja

Lijepo bi bilo...


Izr 14
23U svakom trudu ima probitka, a pusto brbljanje samo je na siromaštvo
.

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 sij 2008 00:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
12.siječnja

Ne brinite se tjeskobno

Mt 6
25"Zato vam kažem: Ne budite zabrinuti za život svoj: što ćete jesti, što ćete piti; ni za tijelo svoje: u što ćete se obući. Zar život nije vredniji od jela i tijelo od odijela?" 26"Pogledajte ptice nebeske! Ne siju, ne žanju niti sabiru u žitnice, pa ipak ih hrani vaš nebeski Otac. Zar niste vi vredniji od njih? 27A tko od vas zabrinutošću može svome stasu dodati jedan lakat? 28I za odijelo što ste zabrinuti? Promotrite poljske ljiljane, kako rastu! Ne muče se niti predu. 29A kažem vam: ni Salomon se u svoj svojoj slavi ne zaodjenu kao jedan od njih. 30Pa ako travu poljsku, koja danas jest a sutra se u peć baca, Bog tako odijeva, neće li još više vas, malovjerni?" 31"Nemojte dakle zabrinuto govoriti: 'Što ćemo jesti?' ili: 'Što ćemo piti?' ili: 'U što ćemo se obući?' 32Ta sve to pogani ištu. Zna Otac vaš nebeski da vam je sve to potrebno. 33Tražite stoga najprije Kraljevstvo i pravednost njegovu, a sve će vam se ostalo dodati. 34Ne budite dklae zabrinuti za sutra.Sutra će se samo brinuti za se.Dosta je svakom danu zla njegova".


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 562 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 57  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr