www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 09:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 562 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 02 sij 2008 22:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 ruj 2006 07:42
Postovi: 355
Lokacija: ...Daljina Tvoje Ljubavi cini me jakom...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
joakim napisao:
2.siječnja

Mali početak,ali veliko iznenađenje

Mk 4
30I govoraše: "Kako da prispodobimo kraljevstvo nebesko ili u kojoj da ga prispodobi iznesemo? 31Kao kad se gorušičino zrno posije u zemlju. Manje od svega sjemenja na zemlji, 32jednoć posijano, naraste i postane veće od svega povrća pa potjera velike grane te se pod sjenom njegovom gnijezde ptice nebeske."


Slika


I cesto puta nreznam niti vidim izlazi ni ploda ni pocetka ni kraja ???
ali kao opet uvijeke me nesto tjera i mira mi neda On koji Ljubi bezgranicno i koji tjera do kraja .. idi ne odustaji ne predaji se ne possutaj plod se nakon tamnih noci vidi , potreban mu je i u nemiru mir, u dubini treba toplinu boli i zrnce da za zivot moli i voli , da zivi da raste da umir i da se opet radja ! :-) Sretno u svakom plodnom danu do boli koja Zivotom radaja! BTB :grlim te: ...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 sij 2008 22:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Jedno se pšenično zrno sakrilo u žitnici.
Nije htjelo biti posijano.
Nije htjelo umrijeti.
Nije se htjelo žrtvovati.
Htjelo je spasiti svoj život.

Ali, ono nikada nije postalo kruhom.
Nikada nije došlo na stol.
Nikada nije bilo blagoslovljeno i razdijeljeno.
Nikada nije poklonilo života.
Nikada nije donijelo radosti.
I jednoga dana došao je seljak.
S prašinom iz žitnice pomeo je i pšenično zrno i bacio ga
.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 sij 2008 23:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 tra 2007 11:45
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sjeme Božje ljubavi, kada padne u zemlju, od njezine bezličnosti počinje oblikovati novi život. Katkada život trava i cvjetova katkada život stabala, pa i onih najvećih i najživotnijih, onih zadivljujuće dugovječnih. No uvijek život.....

...i od moje malenosti...i moje bezličnosti...može niknuti živi plod...
Vjerujem sad u to Gospodine....a tako dugo sam sumnjala....i vjerovala...kako samo druga sjemenja mogu nicati....kako si samo drugima dao svjetlost....i kako sam ja propalo sjeme....
Sad znam....kako je Tebi potrebna baš ta malenost....i i neznatnost
...moje malo srce....tako malo da se iz njeg prelijeva u živote drugih....
Popeh se na krošnju Tvoje ljubavi....potpomognuta Tvojim srcem u ljudskim rukama ....koje me podigoše....i sad znam ....da se i ovim malenim koracima....ide prema Tebi....i da je vrijedilo čekati....i ne gubiti nadu....u to sjeme...koje je tako dugo bilo zaklonjeno sjenom straha.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 sij 2008 07:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 lis 2007 08:55
Postovi: 480
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dragi Joakime, uvijek pogodiš pravu temu!
Hvala ti!
:b112: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 sij 2008 08:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
3.siječnja

Za svaki početak je potreban prostor


Mt 21
12Isus uđe u Hram i izagna sve koji su prodavali i kupovali u Hramu. Mjenjačima isprevrta stolove i prodavačima golubova klupe. 13Kaže im: "Pisamo je: Dom će se moj zvati Dom molitve, a vi od njega činite pećinu razbojničku." 14U Hramu mu priđoše slijepi i hromi i on ih ozdravi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 sij 2008 09:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
[quote="joakim"]2.siječnja

Mali početak,ali veliko iznenađenje


Mk 4
30I govoraše: "Kako da prispodobimo kraljevstvo nebesko ili u kojoj da ga prispodobi iznesemo? 31Kao kad se gorušičino zrno posije u zemlju. Manje od svega sjemenja na zemlji, 32jednoć posijano, naraste i postane veće od svega povrća pa potjera velike grane te se pod sjenom njegovom gnijezde ptice nebeske."
[quote]

I posija Gospodin sjeme u svakom stvorenju svojemu kao pečat da smo baštinici njegovi. Samo naše srce Gospodin traži da ga otvorimo za njegovo djelovanje i rasti će sjeme njegovo u nama i bit ćemo svejtlo svijetu i subaštinici kraljevstva njegova.
O Gospodine čeznem za kraljevstvom tvojim, da se rodi u srcu mome. Samo jedan mali korak prema tebi i početi će rasti sjeme koje si zasadio.
Pripravite nove pute Gospodinu, promijenite smijer stazama po kojima ste hodili u propast. Posijano je mnogo sjemena Gospodnjeg, Gospod očekuje mnogo plodova.

PS. Joakim hvala na temi jako je poticajna i sviđa mi se


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 sij 2008 09:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
joakim napisao:
3.siječnja

Za svaki početak je potreban prostor


Mt 21
12Isus uđe u Hram i izagna sve koji su prodavali i kupovali u Hramu. Mjenjačima isprevrta stolove i prodavačima golubova klupe. 13Kaže im: "Pisamo je: Dom će se moj zvati Dom molitve, a vi od njega činite pećinu razbojničku." 14U Hramu mu priđoše slijepi i hromi i on ih ozdravi.


Moje srce hram je tvoj Gospodine. Pokaži Gospodine sve loše stvari kojima je srce moje zatrpano, pokaži što sve trebam promijeniti i istisnuti iz srca svoga kako bi bilo dostojno gledati Tebe i Tebi se utjecati. Ja želim izbaciti sve što nije od Tebe, sve što nisi Ti. Želim biti Tvoje malo jagnje i ići za tobom Najdraži i Ljubljeni Pastiru srca moga. Evo moga grešnog srca, predajem Ti ga da ga učiniš po Srcu Svojemu. Ljubim Te i kličem Tebi Gospodine i Spasitelju moj. Neću te se odreći nikada i ni po koju cijenu.
Ozdravi srce moje oooo Gospodine, daj da progledam.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 sij 2008 08:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
4.siječnja

Zbunjujući svršetak prije novog početka

Mk 13
3Dok je zatim na Maslinskoj gori sjedio sučelice Hramu, upitaju ga nasamo Petar, Jakov, Ivan i Andrija: 4"Reci nam kada će to biti i na koji se znak sve to ima svršiti?" 5Tada im Isus poče govoriti: "Pazite da vas tko ne zavede. 6Mnogi će doći u moje ime i govoriti: Ja sam! I mnoge će zavesti. 7Kada pak čujete za ratove i za glasove o ratovima, ne uznemirujte se. Treba da se to dogodi, ali to još nije svršetak." 8"Narod će ustati protiv naroda, kraljevstvo protiv kraljevstva. Bit će potresa po raznim mjestima, bit će gladi. To je početak trudova." 9"Vi pak pazite sami na sebe. Predavat će vas vijećima i tući vas u sinagogama, pred upraviteljima i kraljevima stajat ćete zbog mene, njima za svjedočanstvo. 10A treba da se najprije svim narodima propovijeda evanđelje." 11"Kad vas budu vodili na izručenje, ne brinite se unaprijed što ćete govoriti, nego govorite što vam bude dano u onaj čas. Ta niste vi koji govorite, nego Duh Sveti. 12Predavat će na smrt brat brata i otac sina. Djeca će ustajati na roditelje i ubijati ih. 13Svi će vas zamrziti zbog imena moga. Ali tko ustraje do svršetka, bit će spašen."


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 sij 2008 08:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
joakim napisao:
4.siječnja

Zbunjujući svršetak prije novog početka

Mk 13
3Dok je zatim na Maslinskoj gori sjedio sučelice Hramu, upitaju ga nasamo Petar, Jakov, Ivan i Andrija: 4"Reci nam kada će to biti i na koji se znak sve to ima svršiti?" 5Tada im Isus poče govoriti: "Pazite da vas tko ne zavede. 6Mnogi će doći u moje ime i govoriti: Ja sam! I mnoge će zavesti. 7Kada pak čujete za ratove i za glasove o ratovima, ne uznemirujte se. Treba da se to dogodi, ali to još nije svršetak." 8"Narod će ustati protiv naroda, kraljevstvo protiv kraljevstva. Bit će potresa po raznim mjestima, bit će gladi. To je početak trudova." 9"Vi pak pazite sami na sebe. Predavat će vas vijećima i tući vas u sinagogama, pred upraviteljima i kraljevima stajat ćete zbog mene, njima za svjedočanstvo. 10A treba da se najprije svim narodima propovijeda evanđelje." 11"Kad vas budu vodili na izručenje, ne brinite se unaprijed što ćete govoriti, nego govorite što vam bude dano u onaj čas. Ta niste vi koji govorite, nego Duh Sveti. 12Predavat će na smrt brat brata i otac sina. Djeca će ustajati na roditelje i ubijati ih. 13Svi će vas zamrziti zbog imena moga. Ali tko ustraje do svršetka, bit će spašen."


Slika


Milostiv budi Gospodine, nauči me da bdijem i išćekujem dan Tvog ponovnog dolaska. Pošalji Duha Svetog da nas pouči da prepoznamo lažne proroke, da nas pouči da se odvratimo od naslada prolaznog života i da žeđamo za Tobom koji nas žedne napajaš Vodom Života.
Hvala ti Gospodine za onaj dan kad si poslao Duha Svetog da okrene moj pogled prema tebi, kad sam prvi puta pogledala Istini u Oči, kad sam prvi puta spoznala koliko Te puta uvrijedih i koliko mi Ti puta oprosti jer me ljubiš Savršenom Ljubavi.
Gospodine, evo bdijem i čekam tvoj ponovni dolazak.
Al ako zaspim Gospodine prekori me i protresi kako nebih spavala kada Ti dođeš po mene i tako izgubila mogućnost radovati se s tobom na Dan "svadbene gozbe Jaganjčeve".
Klicahu iza glasa: "Dostojan je zaklani Jaganjac primiti moć, i bogatstvo, i mudrost, i snagu, i čast, i slavu, i blagoslov!" (Otk 5,12)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 sij 2008 08:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Samo još jednom da pohvalim ovu temu joakime - meni je doista poticajno i divno razmišljati o riječima iz Evanđelja prije nego išta drugo napravim.
Inače ujutor u 7.00 odem na misu pa onda na posao i prije nego što bilo što drugo uradim pročitam ulomak Evanđelja koji ti staviš i napišem što meni konkretno dođe u svijest kad to pročitam.

Eto, hvala još jednom i BTB :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: ,

SAMO NASTAVI........


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 562 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr