www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 267 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 vel 2009 22:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
otvorimo svoju Bibliju, onak otprilike, pa i na čas, i gdje se pogled zaustavi da taj tekst, rečenicu ili samo riječ, ovdje podijelimo međusobno. :D
razmislimo o poruci teksta, pa podijelimo i to ako su srce i duša raspoloženi za trenutnu misao.....

...uzimam Bibliju i otvori mi se na:

Iv 17, 8 - "Jer riječi koje si dao meni dao sam njima..."

daruj mi Gospodine ispravnu riječ u pravo vrijeme..., nek me Tvoja riječ vodi. smajlic8


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2009 22:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
"Ne silom niti snagom, vec duhom mojim! - rijec je Jahve nad Vojskama."

Zaharija 4, 6b.

Oce,.. evo ti prikazujem sve sto sam htjela snagom, vlastitom snagom promjeniti,... sve Ti predajem.. samo Tebi,.. molim te nek Duh tvoj oblikuje sve koje ti prikazujem.. i nek budu svi samo Tebi na Slavu,..
Hvala ti Oce....

Ruah,.. Ruah,.. Ruuuaaah,..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 vel 2009 23:32 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 vel 2009 23:35
Postovi: 25
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pošto navijestiše evanđelje tomu gradu i mnoge učiniše učenicima, vratiše se u Listru, u Ikonij i u Antiohiju. Učvrščivali su duše učenika bodreći ih da ustraju u vjeri jer da im je kroz mnoge nevolje ući u kraljevstvo Božje. Postavljali su im po crkvama starješine te ih, nakon molitve i posta, povjeravahu Gospodinu u kojeg su povjerovali.
Kad stigoše, sabraše Crkvu i propovjedaše što sve učini Bog po njima: da i poganima otvori vrata vjere. Dj 13,21-23.27


Evo vidim kako Gospodin jasno razgovara sa mnom kada sam otvorena srca. Taman sam otvorila novu temu pod osobni forum i započela sa pričom o svom ulasku u Crkvu i nakon toga otvorila slučajno ovo čitanje. Nevjerojatno je kako je Gospodin jasan jer mi se čini da sav ovaj tekst govori upravo o tome, o mom obraćenju i ulasku u Crkvu. I meni je rečeno da ću jedino preko svoga križa do kraljevstva Božjeg i istina je da su nas kao novu zajednicu, povjerili Gospodinu u kojeg smo povjerovali. I meni su poganoj moji katehisti otvorili vrata vjere.

Hvala Ti Gospodine!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 vel 2009 00:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
psalam 63,2
O Bože, ti si Bog moj: gorljivo tebe tražim; tebe žeđa duša moja, tebe želi tijelo moje, kao zemlja suha, žedna, bezvodna.



Budi blagoslovljen Gospodine,Blagoslovljeno Bezgrešno začeće,Blagoslovljeno Presveto Trojstvo :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 vel 2009 12:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 vel 2009 23:35
Postovi: 25
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
On njih upita: "A vi, što vi kažete, tko sam ja?" Petar prihvati i reče: "Ti si Pomazanik - Krist!"
MK 8,29


Molim Te Gospodine da mi daš milost da Te mogu staviti na prvo mjesto u svom životu i da te mogu zvati Pomazanikom - Kristom!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 vel 2009 14:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Tada Salomon stupi, u nazočnosti svega zbora Izraelova, pred žrtvenik Jahvin, raširi ruke prema nebu i reče:
-Jahve. Bože Izraelov! Nijedan ti bog nije sličan ni na nebesima ni dolje na zemlji, tebi koji držiš Savez i ljubav svojim slugama što kroče pred tobom sa svim svojim srcem.


O Jahve kako su nam nedokučljive misli tvoje, da je je provesti Bože moj jedan dan s tobom pa da sve razumijem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 vel 2009 21:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
"Za slobodu nas je Krist oslobodio!
Budite nepokolebljivi i ne dopustite da vas ponovno upregnu u jaram ropstva!"

Gal 5,1



Sloboda je neodvojiva od ljubavi, to je sloboda od robovanja navezanosti i grijehu, sloboda za ljubav.
Takvu slobodu možeš mi dati jedino ti Gospodine, a očuvati je mogu jedino ljubeći Tebe i sve ljude koje mi šalješ na put... :b206:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 vel 2009 22:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Pogledao je on u milosti na neznatnu službenicu svoju. Gle, od sada će me zvati Blagoslovljenom svi naraštaji.
Luka 1,48

O Gospodine,svakim danom sve više i više uviđam koliko me ljubiš..O hvala ti Oče,za svu ljubav...za sve prihvaćanje,za plodove i darove..za milost u kojoj se nalazim..hvala Ti Bože moj :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2009 09:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 vel 2009 23:35
Postovi: 25
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"OGanj dođoh baciti na zemlju pa što hoću ako je već planuo! Ali krstom mi se krstiti i kakve li za me muke dok se to ne izvrši!"
"Mislite li da sam došao mir dati na zemlji? Nipošto, kažem vam, nego razdjeljenje. Ta bit će odsada petorica u jednoj kući razdjeljena: razdijelit će se trojica protiv dvojice i dvojica protiv trojice - otac protiv sina i sin protiv oca, mati protiv kćeri i kći protiv matere, svekrva protiv snahe i snaha protiv svekrve."
LK 12,49-53


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2009 10:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Tko ima zapovijedi moje i drži ih, on je onaj, koji me ljubi. A tko ljubi mene, njega će ljubiti Otac moj, i ja ću ga ljubiti i objavit ću mu sebe samoga."

Ivan 14,21

O da znaš koliko te ljubim,mada se to ne može usporediti s ljubavlju koju imaš Ti za mene...Podari mi milost da živim po zapovjedima tvojim...duboko i dublje..kolika je volja Tvoja,Gospodine :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 267 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr