www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 05 lis 2006 09:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Evo današnjeg Evanđelja . Ako ga netko hoće meditirati....

Nakon toga odredi Gospodin drugih sedamdesetdvojicu učenika i posla ih po dva pred sobom u svaki grad i u svako mjesto kamo je kanio doći. Govorio im je: "Žetva je velika, ali radnika malo. Molite dakle gospodara žetve da radnike pošalje u žetvu svoju. Idite! Evo, šaljem vas kao janjce među vukove. Ne nosite sa sobom ni kese, ni torbe, ni obuće. I nikoga putem ne pozdravljajte.
U koju god kuću uđete, najprije recite: 'Mir kući ovoj!' Bude li tko ondje prijatelj mira, počinut će na njemu mir vaš. Ako li ne, vratit će se na vas. U toj kući ostanite, jedite i pijte što se kod njih nađe. Ta vrijedan je radnik plaće svoje. Ne prelazite iz kuće u kuću."
"Kad u koji grad uđete pa vas prime, jedite što vam se ponudi i liječite bolesnike koji su u njemu. I kazujte im: 'Približilo vam se kraljevstvo Božje!' A kad u neki grad uđete pa vas ne prime, iziđite na njegove ulice i recite: 'I prašinu vašega grada, koja nam se nogu uhvatila, stresamo vam sa sebe! Ipak znajte ovo: Približilo se kraljevstvo Božje!' Kažem vam: Sodomcima će u onaj dan biti lakše negoli tomu gradu."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lis 2006 12:03 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
izak...nastavi :grlim te: divno je


speranzica...mila :arrow:

ovo mi je rečenica koja stalno stoji u mislima

I kazujte im: 'Približilo vam se kraljevstvo Božje!' A kad u neki grad uđete pa vas ne prime, iziđite na njegove ulice i recite: 'I prašinu vašega grada, koja nam se nogu uhvatila, stresamo vam sa sebe!


da mi ukazuje na granicu kad trebam okrenut se i otići...zašutiti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lis 2006 11:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Meditirajmo današnje Evanđelje
Lk 10,25-37:

Zapovijed ljubavi
(Mt 22,34-40; Mk 12,28-34)

25I gle, neki zakonoznanac usta i, da ga iskuša, upita: "Učitelju, što mi je činiti da život vječni baštinim?" 26A on mu reče: "U Zakonu što piše? Kako čitaš?" 27Odgovori mu onaj: Ljubi Gospodina Boga svojega iz svega srca svoga, i svom dušom svojom, i svom snagom svojom, i svim umom svojim; i svoga bližnjega kao sebe samoga!" 28Reče mu na to Isus: "Pravo si odgovorio. To čini i živjet ćeš."

Milosrdni Samarijanac
29Ali hoteći se opravdati, reče on Isusu: "A tko je moj bližnji?" 30Isus prihvati i reče:
"Čovjek neki silazio iz Jeruzalema u Jerihon. Upao među razbojnike koji ga svukoše i izraniše pa odoše ostavivši ga polumrtva. 31Slučajno je onim putem silazio neki svećenik, vidje ga i zaobiđe. 32A tako i levit: prolazeći onuda, vidje ga i zaobiđe. 33Neki Samarijanac putujući dođe do njega, vidje ga, sažali se 34pa mu pristupi i povije rane zalivši ih uljem i vinom. Zatim ga posadi na svoje živinče, odvede ga u gostinjac i pobrinu se za nj. 35Sutradan izvadi dva denara, dade ih gostioničaru i reče: 'Pobrini se za njega. Ako što više potrošiš, isplatit ću ti kad se budem vraćao.'"
36"Što ti se čini, koji je od ove trojice bio bližnji onomu koji je upao među razbojnike?" 37On odgovori: "Onaj koji mu iskaza milosrđe." Nato mu reče Isus: "Idi pa i ti čini tako!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: OCE NAS
PostPostano: 13 lis 2006 23:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 lis 2006 14:01
Postovi: 24
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nemoj reci OCE,ako se svaki dan ne ponasas kao sin.

Nemoj reci NAS,ako zivis izoliran u svojoj sebicnosti.

Nemoj reci BUDI VOLJA TVOJA,ako je ne prihvacas i onda kad je bolna.

Nemoj reci KRUH NAS SVAGDANJI DAJ NAM DANAS,ako se ne brines za gladnu bracu koja cekaju na tvoju pomoc.

Nemoj reci NE UVEDI NAS U NAPAST,ako i dalje ostajes u grijehu.

Nemoj reci IZBAVI NAS OD ZLA,ako se ne boris protiv njega.

Nemoj reci AMEN,ako jos nisi shvatio molitvu "OCE NAS".


:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lis 2006 12:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mila moja, hvala ti na ovoj divnoj meditaciji.
baš se veselim tvom pisanju, . kao i tvojim riječima.i ..odranije...ja sam od tebe puno načila-a tako si mlada i Bogu mila, jer si Bogu vjerovala. Bog te blagoslovio i tebe i tvoju obitelj!

I pazi...na ručak...ha,ha :arrow: :arrow: :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 lis 2006 23:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 lis 2006 14:01
Postovi: 24
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:b206:
Draga moja Viki,Isus nas uci da sve sto besplatno primismo besplatno i dajemo jedni drugima.
Kao sto si ti od mene naucila neke stvari,tako sam ja jos vise imala prilike da od tebe naucim kako voljeti bracu oko sebe;cak i onda kada su nam teski i kad nam nanose bol.
Naucila sam da je najveca molitva koju mozemo Bogu ponuditi cisto i otvoreno srce za bliznjega i njegove potrebe.
I kako staviti sebe na zadnje mjesto,da bi nam Isus bio na prvome.
I zato ti na svemu tome hvala,draga moja,jer da ti nisi bila to sto jesi,ne bi ni ja danas bila ovo sto jesam...
A za svaki Blagoslov koji mi saljes neka ta Gospodin obilno nagradi svojom miloscu i uzvrati ti stostruko.
Mir Njegov bio nad tvojim domom i zivotom,bb i pusa! :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 13:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ksencica napisao:
Draga moja Viki...
Kao sto si ti od mene naucila neke stvari,tako sam ja jos vise imala prilike da od tebe naucim kako voljeti bracu oko sebe;cak i onda kada su nam teski i kad nam nanose bol.
Naucila sam da je najveca molitva koju mozemo Bogu ponuditi cisto i otvoreno srce za bliznjega i njegove potrebe.


Da, i ja isto od Vikice mogu naučiti voljeti druge i da sam ja voljena. Vjerujem da je to jedna od najvažnijih ako ne i najvažnija lekcija u kršćanstvu. Vikice, puno mi značiš. Bog te blagoslovio! I zahvaljujem mu što mi je dao milost da poznam osobu kao što si ti :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 16:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
a joj mile moje cure, sad se :oops: :oops: :oops:
a i :twisted: :twisted: :twisted: odoh kući i ne daj Bože da se ja uzvisujem i sebi pripisujem zasluge...koje nisu moje.
Bog vas blagoslovio :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 16:52 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ooooo da ...naša vikica je Ljubav koja hoda :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 16:53 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:



vikici :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 0 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr