www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 15:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 562 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 53, 54, 55, 56, 57  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2008 06:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Lk 7,36-50:

Isusov odnos prema grešnicima

36Neki farizej pozva Isusa da bi blagovao s njime. On uđe u kuću farizejevu i priđe stolu. 37Kad eto neke žene koja bijaše grešnica u gradu. Dozna da je Isus za stolom u farizejevoj kući pa ponese alabastrenu posudicu pomasti 38i stade odostrag kod njegovih nogu. Sva zaplakana poče mu suzama kvasiti noge: kosom ih glave svoje otirala, cjelivala i mazala pomašću.
39Kad to vidje farizej koji ga pozva, pomisli: "Kad bi ovaj bio Prorok, znao bi tko i kakva je to žena koja ga se dotiče: da je grešnica." 40A Isus, da mu odgovori, reče: "Šimune, imam ti nešto reći." A on će: "Učitelju, reci!" A on: 41"Neki vjerovnik imao dva dužnika. Jedan mu dugovaše pet stotina denara, drugi pedeset. 42Budući da nisu imali odakle vratiti, otpusti obojici. Koji će ga dakle od njih više ljubiti?" 43Šimun odgovori: "Predmnijevam, onaj kojemu je više otpustio." Reče mu Isus: "Pravo si prosudio." 44I okrenut ženi reče Šimunu: "Vidiš li ovu ženu? Uđoh ti u kuću, nisi mi vodom noge polio, a ona mi suzama noge oblila i kosom ih svojom otrla. 45Poljupca mi nisi dao, a ona, otkako uđe, ne presta mi noge cjelivati. 46Uljem mi glave nisi pomazao, a ona mi pomašću noge pomaza. 47Stoga, kažem ti, oprošteni su joj grijesi mnogi jer ljubljaše mnogo. Komu se malo oprašta, malo ljubi." 48A ženi reče: "Oprošteni su ti grijesi." 49Sustolnici počeli nato među sobom govoriti: "Tko je ovaj da i grijehe oprašta?" 50A on reče ženi: "Vjera te tvoja spasila! Idi u miru!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2008 06:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Danas te Gospodine molim da od nas ukloniš duha mrmljanja na tvoja ljubljena stvorenja ljude.
Oslobodi nas Gospodine osuđivanja i nezdovoljstva, jer mjerom kojom mjerimo i nama će se mjeriti.
Oslobodi nas Gospodine manjka ljubavi prema bratu čovjeku i pomozi nam da ljude ne gledamo kroz njihove grijehe jer mi nismo odraz naših grijeha nego smo na Tvoju čistu i bezgrješnu sliku stvoreni.
Oslobodi nas Gospodine netolerancije i nerazumijevanja.
Oprosti nam Gospodine svaku i najmanju zlu misao o bratu čovjeku.

Podari nam Gospodine veliko srce ispunjeno Tvojom ljubavi.
Izlij na nas Gospodine Duha svoje mudrosti te nam pomozi da u tišini našeg srca slušamo Tvoj glas koji nam jasno i bez nedoumica govori što je dobro za nas.
Otvori Gospodine naše srce da bude u harmoniji s našom dušom koja čezne za Tobom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2008 07:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Sada čitam odlomak sv. Pisma koji je predviđen za danas.
Čitam polako
i zapažam rečenicu ili izraz koji mi nešto govori.

Lk 7,36-50

Neki farizej pozva Isusa da bi blagovao s njime. On uđe u kuću farizejevu i priđe stolu. Kad eto neke žene koja bijaše grešnica u gradu. Dozna da je Isus za stolom u farizejevoj kući pa ponese alabastrenu posudicu pomasti i stade odostrag kod njegovih nogu. Sva zaplakana poče mu suzama kvasiti noge: kosom ih glave svoje otirala, cjelivala i mazala pomašću. Kad to vidje farizej koji ga pozva, pomisli: "Kad bi ovaj bio Prorok, znao bi tko i kakva je to žena koja ga se dotiče: da je grešnica." A Isus, da mu odgovori, reče: "Šimune, imam ti nešto reći." A on će: "Učitelju, reci!" A on: "Neki vjerovnik imao dva dužnika. Jedan mu dugovaše pet stotina denara, drugi pedeset. Budući da nisu imali odakle vratiti, otpusti obojici. Koji će ga dakle od njih više ljubiti?" Šimun odgovori: "Predmnijevam, onaj kojemu je više otpustio." Reče mu Isus: "Pravo si prosudio." I okrenut ženi reče Šimunu: "Vidiš li ovu ženu? Uđoh ti u kuću, nisi mi vodom noge polio, a ona mi suzama noge oblila i kosom ih svojom otrla. Poljupca mi nisi dao, a ona, otkako uđe, ne presta mi noge cjelivati. Uljem mi glave nisi pomazao, a ona mi pomašću noge pomaza. Stoga, kažem ti, oprošteni su joj grijesi mnogi jer ljubljaše mnogo. Komu se malo oprašta, malo ljubi." A ženi reče: "Oprošteni su ti grijesi." Sustolnici počeli nato među sobom govoriti: "Tko je ovaj da i grijehe oprašta?" A on reče ženi: "Vjera te tvoja spasila! Idi u miru!"
Što mi želiš reći, Gospodine?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2008 07:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nekoliko misli o današnjem odlomku iz Svetog Pisma:

* Ovo je priča o rasipnosti i velikodušnosti. Pomast je bila skupa kao i alabastrena posuda. Žena koju nitko nije htio blizu stola ni slavlja bila je rasipna u ljubavi. Isusova ljubav koja prašta nekako je došla do nje, a ona je odgovorila najbolje kako je znala - dajući nešto vrlo skupo - a to je bio njezin način davanja svega što je imala. Isus je vidio ljubav koja se skrivala iza grijeha i ulja. A ta će ljubav na kraju sve pobijediti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2008 08:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Lk 7,36-50:
Isusov odnos prema grešnicima


38i stade odostrag kod njegovih nogu. Sva zaplakana poče mu suzama kvasiti noge: kosom ih glave svoje otirala, cjelivala i mazala pomašću.
Koliko puta sam bila i sama u Simonovoj kuci u boli i suzama ,do samih tvojih nogu.
Grijeh me savladao beznroj puta ,ne razmisljajuci mnogo o tome.
Dok nisam klonula ,sva skrhana i borila se nemocna sa strastima. Bez Bozjeg straha i i pred svijetom srama..
Nemocna u svojoj slabosti,zavedena ludoscu,bez cilja i nade,u tami strepteci..trazeci Tvoju pomoc..
Vidiš li ovu ženu? Uđoh ti u kuću, nisi mi vodom noge polio, a ona mi
suzama noge oblila i kosom ih svojom otrla. 45Poljupca mi nisi dao, a ona, otkako uđe, ne presta mi noge cjelivati. 46Uljem mi glave nisi pomazao, a ona mi pomašću noge pomaza.

Sta ce biti dalje samnom,sta mi je ciniti i kako to sve nadoknaditi...otvoriti dusu i srce.i krenuti dalje..nisam Ti vodom polila noge,ni susama oblila ni kosom otrla,jos uvjek u zanosu cina i uztaka..
Tvoja beskrajna ljubav pokazala mi je nogo puta,da grijesi budu oprosteni,ako se iskreno kajem,ako je srce puno ljubavi i dusa skupila hrabrosti da zapocne od pocetka..a ja te nisam poljbcima obasipala i cijelivala,ni pomascu noge pomazala...
Na trenutak sam ugledala tracak svijetla,vjere i nade...Nisam se osvrcala na proslost,htjela sam ju sto prije zaboraviti i dati sve sto mogu.
Znala sam da mogu uvjek racunati na tvoju pomoc i da je u Tebi buducnost.u tisini u mojoj samoci tek postajem pravo svjesna svega..svega moga bezakonja i propusta...cujem moj nutarnji glas ,reci istinu i pokazi znakovima ljubavi..dolazile su mi misli...ljubi i obecaj da ces se popraviti i sve ce ti biti oprosteno.
.47Stoga, kažem ti, oprošteni su joj grijesi mnogi jer ljubljaše mnogo. Komu se malo oprašta, malo ljubi."
Ustani,kreni dalje i podji u miru Bozjem.... Idi dalje i svima reci da postoje gresnici koji ce biti opravdani, jer su ljubili mnogo,i pravednici koji se priznaju gresnicima, i oni treci sto misle da su pravedni a nisu
I u mojem zivotu ima dosta toga ,sto se protivi Tvojem zakonu i meni prijete sudom ljudskih smicalica i nijecu prorostvo koje ti velicas.
48A ženi reče: "Oprošteni su ti grijesi." 49Sustolnici počeli nato među sobom govoriti: "Tko je ovaj da i grijehe oprašta?"
Cujem Tvoj glas..Ljubav te meni dovela sa stranputica, ljubav te vraca u novi zivot.
Ti koja si vjerom spasena, zivi, ljubi i navijestaj cudesna djela Svevisnjega
"Vjera te tvoja spasila! Idi u miru!"
41"Neki vjerovnik imao dva dužnika. Jedan mu dugovaše pet stotina denara, drugi pedeset. 42Budući da nisu imali odakle vratiti, otpusti obojici. Koji će ga dakle od njih više ljubiti?" 43Šimun odgovori: "Predmnijevam, onaj kojemu je više otpustio." Reče mu Isus: "Pravo si prosudio."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ruj 2008 09:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Gospodine daj da te svakim dahom, svakim danom, svakim svojim uzdahom, svojom molitvom, svojim tjelima i dušama sve više ljubimo.

Probudi u nama milost pokajanja za sve naše grijehe.
Gospodine nek i moje suze peru tvoje noge, neka ih i moja kosa otire.
Uči me poniznosti mili Gospodine, uči me da molim za oprost i da ljubim.
Evo me Gospodine na koljenima pred tobom da zavapim da mi se grešnoj smiluješ.
Meni koja nisam dostojna da pogledam u tvoje lice, ti mili Gospodine dižeš glavu, jer me ljubiš.
I koliko god da se pitam zašto me ljubiš kad znam što sve učinih i čim te sve povrijedih, ti mi toliko puta odgovoriš: "Ljubim te jer si moje čedo, jer sam te ja pozvao, jer sam te ja želio, jer griješiš i jer se kaješ....no najviše te ljubim kad ljubiš"
I istina je....dugo sam tražila Gospodina u sebi....pitala se "Gdje si Gospodine? Jesi li u mojim mislima, u mom mozgu, jesi li u srcu, gdje si????"
No Gospodin je bio uvijek tu, u meni tako vidljiv i tako prepoznatljiv, On je bio u ljubavi koju sam davala.
Tek kad to shvatih postade mi jasno zašto sam sretnija kad učinim nešto za druge.....zato jer se tad moje srce zagrli s Gospodinovim srcem i jer tada kucaju istim ritmom....zato nas Krist tako često poziva na ljubav i praštanje....jer nas to približava Njemu.....što dobroga činimo bratu to dobro se čini nama jer smo svakim korakom ispunjenim ljubavi bliži Njemu koji je ljubav.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2008 06:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
1Kor 15,12-20:

12No ako se propovijeda da je Krist od mrtvih uskrsnuo, kako neki među vama govore da nema uskrsnuća mrtvih? 13Ako nema uskrsnuća mrtvih, ni Krist nije uskrsnuo. 14Ako pak Krist nije uskrsnuo, uzalud je doista propovijedanje naše, uzalud i vjera vaša. 15Zatekli bismo se i kao lažni svjedoci Božji što posvjedočismo protiv Boga: da je uskrisio Krista, kojega nije uskrisio, ako doista mrtvi ne uskršavaju. 16Jer ako mrtvi ne uskršavaju, ni Krist nije uskrsnuo. 17A ako Krist nije uskrsnuo, uzaludna je vjera vaša, još ste u grijesima. 18Onda i oni koji usnuše u Kristu, propadoše. 19Ako se samo u ovom životu u Krista ufamo, najbjedniji smo od svih ljudi. 20Ali sada: Krist uskrsnu od mrtvih, prvina usnulih
!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2008 07:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Radujmo se i slavimo Gospodina svim srcem svojim jer nam pokaza silinu ljubavi svoje...
Izlio je na nas rosu svoga blagoslova, ponio je naše grijehe na križ svoj, izbrisao ih mukom svojom i pobjedu nad smrću nam je donio uskrsnućem svojim.
Smisao je tako Gospodin našim životima dao, ljubavlju nas obilato darovao...
Kličimo i radujmo se u Gospodinu uskrslom jer nam pokaza da je On jedini pravi put, istina i život te nam preko svoje smrti i uskrsnuća darovao život i na ljubav nas pozvao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2008 07:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Razmišljanje i molitva za ovaj tjedan:

Isusov život možeš promatrati i kao borbu protiv bolesti i smrti. Bio je liječnik i izlazio je ljudima u susret kako bi izliječio bol koja ih je kočila i činila ih nesposobnima za život. Govorio im je da zaborave svoja tijela i osjećaju se spremnima da služe drugima, poput Petrove punice koju je Isus izliječio od groznice. Kada je temperatura nestala, ustala je i posluživala im.

Bol i bolest su očito loše pojave, nešto protiv čega se treba boriti ili odupirati. Ipak, Gospodin nam i po tome progovara. Doći će vrijeme kada i u molitvi više nećemo moći osjetiti Božji dodir, ali možemo naslutiti kako nas Bog oblikuje po našim patnjama. Čudesno je koliko ljudi dobije milost tražeći ono što im medicina može pružiti, a onda prihvate ostatak boli i patnje kao pozadinu mirnijega života - a da ne govore o tome.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ruj 2008 08:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
18Onda i oni koji usnuše u Kristu, propadoše. 19Ako se samo u ovom životu u Krista ufamo, najbjedniji smo od svih ljudi.

Mudro je dobro zivjeti , sebe davati potrebitima, umrijeti zlo u sebi. Zar nam nije mudro, ako je potrebno, trpjeti i najgore uvrede? zar nam nije mudro Bogu biti vjeran?
To je trenutak kada je Bog blizu, kada hoda za nama da nas stigne na bijegu od zivota, kada nam prilazi iza ledja da ga jedva primijetiimo, kad nas nadje umorna na jastuku, teska za stolom bez teka i volje za jelom, kad nas prihvati za ruku razocarana, zagleda nam se u oci i zove da se vratiimo.
Kraljevstvo Bozje ima oznaku trajnosti. nema kraja. kao sto nema kraja ni u ognju paklenome , samim zivotom koji nam je dan. opredjelimo se za Boga. za dobro. onoga trnena kada opredjeljenje pocnemo zivjeti vidjet cemo kolike radosti ima u tome.. Sve ima smisla. sve nam je podnosljivio,. za sve imamo razloge. u svemu vidimo volju Bozju. Na putovima zivota nismo sami, jer je Bog s nama. On nas prati sireci ruke iza nas kao majka za djetetom. . Nismo izgubljeni, ovdje stanuje s nama svemoguci Bog koji u rukama ima nas pod kontrolom , drzi svaki detalj naseg zivota. On nas zove da se vratimo u nutrinu svoga srca, da mu uputimo rijec povjerenja i da ocekujemo preobrazaj svoga zivota. Nista nije izgubljeno. Nego birajmo.Boga,On hoce da se svaki covjek spasi. Bog hoce da svaki covjek upozna Radosnu vijest spasenja. Bog ljubi svakog covjeka vise i od tebe i od meine.. Nego birajmo,jer nam mnoge stvari dolaze od napasnika, neprijatelja covjeka, lazca i velikuh zabluda..
Patnja cesto zatvori ljudsko srce a covjeka ostavlja kao u grobu, nemocnog da vjeruje u zivot. Patnja zna odbijati svaku pomoc, svaku nadu, svaku rijec. Povratka nema, Ne mozes se vratiti u mladost, opet iznova poceti brak, vratiti djecu na ognjiste, zapoceti posao,to je proslost.
.I tako cesto dolaze razocaranja kada se prijatelji razdvoje, kada se brak razbije, kada se dom i obitelj razdijele, kada te napusti najdraza osoba, kada djeca odrastu i odu, posao se mora napustiti i poci u mirovinu Nekada je to izgledalo sasvim drugacije dok smo bili mladi, kada nas je radovalo sunce, i kad smo trcali proljetnim raspjevanim livadama, sve je bilo nase i vjerovali smo da cemo graditi drugaciji svijet nego nasi roditelji i djedovi. A onda dodje dan kada ptice i laste odlaze, kada priznajemo: mi smo se nadali, ali sve je drugacije zavrsilo. Uvijek se mozemo vratiti, uvijek mozemo doci kuci, jer nas Otac ceka. Bog nas zove.Nase srce i nase tijelo zovu nas da podjemo na izvore uskrsnuca, mira. Ljudi oko nas vape da im dovedemo Isusa, kako bi dokinuo njihovu patnju i darovao im izvor novog svjetla, nadu, zivot bez ugrozavanja Nada je bozanska, vjecna, duhovna.Cim pogledamo prema gore, podignemo oci vidimo da nam dolazi ususret. Nada nikad ne umire. Ona vjecito uskrsava. Nada je tamo gdje je nema, tamo gdje je nikako ne mozes zemaljski naci, tamo gdje je sve izgubljeno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 562 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 53, 54, 55, 56, 57  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr