www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:06

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 24 lis 2009 12:23 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 16 lis 2009 21:58
Postovi: 9
Lokacija: negdje u Hercegovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
U zadnje vrijeme svijet je totalno poludio za knjigom od Rhonda Byrne ''Tajna''. Gostovala je u svim mogućim emisijama i stalno je u medijima. U knjizi se radi o tome kako ako čvrsto vjeruješ da sve možeš ostvarit ali je ipak više koncentrirana na materijalno. Na prvi pogled ne bi se reklo da se krši s našom vjerom ali ipak ne spominje se nigdje ni Bog ni Isus.
Isto je tako i sa Eckhartom Tolle. On u svojim knjigama spominje Isusa ali također spominje i Budu i sl. Smatraju ga jednim od najvećih duhovnih učitelja danas.
Ove knjige su stvarno popularne i stvarno ih puno ljudi čita pogotvo Tajnu.
Tajna nudi sve od sreće do bogatstva i ljubavi. Na prvi pogled jako je primamljiva kad je pročitaš rekao bi ma šta ti je obogatit se bit sretan i sve živo u par koraka.
Ako netko zna nešto više nek napiše, jer se meni to čini sumnjivo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 lis 2009 15:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
New Age!!!!!Tko god traži sreću preko materijalnog,i prodaje nekakve velike filozofije kako se obogatiti,skaće sebi u želudac.Kakav smisao ima bogatstvo????Bolje bi im bilo da filozofiraju bogatima da nije sve u bogatstvu!!!!!Zamisli da imaš novac zbog kojeg nikad nebi morao ići na posao.I šta onda?S tim pitanjem prestaje njihov smisao života i njihove su knjige bezvrijedne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 lis 2009 16:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2009 22:22
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Cim se spominje buda i sl nema veze s krscanstvom. Bijezi od toga !!!!!! Jedinu i pravu srecu daje Isus Krist !!!!!!!!!!!!!!! :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 lis 2009 19:32 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 16 lis 2009 21:58
Postovi: 9
Lokacija: negdje u Hercegovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ma uopće ja nevjerujem u to nego je zanimljivo kako oni to lijepo upakiraju da bi stvarno i iskusan čovjek mogao nasjesti. Žalosno na čemu sve neki ljudi pokušavalju zaraditi a još žalosnije što ljudi na to nasjedaju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 lis 2009 21:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 lis 2009 23:11
Postovi: 42
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Baš mi je drago da je to netko ovdje spomenuo, zamislite, ja sam tu knjigu dobila na ,,poklon" od jedne ,,pobožne" profesorice, nisam znala o čemu se radi, i počnem listati, vidim da citiraju na par mjesta sv.Pismo, kao i sve ostale sekte, i nisam htjela čitati prije nego što ne zavirim u biografije autora, i bilo je sasvim dovoljno, svi se bave jogom, reikijem, alternativom, i svim tim razvartnostima kojima se teško vrijeđa Bog, tako da sam ju istog trena spalila, jer ne držim smeće u kući, to bi svima savjetovala. eto BVB,
PS: :a1407: Opreza nikad dosta!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 lis 2009 22:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2009 22:22
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Super da si spalila. Dobro si ucinila. Na jednoj duhovnoj obnovi fra Ivo je rekao da treba sve takve stvari pobacati jer nakuplja zloduhe u kucu. Cak studente knjige znaju ometati u ucenju. Ja sam imale od hare ksrsne i isto sam je spalila. I seka je jogu. Kaze da jedan ukleti predmet i kuca je automatski. Treba paziti sta drzimo u kuci.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 stu 2009 08:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 28 ruj 2007 21:57
Postovi: 25
Lokacija: Grude
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sijeti se da i djavao zna citrati iz bibljije. Tajna je new age lijepo zapakirano da se na prvi pogled ne vidi. Sve je u knjizi sila svemira i da ne odovaramo nitkome. Hvala Bogu da sam se i je uvidila da to nevalja i izbrisala se sa kompjutera. smajlic8


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2011 00:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 ožu 2009 15:51
Postovi: 110
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i ja sam dobila ovu knjigu na poklon od tada jedne veoma drage osobe...
moram priznati da mi se nije svidio sami koncept te knjige... svemir, zakon privlačnosti..?? ma čista glupost..medjutim ta osoba je tako energicno vjerovala da sve što je u životu postigla postigla je upravo čvrsto vjerujući i vizualizirajući ono što želi,.. Bože kako se lako zavesti danas kad ljudi ne čitaju Bibliju i ne mole..
Uglavnom, procitala sam je, u nekoliko navrata spominje se Abraham,.kako je Bog zelio da on bude bogat covjek i sl. kako se toga ne treba sramiti,.. nesto u tom smislu. U tom trenutku, Bogu hvala, bila sam toliko jaka u vjeri i toliko znala Bibliju da sam si odmah pomislila a ona Isusova recenica,.. ne zgrcite sebi bogatstvo na zemlji gdje ga moljac i rdja izgrizaju ili lakse je devi proci kroz igleu usicu nego bogatasu uci u kraljevstvo Bozije..
a sto se tice ljubavi,..mogu sebi privuci samo bezbozne istomisljenike,.
Ubrzo sam shvatila da s tom osobom ne mogu normalno razgovarati budući da imamo potpuno suprotne sustave vrijednosti,..Izgubili smo kontakt..
a spalit cu je prvom prilikom :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2011 13:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 srp 2010 16:48
Postovi: 111
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
te knjige su gluposti koje obmanjuju ljude da ne vjeruju u Boga nego u nekakav svemir.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 ožu 2011 18:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 sij 2011 16:31
Postovi: 20
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
New Age-u se mnogi priklanjaju jer za sobom ne povlači nikakvu odgovornost i godi sujeti jer se glavna premisa zasniva da je čovjek sam sebi bog i da sve može svojim snagama postići. Još kad se takvo nešto zapakira sa primamljivom filozofijom djeluje privlačno, što i jest sotonska obmana. U Americi je prepuno takvih new age predvodnika i učitelja koji promoviraju sebeobožavanja i stavljaju naglasak na ovozemaljsko uživanje bez odgovornosti.

Sjetih se riječi Pavla: ''Doći će vrijeme kada ljudi neće podnositi zdrava nauka, nego će po požudama svojim nagomilavati učitelje. Od istine će uho odvračati a bajkama se priklanjati.'' poslanica efežanima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr