www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 tra 2009 20:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 ožu 2009 12:39
Postovi: 12
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav braćo i sestre u Kristu!

Ponukana iskustvima prijatelja koji su ušli u molitvu moćnih, jakih molitvi i pri tom doživjeli ne baš ugodna iskustva, razočarali se ili odustali od takvih molitvi, želim dati savjet za moljenje 'moćnih' molitava i krunica.
Takve 'moćne' molitve su npr. molitve arkanđelima i anđelima, Predragocjenoj Krvi, Krunice Predragocjenoj Krvi, Krunica pobjede, Krunica protiv Sotone, Krunica sv. Arkanđelu Mihaelu...

SAVJET ZA MOLJENJE 'MOĆNIH' MOLITAVA I KRUNICA

1. IZMOLITI MOLITVU ZAŠTITE

2. IZMOLITI KRUNICU BOŽANSKOG MILOSRĐA S POSEBNOM MOLBOM GOSPODINU ZA MIR I LJUBAV

3. TEK TADA UĆI U MOLITVU 'MOĆNIH' MOLITAVA I KRUNICA

Nadam se da će vam moj savjet pomoći da ustrajete u molitvi i jačate se u vjeri, ufanju i ljubavi.

Božji blagoslov svima! Vaša sestrica Ina!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 tra 2009 22:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 ožu 2009 20:47
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i ja sam nedavno dobila savjet od jedne prijateljice koja ide na molitvenu da je dobro prije svake molitve, a posebno kad molimo za nekoga, izmoliti molitvu zaštite.

by the way, nije mi nitko do sad rekao da je imao takva ili slična iskustva s moljenjem "moćnih" krunica.

samo da još napišem svoje iskustvo vezano općenito za molitve. negdje na početku svog duhovnog rasta razne molitve su počele "izranjati", neke sam odmah prihvatile, a neke odmah zaboravila, i tako se u jednom trenutku uhvatim da više ne znam što bih i kad molila, pa sam jednostavno odlučila držati se Gospine krunice (najviše molim radosno, žalosno i slavno otajstvo, rjeđe otajstvo svjetla). i dalje prikupljam i druge molitve i onda ih molim "kako mi dođe". odnedavno molim molitvu za duhovno posvojenje i zazive duhu svetome ( i njih ima preko nekoliko, ali ja sad molim one što počinju sa slava ocu...), u njima sam se nekako našla


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 tra 2009 22:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 ožu 2009 12:39
Postovi: 12
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Skolastika!

Drago mi je što si mi se javila i ako sam ti mogla pomoći i molitvi. Navela si da se ponekad 'izgubiš' u moljenju. Moj savjet ti je da uvijek moliš sa Duhom Svetim i njemu prepustiš molitvu. On će te tada voditi u riječima, molitvi, mislima, slikama ili što već. Nećeš se više gubiti, zaboravljati, zastajati..Po Njegovom nadahnuću ćeš moliti za što je potrebno. Znači, kada ulaziš u molitvu, draga sestro, izmoli Zaziv Duha Svetoga: ' O, dođi Stvorče, Duše Svet...' i prepusti se molitvi...

BTB, Ina


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 tra 2009 15:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Ina napisao:
Pozdrav braćo i sestre u Kristu!

Ponukana iskustvima prijatelja koji su ušli u molitvu moćnih, jakih molitvi i pri tom doživjeli ne baš ugodna iskustva, razočarali se ili odustali od takvih molitvi, želim dati savjet za moljenje 'moćnih' molitava i krunica.
Takve 'moćne' molitve su npr. molitve arkanđelima i anđelima, Predragocjenoj Krvi, Krunice Predragocjenoj Krvi, Krunica pobjede, Krunica protiv Sotone, Krunica sv. Arkanđelu Mihaelu...

SAVJET ZA MOLJENJE 'MOĆNIH' MOLITAVA I KRUNICA

1. IZMOLITI MOLITVU ZAŠTITE

2. IZMOLITI KRUNICU BOŽANSKOG MILOSRĐA S POSEBNOM MOLBOM GOSPODINU ZA MIR I LJUBAV

3. TEK TADA UĆI U MOLITVU 'MOĆNIH' MOLITAVA I KRUNICA

Nadam se da će vam moj savjet pomoći da ustrajete u molitvi i jačate se u vjeri, ufanju i ljubavi.

Božji blagoslov svima! Vaša sestrica Ina!


Ja ne znam kakve su to molitve... MOLJENJE 'MOĆNIH' MOLITAVA I KRUNICA...

Moze li netko tocno objasniti odakle one dolaze..i s kojim odobrenjem..
U stvari,tko siri takve mocene molitve...?

Za mene su su oduvjek sve molitve bile mocne...U molitvi lezi snaga i vjera koja donosi plodove...u svakom od nas ,u njegovoj vjeri lezi MOC..

Ja se osobno nikada ne zasticujem prije neke molitve,
JA BLAGOSLIVLJAM A PROTIV BLAGOSLOVA NEMA NIKAKO ZLO MOC...
Rijec Bozja je ta,koja ne treba nikakvu zastitu...

Nikada se ne bi usudila da vrsim privatni Egzorcizam...ili nesto slicno,sto nije za nas...!
A u molitvama ne vidim apsolutnu nikakvu potrebu za zastitu...!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 tra 2009 19:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 srp 2008 21:43
Postovi: 176
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da, slažem se s Rebekom. Prvi put čujem za moćne molitve.
Moliti treba iz srca. Molitva je molitva, koga da se bojim?
Sve mi je ovo potpuno strano i kad čitam takvo što, to me pomalo i plaši...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Zamke...
PostPostano: 07 tra 2009 22:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 06 ožu 2009 12:39
Postovi: 12
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne znam što da vam na to odgovorim. Ukratko samo ovo: molitvom protiv zla i Zloga ulazite u direktnu borbu sa Zlom. Oni koji su dublje ušli u molitvu, znaju o čemu govorim. Kako želite: dano vam je na volju...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 tra 2009 22:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Jacina molitve ovisi od jacine nase vjere,.. “Sve je moguće onom koji vjeruje“,..

„Zaista, kažem vam, ako imadnete vjere koliko gorušičino zrno te reknete ovom brdu: 'Prijeđi odavde onamo' prijeći će i ništa vam neće biti nemoguće.“ (Mt 17, 20)


A jasna je stvar da pri zazivu, iskrenom i s vjerom u snagu Isusova Imena, Njegove Presvete Krvi, Njegovih Presvetih Rana,.. svako zlo bjezi,..
nedavno je poznati egzorcist, Dario, o tom pricao,..

i da, moramo biti svjesni da se sukobimo sa zlim... ali isto tako moramo znati,.. da pred Njegovim, Isusovim Imenom... svako zlo gubi snagu,... BUDIMO SVJESNI KOLIKO JE MOCNO IME ISUS

znaci moramo moliti sa vjerom...
pa makar to bio i andjele cuvaru mili,.. sto je nedavno svjedocio jedan momak, kojega su jake struje odvele daleko od obale,.. samo se te molitve sjetio, i nije ju ispustao s usna,... dok ga nisu nasli,.. najvaznije je bilo to da je on molio sa vjerom...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Zamke...
PostPostano: 08 tra 2009 19:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ina napisao:
Ne znam što da vam na to odgovorim. Ukratko samo ovo: molitvom protiv zla i Zloga ulazite u direktnu borbu sa Zlom. Oni koji su dublje ušli u molitvu, znaju o čemu govorim. Kako želite: dano vam je na volju...


Ljudi stalno zaboravljaju, ali dok pratite vijesti na tv-u vodi se nevjerojatan rat izmedju andjela. Dok smo zaneseni razgovorom ili kakvim poslom, nezamisliv se rat vodi. Dok ovo sada pisem necija dusa ostaje zarobljena od suradnika oca svih lazi i andjeo Bozji gubi borbu. Nama nevidljivo, al nista manje realno od vidljivog. Sve se to dogadja u Bozjem vremenu i Bozjem prostoru, a ne u kakvom drugom, do kojeg ljudi dolaze svojim umom. Zato sto je ono Bozje nama neshvatljivo i to znas kada znas tko je Stvoritelj a tko stvorenja. Postoje prijatelji covjeka i neprijatelji covjeka, jedni su protiv drugih, a cilj je dusa covjekova, stvor kojeg Bog najvise ljubi od svih stvorenja. Ljudska dusa, samo jedna vrijedna vise nego mozemo zamisliti, a koliko li tek sve.
Zato osobno molim za propast sotone i kaznu koja ide neprijateljima svete smrti Isusa Krista. Kao za andjele Bozje i za mene je rat gotov, jer Bog je sprijecio sotonu, nadam se da je tako i s vama. No Bog nije sprijecio odluke ljudi, Bog ne kontrolira neciju zelju za istinom. Zato molim za sve ljude svijeta, da im bude kako bih sebi ili svome djetetu volio da bude.
Molim i da se ubrza vrijeme dolaska Bozjeg kraljevstva na zemlju i molim Boga u ime svih stvorenja, pa i vas ovdje, za spasenje svake duse. Svaka je vrijednija nemjerljivo vise nego mozemo povjerovati, a ovakvi jadni o ljudskoj bi dusi sudili.
Na misi kada je prinos darova trudim se da moj andjeo punih ruka donosi na presveti oltar mnogo darova. U darovima se nalazi svako stvorenje Bozje, da se izbavi iz usta lavljih, da ne propadne, da za kojega Predragocjena Krv ne bude uzalud prolivena. Tek sluzim Bogu i to jako lose jer od mene ima malo i to sto ima je jadno. Na to me Bog povazda podsjeca i nek je sve na slavu Njegovu i spasenje dusa. Nisam, dakle, neki korisni sluga Bozji, al u onome gdje me Bog posla dao mi je vidjeti protiv koga se borba vodi i osobno sam odabrao boriti se gdje jesam. Cak i protiv najjacih neprijatelja covjeka stao bih s Bogom. Sam bih se raspao u trenu. S Bogom pred svakoga.
Zato stoji onaj dio sto Ina pise, moze se molitvama ici direktno protiv zla i sotone i za takvo sto postoje molitve, odobrene i preporucene od Crkve.
No ne bih to nazvao kao sto Ina pise 'mocne' molitve, iako to uistinu jesu, kao i one ostale. Svaka molitva odobrena od Crkve posebna je, mocna i misticna. No najvaznije je to da je molitva postojana i korisna, a takva je ona koja dolazi iz pouzdanja u Boga. Ako se s kakvom sumnjom ili manjkom svijesti molis, koliko ti moze pomoci molitva, pa bila ona i misticna i mocna?
Ina, sestro po Isusu Kristu Gospodinu, ti si svoje rekla i po tebi je doslo sto je doslo, a ako si, kako sama velis, usla dublje u molitvu i znas o cemu govoris, tada nesumnjivo poznajes istinu i znas da se istina ne opravdava po ljudima, vec sama po sebi. Ako je od Duha Svetoga, ne propada.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Zamke...
PostPostano: 08 tra 2009 20:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ina napisao:
Ne znam što da vam na to odgovorim. Ukratko samo ovo: molitvom protiv zla i Zloga ulazite u direktnu borbu sa Zlom. Oni koji su dublje ušli u molitvu, znaju o čemu govorim. Kako želite: dano vam je na volju...


Draga Ina zato molimo u Presveto Ime Isusovo, a ne u svoje ime.

BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Zamke...
PostPostano: 08 tra 2009 20:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 pro 2008 23:16
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ina napisao:
Ne znam što da vam na to odgovorim. Ukratko samo ovo: molitvom protiv zla i Zloga ulazite u direktnu borbu sa Zlom. Oni koji su dublje ušli u molitvu, znaju o čemu govorim. Kako želite: dano vam je na volju...


:b206: Nisi ti nista mislila lose.
Molitva uvijek dobro dodje. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr