www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 12:49

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 562 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 08 ruj 2008 07:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mih 5,1-4:

5 A ti, Betleheme Efrato,
najmanji među kneževstvima
Judinim,
iz tebe će mi izaći
onaj koji će vladati Izraelom;
njegov je iskon od davnina,
od vječnih vremena.
2Zato će ih Jahve ostaviti
dok ne rodi ona koja ima roditi.
Tada će se Ostatak njegove braće
vratiti
djeci Izraelovoj.
3On će se uspraviti,
na pašu izvodit' svoje stado
silom Jahvinom,
veličanstvom imena Boga svojega.
Oni će u miru živjeti,
jer će on rasprostrijeti svoju vlast
sve do krajeva zemaljskih.
4On - on je mir!
Ako Asirci provale u našu zemlju,
ako stupe u naše dvore,
podići ćemo na njih sedam pastira,
osam narodnih knezova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 ruj 2008 07:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mt 1,1-16.18-23:


I. ROĐENJE I DJETINJSTVO ISUSOVO


Kraljevsko rodoslovlje Isusovo


1 Rodoslovlje Isusa Krista, sina Davidova, sina Abrahamova.
2Abrahamu se rodi Izak. Izaku se rodi Jakov. Jakovu se rodi Juda i njegova braća. 3Judi Tamara rodi Peresa i Zeraha. Peresu se rodi Hesron. Hesronu se rodi Ram. 4Ramu se rodi Aminadab. Aminadabu se rodi Nahšon. Nahšonu se rodi Salma. 5Salmi Rahaba rodi Boaza. Boazu Ruta rodi Obeda. Obedu se rodi Jišaj. 6Jišaju se rodi David kralj.
Davidu bivša žena Urijina rodi Salomona. 7Salomonu se rodi Roboam. Roboamu se rodi Abija. Abiji se rodi Asa. 8Asi se rodi Jozafat. Jozafatu se rodi Joram. Joramu se rodi Ahazja. 9Ahazji se rodi Jotam. Jotamu se rodi Ahaz. Ahazu se rodi Ezekija. 10Ezekiji se rodi Manaše. Manašeu se rodi Amon. Amonu se rodi Jošija. 11Jošiji se rodi Jehonija i njegova braća u vrijeme progonstva u Babilon.
12Poslije progonstva u Babilon Jehoniji se rodi Šealtiel. Šealtielu se rodi Zerubabel. 13Zerubabelu se rodi Abiud. Abiudu se rodi Elijakim. Elijakimu se rodi Azor. 14Azoru se rodi Sadok. Sadoku se rodi Akim. Akimu se rodi Elijud. 15Elijudu se rodi Eleazar. Eleazaru se rodi Matan. Matanu se rodi Jakov. 16Jakovu se rodi Josip, muž Marije, od koje se rodio Isus koji se zove Krist.

Navještenje Josipu
18A rođenje Isusa Krista zbilo se ovako. Njegova majka Marija, zaručena s Josipom, prije nego se sastadoše, nađe se trudna po Duhu Svetom. 19A Josip, muž njezin, pravedan, ne htjede je izvrgnuti sramoti, nego naumi da je potajice napusti. 20Dok je on to snovao, gle, anđeo mu se Gospodnji ukaza u snu i reče: "Josipe, sine Davidov, ne boj se uzeti k sebi Mariju, ženu svoju. Što je u njoj začeto, doista je od Duha Svetoga. 21Rodit će sina, a ti ćeš mu nadjenuti ime Isus jer će on spasiti narod svoj od grijeha njegovih."
22Sve se to dogodilo da se ispuni što Gospodin reče po proroku:
23Evo, Djevica će začeti i roditi sina
i nadjenut će mu se ime Emanuel
- što znači: S nama Bog!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 ruj 2008 07:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Predragi Isuse tvoj dolazak na zemlju je bio od davnina u planu Oca Tvoga, Boga i Gospodina našega. Hvala Ti Isuse mili što si došao među nas, ljude, hvala Ti što si se od žene rodio i bio dijete. Hvala Ti što si nas od grijeha naših spasio uzevši ih na sebe, hvala Ti što si nam pokazao kako uvijek biti u blizini Božjoj, hvala Ti što si umro i uskrsnuo za nas izbrisavši grijehe i bezakonja naša. Hvala Ti i slava uvijeke Isuse, Spasitelju naš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ruj 2008 06:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Lk 6,12-19:

Izbor dvanaestorice
(Mt 10,1-4; Mk 3,13-19)

12Onih dana iziđe na goru da se pomoli. I provede noć moleći se Bogu. 13Kad se razdanilo, dozva k sebi učenike te između njih izabra dvanaestoricu, koje prozva apostolima: 14Šimuna, koga prozva Petrom, i Andriju, brata njegova, i Jakova, i Ivana, i Filipa, i Bartolomeja, 15i Mateja, i Tomu, i Jakova Alfejeva, i Šimuna zvanoga Revnitelj, 16i Judu Jakovljeva, i Judu Iškariotskoga, koji posta izdajica.


Mnoštvo hrli za Isusom
(Mt 4,24-25; 12,15-16; Mk 3,7-12)

17Isus siđe s njima i zaustavi se na ravnu. I silno mnoštvo njegovih učenika i silno mnoštvo naroda iz cijele Judeje i Jeruzalema, iz primorja tirskog i sidonskog 18nagrnuše da ga slušaju i da ozdrave od svojih bolesti. I ozdravljali su oni koje su mučili nečisti dusi. 19Sve je to mnoštvo tražilo da ga se dotakne jer je snaga izlazila iz njega i sve ozdravljala.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ruj 2008 06:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
19Sve je to mnoštvo tražilo da ga se dotakne jer je snaga izlazila iz njega i sve ozdravljala
Danas me Gospodine opet pozivaš da posegnem za Tobom, Tvojom ljubavi. Pozivaš me da te prepoznam i priznam za svoga Boga i Gospodina svoga. Dopusti mi Gospodine da se nikad ne odijelim od tebe i da uvijek budem u u Tvojoj blizini. Hvala Ti i slava na ovom danu u kojem me ponovno zoveš i pokazuješ puteve svoje. Daj mi snage i ljubavi da te slijedim i vjerujem u Tebe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 ruj 2008 06:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 lip 2008 13:40
Postovi: 71
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
17 Ti naprotiv, kad postiš, pomaži glavu i umij lice 18 da ne zapaze ljudi kako postiš, nego Otac tvoj, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti."

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 ruj 2008 07:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
iz današnjeg čitanja,odlomak iz Evanđelja

Lk 6
12Onih dana iziđe na goru da se pomoli. I provede noć moleći se Bogu. 13Kad se razdanilo, dozva k sebi učenike te između njih izabra dvanaestoricu, koje prozva apostolima: 14Šimuna, koga prozva Petrom, i Andriju, brata njegova, i Jakova, i Ivana, i Filipa, i Bartolomeja, 15i Mateja, i Tomu, i Jakova Alfejeva, i Šimuna zvanoga Revnitelj, 16i Judu Jakovljeva, i Judu Iškariotskoga, koji posta izdajica. 17Isus siđe s njima i zaustavi se na ravnu. I silno mnoštvo njegovih učenika i silno mnoštvo naroda iz cijele Judeje i Jeruzalema, iz primorja tirskog i sidonskog 18nagrnuše da ga slušaju i da ozdrave od svojih bolesti. I ozdravljali su oni koje su mučili nečisti dusi. 19Sve je to mnoštvo tražilo da ga se dotakne jer je snaga izlazila iz njega i sve ozdravljala.


Slika

izbor i imenovanje dvanaestorice bio je događaj od velikog značenja za Isusa, tako i za apostole, kao i za svo mnoštvo koje se bilo skupilo oko njega ... za Isusa, zato što je u apostolima dobio ljude kojima će predati u nasljedsstvo svoje propovijedanje i svoje tijelo.

oni će biti svjedoci njegova uskrsnuća , oni će svijetu prenijeti njegovu Radosnu vijest.
za apostole, zato što je Isus između mnogih upravo njih izabrao te im na taj način iskazao veliko povjerenje. ...za mnoštvo je bilo od značenja, zato jer je u samom izboru dvanaestorice prepoznalo Isusovu brigu za njih.

Isus je prije samog svog izbora proveo svu noć u molitvi.... mogu zamisliti kako je o svakome kojega je izabrao za svog apostola razgovarao s Ocem, zamišljam kako je svakoga ponaosobno preporučio njegovoj ljubavi. vjerujem da ste i vi primjetili kako ih Isus nije izabrao skupno, već dapače, svakog zasebno, po njegovu imenu, po stasu s njihovim prednostima s nedostacima.....

ali dobro je znati da ih nije izabrao zato da bi svatko od njih radio za sebe i po svom nahođenju. ne , oni su postali zajednica, živa zajednica, apostolski zbor. svi su u toj zajednici ,u tom zboru bili odgovorni za svakoga i svatko je bio odgovoran za sve.... no ipak, oni zasebno i svi zajedno vrijede samo onoliko, koliko su svijesni svog izabranja od Isusa i svog poslanja koje trebaju izvršiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2008 07:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
1Kor 7,25-31:

25O djevicama nemam zapovijedi, nego dajem savjet kao čovjek po milosrđu Gospodnjem vrijedan povjerenja. 26Smatram dakle: dobro je to zbog sadašnje nevolje, dobro je čovjeku tako biti. 27Jesi li vezan za ženu? Ne traži rastave. Jesi li slobodan od žene? Ne traži žene. 28Ali ako se i oženiš, nisi sagriješio; i djevica ako se uda, nije sagriješila. Ali takvi će imati tjelesnu nevolju, a ja bih vas rado poštedio.
29Ovo hoću reći, braćo: Vrijeme je kratko. Odsele i koji imaju žene, neka budu kao da ih nemaju; 30i koji plaču, kao da ne plaču; i koji se vesele, kao da se ne vesele; i koji kupuju, kao da ne posjeduju; 31i koji uživaju ovaj svijet, kao da ga ne uživaju, jer - prolazi obličje ovoga svijeta.


Prolazi obličje ovoga svijeta i samo će nas po ljubavi Gospodin prepoznati kao svoje jer u Njemu je sav smisao naš i cilj naš je On.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ruj 2008 18:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Hrana za dušu !
MOJ NOVI KAPUT
Dobio sam novi kaput, dizajnirao ga sam Bog, a dao mi ga Isus Krist. Sve što sam morao uraditi da bih ga dobio bilo je da vjerujem u Božjeg Jedinorođenca. Primijetio sam da mi odlično stoji sve dok me ne zavade moj glupi ponos. Tada mi je postao preuzak. Ako hodam uzdignute glave, trudeći se da budem iznad svega što me okružuje, tada mi postaje prekratak. Ali ako hodam pognuto i ponizno kako bih trebao hodati pred Gospodinom, tada mi odlično stoji.
Kako je kaput napravljen?
Pa ramena su široka i prostrana tako da mogu pomoći svom bližnjem da se nosi sa svojim brigama. Ovratnik je napravljen od Božje milosti. Da! Od milosti Božjeg obećanja. Prvo da mogu postati Njegovim sinom i drugo, da mogu jednog dana prebivati u Njegovom domu, pripravljenom za Njegove svete.
Manšete su uske tako da nema mjesta gdje bi se mogle skriti pritužbe i neljubaznost prema susjedima. Džepovi su preveliki. U jednom je ljubav Božja, a u drugom ljubav moja prema bližnjem i cijelom čovječanstvu.
Postoje tri dugmeta na mom kaputu, za vjeru, nadu i ljubav. Često ih pregledavam da ne olabave ili se izgube. Podstava je napravljena od Božjeg praštanja, koje trebam tako često i koje želim neprestano uz sebe.
Pojas je napravljen od Božje ljubavi koja me svakodnevno opasuje.
Sam materijal je dovoljno debeo da me zaštiti kada na svom putu naletim na oluje života, ali istovremeno i tanak da bih mogao osjetiti prisutnost Svetoga Duha koji me vodi na mom životnom putu. Mnogo je konaca utkano u moj novi kaput, ali niti jedan konac sumnje da su Božja obećanja istinita.
Pitaš li se kakva je boja moga kaputa? Zašto, pa to je boja Isusovih očiju koje moraju svijetliti kada izgubljena duša prihvaća Isusa.
Trebat ću kaput čitav svoj život. Kada putujem dolinom smrti i kada gledam prema budućnosti, uvijek ću nositi svoj novi kaput.

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ruj 2008 12:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Lk 6,27-38:

Ljubav prema neprijateljima
(Mt 5,38-48; 7,12)

27"Nego, velim vama koji slušate:
Ljubite svoje neprijatelje,
dobro činite svojim mrziteljima,
28blagoslivljajte one koji vas proklinju,
molite za one koji vas zlostavljaju."
29"Onomu tko te udari po jednom obrazu pruži i drugi, i onomu tko ti otima gornju haljinu ne krati ni donje. 30Svakomu tko od tebe ište daji, a od onoga tko tvoje otima ne potražuj."
31"I kako želite da ljudi vama čine, tako činite i vi njima."
32"Ako ljubite one koji vas ljube, kakvo li vam uzdarje? Ta i grešnici ljube ljubitelje svoje. 33Jednako tako, ako dobro činite svojim dobročiniteljima, kakvo li vam uzdarje? I grešnici to isto čine. 34Ako pozajmljujete samo onima od kojih se nadate dobiti, kakvo li vam uzdarje? I grešnici grešnicima pozajmljuju da im se jednako vrati."
35"Nego, ljubite neprijatelje svoje. Činite dobro i pozajmljujte ne nadajuć se odatle ničemu. I bit će vam plaća velika, i bit ćete sinovi Svevišnjega jer je on dobrostiv i prema nezahvalnicima i prema opakima."
36"Budite milosrdni kao što je Otac vaš milosrdan."


Milosrđe i dobrohotnost
(Mt 7,1-5; 15,14; 10,24-25)

37"Ne sudite i nećete biti suđeni. Ne osuđujte i nećete biti osuđeni. Praštajte i oprostit će vam se. 38Dajite i dat će vam se: mjera dobra, nabijena, natresena, preobilna dat će se u krilo vaše jer mjerom kojom mjerite vama će se zauzvrat mjeriti."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 562 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr