www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:29

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 31 pro 2009 12:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
4. Ja se odjavljujem s ove devetnice


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 sij 2010 23:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 stu 2009 00:55
Postovi: 34
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prijava :P, Bvb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 sij 2010 16:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vidim da je oživljena i stara tema gdje piše da se počinje 3.1.???
Onda, počinje se danas ili sutra???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 sij 2010 16:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
hrvren napisao:
Vidim da je oživljena i stara tema gdje piše da se počinje 3.1.???
Onda, počinje se danas ili sutra???


POCELI smo danas...to je neki nesporazum... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 sij 2010 16:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
DANAS 1. DAN

DEVETNICA SV. IVANU KRSTITELJU

Zamolimo Gospodina za dobar i blagoslovljen pocetak ove 2010 .te nam Godine,za mir i radost u nasim obiteljima,za zdravlje bolesnih i za nasu Domovinu Hrvatsku kao i za sve ostale nakane naseg srca...PRIDRUZITE SE DEVETNICI.

Prvi dan

UVODNA MOLITVA
Oče svjetlosti, pravo svjetlo dolazi samo od Tebe. Učini me kroz ovu devetnicu sposobnim da ga primim i da me svega prožme. Daj mi tu milost da Tebe u svecima upoznam, ljubim i u Tvojoj ljubavi budem sretan. Po Kristu Gospodinu našem neka tako bude! Amen.
TKO JE BIO SVETI IVAN KRSTITELJ?
Rodio se u malom mjestu Ain Karimu. Roditelji su ga isprosili od Boga mnogim molitvama i postovima. Ime Ivan znači MILOST BOŽJA!
Ivan Krstitelj bio je rođen 6 mjeseci prije Isusa Krista. Umro je kada mu je bilo 30 godina. Njegovi roditelji su bili Zaharija i Elizabeta, koji su bili već u poodmakloj dobi bez djece, i kad su izgubili svaku nadu da će ih imati, Bog najavljuje rođenje sina. Elizabeta je pošto nije mogla imati djece, iskusila mnoga poniženja zbog oduzimanja blagoslova djece. Bila je dosta postarija, a dijete nikako koje je željela da dođe. Zaharija je pripadao skupini svećenika koji su služili u hramu Gospodnjem. Za vrijeme svoje šestomjesečne službe Zaharija je imao veliku čast da prinese kad u svetištu. Dan kada je Zaharija imao tu priliku bio je početak novog razdoblja u Elizabetinu i njegovom životu.
Gabrijel, Božji posebni glasnik, stajao je pred svećenikom i rekao: «Ne boj se, Zaharija! Tvoje molitve su uslišaše. Tvoja žena Elizabeta rodit će ti sina komu ćeš nadjenuti ime Ivan.»
Dugo čekanje bilo je nagrađeno. Zaharija i Elizabeta imat će sina. U njihov tihi dom ulazi novi život. Tišinu tog doma zamjenit će tapkanje dječijih nogu i njegov glasni smijeh. Kada je došlo vrijeme Elizabeti da rodi, ona porodi sina. Kad njezini susjedi i rodbina doznaše da joj je Gospodin iskazao veliko milosrđe radovali su se s njom.

MOLITVA PRVOGA DANA
Grešan sam, moj Gospodine. Koliko sam trebao moliti a nisam, molitvom sam se trebao dizati u pravednosti i svetosti, jer si rekao Isuse: «treba moliti i nikada ne prestajati« Sav sam u grijesima, starim i opakim navikama, rastresen i zapleten u ljubavi svijeta, a sve je to što nisam bio ustrajan u molitvi, zato bivam pred Tobom, ali ne mislim na to. Nedostaje mi pobožnosti, pouzdanja i strahopoštovanja.

POKAJANJE:
Oprosti mi, o Bože, što sam toliko neustrajan! Žao mi je što sam lijeno molio, a čitave sate se zabavljao sa drugima, a razgovor sa Tobom mi brzo dosadio, iako
znam da ćeš mi dati sve što molim ako ustrajem. Ljubit ću molitvu, vjerno ću je obavljati, ma kakav posao imao. Molitva će mi biti najvažnija od svega. Nikada više neću biti lijen i mlitav, nemaran u mojim dužnostima. Odlučujem odmah sa sebe zbaciti lijenost te postati revan. Želim i hoću činiti sve dobro kako bi sve više omilio dragom Bogu.

MOLITVA ZA ZAGOVOR SVETOG IVANA KRSTITELJA:
Sveti Ivane Krstitelju, dolazim pred Tebe lijen, trom, mlak, a Ti znaš da se sve to gadi Gospodinu. Molim Te da mi svojim zagovorom izmoliš milost žarke ljubavi prema nebeskom Liječniku, koji će me Tvojim zagovorom sigurno izliječiti, te nijedne rane neće na meni i u meni ostaviti, ako budem uzimao Njegove lijekove i imao Tvoju zaštitu. Sveti Ivane Krstitelju od Boga poslani, pomozi mi svladati moju lijenost, mlitavost, nevjeru i malodušnost!
Glasnice Božji, posvećeni u utrobi majčinoj prisutnošću Blažene Djevice Marije, molim Te za milost (reci svoju potrebu) u ovoj devetnici, da mi se smiruješ i svojim zagovorom izmoliš potrebnu milost za koju Te od srca molim. Amen.

5x Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu
Litanije Svetog Ivana Krstitelja

LITANIJE SVETOG IVANA KRSTITELJA

Gospodine, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!
Kriste, smiluj se!
Kriste, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!
Sveta Marijo,
Sveta Bogorodice,
Sveta Djevo djevica,
Svi sveti anđeli i arhanđeli,
Svi sveti patrijarsi i proroci,
Svi sveti apostoli i učenici Gospodnji,
Svi sveti mučenici,
Svi sveci i svetice Božje,
Sveti Ivane Krstitelju,
Sveti Ivane, od anđela Gabrijela naviješteni,
Sveti Ivane, od Boga poslani,
Sveti Ivane, pretečo Kristov,
Sveti Ivane, krstitelju Kristov,
Sveti Ivane, Božji ugodniče,
Sveti Ivane, veliki isposniče,
Sveti Ivane, vatro Božje ljubavi,
Sveti Ivane, radosti neba i zemlje,
Sveti Ivane, putokaze vječnog života,
Sveti Ivane, uzore svetosti,
Sveti Ivane, veliko blago naše na nebu,
Sveti Ivane, ljubitelju naših duša,
Sveti Ivane, utjeho naših srdaca,
Sveti Ivane, ljubavi naša,
Sveti Ivane, nadanje naše,
Sveti Ivane, okrjepo i jakosti naša,
Sveti Ivane, pomoćnice u našoj slabosti,
Sveti Ivane, utjeho u našoj nemoći,
Sveti Ivane, moćni zagovorniče kod Boga,
Kriste, čuj nas!
Kriste, čuj nas!
Kriste, usliši nas!
Kriste, usliši nas!
Pomolimo se! Gospodine, ojačaj u nama vjeru kojom je sveti Ivan iskreno svjedočio za Krista. Njegovim zagovorom podaj da dostojno živimo Kristovo Evanđelje i surađujemo na širenju evanđeoske vjere. Po Kristu, Gospodinu našemu. Amen.
_________________


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 sij 2010 20:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 stu 2009 11:49
Postovi: 511
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
visnja napisao:
hrvren napisao:
Vidim da je oživljena i stara tema gdje piše da se počinje 3.1.???
Onda, počinje se danas ili sutra???


POCELI smo danas...to je neki nesporazum... :grlim te:


Ma, ok :)

Tek sada vidim odgovor, ali i ja sam počeo danas :)
Prvi dan je tu ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 sij 2010 22:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:13
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
I ja se pridruzujem.
______________________
VJERU IMAJTE VJERU.
BOG JE LIJEK I LIJECNIK.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 sij 2010 08:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
MOLIMO DANAS 2 . DAN

Drugi dan

TKO JE BIO SVETI IVAN KRSTITELJ?
Jednoga dana Zaharija je bio u Hramu. Javio mu se anđeo Gabriel i navijestio mu rođenje sina, kojega mora nazvati Ivan. Bog najavljuje rođenje sina ali otac ne vjeruje. Zaharija je zatražio znak da bi to mogao povjerovati, Bog ga zbog njegove nevjere prekorava i privremeno mu oduzima dar govora, anđeo ga zbog nevjere učini nijemim i obeća mu da će s rođenjem djeteta opet zadobiti moć govora. Mnogi susjedi i prijatelji su bili zbunjeni i pitali se: »Što će biti od ovoga djeteta?»

MOLITVA DRUGOG DANA
Koliko se moram samo sramiti što sam već toliko puta izgubio-la milost Božju, i tako zaslužio izgubiti Boga zauvijek svojim smrtnim grijesima, siteći svoja sjetila. Tisuću Ti puta zahvaljujem, o Bože moj, za nezasluženu milost, da me nisi zauvijek odbacio, i sačuvao od tako užasne kazne, koju sam toliko puta zaslužio.

POKAJANJE
Bože moj, žalim iz sveg srca za svaku izgubljenu milost i od sada Te želim ljubiti čisto i vjerno, s Tobom se sjediniti, da me više ništa ne odijeli od Tebe.

ODLUKA
Volim izgubiti sve na svijetu nego da izgubim Boga. Bolje izgubiti sve prije, nego da Boga uvrijedim, i najmanjim grijehom koji krči put grijehu smrtnome.

MOLITVA ZA ZAGOVOR SVETOG IVANA KRSTITELJA
Sveti Ivane Krstitelju prilikom Tvoga rođenja događala su se čudesa, molim za Tvoj zagovor zbog tolikih propuštenih milosti i poziva koje je Bog upućivao meni, a ja odbijao. Molim Te, veliki i čudotvorni zagovornice kod Boga, da mi izmoliš milost da me ljubav Božja neprestano privlači, živu vjeru, čežnju za nebom, a sve varave zabave što donose nesreću i zaslijepljenost mogu zauvijek odbaciti. Amen.

5x Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu
Litanije Svetog Ivana Krstitelja


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 sij 2010 08:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Treći dan

TKO JE BIO SVETI IVAN
Elizabeta je rodila, a kada je Zaharija na pločici napisao da se dječak ima zvati Ivan opet je progovorio. Na to izgovori ove zahvalne i proročke riječi: «Blagoslovljen Gospodin Bog Izraelov, što pohodi i otkupi narod svoj: a ti dijete, prorok ćeš se Svevišnjega zvati, jer ćeš ići pred Gospodinom da mu pripraviš putove». Nema sumnje da su ga roditelji odgajali u vjeri svojih otaca i u nadi svoga naroda. Pohađao je sinagogu, mjesto vjerske pouke i molitve, te zajedno sa drugima čitao Sveto Pismo i utvrđivao se u vjeri.

MOLITVA TREĆEG DANA
Gospodine, ostajem miran iako znam da ćeš otkriti moje grijehe i opačine svim anđelima i svim ljudima, te će svi posve jasno moći gledati stanje moje savjesti, sve tajne misli i djela, koja sada prikrivam. O, kada bih to sve uzeo ozbiljno, kako bih onda mogao ponovno otići u grijeh, a sada se pred samim ispovjednikom ispričavam i uljepšavam. Bojim se da svijet moje grijehe ne bi saznao, ah na Božjem sudu će to svi saznati i osuditi me skupa sa Vječnim Sucem ako ih pokorom ne izbrišem. O Bože moj, vječna Istino, što ću reći kada se na sudnji dan otkriju sve opačine moje, neću moći ništa prikriti, opravdati, uljepšati, niti poboljšati. Kako ću samo moći izdržati gledajući sam grijehe svoje u svoj gadosti i rugobi njihovoj.

POKAJANJE
Milosrđe, Gospodine, milosrđe! Smiluj mi se, Isuse, sine Davidov! Smiluj mi se, Isuse sine Marijin! Sagriješio sam i uvrijedio Tebe, Gospodara života i smrti. Ali neću duhom klonuti, jer Ti si po proroku rekao: «Neću smrti grešnika, nego da se obrati i živi.»

ODLUKA
Ne želim imati više nikakve neuredne želje, nego hoću neprestano moliti: Tvoja volja neka se ispunja na meni, po meni i od mene.

MOLITVA ZA ZAGOVOR SVETOG IVANA KRSTITELJA
Sveti Ivane Krstitelju, uzore svetosti izmoli mi milost kod vječnog Suca da me ne pogubi, nego da mi udijeli milost da svoje grijehe oplakujem. Izmoli mi spasonosan strah, živu uspomenu na sud Božji, da ne griješim nikada više, te zadobijem milost da sveto živim te veselo pred Njega dođem. Amen.

5 x Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu...
Litanije Svetog Ivana Krstitelja


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 sij 2010 09:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Četvrti dan

TKO JE BIO SVETI IVAN
Ivan je vrlo rano napustio rodnu kuću i povukao se u pustinju, Ivana je privlačila pustinja, kraj na sjevernom dijelu Mrtvoga mora, pusta zemlja bez vode i hrane, uznemirivana divljim životinjama i vremenskim nepo¬godama. Odlazak u pustinju ima nešto simbolično u sebi:, pokazuje da time s njim počinje nešto novo. Prekid sa ustaljenim načinom života i rada u obitelji, koji je počeo njegov otac davši mu ime Ivan koje do tada nije postojalo u njihovom rodu, sada se nastavlja. Ivan odlazi u pustinju da tu započne dugotrajnu pripravu za svoj životni put. On u sebi osjeća Božji poziv, Bog ga zove da se povuče u samoću, pripremi za veliko djelo - da svijetu navijesti Isusa Krista i s Njim dolazak Božjeg kraljevstva na zemlju.

MOLITVA ČETVRTOG DANA
Gospodine, iz opake moje navezanosti proistječu mnoge moje pogreške. Često gledam stvari koje zadovoljavaju pohlepu moju, iako one ništa ne vrijede. Svjestan sam da mi moja navezanost na bogatstvo priječi da mogu puno raditi za nebo, za spas svoje duše, pomoć bližnjemu kao i spasu drugih duša. Ne mogu uvidjeti da se upravo iz takve navezanosti rađaju svi moji grijesi te tako činim veliki grijeh propusta, grijeh protiv ljubavi i Tvojih zapovijedi.

POKAJANJE,
Oprosti mi moj Isuse, svaki grijeh propusta, posebno u onim trenucima kada sam mogao činiti dobro a nisam.

ODLUKA
Bože, neću više biti navezan na blago ovoga svijeta, niti ga cijeniti, niti ljubiti, niti ga silovito tražiti.

MOLITVA ZA ZAGOVOR SVETOG IVANA KRSTITELJA
Sveti Ivane Krstitelju, Ti si prije svog rođenja čuo glas Majke Spasiteljeve i još u utrobi majčinoj pozdravio Otkupitelja svijeta time što si proročki zaigrao. Svojim začećem si oslobodio majku svoju od neplodnosti, a svojim rođenjem si razvezao jezik svome ocu. Jedini si od proroka pokazao Otkupitelja svijeta. Štujem te kao Preteču, želim širiti Tvoje štovanje oko sebe, jer znam da nitko nije sposobniji od Tebe da neprestano pripravlja dolazak Isusov. Molim Te i vapim, kao velikom čudotvorcu, pogledaj na sve one roditelje koji traže milost da imaju radost u rođenju svoga djeteta (reci koje roditelje, ili svoju osobnu želju) a Tvojim zagovorom dožive ljepotu i radost u njegovom rođenju, te ga odgajaju u vjeri i nauci Isusa Krista, veličajući Tvoj moćni zagovor. Amen.

5x Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu...
Litanije Svetog Ivana Krstitelja


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr