www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 06:36

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 117 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 16 vel 2010 21:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Zaklon Isusov


U prošlim vjekovima crkva je bila mjesto, kamo bi se zaklonili krivci, koje je progonila ljudska pravda. Danas Isus traži zaklon od zlostavljanja i uznemiravanja ljudi; a jedini hram, gdje se može zakloniti od povreda, je moje srce. Kakav li je to zločin počinio Isus? Zločin je Njegov što nas božanski ljubi... I strasti ljudske nisu Mu mogle to oprostiti.



Kad On ostaje u zatišju i tmini Svetohraništa, osjeća zaborav i nemar vrlo velikog broja duša, koje Ga ostavljaju. Pokazuje li se na oltaru, rastuži Ga neštovanje ljudi bez vjere i s vjerom mlakom i mlitavom. Ide li ulicama, da nam dijeli blagoslov, da slavi slavlje, prečesto čuje kletve i proklinjanja, koje Ga sjećaju žalosna Njegova puta na Kalvariju.



Ali posred svih ovih gorkosti ne ostavlja Ga nada, da će ipak negdje naći kakav zaklon mira i ljubavi. Ispit će dragovoljno gorki kalež bezbrojnih boli, koji Ga susreću, samo da u mom srcu nađe ljubazan doček, kojemu se je nadao. Jedan samo sat ljubavi može učiniti da On zaboravi godine boli.



Isus je znao unaprijed, što će Ga stajati ustanovljenje presvete Euharistije; ali nije klonuo duhom gledajući buduće oluje, nadao se, da će ipak naći siguran zaklon u luci mojega srca.



Oltar, Svetohranište, pokaznica, crkva nisu li to samo mjesta, kroz koja prolazi ljubav Kristova? U hramu mojega srca želi se On stalno nastaniti. Kakva li nezahvalnost, ako bih ovdje bio odbijen ili nedostojno primljen! Zar to ne bi bilo gorko razočaranje?



Činiti tolika čudesa, podnositi tolike žrtve, trošiti toliku ljubav, da onda vidi, gdje mu se razbijaju ponajljepše nade o moj grešni nemar!



Dušo moja, promatraj svog Spasitelja, koji čeka i traži, da nađe ljubazni zaklon u tvojoj duši. Gledaj, u kakvo Ga je stanje stavila Njegova ljubav!



Na dugom i tegobnom putu iz krila svog nebeskog Oca u sveti ciborij morao je proći kroz toliko vjekova nezahvalnosti i grijeha! Putem je izgubio svu svoju izvanjsku slavu, sav izgled moći i svoje veličine; sada je samo mala čestica, koju može potresti dah malog djeteta ili uzdah čovjeka na umoru. Tako se je poništio, da se sakrio pod slabe prilike kruha. On se je spustio upravo do krajnje nevolje; i evo sada kuca na vratima tvoga srca da dobije zaklon.



O Isuse vidim Te... da, vidim Te... Slomljen i umoran sjediš na vratima moga srca i čekaš da Ti otvorim... Ah, moj ljubljeni Isuse: quaerens me sedisti lassus...Tantus labor non sit cassus - tražeći mene sjedio si trudan... toliki napor ne daj da bude uzaludan!



Katkada mi moja duhovna lijenost prišapne pod raznim izgovorima, da propustim svetu pričest: moja nedostojnost... svagdanje nesavršenosti... strah da dolazim samo iz običaja... bojazan, da ću po čestom primanju izgubiti dostojno počitanje... i onda... Isus, koji nalazi ljage i na istim anđelima nebeskim... a i svagdanje me brige i muke odviše rastresaju... i onda...



Ipak Isus svakako hoće da uđe. On moli, On prosi, da, On zaklinje, da Mu se otvori; On govori najnježnije, najmilije; On se pričinja putnikom izmorenim od duga putovanja i kazuje, kako su Ga već mnogi ljudi odbacili: On obećava veliko blago svoga neba, a ne traži od mene ništa drugo, već samo jedan zaklon...



Dušo moja, kako ćeš Ga još dugo pustiti da čeka?
Probudi se! I ako Ga već nećeš drage volje primiti, primi Ga barem iz sažaljenja!



O, Isuse, ljubazni putniče ljubavi, pustio sam Te predugo čekati!... Evo, vrata moga srca su otvorena!... Dođi!... Ti dobro znaš, da Ti mogu dati samo kukavan zaklon; ali Tebi je dobar... i Ti ga hoćeš!... Dođi dakle, ja Ti ga dajem. Dođi sa svim pouzdanjem, neprijatelja nećeš u njemu naći. Nećeš, istina, u njem vidjeti sjajnosti svoga neba, ali ćeš naći ljubazan doček jaslica. Dođi! U ovom mome skromnom zaklonu nitko neće doći rastužiti Tvoje srce: nema tu nikakve psovke, već samo odana ljubav, samo slatki osjećaji; nikakav poljubac Judin već zagrljaj Magdalenin; nikakav udarac biča već miline posljednje večere; nikakav križ već počinak; nikakav hladan grobni kamen, ne, već nježnost srca, koje Te ljubi. Dođi, o Isuse! Ako si gladan, pripravio sam Ti već koju krepost! Ako si žedan, prinosim Ti svoje suze. Ako si žalostan, razveselit ću Te pjesmama svoje vjere. Ako si ranjen, iscjelit ću Te balzamom svoje ljubavi. Ako si umoran, otpočinut ćeš u mome naručju; ako trebaš ljubavi...o slatki Isuse, tada bavi u moju dušu iskricu sa svojega Božanskoga Srca i duša će mi planuti nebeskim plamenom tvojih serafina!...




Iz \"Iskrice ljubavi svetotajstvenom Isusu\"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 vel 2010 23:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
KORIZMA JE…
Želiš li postiti?


Posti od zavisti
Posti od površnosti
Posti od laži
Posti o kruhu i vodi

Posti od neljubaznosti

Budi susretljiv prema drugima i prema samome sebi.
Posti od srditosti i moli: „Isuse blaga i ponizna srca, učini srce moje po srcu svome“.
Posti od gunđanja i nezadovoljstva. Otvori oči za sve d...obro koje te okružuje i raduj mu se.
Posti od gorčine. I budi zahvalan za ono što imaš.
Posti od nestrpljenja i pretjeranih očekivanja. Prihvati ljude kakvi jesu.
Posti od pustih i nepotrebnih briga. I usudi se imati povjerenje u Boga.
Posti od ogovaranja. I otkrij Isusa koji živi u ljudima.
Posti od sebičnosti. I otvori se svojoj okolini.
Posti od osvetoljubivosti. I pruži ruku pomirnicu.
Posti od nepotrebnih riječi. Saslušaj druge.
Posti od želje za posjedovanjem i raduj se postojanju.
Posti od oholosti. I otkrij vrijednost ljudi koji te okružuju.
Posti od ponavljanja pobožnih riječi. I uroni u molitvu.
Posti od škrtosti. I otvori svoje srce za potrebe onih koji imaju manje od tebe.
Posti od zavisti. I veseli se tuđoj sreći.
Posti od laži, otkrij ljepotu istine. Ona će te osloboditi.
Posti od nepravde. I otkrij radost pravednosti.
Posti od površnosti. I savjesno se posveti onomu što radiš.
Čini drugome što je tebi drago da ti drugi čini.
Ljubi Boga nadasve. Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe.
Tada će ti korizma donijeti ploda!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2010 08:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
[b]MOLITVA[/b]

Učini nas nemirnima, Gospodine,
kad zbog mnoštva stvari
koje posjedujemo
izgubimo žeđ za vodom života;
kad, zaljubljeni u ovo vrijeme na zemlji,
prestanemo sanjati o vječnosti;
kad dopustimo
da zbog napora u izgradnji nove zemlje
splasne vizija o novome nebu.
Prodrmaj nas, Gospodine,
da bismo postali smioniji
i odvažili se isploviti na otvoreno more,
gdje nam oluje tvoju svemoć objavljuju,
gdje zbog smanjene vidljivosti ne vidimo
kako na obali sjaju zvijezde.

Bienvenido Tudtud


On prima krunu od trnova pruća
i zadnjoj uri spremno kaže: neka,
a ti se kriješ od straha i stida
pa njega tražiš, izdaleka.
On triput pada pod teretom drva
i rukom drži svoj krvavi vijenac,
a ti se bojiš, ko učenik prvi,
da mu se nađeš ko Šimun Cirenac.

On slomljen visi na raspeću boli
i širi ruke na vjetru što lama,
a ti sa rupcem utjehe u ruci
čekaš za uglom dok ne mine tama.

Serafin Mičić


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2010 09:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Blagoslovljena Krv Kristova

"Ova Krv koja nije uzalud prolivena, nosi svu moć Božje ljubavi, ona je izvor nade, spasenja i pomirenja. Tko želi crpsti iz tog izvora treba se obratiti Kristovu križu i promatrati Sina Božjega, njegovo probodeno Srce, njegovu prolivenu Krv." (Ivan Pavao II., 2. srpnja 2000.)

Što znači moliti se Krvi Kristovoj? Postati Krv Kristova? Trajati u Božjoj ljubavi? To je Riječ Života, koja je upisana u duhovnost Krvi Kristove. Molitva je susret s Bogom.
"Prije svega radi se o molitvi upućenoj Kristu. Treba podsjećati sebe, a i druge, da se ne molimo Krvi Kristovoj kao dijelu organizma, nego Krv Kristovu vidimo i shvaćamo kao simbol, znak pashalnog otajstva našeg Spasitelja. To je slično kao kad govorimo o Srcu Isusovu, a pri tome mislimo na Božju ljubav. Molitva Krvi Kristovoj daje nam odgovore na sve ono što čitamo o Njoj u Svetome pismu, o Krvi što snažnije govori od Abelove (usp. Hebr 12, 24).

Isusova Krv – to su snažne riječi koje izgovara sam Bog viseći na Križu. S toga nam se mjesta obraća preko svojih otvorenih rana, preko svoga otvorenog Srca – prolijevajući posljednju kap Krvi. Na tu Riječ treba reagirati. Ne možeš ostaviti Boga bez odgovora. Želimo odgovoriti čitavim svojim životom što ne isključuje ni riječi ni molitve. Možemo ovo usporediti sa zaljubljenim osobama: unatoč tome što preko svega u svome životu izražavaju ljubav i zahvalnost prema ljubljenoj osobi, ponekad je dobro, pa čak i treba prozboriti o toj ljubavi. Nije ju dovoljno samo pokazivati gestama, radom , novcem, blizinom... Sve ovo je vrlo važno, ali je potrebno potvrditi i riječima. Druga osoba želi čuti riječi: 'Volim te!'.
Bog također želi čuti da smo shvatili poruku Krvi i da smo je prihvatili srcem. Dao nam je razum, dao nam je srce, dao nam je jezik da govorimo. Dao nam je dar poezije da pišemo stihove, da pjevamo o onome što je važno u našem životu.


Molitva upućena Krvi Kristovoj odgovor je zaljubljenog srca, pjesma, stih, ali je i drama i očaj i krik i sve ono što se zbiva među ljudima koji se vole. To je razgovor o mom životnom odnosu s Bogom, priprema za sudjelovanje u sakramentima, poštivanje Božje Riječi, znak življenja 'Riječi života'. Naša najkraća molitva, naš međusobni pozdrav 'Blagoslovljena Krv Kristova' sažetak je svih tih molitava i čitavog našeg života. To je naš odgovor na Božju Riječ. 'Blagoslovljena Krv Kristova!' – molitva kojom se obraćamo Krvi Kristovoj i u životu i u smrti." (P. Vinfried CPPS)

Molitva Krvi Kristovoj skoro svaki dan donosi nova iskustva u kojima se očituje djelotvornost ove molitve.

Molitva Krvi Kristovoj kao vrijeme posvećeno razmatranju Kristovih patnji; ona je sjedinjenje našeg srca i svega što u njemu nosimo s Raspetim, Krvarećim Kristom. Podsjeća na Kristov život i smrt. Ova molitva donosi veliki blagoslov i pomaže nam podnositi teret svakodnevnog života i teških iskustava. Ona nam donosi hrabrost, mir, pomirenje, snagu za trpljenje, oslobođenje od zlih duhova, vjernost u brakovima, slogu u obiteljima, spasenje pokojnima i mnoge druge milosti.

Molitva kao susret s Raspetim i Uskrslim Kristom koji nam daje svoje Tijelo i Krv u Euharistiji. U Svetoj misi je susret s Isusom u dvorani Posljednje večere i na Golgoti, gdje se ponovno uprisutnjuje Njegova Muka i smrt za nas. Sveta misa nam omogućuje sudjelovanje u Isusovu uskrsnuću i silasku Duha Svetoga. Sve se to zbiva svakog dana i mi možemo sudjelovati u tome putem vjere. Isus, pravi Bog i pravi Čovjek dolazi sa snagom svoje Krvi i Prisutnosti. U tom trenutku On čeka na nas i otvara nam Svoje Srce – riznicu milosti. On sam dolazi u hram našega srca.

Molitva u susretu s Kristovom Krvlju koja teče iz rana Crkve. Sveti je Gašpar vidio trpećeg, napuštenog Krista, Njegovu Krv u siromasima, ljudima u potrebi, u patnji itd. (usp. Mt 25, 40; Kol 1, 24; Kor 12, 12 i sl.). Biblija uči da je Crkva Mistično Tijelo Kristovo i da smo svi mi udovi toga Tijela.

Ako vidimo rane na Tijelu Crkve, ako se susretnemo s bližnjim koji je ranjen patnjom, u njegovim patnjama možemo prepoznati Kristovu Krv. Krist i danas trpi, suosjeća sa ljudima i umire. Ovu Krv možemo naći u onima koji trpe u našoj obitelji, zbog fizičkih bolesti, raznih nedostataka, neprihvaćanja, razdora i mržnje... U duhovnom smislu možemo naći Njegovu Krv, Njegove Rane u trpljenjima Crkve, te skupiti ovu Krv u kalež našega srca i prikazati je nebeskom Ocu. Te rane možemo liječiti i povijati melemom kršćanske ljubavi, gradnjom jedinstva u Crkvi. Susret s bližnjim u potrebi je susret s Isusom.
O onima koji će stići u nebo, knjiga Otkrivenja veli: "Pobijediše Krvlju Jaganjčevom i riječju svojega svjedočanstva".

Po molitvi, posebno zajedničkoj, usmjerenoj Raspetom – Kristovoj Krvi, prihvaćamo svjetlo, mir, snagu, ljubav i život!
Gospodine Isuse Kriste, molimo Te: Rasvijetli naš razum i pročisti naše srce da naučimo kako treba moliti. Kao i apostolima, daruj i nama milost da možemo moliti s Marijom, jer je ona službenica Božja i "svemoć koja zagovara".

Marijo, Majko Predragocjene Krvi, ti si izvor iz kojeg je tvoj Sin crpio svoj zemaljski život. Ti si svoga Sina pratila do križa. Tu pod križem postala si i naša Majka. Po tebi smo primili život milosti. Prati nas svaki dan iznova svojom pomoći i zaštitom. Upravi naša srca svome Sinu, da njegova Krv ne bude uzalud prolivena za nas i daj da se tako svi mi zajedno s tobom, sa svim anđelima i svecima uključimo u vječni hvalospjev božanskoj ljubavi. Amen.

Hvaljen i slavljen uvijek bio Isus, koji nas je otkupio svojom Krvlju!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 vel 2010 08:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
"U trenutku kad sam dao Bogu ruku i rekao DA, postao mi je jasan smisao mog života."
(Dag Hammarskjold)



MOLITVA

Isuse, moja je vjera često u krizi,
poznaješ moje dvojbe.
ali želim vjerovati u tebe, želim vjerovati tebi
i čvrsto se odlučiti za tebe.
Želim sada položiti svoju ruku u tvoju
i reći Da.
U tebi nalazim život,
u tebi nalazim Oca,
u tebi nalazim sve. Amen



... reci moje ime -
i zaustavit ću se...
... reci moje ime -
i okrenut ću se...
... reci moje ime -
i pogledat ću te...
... reci moje ime -
i utješit ću te...
... reci moje ime -
i moći ću živjeti...
... reci moje ime -
i krenut ću na put...
... samo reci moje ime...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 vel 2010 09:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2009 00:08
Postovi: 732
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Veliki petak

Veliki petak. Dan kad je poginuo na križu Isus iz Nazareta, Bog i čovjek.
Mrak sramote zahvatio je ovaj dan. Sva zlodjela ljudske povijesti skupila su se u njemu. Ova zemlja nosi zločin nad samim Bogom. Krug zemaljski i ljudska povijest na križu nose uzdignutoga Sina Božjega, kao jezivi znak užasa čovjekovih grijeha, perverznosti, mržnje, nečovječnosti i bijede. Užasavaju nas ratni zločini, ne možemo vjerovati svojim očima kada gledamo masakriranja, silovanja, ubijanja, otimanja, rušenja, sravnjivanja sa zemljom svega što je bilo ljudsko, kulturno i vjersko. Ne možemo vjerovati da je to učinio čovjek. No, otkad ova zemlja u svojoj povijesti nosi Veliki petak, svi zločini su premaleni prema onom koji je čovjek tada učinio. On je ubio svoje vlastito srce, svoju vlastitu životnu silnicu, ubio je samog svog Stvoritelja, Spasitelja, uzdržavatelja, Gospodara neba i zemlje. Možda si još ne možemo pravo predstaviti sav užas ovoga dana, drhtaj čitavog neba i ljudske povijesti i svega što postoji. Možda ćemo to spoznati tek nakon Sudnjeg dana, kad započne vječni život. Isus je uzeo na sebe naše grijehe, naše rane i bolesti, njegove su nas modrice iscijelile. Svi smo mi išli, svaki svojim putem, a Bog je na njega stavio krivicu sviju nas. Bio je poput grožđa koje se gniječi u tijesku, najjadniji čovjek ljudske povijesti, oskvrnjen, izrugan, pogažen, prezren i pribijen na dva balvana - na križ. A bio je jedini čovjek ljudske povijesti koji je bio bez grijeha.
Veliki petak je rječit govor što je ova zemlja, tko je čovjek, što je svijet i kakva je ljudska povijest. Ali, Veliki je petak i silna utjeha. Ako je Bog ušao u tijesak patnje, užasa i masakriranja, ako je bio prognan i raspet, onda sva naša razapinjanja, progonstva, bolesti, smrti, užasavanja, preziri, izrugivanja i ponižavanja imaju smisla i doživjet će pobjedu. S nama je Bog. Kad god ulaziš u neku patnju, bolest, strah, tjeskobu, znaj da su to vrata iza kojih nalaziš Isusa Krista. Tvoja patnja tako postaje susret sa živim Bogom. Zato su patnici blagoslov zemlji, društvu i domovini. Patnja otvara put slave, pobjede, posjedovanja zemlje i života bez kraja. Patnja i prezir čovjekovo su dostojanstvo; progonstvo, muka i gaženje čovjeka nisu više znak neprijateljske pobjede, nisu znak besmisla, poraza, nego naprotiv pobjede, radosti, sigurnosti. Bog je s nama.
Svaka borba za boljeg čovjeka, mučna izgradnja pravednijeg društva, svaki izgubljeni život za dobro drugih od sada je blagoslovljen i pripravljeno mu je kraljevstvo. Patnici su miljenici Božji, oni koji se bore za mir, slobodu i pravdu Božji su najmiliji sinovi.
Veliki petak tako preokreće ljestvicu vrednota. On predstavlja užas svima koji masakriraju, koji počinju ratove i kojima čovjek nije važan, svim karijeristima koji na ovom svijetu hoće slavu, svima koji traže da se o njima govori i piše, svima koji se boje prezira, ogovaranja i klevete. Oni nisu na strani Boga i Bog nije na njihovoj strani. Oni su vječni gubitnici. Veliki petak je potvrda da se isplati živjeti za čovjeka, biti čovjek za druge, stajati uz Boga za čovjeka.
Potrebno je naći trenutak mira, zastati u ovom danu, jer u ovaj dan je zastala ljudska povijest. U ovom danu je uništena naša krivica, izliječene naše bolesti, u ovom je danu izbačen i osuđen knez ovog svijeta, Sotona, neprijatelj čovjeka. U ovom danu su osuđeni svi koji progone ljude, koji ih masakriraju, otimaju im, gaze ih i spaljuju njihova imanja. Ovo je dan poraza za svakog koji je protiv čovjeka. Dan je to velikog razdjeljenja čovječanstva. Ovo je za svakoga od nas dan odluke.
Blaženi oni koji pate, koji tuguju. Blaženi krotki, blaženi mirotvorci, blaženi siromašni duhom, blaženi, jer ovo je njihov dan, ovo je njihov blagdan, njihova pobjeda. Jao nasilnicima, jao onima koji se bogate na tuđi račun, jao onima koji se bore protiv čovjeka, jao onima koji nemaju milosrđa, sućuti i ljubavi, ispružene ruke za drugoga. Ovaj dan je njihov poraz.
Moramo se danas opredijeliti. Učinimo to odmah. Ovaj je dan za to najprikladniji.



Dr. Tomislav Ivančić, "Oaze života"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2010 10:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Isusove i naše kušnje


Prva kušnja: Pretvori ovo kamenje u kruh!

Isuse, unatoč svojoj gladi nisi pristao na ovaj izazov. Ne želiš svoju božansku moć sebično okrenuti na čudesno ugađanje sebi. Ti ćeš umnožiti kruh, ali samo kad to bude potrebno drugima, mnoštvu u pustinji. Tada ćeš tisuće podariti kruhom i ostat će ga na pretek. Međutim, kad to isto mnoštvo bude u kušnji da te potraži samo zato jer si im tako lako namaknuo kruha, bit ćeš razočaran njihovim sebičnim nakanama.
Rekao si, Isuse, da čovjek ne živi samo o kruhu. Da je tvoja riječ temelj svakog života. Htio bih otkriti tu tajnu života. Petar, tvoj učenik, jednom je to rekao s vjerom i ljubavlju: "Gospodine, kome da idemo? Ti imaš riječi života vječnoga!" Da, Isuse, ti imaš riječ života! Tvoja je riječ istina. Ne dopusti da se zarobimo traganjem za materijalnim sigurnostima i da pritom zaboravimo tvoju riječ, Oslobodi nas od jednostranog zgrtanja sredstava za zemaljski život, Ne dopusti da neprestano osluškujemo glas onoga koji neće nikada prestati kušati čovjeka.

Druga kušnja: Dat ću ti sve, ako se meni pokloniš!


Isuse, čudim se što se đavao usudio ovako nastupiti. Vjerojatno je ovo njegov očajnički pokušaj. Tebi koji imaš sve, tebi od kojega je sve i po kome je sve, on nudi slavu ovoga svijeta!
Ali, Isuse, ono što nije uspio kod tebe, uspijeva kod mnogih od nas. Zar nema među nama toliko zarobljenosti novcem i vlašću? Zar nije čovjek, nažalost, radi bolje zarade i više novca sposoban staviti na kocku vlastito poštenje, potisnuti svoju savjest, pogaziti ljubav prema bližnjemu? Zar nisu toliki sposobni da u borbi za vlast zgaze svoga protivnika i da se pritom služe i nečasnim metodama? Mnogo su nam puta novac i vlast božanstvo, odnosno idol. Trebamo novac, ali u službi života i ljubavi. Treba među ljudima postojati organizirana vlast, ali kao služenje. Nikako drukčije! Zato, Isuse, kad sami ne možemo, ti nas spasi!

Treća kušnja: Baci se s vrha hrama;

ne boj se! Divan si i jasan, Isuse! Đavao te želi potaknuti da provjeriš koliko te Otac ljubi, koliko si na njegovu dlanu! Međutim, tebi je jasno: ti si Sin Božji i Bog je neprestano Otac. U njegovoj si ruci, kao što smo po tebi i mi na njegovu dlanu. Tebi za to ne treba dokaza, budući da je svaki dan, svaki čas znak te neizrecive ljubavi Božje. Ti ne želiš iskušavati Gospodina!
Oprosti nam, Isuse! Mi ga tako često iskušavamo. Cesto sumnjamo je li nas Bog ljubi. Htjeli bismo svakog dana neke čudesne i opipljive dokaze njegove ljubavi. Htjeli bismo dokaze za ono što se ne da dokazati, nego samo iskazati! Oprosti nam za tu skrivenu želju kojom i mi katkad u nekim svojim neumjesnim pustolovinama još uvijek očekujemo da se tada Bog iskaže!

Fra Zvjezdan Linić


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2010 23:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
MOLITVA

Bože, poznaješ me, znaš sve.
Nisam anđeo, ali nisam ni beznadni slučaj.
Pogledaj moj život.
Blagoslovi moje nastojanje.
Pogledaj i moju nutarnju zbrku.
Ostaneš li uza me,
moći ću srediti sve što je zbrkano.
Pođi sa mnom i s mojima kroz ovo vrijeme
i učini ovu korizmu vremenom milosti za sve nas.
Amen.



Blagoslovio nas Bog milosrđa:
Otac od kojeg izlazi svaki život,
majka koja sve uzima u naručje.
Blagoslovio nas Bog milosrđa:
suputnik koji nas prati,
prijatelj koji ide zajedno s nama:
Isus Krist: Sin Božji.
Blagoslovio nas Bog milosrđa:
snaga za život koja u nama prebiva,
Duh koji ravna našim srcem:
Sveti Božji Duh.
Blagoslovio nas u visinama i dubinama,
sada i u sve vijeke.
Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 vel 2010 09:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Jedini moj...

koje blaženstvo,i kolika ljubav...

HVALA TI ISUSE ŠTO SI I PORED TEŠKOG KRIŽA KOJEG NOSIŠ ZASTAO NA TREN I POMOGAO MENI BEZVRIJEDNOJ DA PONESEM SVOJ.

HVALA TI LJUBLJENI MOJ.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2010 16:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
"U trenutku kad sam dao Bogu ruku i rekao DA, postao mi je jasan smisao mog života."

(Dag Hammarskjold)


MOLITVA

Isuse, moja je vjera često u krizi,
poznaješ moje dvojbe.
ali želim vjerovati u tebe, želim vjerovati tebi
i čvrsto se odlučiti za tebe.
Želim sada položiti svoju ruku u tvoju
i reći Da.
U tebi nalazim život,
u tebi nalazim Oca,
u tebi nalazim sve. Amen



... reci moje ime -
i zaustavit ću se...
... reci moje ime -
i okrenut ću se...
... reci moje ime -
i pogledat ću te...
... reci moje ime -
i utješit ću te...
... reci moje ime -
i moći ću živjeti...
... reci moje ime -
i krenut ću na put...
... samo reci moje ime...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 117 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 0 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr