www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 06:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 562 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 57  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2008 08:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
5.siječnja

Neprimjetljiv dolazak

Lk 17
20Upitaju ga farizeji: "Kad će doći kraljevstvo Božje?" Odgovori im: "Kraljevstvo Božje ne dolazi primjetljivo. 21Niti će se moći kazati: 'Evo ga ovdje!' ili: 'Eno ga ondje!' Ta evo - kraljevstvo je Božje među vama!"


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2008 08:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
[
Citat:
20Upitaju ga farizeji: "Kad će doći kraljevstvo Božje?" Odgovori im: "Kraljevstvo Božje ne dolazi primjetljivo. 21Niti će se moći kazati: 'Evo ga ovdje!' ili: 'Eno ga ondje!' Ta evo - kraljevstvo je Božje među vama!" [/i]


..malo kraljevstvo srca..odškrinuto je u Tebe Tražim

..mnoga su se srca , ovdje otvorila,
..ponekad sa suzom..
..ponekad radosno..
..ponekad iscjeljujući,
..ali svakako su...
..sva srca...dirnuta..
..na neki način..
.ako s ničim drugim..
..bar s ..osmijehom..
---------------------------------------------

.."SRCA, sva srca, sva srca ta, s tobom su radosna"
------------------------------------------------------

.evo jedne ,,muzičke..
..snimit ću je uskoro..onak.gitra i glas..


.Međugorje , šperanco moja


..Ispod sjajnog Križevca
..okuplja se veliki puk
..to Marija djecu svoju pozdravlja..
..zrakom lebdi , tihi huk..
..na Podbrdu , Gospa se ukazuje..
..miris ruža širi se svud...
.suze ..o suze ...o suze te..
..nek ti kažu Gospe..sve...
suze ..o suze ...o suze te..
..nek ti kažu Gospe..sve...



.Međugorje , šperanco moja..
--Mir je tvoj..moj lijek..
..Međugorje i Gospe moja...
..i Isusu moj..zauvijek..


..Ljudi iz cijelog svijeta dolaze..
..u ovaj Međugorski mir..
..pred tobom se Gospe.
..svi klanjamo...
..u duhu ..sinu tvom..
..i srcu ..prečistom ..njegovom..
..srcu... u srcu..tvom...
.. Srca..sva srca..sva srca ta..
..pred tobom su radosna
. Srca..sva srca..sva srca ta..
..pred tobom su radosna


..Međugorje , šperanco moja..
--Mir je tvoj..moj lijek..
..Međugorje i Gospe moja...
..i Isusu moj..zauvijek..


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2008 14:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 tra 2007 11:45
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
...Dođi kraljevstvo Tvoje....
..koliko često sam izgovarala ove riječi...nesvjesno...ne težeći tome...da to kraljevstvo doista dođe....ne prepoznavajući ga....
...tek onda...kad me moje kraljevstvo dovede...pred Tvoje noge...
...kad zaplakana...padoh na koljena...i kad se moj pogled odvoji od prostranih vidika mog kraljevstva...
...koje me dovede do samog ruba ponora....tek kad ostah zagledana...samo u jednu jedinu točku...
...dotaknuti se Tvojih haljina....želeći svim srcem samo ozdraviti....
Tek tada...započe se rađati Tvoje kraljevstvo u mom srcu....

Različita su naša kraljevstva Gospodine...
U mom sam željela ugoditi sebi....u njemu sam najbitnija bila ja...a u Tvom želim samo Tvoja biti...sve svoje sposobnosti...Tebi posvetiti..
....u Tvom kraljevstvu želim služiti...samo Tebi i braći svojoj...

Prebirem kamenčiće....koje sakupljam....kamenčiće...obojane ljubavlju...nadom....osmijehom...mirom....radošću....
Slažem od njih mozaik Tvoga kraljevstva....
i molim za to...da u meni rastu poput gorušićinog zrna...
....da ih ne ispije žega...da ih trnje ne uguši....i da ih ptice ne pozoblju...
....da donose plod...

Svakoga dana iznova...stavljaš pred moje korake...izbor...moje ili Tvoje kraljevstvo...
...Ti znaš....i onda...kada sam slaba...i nestalna...i onda kada moja ljudska narav teži svijetu....
moja se duša....i sve dubine moje...opredjeljuju samo za Tebe....moj Isuse....za kraljevstvo tvoje....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2008 16:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 svi 2007 16:41
Postovi: 1062
Lokacija: Vukovar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Joakime..divna tema..hvala..BTB!!! :grlim te: :grlim te: :b232:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2008 22:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
O Gospodine moj..hvala ti i slava što si me zazvao..zazvao si me imenom mojim..O Bože moj,kako mi je srce bilo prazno...a kako mi zaigra zbog Tebe..Moje srce pleše Gospodine..moje srce pjeva...moje tijelo drhti..moji dlanovi gore...Tvoje kraljevstvo je oko mene i u meni..Ti si moj kralj..i sve moje je tvoje..a ponajprije JA!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 sij 2008 00:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
6.siječnja

Biti rođen od Duha

Slika

Iv 3
1Bijaše među farizejima čovjek imenom Nikodem, ugledan Židov. 2On dođe Isusu obnoć i reče mu: "Rabbi, znamo da si od Boga došao kao učitelj jer nitko ne može činiti znamenja kakva ti činiš ako Bog nije s njime." 3Odgovori mu Isus: "Zaista, zaista, kažem ti: tko se ne rodi nanovo, odozgor, ne može vidjeti kraljevstva Božjega!" 4Kaže mu Nikodem: "Kako se čovjek može roditi kad je star? Zar može po drugi put ući u utrobu majke svoje i roditi se?" 5Odgovori Isus: "Zaista, zaista, kažem ti: ako se tko ne rodi iz vode i Duha, ne može ući u kraljevstvo Božje. 6Što je od tijela rođeno, tijelo je; i što je od Duha rođeno, duh je. 7Ne čudi se što ti rekoh: 'Treba da se rodite nanovo, odozgor.' 8Vjetar puše gdje hoće; čuješ mu šum, a ne znaš odakle dolazi i kamo ide. Tako je sa svakim koji je rođen od Duha."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 sij 2008 01:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
7.siječnja

Postati novi čovjek

Slika


Ef 4
17Ovo govorim i zaklinjem u Gospodinu: ne živite više kao što pogani žive - u ispraznosti pameti njihove: 18zamračena uma, udaljeni od života Božjega, sve zbog neznanja koje je u njima, zbog okorjelosti srca njihova. 19Sami su sebe otupili i podali se razvratnosti da bi u pohlepi počinjali svaku nečistoću. 20Vi pak ne naučiste tako Krista, 21ako ste ga doista čuli i u njemu bili poučeni kako je istina u Isusu: 22da vam je odložiti prijašnje ponašanje, starog čovjeka, koga varave požude vode u propast, 23a obnavljati se duhom svoje pameti 24i obući novog čovjeka, po Bogu stvorena u pravednosti i svetosti istine.



Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 sij 2008 09:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 tra 2007 11:45
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zadnjih dana...intenzivno me prati misao....da mi je postati...iznova djetetom....
..Onako...svijetlih okica...radoznalih...nevinih...nezamućenih...gledati svijet oko sebe...
...Da se vratiti unatrag...roditi iznova...izbrisati ...sve što bih željela....maknuti iz knjige svog života....sve čime se ne ponosim....
...Tjelesno...ne mogu postati dijete...ne mogu se nanovo roditi tijelom...
...ali evo ...ove riječi jutros opet me podsjetiše...kako je novo rođenje moguće...i to ono pravo...istinsko...rođenje duhom...
Da...Gospodine...vjerujem da se rađam nova Tebi..samo po milosti Tvojoj...
...znam da je sporo to rađanje...i da se svakodnevno....moja narav bori sa
starom i novom magdalenom u sebi...sa svjetlom i tamom u meni...
Dugo mi je trebalo usuditi se prići tom svjetlu....i ponekad me još uvijek obuzme želja....ugasiti svjetla...
...jer ono što vidim na trenutke...ne sviđa se ovim novim očima koje si mi dao...
Međutim....ja znam....da tami ne pripadam više....i da nikada više ne želim zatvoriti prozore svoje duše Tvome svjetlu....
...Želim umrijeti...svim nakupinama staroga u sebi....i rađati se Tvom svjetlu u meni...
...jer sad znam...da je dovoljno samo otvoriti srce...
....da samo želiš moje htijenje...moj pogled prema Tebi...i u tom trenutku...Ti već rađaš ..svoje dijete...u meni...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 sij 2008 10:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
joakim napisao:
5.siječnja

Neprimjetljiv dolazak

Lk 17
20Upitaju ga farizeji: "Kad će doći kraljevstvo Božje?" Odgovori im: "Kraljevstvo Božje ne dolazi primjetljivo. 21Niti će se moći kazati: 'Evo ga ovdje!' ili: 'Eno ga ondje!' Ta evo - kraljevstvo je Božje među vama!"


Slika


Da Gospodine, ako Tebe ljubimo svim srcem svojim, svom dušom svojom i svim umom svojim, ako u drugima ljubimo Tebe, a druge ljubimo kao sebe same onda ćeš Ti uvijek biti s nama i u nama i Kraljevstvo Božije biti će u našim srcima.
Zato Te i danas molim Gospodine Neka Kraljevstvo Tvoje dođe u moje srce. Gospodine nauči me ljubitu, ljubiti Tebe do krvi. Jer si Ti taj koji je ljubio do Krvi i prolio svoju Presvetu Krv da otkupiš naše grijehe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 sij 2008 11:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
joakim napisao:
6.siječnja

Biti rođen od Duha

Slika

Iv 3
1Bijaše među farizejima čovjek imenom Nikodem, ugledan Židov. 2On dođe Isusu obnoć i reče mu: "Rabbi, znamo da si od Boga došao kao učitelj jer nitko ne može činiti znamenja kakva ti činiš ako Bog nije s njime." 3Odgovori mu Isus: "Zaista, zaista, kažem ti: tko se ne rodi nanovo, odozgor, ne može vidjeti kraljevstva Božjega!" 4Kaže mu Nikodem: "Kako se čovjek može roditi kad je star? Zar može po drugi put ući u utrobu majke svoje i roditi se?" 5Odgovori Isus: "Zaista, zaista, kažem ti: ako se tko ne rodi iz vode i Duha, ne može ući u kraljevstvo Božje. 6Što je od tijela rođeno, tijelo je; i što je od Duha rođeno, duh je. 7Ne čudi se što ti rekoh: 'Treba da se rodite nanovo, odozgor.' 8Vjetar puše gdje hoće; čuješ mu šum, a ne znaš odakle dolazi i kamo ide. Tako je sa svakim koji je rođen od Duha."


Razmišljajući o dijelu Ivanova evanđelja koji je naveden iznad u svijest mi dolaze samo sljedeće Riječi iz knjige Otkrivenja:
"13"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama!" 14I anđelu Crkve u Laodiceji napiši: "Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti, Početak Božjeg stvorenja: 15Znam tvoja djela: nisi ni studen ni vruć. O da si studen ili vruć! 16Ali jer si mlak, ni vruć ni studen, povratit ću te iz usta. 17Govoriš: `Bogat sam, obogatih se, ništa mi ne treba!` A ne znaš da si nevolja i bijeda, i ubog, i slijep, i gol. 18Savjetujem ti: kupi od mene zlata u vatri žežena da se obogatiš i bijele haljine da se odjeneš da se ne vidi tvoja sramotna golotinja; i pomasti da oči pomažeš i vidiš. 19Ja korim i odgajam one koje ljubim. Revan budi i obrati se! 20Evo, na vratima stojim i kucam; posluša li tko glas moj i otvori mi vrata, unići ću k njemu i večerati s njim i on sa mnom." 21"Pobjednika ću posjesti sa sobom na prijestolje svoje, kao što i ja, pobijedivši, sjedoh s Ocem svojim na prijestolje njegovo." 22"Tko ima uho, nek posluša što Duh govori crkvama!" (Otk 3,13-22)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 562 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 57  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr