www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 24 kol 2007 15:05 
Biblijski Hriscanin napisao:
Štovana Miriam !

" Sola Scriptura " je inozemska riješ , i ne može se u Bibliji pronaći !...
Činjenica je da se to treba prevjesti na naš razumni jezik , a to znači ;

-- Otkrivenje 22,18.19. " Tko ovomu što doda, Bog će njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi. I tko oduzme od riječi proroštva u ovoj knjizi, Bog će mu oduzeti udio na stablu života i na svetom gradu - na svemu što je napisano u ovoj knjizi ".

Puno iskrenijeh pozdrava iz Biblijske perspektive , a to je ;

" Razumni će razumjeti "...


Biblijski hrišćanin






...Pomoz Bog..."hrišćanine".... :lol: ...
...Jako dugo si se premišljal oko "Sola Scripture"...
...Nadam se da ti je pastor dao...adekvatan odgovor...!
...No..ako imaš imalo hrišćanske strpljivosi..
...pročitaj ovaj tekst.... 8) ...

Sola Scriptura"
Načelo "isključivo Sveto Pismo" (Sola Scriptura), kao jedinoga izvora Božje objave, čini glavno obilježje protestantizma. Pa ipak, Sveto Pismo dopušta Predaju (2 Solunjanima 2,15; 2 Timoteju 2,2), te se nigdje u Svetome Pismu ne spominje da je samo Ono cjelina objave. Ako se načelo "Sola Scriptura" ne može naći u Bibliji, kako ga onda mogu podržavati oni koji vjeruju samo u ono što kaže Biblija?

Nije sve zapisano u Bibliji…

“A ima još mnogo toga što učini Isus i kad bi se sve redom popisalo, sav svijet, mislim, ne bi obuhvatio knjiga koje bi se napisale.” (Iv 21, 25)

Pavao govori usmenom predajom i autoritetom…

“Stoga braćo, čvrsto stojte i držite se predaja u kojima ste poučeni bilo našom riječju, bilo pismom.” (2 Solunjanima 2, 15)

“i što si od mene po mnogim svjedocima čuo, to predaj vjernim ljudima koji će biti podobni i druge poučiti.” (2 Timoteju 2,2)

“Hvalim vas što me se u svemu sjećate i držite se predaja kako vam predadoh.” (1 Korinćanima 11, 2)

“Zato, eto, i mi bez prestanka zahvaljujemo Bogu što ste, kad od nas primiste riječ poruke Božje, primili ne riječ ljudsku, nego kakva uistinu jest, riječ Božju koja i djeluje u vama, vjernicima.” (1 Solunjanima 2, 13)

Rani kršćani su slijedili apostolsku predaju…

“Bijahu postojani u nauku apostolskom, u zajedništvu, lomljenju kruha i molitvama.” (Djela apostolska 2, 42)

Isus je apostole poslao da propovijedaju a ne da pišu.

“Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga i učeći ih čuvati sve što sam vam zapovjedio!""I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta." (Matej 28, 19-20)

Biblija teže razumljiva, postaje iskrivljavana…

(govori o Pavlovim pismima) “A strpljivost Gospodina našega spasenjem smatrajte, kako vam i ljubljeni brat naš Pavao napisa po mudrosti koja mu je dana. Tako u svim poslanicama gdje o tome govori. U njima ima ponešto nerazumljivo, što neupućeni i nepostojani iskrivljuju, kao i ostala Pisma - sebi na propast.” (2 Petrova 3, 15-16)

Još o usmenoj predaji…

“Mnogo bih vam imao pisati, ali ne htjedoh na papiru i crnilom, nego se nadam da ću doći k vama i iz usta u usta govoriti da radost vaša bude potpuna.” (2 Ivanova 1, 12)

“Mnogo bih ti imao pisati, ali neću da ti pišem crnilom i perom. Nadam se da ću te uskoro vidjeti pa ćemo iz usta u usta govoriti.” (3 Ivanova 1, 13-14)

Protiv osobne interpretacije…

“Ponajprije znajte ovo: nijedno se proroštvo Pisma ne može tumačiti samovoljno jer nikada proroštvo ne bi ljudskom voljom doneseno, nego su Duhom Svetim poneseni ljudi od Boga govorili.” (1 Petrova 1, 20-21)

Upućivanje potrebno za razumijevanje pisma…

“Filip pritrča i ču gdje onaj čita Izaiju proroka pa će mu: "Razumiješ li što čitaš?" On odvrati: "Kako bih mogao ako me tko ne uputi?" Onda zamoli Filipa da se uspne i sjedne uza nj.” (Djela apostolska 8, 30-31)



....I na kraju...ako misliš Svojom glavom...
....a ne pastorovom...ovo ćeš razumjeti...!

Tvoja odana prijateljica Miriam ... :b232: ...


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 kol 2007 16:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 sij 2007 21:56
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bravo Miriam ! Kao da Engel govori iz tebe ! Zapravo su kršćani kao ti, mili i dragi ....Divno si to objasnila da Biblija dopušta predaju kako su ih apostoli učili ,ili kak je to u Bibliji pisano !..Važna nauka, kako Jesusa tako, i apostola je bila -- "Pisano je",što potvrđiva da je Biblija zaista jedinstvena cjelina objave... Posebno je važno uočoti da je vaoma bitno da što su od apostola čulu, to predaju drugijem vjernima... To je dobar dokaz da se
Biblija nije smjela tumačiti samovoljno,već kak je napisano, jer to što je napisano, od ljudi je, koji su Duhom Svetim bili ponešeni...Veoma mi je drago ako se držiš ove vječne istine , a to su ; da se Biblija nesmije iskrivljivati kao što mnogi to čine i danas -- sebi na propast....Zacjelo, htio bih te pitati da li me voliš kao samu sebe ?... Ako je tako,za rad čega mi onda uskraćivaš najdraže ime -- Biblijski, i nazivaš me samo hrišćanin ?
To je kao kada bih ja tebe smatrao Kršćankom ,a ne i Katolkinjom... Ako bih tak radio , nebih te volio kako samog sebe !....
U vijezi Pastora , kojih pominjaš , ako i oni svojom glavom tumače Bibliju kak ih uši zasvrbe , onda se mnogo više mogu naučiti od nas, nego li mi od njih...... U našoj Kršćanskoj vjeri možemo i bez Pastora, i bez Svećenika dopustiti Duhu Svjetome da nas "u hodu" preusmjerava na put pravde, istine i vječnoga života... Duh Istine se samo može naći u Bibliji, i u učenju apostola onako kak si navela :“Stoga braćo, čvrsto stojte i držite se predaja u kojima ste poučeni bilo našom riječju, bilo pismom.” (2.Solunjanima 2, 15) Oni su predavali ljudima ne riječ ljudsku, nego kakva uistinu jest, -- riječ Božju .....
Neka vjera naša , podpomagana Biblijskim istinama bude krunisana spasenjem !....

Puno ljubavi za sve
BIBLIJSKI hrišćanin


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 kol 2007 21:18 
Biblijski Hriscanin napisao:
Bravo Miriam ! Kao da Engel govori iz tebe ! Zapravo su kršćani kao ti, mili i dragi ....Divno si to objasnila da Biblija dopušta predaju kako su ih apostoli učili ,ili kak je to u Bibliji pisano !..Važna nauka, kako Jesusa tako, i apostola je bila -- "Pisano je",što potvrđiva da je Biblija zaista jedinstvena cjelina objave... Posebno je važno uočoti da je vaoma bitno da što su od apostola čulu, to predaju drugijem vjernima... To je dobar dokaz da se
Biblija nije smjela tumačiti samovoljno,već kak je napisano, jer to što je napisano, od ljudi je, koji su Duhom Svetim bili ponešeni...Veoma mi je drago ako se držiš ove vječne istine , a to su ; da se Biblija nesmije iskrivljivati kao što mnogi to čine i danas -- sebi na propast....Zacjelo, htio bih te pitati da li me voliš kao samu sebe ?... Ako je tako,za rad čega mi onda uskraćivaš najdraže ime -- Biblijski, i nazivaš me samo hrišćanin ?
To je kao kada bih ja tebe smatrao Kršćankom ,a ne i Katolkinjom... Ako bih tak radio , nebih te volio kako samog sebe !....
U vijezi Pastora , kojih pominjaš , ako i oni svojom glavom tumače Bibliju kak ih uši zasvrbe , onda se mnogo više mogu naučiti od nas, nego li mi od njih...... U našoj Kršćanskoj vjeri možemo i bez Pastora, i bez Svećenika dopustiti Duhu Svjetome da nas "u hodu" preusmjerava na put pravde, istine i vječnoga života... Duh Istine se samo može naći u Bibliji, i u učenju apostola onako kak si navela :“Stoga braćo, čvrsto stojte i držite se predaja u kojima ste poučeni bilo našom riječju, bilo pismom.” (2.Solunjanima 2, 15) Oni su predavali ljudima ne riječ ljudsku, nego kakva uistinu jest, -- riječ Božju .....
Neka vjera naša , podpomagana Biblijskim istinama bude krunisana spasenjem !....

Puno ljubavi za sve
BIBLIJSKI hrišćanin



...He,he..."hrišćanine"...Oćeš reći da smo na istoj liniji... :lol: ...
Bibliju tumaćiš...na sebi svojstven naćin, jer su te tako naučili...!
Ti se nisi rodio u dotičnoj sekti...to se isćitava iz tvojih odgovora...
Vrati se u Crkvu iz koje si izišao...!

Pozdrav ...Miriam...


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 kol 2007 18:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Tko je Mirijam .."drvo bez korijena se susi" i ne donosi plodove..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 kol 2007 08:34 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 sij 2007 21:56
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Biblijske istine ne "suše" već cvjetaju kao najljepši cvujet Gospodu Bogu našemu !....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2007 07:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Biblijski Hriscanin napisao:
" Sola Scriptura " je inozemska riješ



Poštovani,"sola Scriptura" su dvije riječi napisane latinskim jezikom,koji je pak službeni jezik Rimokatoličke Crkve,stoga pripadnicima RC je itekako jasan i razumljiv,barem u nekim osnovnim segmentima....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 kol 2007 11:58 
... :D ... :b232: :b232: ... :D ... :b232: ... :D ... :b232: ... :D ...


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2007 08:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
rebeka napisao:


Draga moja Rebeka,to je totalna hereza,miješavina okultizma,sinkretistizma, čisto praznovjerje vođeno spiritizmom i kultom ličnosti!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lis 2007 10:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Aaauuu..kako je ovaj svijet "izopacen"...kako lako mogu nasjesti na takve stvari,ljudi koji traze Boga...i koji nisu sugurni,ili sumnjaju..??

Hvala Joakime... :p59: :q4:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 lis 2007 17:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2006 15:58
Postovi: 189
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Biblijski Hriscanin napisao:
Biblijske istine ne "suše" već cvjetaju kao najljepši cvujet Gospodu Bogu našemu !....


suše, suše!!!... pogotovo ukoliko su na suhoj ili odsečenoj grani. Nije čudo da neke stvari ne razumeš, ta nakon 16 stoleća redigovati istinu nije baš zahvalan posao, a da samog sebe ne dovedeš u kontradikciju. Odbaciti kontinuitet povezanosti s prvom Crkvom, tj. tradiciju, a praviti Crkvu po svom nadahnuću i samog sebe postaviti za 'stub i istinu' koja ispravno tumači Reč može biti čin samo jednog očajnika koji se ni po koju cenu nije hteo pomiriti s činjenicom da nije u pravu. A znamo da je poniznost pokornost razuma. Mogao je Luther biti u pravu što se tiče određenih praksi i nedoličnosti kojih je bilo kroz celu povest Crkve, ali ući u revidiranje verskih istina kojima je sam Gospod obećao nedodirljivost od strane zloga je luđački čin. Luther je samog sebe i određene delove Biblije uzeo kao prauzor.
Smatrao je da knjige Novog Zaveta treba da budu "stepenovane" i da su neke "nadahnutije" od ostalih (to jest, da postoji kanon u okviru kanona). Luter je dao sekundarni značaj Poslanici Jevrejima, Jakovljevoj i Judinoj, kao i Apokalipsi, smeštajući ih na kraj svog prevoda Novog Zaveta. Hej !?, biblijski hrišćanine, čovek koji je dao Sola scriptura na sebe je preuzeo odgovornost "redigovanja" pisane Reči Božje.
Umesto da je krenuo u obnovu na način na koji je krenuo sv. Franjo, a ne sociološki i doktrinalno, morao bi se suočiti s svojim ranama od autoritativnog oca, koji mu nije niti hteo ostati na mladomisničkom ručku jer mu se prosulo vino iz kaleža. Umesto da počne živeti blaženstva, on je samo svoj lični problem preneo na instituciju, koja je u ovom slučaju predstavljala autoritet, tj. oca. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr