www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 21:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 10 ožu 2010 08:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ZAŠTITNE MOLITVE SV. MIHOVILU


1. Sveti Mihovile, zapovijedam ti da mi sagradiš bedem od presvete Krvi Isusove, visok do neba da mi se nikakvo zlo ne može približiti. Opkoli me me svojom vojskom anđela i drži cijeli dan i noć stražu.

2.Sveti Mihovile, zapovijedam ti da u ime Isusa Krista dvosjeklim mačem presiječeš sve lance, okove i rodbinske veze koje me vežu da idem za Isusom. Zapečati tu milost oslobođenja presvetom Krvlju Isusa Krista.

3.Sveti Mihovile, zapovijedam ti da u ime Isusa Krista svežeš sve moje zloduhe (zloduhe obiteljskog stabla, radnih kolega, rođaka, prijatelja....) i baciš ih pod Isusov jeruzalemski križ. Ja ih se odričem da se više nikada ne vrate.

4.Sveti Mihovile, zapovijedam ti da u ime Isusa Krista svežeš sve zloduhe osobe(a) koji na bilo koji način i preko bilo kojega sredstva i načina djeluju na mene. Baci ih pod Isusov jeruzalemski križ, a mene izvana i iznutra operi u presvetoj Krvi Isusa Krista.

5.Sveti Mihovile, stavi križ Isusa Krista između mene i svake osobe s kojom ću se danas susresti.

6.Sveti Mihovile, postavi vojsku svojih anđela, stražu na moj jezik tako da ne govorim uzaludne i isprazne riječi koje nisu na korist meni niti mojim bližnjima.

7.Sveti Mihovile, zapovijedam ti da danas ideš ispred mene i čuvaš me.

8.Sveti Mihovile, zapovijedam ti da Krvlju Isusa Krista opereš sve stvari i zidove u mojoj kući.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ožu 2010 08:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Molitve svetim Anđelima, Arkanđelima
Sveti Arkanđele Mihaele!
Ti, kneže nebeskih četa,pobjedniče nad paklenim zmajem,
Ti si od Boga dobio snagu i moć da poniznošćuuništiš obijest sila tame - oholost.
Zaklinjemo Te, pomozi nam da dođemo do istinske
poniznosti srca,da nepokolebljivom vjernosti uvijek
ispunjamo Božju volju, da budemo jaki u patnji i nevolji!
Pomozi nam da se održimo pred Božjim sudištem.
Sveti Arkanđele Gabrijele!
O Anđele Kristova Utjelovljenja, vijerni glasniče Božji,
otvori nam uši da čujemo tihe opomene i zov Srca
našeg Gospodina , koji nas sve ljubi!
Budi nam uvijek pred očima,
vruće Te molimo ,
da Božju Riječ dobro shvatimo, da je slijedmo i da joj se pokoravamo,
te da vršimo ono što Bog od nas hoće!
Pomozi nam da budemo zaista budni
i pripravni da nas Gospodin - kad dođe - nađe budne!
Sveti Arkanđele Rafaele!
Ti ljubavna strijelo i medicino Božje ljubavi,
rani, vruće te molimo,gorućom ljubavi
naše srce i daj da ta rana nikada ne zacijeli,
te da u svakidašnjem životu uvijek ostanemo
na putu ljubavi i ljubavlju sve nadvladamo!

Pomozite nam Vi , velika , Sveta braćo, prijatelji u službi pred Bogom!
Štitite nas od nas samih, od našeg kukavičluka i mlakosti,
od naše sebičnosti i lakomosti, naše zavisti i
nepovjerenja, od naše težnje, da se nasitimo ovozemaljskog,
da svega imamo i da budemo priznati!
Oslobodite nas okova grijeha i privrženosti svemu zemaljskom!
Skinite nam sa očiju povez, što smo ga sami stavili sebi
da ne vidimo nevolju oko sebe pa da možemo sami
sebe u miru promatrati i sa sobom suosjećati.
Postavite u naše srce bodlju svetog nemira prema
Bogu , da ne prestnemo tražiti Boga u čežnji za Njim,
u pokori i ljubavi!
Tražite u nama Krv našega Gospodina,
koja je potekla zbog nas!
Tražite u nama suze vaše Kraljice,
što ih je Ona zbog nas prolila!
Tražite siromašnu , ispraznu i razorenu sliku
Božiju u nama, što ju je Bog jednom u
ljubavi utisnuo u našu dušu!
Pomozite nam u borbi sa silama tame,
koje nas potajno opkoljuju i pritišću!
Pomozite nam da nitko od nas ne propadne
i da se jednom kličući sjedninimo u vječnom blaženstvu.
Amen!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ožu 2010 08:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Molitve svetim Anđelima, Arkanđelima
Čin posvete sv. Mihaelu arhanđelu

Plemeniti kneže svih anđeoskih korova i cijenjeni vođo vojske Gospodnje, gorljivi ljubitelju slave Gospodnje i strahu pobunjenih anđela, sv. Mihaele Arhanđele, želeći biti u broju tvojih štovatelja, danas ti se u potpunosti predajem. Stavljam sebe samoga ,svoj posao , svoju obitelj, prijatelje i sve što mi pripada pod tvoju budnu zaštitu. To što nudim vrlo je malo, buduću da sam ja jadni grešnik ali, molim te ti nagradi ljubav moga srca. Sjeti se, da sam od danas pod tvojom budnom zaštitom, te moraš biti uza me cijeloga moga života. Pribavi mi oproštenje mojih brojnih i teških grijeha, daj da od srca ljubim svoga Boga i dragog spasitelja Isusa, moju dragu majku Mariju, sve ljude i moju braću koji su ljubljeni od Oca a otkupljeni od Sina. Isprosi mi milosti koje su mi potrebne da bih zaslužio krunu slave. Brani me uvijek od neprijatelja moje duše a posebno u zadnjem trenutku mojega života. Dođi tada, slavni Arhanđele, pomozi mi u borbi i odagnaj daleko od mene u ponor pakla onog oholog palog anđela kojeg si pobjedio u nebeskoj borbi.Predstavi me tada, pred prijestoljem Božjim da bih mogao, s tobom sv. Miheale i sa svim anđelima, pjevati hvalu, čast i slavu u vijeke vjekova. Amen

Molitva

Anđele koji predsjedaš sveopćoj straži svih anđela zemlje, nemoj me napustiti. Koliko sam te puta povrijedio svojim grijesima! Molim te usred pogibelji koje okružuju moju dušu, daj mi svoju podršku protiv zlih duhova koji nastoje da me bace kao plijen zavodničkoj zmiji, zmiji sumnje i koji, preko tjelesnih napasti, pokušavaju zarobiti moju dušu. Ne prepusti me lukavim udarcima neprijatelja koji je toliko strašan koliko i okrutan. Učini da mogu otvoriti svoje srce tvojim slatkim nadahnućima, nanovo ih oživljavajući svaki put kad se bude činilo da se gasi u meni sigurnost tvoje ljubavi. Učini da u moju dušu siđe jedna iskra preugodnog plamena koji izgara u tvome srcu i srcu tvojih anđela. Daj da na koncu ovoga jadnoga i kratkoga zemaljskog života, mogu doći i uživati vječno blaženstvo u Isusovu Kraljevstvu gdje ću ga onda ljubiti, blagoslivljati i radovati mu se. Amen


ZAZIV SV. MIHOVILU ARKANĐELU U BORBI PROTIV ZLA

Sv. Mihovile Arkanđele, brani nas u boju, budi nam u pomoći protiv zloće i zasjeda đavla. Neka mu zapovjedi Bog, ponizno molimo, a i Ti poglavico Vojske Nebeske, sotonu i druge pakosne duhove, koji svijetom obilaze na propast duša, Božanskom krijepošću i pakao protjeraj i strovali. Kroz bezgriješnu Djevicu Mariju. Kroz Njezino bezgriješno začeće. Amen.
(Papa Lav XIII)

HIMNA SV. MIHOVILU ARKANĐELU

O Isuse, sjajo i snago Boga Oca, o Isuse, živote naših srdaca, častimo Te u Zapovjedništvu s Anđelima koji spremno čekaju na zapovijedi Tvojih usana, prekrivajući se svojim krilima. Tisuće i tisuće Nebeskih knezova okružuju Tvoje prijestolje, bore se za Tebe, ali Sv. Mihovil uzdižući stijeg spasenja, razjašnjava da je pobijedio barjak Križa. On je strmoglavio u dno pakla oholu glavu zmaja i poput groma ošinuo i izbacio s neba pobunjenike i njihova vođu. Slijedimo ovog nepobjedivog Kneza protiv vođe oholosti tako da Jaganjac nagradi pobjedu vjernog puka krunom vječnog života. Slava Ocu i Sinu koji nas orkupiše i Tebi, Duše Sveti, kako na početku, tako i sada neka bude ista slava i čast u sve vijeke vijekova. Amen.

MOLITVA SV. MIHOVILU ARKANĐELU

U ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen.
Sv. Mihovile Arkanđele, preslavni Kneže nebeske vojske, brani nas u borbi protiv snaga tame i njezinih duhovnih zloća- Priteci u pomoć nama koji smo bili stvoreni od Boga i otkupljeni uz veliku cijenu od tiranije đavla. Ti si u Crkvi čašćen kao njezin zaštitnik i čuvar, i Tebi je Gospodin povjerio duše koje će jednog dana zaposjesti Nebeska sjedišta. Moli zato Boga mira neka drži Sotonu satrtog pod našim nogama, da ne može zarobljavati ljude i škoditi Crkvi. Predstavi Svevišnjemu s Tvojima i naše Molitve da u obilju siđe na nas Božansko Milosrđe i da bi Ti mogao svezati zmaja, staru zmiju, Sotonu, i svezanog ponovno ga ga baciti u ponor, odakle više neće moći zavoditi duše. Amen.

MOLITVA SVETOME GABRIJELU ARKANĐELU

O Bože, koji si između svih anđela, odabrao Arkanđela Gabrijela, da navijesti tajnu Tvoga Utjelovljenja, daj nama molimo Te, da slaveći Ga na Zemlji, možemo se nadati Njegovoj zaštiti na Nebu, po Kristu Gospodinu Našemu. Amen.

MOLITVA SVETOME RAFAELU ARKANĐELU

O Bože koji si svom slugi Tobiji dao kao pratnju na putu Sv. Arkanđela rafaela, daj nama, ponizno Te molimo mi, Tvoje sluge, da uvijek budemo zaštićeni pomoću ovog kneza Nebeskog Dvora i ojačani Njegovom pomoći, po Kristu Gospodinu našemu. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2010 14:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
:a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ožu 2010 07:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 sij 2010 10:40
Postovi: 38
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hvala visnja...jako jako dobro...i korisno.. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr