www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 09:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 562 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 57  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2008 07:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Psalam 119
Putu se propisa tvojih radujem
više no svemu bogatstvu.
Jer tvoja su svjedočanstva uživanje moje,
tvoja su pravila moji savjetnici.
Draži mi je zakon usta tvojih
no tisuće zlatnika i srebrnika.
Kako su slatke nepcu mom riječi tvoje,
od meda su slađe ustima mojim.
Svjedočanstva tvoja vječna su mi baština,
ona su radost mome srcu.
Otvaram usta svoja zadahtan u žudnji
jer čeznem za zapovijedima tvojim.


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 kol 2008 06:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mt 18
15"Pogriješi li tvoj brat, idi i pokaraj ga nasamo. 16Ako te posluša, stekao si brata. Ne posluša li te, uzmi sa sobom još jednoga ili dvojicu, neka na iskazu dvojice ili trojice svjedoka počiva svaka tvrdnja. 17Ako ni njih ne posluša, reci Crkvi. Ako pak ni Crkve ne posluša, neka ti bude kao poganin i carinik." 18"Zaista, kažem vam, što god svežete na zemlji, bit će svezano na nebu; i što god odriješite na zemlji, bit će odriješeno na nebu." 19"Nadalje, kažem vam, ako dvojica od vas na zemlji jednodušno zaištu što mu drago, dat će im Otac moj, koji je na nebesima. 20Jer gdje su dvojica ili trojica sabrana u moje ime, tu sam i ja među njima


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 kol 2008 20:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Mt 18
15"Pogriješi li tvoj brat, idi i pokaraj ga nasamo. 16Ako te posluša, stekao si brata. Ne posluša li te, uzmi sa sobom još jednoga ili dvojicu, neka na iskazu dvojice ili trojice svjedoka počiva svaka tvrdnja


Znaimljivami je ova prispodoba,kao je poucna...Jer, lako je vidjeti brata kada pogrijesi...ali treba vidjeti sebe,kada pogrijesimo...Zato najbolje je
da budemo ono sto jesmo ,a ne ono sto zelimo biti ...
Svi znamo da Pred Gospodinom nema maske,da On sve vidi,sve zna...
Ali kvaka je u tome da jednom dodje vrijeme kada moramo napustiti ulogu koju igramo kako bismo zivjeli svoju svakodnevnicu.
15"Pogriješi li tvoj brat, idi i pokaraj ga nasamo...da,pokaraj ga...na...samo..Znamo li mi stvarno pravedno pokarati,ili su to vise neke osude...Jer,sta ce se dogoditi..Ako ja pogrijesim, i mene netko treba da pokara....I sta se onda najcesce dogadja...??
No, ne stavljamo li tada opet nekakvu masku? Ipak, ona ovaj put izgleda malo drukcije.Jer u zivotu ,svi se trudimo da ostavimo uvjek dobar dojam i tako glumimo dragu ljubaznu osobu koju svatko voli dok je stvarni sadrzaj nasih misli sasvim drukciji.Znamo,da je nasa nutrina,nae srce…i ono sto je u njemu skroz drugacije.. Igramo ulogu,mocnog covjeka , ozbiljnog poslovnog covjeka ili gospodina Uistinu malo drugacije stoje stvarno stvari, to jedino samo zna samo Gospodin.Jer on gleda,i kroz nasu masku…gdje se nista ne moze sakriti...

Obicno kada govorimo o nekoj osobi, to zapravo znaci da nju zapravo ne poznajemo, vec samo ulogu koju igra.Jer je i ona mozda pod nekom maskom,a mozda i ne...
Ovo je problem danasnjice svakog covjeka. Navikli smo se stavljati masku na sebe jer imamo toliko toga zbog cega se stidimo i sto zelimo sakriti.

Odredjene vrste maski stite covjeka od neugodnosti sredine gdje zivimo.. Onaj tko tu masku nasilno strgne, nanosi covjeku duboku povredu. Bez ove maske ne mozemo uopce zivjeti i mozemo ju skinuti samo pred najblizim ljudima od povjerenja,tamo gdje smo sigurni.

Svaki nas brat i nasa sestra , covjek kojeg sretnemo igra neku odredjenu ulogu u nasem zivotu . Trebamo biti oprezni sa preuranjenom osudom.,i neistinitim komentarima..
Isus je rekao: ?Pogrijesi li tvoj brat, idi i pokaraj ga nasamo? (Mt 18,15) Pred Gospodinom nema maske.Ako grijesimo sami,onda moramo cekati da i nas netko pokara...

Gospodin poznaje sva srca: tvoje srce,moje srce…nasa srca . Bog ne gleda kao sto gledamo mi : covjek gleda na oci, a Bog gleda sto je u srcu,svakog brata...
Tu je razlika samo u nasim ocima. Da ovo nas uznemiruje ovo s jedne strane stvara ono za cega postajemo nesigurni jer On zna sve sto smo napravili i poznaje svaku nasu misao,svaki nas cin pa i ono sto nitko drugi ne smije znati,sve ono sto se krije u nama,tajne.. - Psalam 139:? Jahve, pronices me svega i poznajes, ti znas kada sjednem i kada ustanem, izdaleka ti vec misli moje poznajes. Hodam li ili lezim, sve ti vidis, znani su ti svi moji putovi. Rijec mi jos nije na jezik dosla, a ti Jahve sve vec znades? Tko se stvarno,vise puta na dan pita..kod svega onoga sto cinimo, Sta..dali je sada isus zavirio u moje srce..??
S druge strane je ovo velika prilika da priznamo svoju krivnju pred Gospodinom i da Ga molimo za oprost.S maskom dolje , Pred Gospodinom se ne trebamo vise pretvarati i to moze biti pocetak jednog sasvim osobnog odnosa s Njime.16Ako te posluša, stekao si brata.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2008 06:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ez 12
1Opet mi dođe riječ Jahvina: 2"Sine čovječji! Ti boraviš u rodu odmetničkom koji ima oči, a ne vidi, uši ima, a ne čuje, jer su rod odmetnički.


Mt 18
21Tada pristupi k njemu Petar i reče: "Gospodine, koliko puta da oprostim bratu svomu ako se ogriješi o mene? Do sedam puta?" 22"Stoga je kraljevstvo nebesko kao kad kralj odluči urediti račune sa slugama. 23Kad započe obračunavati, dovedoše mu jednoga koji mu dugovaše deset tisuća talenata. 24Kako nije imao odakle vratiti, zapovjedi gospodar da se proda on, žena mu i djeca i sve što ima te se podmiri dug. 25Nato sluga padne ničice preda nj govoreći: 'Strpljenja imaj sa mnom, i sve ću ti vratiti.' 26Gospodar se smilova tomu sluzi, otpusti ga i dug mu oprosti." 27"A kad taj isti sluga izađe, naiđe na jednoga svoga druga koji mu dugovaše sto denara. Uhvati ga i stane ga daviti govoreći: 'Vrati što si dužan!' 28Drug padne preda nj i stane ga zaklinjati: 'Strpljenja imaj sa mnom i vratit ću ti.' 29Ali on ne htjede, nego ode i baci ga u tamnicu dok mu ne vrati duga." 30"Kad njegovi drugovi vidješe što se dogodilo, silno ražalošćeni odoše i sve to dojaviše gospodaru. 31Tada ga gospodar dozva i reče mu: 'Slugo opaki, sav sam ti onaj dug oprostio jer si me zamolio. 32Nije li trebalo da se i ti smiluješ svome drugu, kao što sam se i ja tebi smilovao?' 33I gospodar ga, rasrđen, preda mučiteljima dok mu ne vrati svega duga. 34Tako će i Otac moj nebeski učiniti s vama ako svatko od srca ne oprosti svomu bratu."
Mt 19
1Kad Isus završi ove besjede, ode iz Galileje i dođe u judejski kraj s onu stranu Jordana.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2008 07:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Oprostiti sebi, oprostiti bratu svome...koliko se samo to opraštanje kosi s našom grešnom ljudskom prirodom...
idemo u crkvu, ispovijedamo se, primamo sveto tijelo Isusovo u pričesti a srca su nam tako često ispunjena gorčinom nepraštanja...
Molimo Gospodina da učini srca naša po Srcu svome i da nas svaki dan nauči praštati..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 07:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mt 19
16I gle, pristupi mu netko i reče: "Učitelju, koje mi je dobro činiti da imam život vječni?" 17A on mu reče: "Što me pitaš o dobrome? Jedan je samo dobar! Ali ako hoćeš u život ući, čuvaj zapovijedi." 18Upita ga: "Koje?" A Isus reče: Ne ubij! Ne čini preljuba! Ne ukradi! Ne svjedoči lažno! 1919 Poštuj oca i majku! I ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga!" 20Kaže mu mladić: "Sve sam to čuvao. Što mi još nedostaje?" 21Reče mu Isus: "Hoćeš li biti savršen, idi, prodaj što imaš i podaj siromasima pa ćeš imati blago na nebu. A onda dođi i idi za mnom." 22Na tu riječ ode mladić žalostan jer imaše velik imetak.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 19:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
. Učitelju, koje mi je dobro činiti da imam život vječni?" "Sloboda cini covjeka odgovornim za vlastite cine ukoliko su ti cini voljni."

Sto nam je ciniti,u ova danasnja vremena,hm... ugodna zivot ...bogtstvo se tesko ostavlja,a sta je sve danas bogatstvo..? Mozda se to smatra vaznijim od nase vjere.?
…Zapovijedi predstavljaju osnovni uvjet ljubavi prema bliznjemu. Zapovijedi provjeravaju stvarnost i jacinu te ljubavi. One su prva nuzna etapa na putu prema slobodi, one su pocetak slobode, a ne savrsena sloboda.
Vrsim li zapovjedi,molim se, idem na sv.misu ,ispovjedi i pricest….ali ne idem za Isusom…Sta je to sto me sprijecava..??
Lose navike ovozemaljskog zivota ,moderno doba…otezava nam zivot i padnemo u zablude danasnjice..
Sloboda covjeka poziva da se daruje , a savrsenstvo iziskuje ozbiljnost u tom darivanju. U svojoj slobodi moram osjeti srecu i u “hodu s Isusom ” dati mu ruku,i poci za njim...
Bog nam predlaze da cinimo dobro i da ga ljubimo, jer u tome je nase dostojanstvo. No, poteskoca je u tome sto covjek moze izabrati neko prividno dobro. Sasvim je jasno da za ljubav treba biti slobodan i odgovoran..
Istinska , trajna ljubav i dubuka sreca pruza ruku Isusu…i daje nam snagu da podjemo za njim……Zaboravljamo sadrzaj ,prazni prostor u nam,koji ne ispunjavamo onako kako bi to trebalo biti…i kada slobodno odlucimo ,kad odvojimo vrijeme za Isusa,za ljubav ...mozemo reci...
Da Isuse...zelim poci ..pruzi mi ruku...evo me...
"Hoćeš li biti savršen, idi, prodaj što imaš i podaj siromasima pa ćeš imati blago na nebu. A onda dođi i idi za mnom." 22Na tu riječ ode mladić žalostan jer imaše velik imetak.


. Nema prisilne ljubavi.Ako je ljubav prava , ljubav je jedini razlog nase slobode.To je ljubav,koja je orginal,nasega srca...Mi smo stvoreni da ljubimo Boga, a za sredstvo imamo slobodu. Ako smo slobodni onda smo i odgovorni za svoje cine pred Bogom i pred ljudima.
17A on mu reče: "Što me pitaš o dobrome? Jedan je samo dobar! Ali ako hoćeš u život ući, čuvaj zapovijedi."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 kol 2008 21:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
TEGLA KISELIH KRASTAVACA I KAVA

Profesor je stajao pred grupom studenata na satu filozofije i držao neke predmete iza sebe. Kada je sat počeo, bez riječi je podigao veliku, praznu teglu kiselih krastavaca, stavio je na katedru i napunio lopticama za tenis. Potom je upitao studente da li je tegla puna. Složili su se da jest. Zatim je profesor podigao kutiju punu kamenčića i sipao ih u teglu. Blago ju je protresao. Kamenčići su se otkotrljali u prazan prostor između loptica. Tada je ponovo upitao studente je li tegla puna. Opet su odgovorili da jest. Slijedeća kutija koju je profesor uzeo, bila je puna pijeska. Kada ga je sipao, pijesak je, naravno, ispunio sve preostale šupljine u tegli. Pitao je još jednom je li tegla puna. Studenti su skrušeno odgovorili da jest. Onda je profesor ispod stola izvadio dvije šalice pune kave i sipao ih u teglu. Kava je natopila pijesak. Studenti su se smijali. "Sada!", rekao je profesor, dok je smijeh zamirao, 'hoću da shvatite da ova tegla predstavlja vaš život. Teniske loptice su važne stvari u vašem životu: vaša obitelj, vaša djeca, vaše zdravlje, vaša vjera i stvari kojima se strašno predajete. To su one stvari uz koje bi vaš život i dalje bio ispunjen, i kada bi sve drugo nestalo. Kamenčići su ostale stvari koje su važne: vaš posao, vaša kuća i vaš auto. Pijesak predstavlja preostale stvari. Male stvari. Ako napunite teglu pijeskom, nema mjesta za kamenčiće i teniske loptice. Isto važi u životu. Ako potrošite sve svoje vrijeme i energiju na male stvari, nikada nećete imati mjesta za one važne stvari.
Vodite računa o stvarima koje su ključne za vašu sreću. Igrajte se s djecom. Nađite vremena za odlazak liječniku. Izvedite partnera na večeru. Ponašajte se ponovo kao da vam je 18. Uvijek će biti vremena da se očisti kuća i naprave popravci. Prvo se pobrinite za teniske loptice - stvari koje su vam zaista važne. Utvrdite svoje prioritete. Sve ostalo je pijesak. Jedna od studentica je podigla ruku i upitala što je predstavljala kava. Profesor se nasmijao. Drago mi je da ste pitali. Nju sipam, da bi vam pokazao, da bez obzira koliko mislite da vam je život pun, uvijek ima prostora za šalicu kave sa prijateljem. Molim vas, podijelite ovo sa nekim prijateljem. Ja jesam.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2008 09:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mt 19
23A Isus reče svojim učenicima: "Zaista, kažem vas, teško će bogataš u kraljevstvo nebesko. 24Ponovno vam velim: Lakše je devi kroz uši iglene nego bogatašu u kraljevstvo Božje." 25Čuvši to, učenici se silno snebivahu govoreći: "Tko se onda može spasiti?" 26A Isus upre u njih pogled pa im reče: "Ljudima je to nemoguće, ali Bogu je sve moguće." 27Tada Petar prihvati pa upita: "Evo, mi sve ostavismo i pođosmo za tobom. Što ćemo za to dobiti?" 28Reče im Isus: "Zaista, kažem vam, vi koji pođoste za mnom, o preporodu, kad Sin Čovječji sjedne na prijestolje svoje slave, i vi ćete sjediti na dvanaest prijestolja i suditi dvanaest plemena Izraelovih. 29I tko god ostavi kuće, ili braću, ili sestre, ili oca, ili majku, ili ženu, ili djecu, ili polja poradi imena mojega, stostruko će primiti i život vječni baštiniti."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 kol 2008 09:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Toma Kempenac NASLJEDUJ KRISTA

MORAMO SE SAMI SEBE ODRICATI I NASLJEDOVATI KRISTA PO KRIŽU

1. Sinko, koliko uspiješ iz sebe izaći, toliko ćeš k meni prijeći.
2. Kao što nutarnji mir postižeš, ako ni za čim ne žudiš izvana, tako se i s Bogom sjedinjuješ, ako mu prepustiš sama sebe iznutra.
3. Želim da naučiš potpuno se odricati sama sebe, prema mojoj volji, bez protivljenja i jadikovanja.
4. “Pođi za mnom! Ja sam Put, Istina i Život!” Bez puta nema napretka, bez istine nema spoznaje, bez života nema življenja.
5. Ja sam Put koji ti je slijediti, Istina koju ti je vjerovati, Život koji ti je očekivati.
6. Ja sam Put nepogrešiv, Istina neprevarljiva, Život neograničen.
7. Ja sam Put najizravniji, Istina najuzvišenija, Život istinski, Život blaženi, Život nestvoreni.
8. Ostaneš li na mojemu putu, spoznat ćeš istinu i istina će te osloboditi i zadobit ćeš život vječni.
9. “Ako hoćeš u život ući, čuvaj zapovijedi.”
10. Ako hoćeš istinu spoznati, vjeruj meni.
11. “Hoćeš li biti savršen, idi prodaj što imaš.”
12. Želiš li biti moj učenik, odreci se sama sebe.
13. Želiš li zadobiti blaženi život, ne haj za sadašnji život.
14. Želiš li biti uzvišen u nebu, budi ponizan u svijetu.
15. Želiš li sa mnom kraljevati, ponesi sa mnom križ.
16. Jer samo sluge križa nalaze život blaženstva i prave svjetlosti.
17. – Gospodine Isuse Kriste, tvoj je put bio tvrd i prezren od svijeta. Podaj mi da te nasljedujem preziranjem svijeta.
18. “Nije sluga veći od gospodara, niti učitelj nad učiteljem.”
19. Na tvojem životu neka se sluga uči jer u tome su moje spasenje i prava svetost.
20. Što god izvan njega čitao ili slušao, ne može me okrijepiti niti potpuno razveseliti.
21. Sinko, budući da to znaš i da si sve iščitao, blago tebi budeš li to i činio!
22. “Tko ima moje zapovijedi i čuva ih, taj me ljubi; i ja ću ljubiti njega i njemu se očitovati; i posjest ću ga uza se na prijestolje u kraljevstvu Oca mojega.
23. – Neka bude tako, Gospodine, kao što si rekao i obećao, i daj da to zaslužim.
24. Iz tvoje sam ruke primio križ; nosit ću ga sve do smrtri, kako si mi ga naložio.
25. Zaista, život dobra redovnika jest križ, i upravo je on vodič u raj.
26. Započeto je: ne smije se odustati, nema smisla napustiti.
27. Hajde, braćo, pođimo zajedo. Isus će s nama.
28. Radi Isusa prihvatili smo ovaj križ; njemu za volju ustrajat ćemo na križu.
29. On, koji je naš vođa i preteča, bit će nam i pomoćnik.
30. Evo, kralj naš stupa pred nama, borit će se za nas.
31. Slijedimo ga odvažno! Neka se nitko ne plaši opasnosti: budimo spremni hrabro umrijeti u boju i “ne ostavljamo ljage na svojoj slavi” bijegom od križa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 562 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 57  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr