www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 11:21

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 02 pro 2009 20:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6381
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
Krunica za svete duše u čistilištu ina čast 13 kreposti naše Gospe

Na Križ: Vjerovanje Apostolsko


Na zlatno zrno: Oče naš...


Na bijelo zrno: Na čast svih Svetih: Slava Ocu...


Na svjetlo-plavo zrno: Na čast Svetoga Mihaela: Slava Ocu...


Na ružičasto zrno: Na čast Anđela čuvara: Slava Ocu...


Na medaljicu: Majko Božanskog Milosrđa, snagom svoga Bezgrešnog Srca, posreduj za svete duše zatočene u čistilištu, na slavu Božju i za spas svih duša.


Na sva crvena zrna: Pokoj vječni daruj im Gospodine, i svjetlost vječna svjetlila im; duše vjernih mrtvih, po Milosrđu Božjem, počivale u miru. Amen.



Na plava zrna: Na čast 13 kreposti Naše Gospe: Zdravo Marijo... Na svako zrno po jedna krepost.

1. Krepost: Strah Božji.
2. Krepost: Ljubav.
3. Krepost: Vjera.
4. Krepost: Ufanje.
5. Krepost: Poslušnost.
6. Krepost: Strpljivost.
7. Krepost: Pobožnost.
8. Krepost: Čestitost.
9. Krepost: Razboritost.
10.Krepost: Jakost.
11.Krepost: Umjerenost.
12.Krepost: Čistoća.
13.Krepost: Pravednost.

Obećanje Majke Božje:
1. Oni koji mole ovu krunicu oslobađaju mnoge duše iz svakoga nivoa – ali što je nivo dublji, to će biti manje duša oslobođeno.
2. Oni koji mole ovu krunicu pomažu dušama - osobito dušama njihove obiteljske loze – na jedan poseban način.
3. Oni koji mole ovu krunicu primiti će vidijivi znak snage ove molitve.



Iz "Molitvenika za duše u čistilištu" kojeg su izdali O. O. Kapucini u Rijeci 1914.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2009 14:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 74 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Posto ja nema krunicu u svim ovim bojama, morat cu si pojednostaviti rebeka a ti meni raci jesam li ja to dobro shvatila?!

Vjerovanje Apostolsko ...

Oce nas...


Na cast svih Svetih: Slava Ocu ...

Na cast Svetoga Mihaela: Slava Ocu ...

Na cast Andela Cuvara: Slava Ocu ...


Majko Bozanskog Milosrda, snagom svoga Bezgresnog Srca, posreduj za svete duse zatocene u cistilistu, na slavu Bozju i za spas svih dusa.

Pokoj vjecni daruj im Gospodine, svjetlost vjecna svjetlila im; duse vjernih mrtvih, po Milosrdu Bozjem, pocivale u miru. Amen.

Na cast 13 kreposti Nase Gospe: 13 Zdravno Marijo


1. Krepost: Strah Božji.
2. Krepost: Ljubav.
3. Krepost: Vjera.
4. Krepost: Ufanje.
5. Krepost: Poslušnost.
6. Krepost: Strpljivost.
7. Krepost: Pobožnost.
8. Krepost: Čestitost.
9. Krepost: Razboritost.
10.Krepost: Jakost.
11.Krepost: Umjerenost.
12.Krepost: Čistoća.
13.Krepost: Pravednost.


je li to to?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 srp 2010 10:06 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 lip 2010 17:00
Postovi: 16
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Molim vas da mi objasnite koliko zrnaca ima ova krunica i oko prilike kako izgleda...BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 srp 2010 10:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 lip 2010 17:00
Postovi: 16
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Rado bih molila ali neznam kako.....znam kako se moli ali neznam koliko crveni,koliko plavi itd...zrna


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 srp 2010 19:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6381
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
ZA SVE ONE KOJI CE MOLIT ZA DUSE U CISTILISTU!!!Iz "Molitvenika za duše u čistilištu" kojeg su izdali O. O. Kapucini u Rijeci 1914.



[i]Jesi li se, mili čitatelju, duhom prenio u Čistilište i samo za čas slušao bolne vapaje, što ih oni upravljaju svojoj rodbini, prijateljima i znancima?

O prijatelji! već je toliko vremena, da vas čekamo, a vas nema, pa nema. Mi vas zovemo, a vi ne odgovarate. Trpimo od ovih muka, kojima se ništa ne može prispodobiti; a vi nas ne sažaljujete, uzdišemo, a vi nas ne tješite!

"Jao, jao! svi oni, koje smo za života ljubili najvećom ljubavi, ostavili su nas! Mi sirote plačemo u ovoj mrkoj noći patnja muka, a nema nikoga, da nas utješi!

"Ah! sve je svršilo, svršilo je za uvijek! Naši su nas vlastiti zaboravili i već nas ni samo jedna uspomena ne veže sa zemljom.

"Svagdje samo zaborav, zaborav nad svim našim životom i djelima, kojih se ni samo jednom riječcom ne sjećaju; zaborav za našim imenom, koje više nitko ne izgovara; zaborav za našim grobom, koji niko više ne pohađa; zaborav nad samom našom smrti, koju više nitko ne plače... Zaborav svagdje i posvuda!..." Posvuda? Oh! varate se, drage duše, ima na zemlji srce, koje nikad ne zaboravlja, srce, koje je uvijek pripravno, da dođe u pomoć svojim zapuštenim pokojnicima: to je srce jedne majke, srce katoličke Crkve!! Svaki dan preko svete Mise ona po ustima svojih svećenika moli za vas: pokoj, mir i svjetlost.

Kako se ugađa i sviđa Božjoj dobroti i milosrđu, kad Ga se moli da primi koju dušu u vječni pokoj, vječno blaženstvo! Siromašna dušo, koju Bog ljubi, ali s kojom On mora biti pravedan, dok ne platiš i ne zadovoljiš i do najmanje sitnice, kako te žalim! Kad će se tebe sjetiti tvoja rodbina, prijateljl i znanci, pa tvoj dug platiti! Oni to mogu učiniti, neka dakle ni časa ne čekaju!

Kako će sretan život sprovoditi i kako sigurno mjesto čeka u nebu sve one, koji su jednu dušu izbavili iz čistilišnih muka. Nema časa, a da ta sretna duša ne govori Spasitelju svome Ovoj duši moram zahvaliti, što sam Te, Bože moj, prije vidjela! Spasi je dakle! "Sve ono, što iz ljubavi darujemo svetim dušama u čistilištu – veli sv. Ambrozije – pretvara se za nas u milost, a iza naše smrti naći ćemo stostruku zaslugu".

E da bi se, pobožni čitatelju, još više oduševio, da moliš za duše u čistilištu, promotri časak razloge, radi kojih se moraš žrtvovati i za njih moliti.

Prvo – Morate radi Boga, kojemu su ove duše mile, jer ih On ljubi, ne samo što su Njegove kćeri, kao i sve druge, nego radi toga, što su Mu služile na zemlji, što su Ga ljubile; što Ga i dan danas mnogo ljube, ali koje On, jer je pravedan, ne može pozvati k sebi, dok ne zadovolje i za najmanju svoju pogrešku. One su određene, da iskazuju svome Bogu javnu počast u nebu, a ovu čast, koja je krivnjom zakašnjena, možete vašim molitvama pospješiti. One su određene, da se sjedine s anđelima i svecima, da Ga hvale i ljube; u vašoj je dakle moći, da doprinesete i da svojoj uzvišenoj zadaći što prije udovolje. One su određene, da tješe Presveto Srce Isusovo radi uvreda, koje Mu nezahvalnost i zloća ljudska prouzrokuju. Toga one radi nekoliko pomanjkanja ne mogu da još učine, uložite dakle sve, da njima taj blagoslovljeni i na uvijek sretni čas što prije osvane. Zar ćete još okilijevati?

Drugo – Vi to morate učiniti radi samih duša. To od vas zahtijeva osiećaj ljubavi i poštovanja. Jao! one podnose strahovite boli, što se ne može opisati; boli jedne posebne naravi, čije najmanje boli nadvisuje sve ono što čovjek na ovoj zemlji može podnijeti.

To traži od vas pravednost. Možda se između onih, koji trpe, nalaze oni, koji su osuđeni vašom krivnjom, koji su s vama griješili, koje je vaš primjer zaveo da sagriješe.

To zahtijeva od vas poštovanje. Što zar nemate u Čistilištu nijedne duše, koja vam je mila? – Možda oplakanu sestru, brata, oca, a možda i vlastitu majku.

Treće – Za njih se morate moliti, jer je to vaša korist. One sigurno neće biti nezahvalne za veliku sreću i blaženstvo, koje ćete joj svojim molitvama isposlovati. One će dakle kasnije moliti za vas. Sam Isus neće zaboraviti slave i blaženstva, što ste im svojim molitvama pospješili; On će biti s vama milosrdan, nagradit će vas i naplatiti stostruko za sve, što njima učinite.

Oh! kako spokojno i mirno umire onaj, koji je za svoga života molio, trpio za korist svetih duša u čistilištu. Velika je također i to milost, što nam je dozvoljeno, da molimo milosti, pa bilo duševne ili tjelesne, po zagovoru svetih duša u čistilištu. Katkada zavlada veliki saobraćaj i neki sveti odnošaj sa kakovom plemenitom osobom i svetim dušama. Prve žrtvuju i čine sve, da olakšaju muke siromašnim dušama, a ove mole od Boga milost, da mogu pomoći svojim dobročiniteljima, da napreduju u kreposti ili da postignu kakovo vremenito dobro, služeći im kao Anđeli čuvarl i štiteći ih na nevidljivi način. –" Često sam – piše sv. Katarina iz Bolonje – postigla po zagovoru sv. duša ono, što nisam mogla postići utičući se drugim svecima". Oh! kako je utješljiva i divna sama pomisao, da na neki način živimo još u društvu onih milih osoba, koje nam je nemila smrt odnijela pred našim očima. – One se nisu time udaljile- piše slavni Fenelon – što su postale nevidljive. One nas motre, ljube nas i žele nam pomoći".
Nastoj, vrijedni čitatelju, da živiš u ovome svetom saobraćaju sa svetim dušama, pa ćeš vidjeti, koliko će ti utjehe i snage to pružiti u teškim časovima tvoga života
[/i]

( S Facebook...preneseno)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 srp 2010 19:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6381
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
ana napisao:
Molim vas da mi objasnite koliko zrnaca ima ova krunica i oko prilike kako izgleda...BTB


Takve krunice nema u prodaji,( pogledat cu jos)da pronadjem sliku,ili opis molitve..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 srp 2010 08:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 lip 2010 17:00
Postovi: 16
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ako itko zna nek napiše,Gospa kaže da je ta krunica dosta jaka..pogotovo za duše iz svoje loze


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 srp 2010 19:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6381
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 43 zahvala
ana napisao:
ako itko zna nek napiše,Gospa kaže da je ta krunica dosta jaka..pogotovo za duše iz svoje loze



Kazu da ovaj molitvenik ima u knjizarama da se kupi...
Ja ne mogu do njega,ali netko od vas neka ga potrazi u knjizari..pa moze pogledati unutra...Mozda cak ni nemora kupiti..


Iz "Molitvenika za duše u čistilištu" kojeg su izdali O. O. Kapucini u Rijeci 1914.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 srp 2010 20:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Ja aimam ovaj molitvenik ,ali nema slika krunice niti kako izgleda!!
Baš bi ja volio znat!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 srp 2010 22:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo ja ću svima koji žele moliti krunicu dušama u čistilištu rado BESPLATNO izraditi krunicu samo neka mi netko stavi upute i slikicu krunice smajlic28


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 31 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr