www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2010 18:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2009 22:22
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ovako mozes pomoci djeci da nebudu abortirana .Ja molim vec drugi krug


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 ožu 2010 19:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evica napisao:
Mislite li da su one dostoljne Gospodina ili?


Ako se čovjek najiskrenije pokaje, Gospodin svojom milošću oprašta svaki grijeh.


ivana,ja sam počela moliti prije mjesec dana.. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 ožu 2010 19:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
evica napisao:
znamo da je to veliki grijeh..ali sta je s onima koji kasnije shvate sta su napravili,sa onima koji su mislili da nemaju drugog izbora, koji neznaju kako dalje ,sta je s tim zenama koje su tek kasnije shvatile da si to nikada nece oprostti i neprode dan a da nezaplacu..Mislite li da su one dostoljne Gospodina ili? evo sta mi padne na um ovog momenta.. OCE OPROSTI IM JER NEZNAJU STA CINE.. :twisted:


Draga Evice..evo ovdje imas dosta za procitati o tome,kako su prosle zene koje su to pocinile..." abortus"

http://www.tebe-trazim.com/forum/viewto ... 06&start=0

Kad mozes vjerovati da ti je oprosteno,kod griznje savjesti.
Grijesi koje smo priznali u ispovijedi oprosteni su nam,ali vrlo cesto ostaje rana koja nas jos dugo uznemiruje,koju nosimo u sjcanju.
Ponavljaj cesto dan , za danom:"Vjerujem u oprostenje grijeha"
(Apostolsko vjerovanje) "Boze ,vjerujem ti."

Kad imas griznju savjesti.
Griznja savijesti uzrokuje,medju ostalima,teske bolesti,npr.rak.Ona se cesto ponavlja kad si slab.Neka ti postane obicaj prije ispovijedi uciniti slijedece:Govori svojoj dusi uvjek ponovno:"Vjerujem u oprostenje grijeha"(Apostolsko vjerovanje) Cini to tako dugo dok ne osjetis da nemas vise griznje savjesti,da je podpuno nestala.
U ispovijedi ti Isus oprasta sve grijehe.Svima oprasta.
Pogledaj na kriz na Isusa i reci:"Moji su grijesi i moja krivnja kod tebe,na krizu.Ti si ponio moje grijehe na kriz(Iz 53)Spasi me.kriz je smrt moje smrti."Odbaci na kriz sve sto te tisti.osjeti kako te pere krv Isusa Krista od grijeha i krivnje.Dopusti mu da te dobro opere.

ILI: Sakrij se ,skloni u Isusovim ranama kao dijete u majcinoj utrobi..
Tamo ti se nista ne moze dogoditi,isusove su rane tvoj ponos,tvoje zastita,zdravlje i ljubav(to je bio ljek sv.Bernarda iz Clairvauxa)
Bozje su rane znak da ti je oprosteno..


Iz knjige PR.Tomislava Ivancica...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2010 20:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Svećenik u službi sakramenta oproštenja grijeha
Biskup je prvi službenik sakramenta pokore. On je nositelj punine svetoga reda i u neprekinutom je nizu pastira Crkve od apostolskih vremena i u potpunosti je dionik obećanja koja je Isus dao apostolima uvečer uskrsloga dana. Biskupi su na stanovit način nasljednici apostolskog zbora.

Svećenik ima udjela u svećeništvu koje u punini nosi biskup. Već po samom ređenju svećenik prima vlast koja je potrebna za službenika pokore. Ipak svećenik ne ostvaruje tu službu bez posebne ovlasti kojom ga biskup opunomoćuje za odrješivanje grijeha. Ta se punomoć zove u službenom pravnom rječniku Crkve jurisdikcijom. U tom slučaju biskup može čak i suziti tu ovlast odrješivanja i oproštenje nekih grijeha pridržati sebi. To je često slučaj kod nekih osobito teških grijeha, kao što je npr. grijeh ubojstva djeteta pod srcem majke (abortus). U takvim i sličnim slučajevima svećenik treba imati posebnu ovlast da može i takve grijehe oprostiti u sakramentu.
Svećenik u službi Krista Spasitelja
Svećenik je kod službe u tom sakramentu na osobit način vidljivi znak Krista dobrog pastira. Kao što je Isus opraštao grijehe i s ljubavlju primao grešnike, tako će i svećenik svakog vjernika koji mu dolazi s teretom grijeha prihvaćati s ljubavlju i mirom. Prema jasnim uputama Crkve, on će ljubazno i otvoreno prihvatiti svakog pokornika i pomoći će mu da otvori svoje srce i da mu povjeri tajne svoje savjesti. Vjernik može s puno povjerenja pristupiti svećeniku i bez straha mu otvoriti svoje srce. Svećenik će nastojati razumjeti svakog vjernika u svemu u čemu je pogriješio i time onda nije odgovorio svojem kršćanskom poslanju. U toj službi svećenika veže duboka i teška obveza čuvanja ispovjedne tajne koju ni u kakvim okolnostima ne smije povrijediti. Povijest Crkve pozna i svećenike mučenike koji ni pod cijenu vlastitog života nisu htjeli povrijediti tu tajnu (npr. sv. Ivan Nepomuk).

Ispovijed u obliku suda
Već je na samom početku procesa ispovijedi čudno: vjernik kao pokornik dolazi optužiti se za svoje grijehe pred svećenikom kao sucem, a najčešće je već siguran da će dobiti pozitivno rješenje svojeg stanja: bit će mu oprošteno. Čak ga i svećenik na početku optužbe, u uvodnom dijelu ispovijedi, blagoslivlja i ohrabruje. Ipak, valja znati da službenik sakramenta oproštenja ne podjeljuje odrješenje bez ikakvih uvjeta. Kod krštenja nema uvjeta: to je bezuvjetni dar oproštenja samim činom. Svećenik u ispovijedi izriče presudu. Mnogo toga u samom činu ispovijedi govori o naravi suda: svećenik sjedi poput suca na svom sjedištu (ispovjedaonica), interesira se o naravi grijeha (teški, laki), ispituje raspoloženje krivca (iskreno kajanje), određuje kaznu (pokora) i izriče presudu (odrješenje).

Prema sadašnjoj ispovjednoj formuli odrješenja svećenik govori pokorniku: »Ja te odrješujem od tvojih grijeha u ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen.« Taj zaziv koji spominje Presveto Trojstvo upozorava nas na krsnu milost gdje se također izrijekom spominju osobe Presvetoga Trojstva. Onda se time želi reći da je ispovijed kao drugo krštenje i da odrješenjem ispovijed posvećuje iznova svakog kršćanina kako bi bio hram Duha Svetoga, i kako bi se Presveto Trojstvo u njemu nastanilo. Svatko tko dolazi s ispravnim raspoloženjem poput rasipnoga sina koji govori: »Oče, sagriješih protiv neba i pred tobom. Nisam dostojan zvati se sinom tvojim«, prima u tom času zagrljaj nebeskoga Oca i oblači se opet u bijelu haljinu koju je već na krštenju primio.


Glas Koncila, broj 12 (1709), 21.3.2007.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2010 22:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 stu 2008 21:55
Postovi: 26
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
po vasem sudu nesmije se uzimati pilula ni spirala znaci nesmijespaziti ni naplodne dane jer je i to jednim dijelom onda pobacaj ako odbijas tu privrezenost zbog straha od trudnoce..Znaci sta god cinili toje pobacaj ako sam dobro shvatila..Htijela sam se malo pozabaviti ovom temom jer me bas zanimaju misljenja..Neznamkako je zivjeti s tim a niti zelim saznati..a sta je ako se majcin zivot nalazi u opasnosti i prisiljena je izvesti pobacaj sta onda?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2010 23:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2009 22:22
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Abortivno djeluje pilula i spirala a u braku je dozvoljena samo metoda racunjanja plodnih i neolodnih dana i u te dane potrebno je izbjegavati odnose. I to nije grijeh i nesmije imati muskarac snosaje van jer je grijeh rasipanje sjemena. To je to. Drugo nista ne dolazi u obzir


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 ožu 2010 20:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2009 22:22
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
a sta je ako se majcin zivot nalazi u opasnosti i prisiljena je izvesti pobacaj sta onda?[/quote]

Ako je majcin zivot u opasnosti onda se odlazi kod svecenika na molitvu. I molitvom majke uspiju iznjeti trudnocu. A nekada se majke odluce zrtvovati za dijete i odluce da doktori spase dijete. O takvim sam majkama citala i proglasene su blazenima i to su njihova djeca dozivjela. Uglavnom abortus se nesmije ciniti ni ako ti kazu da ce dijete biti bolesno. To je nas kriz koji trebamo prihvatiti objerucke. Ako je bolesno postoji razlog za to. Sve na slavu Boziju. I bolesni idu u raj.Kako pise u bibliji bolje i sakat u raj nego zdrav fizicki a da zavrsis u paklu. Mi nemamo pravo oduzimati zivot koji je Bog stvorio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 lip 2010 18:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
http://www.godtube.com/featured/video/e ... rtion-2020


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2010 10:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dragi prijatelju, čitaj i znaj:
∗ čovjek je osoba, stvorena na sliku Božju, od ZAČEĆA do PRIRODNE SMRTI, sa svim svojim dostojanstvom i manama
∗ pobačaj (abortus) je okrutno ubojstvo nerođenog ljudskog bića u utrobi majke, bez
obzira koliko bilo staro abortus boli dijete, donosi velike psiho-fi ∗ zičke i duhovne boli i bolesti i majci, razara živote, osjećaje, međuljudske odnose...
∗pobačena djeca završavaju u kanalizaciji, pećima, u otpadu, upotrebljavaju se čak u kozmetičkoj industriji, ili i u prehrani (!!)
na toj dječici vrše se pseudo-znanstveni pokusi, često neljudsko okrutni
∗ organi nerođenih se preprodavaju; mnogi dobro zarađuju na abortusima
∗ mnoga kontracepcijska sredstva su abortivna – ubijaju već začeto dijete (spirala,pilule, RU-486 itd)
∗ već kod začeća djetetu su određeni: stas, fizionomija, boja kose i očiju, otisci prstiju
∗ već pri začeću dijete ima BESMRTNU DUŠU koju izravno udahnjuje Bog Stvoritelj .
u nasoj domovini godišnje se pobačajem ubijaju deseci tisuća dječice,
koja nemaju prava na obranu.
umjetna oplodnja, vazektomija, sterilizacija… teško se protive Božjem planu za
čovjeka
TEMELJ SVIH OSTALIH NESREĆA ČOVJEKA,
NARODA I ČOVJEČANSTVA JE POBAČAJ




Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 20 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr