www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Poruka
PostPostano: 22 stu 2010 23:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
jeshua napisao:
da, ali čemu onda služi ta polucija? jeli to možda način Svevišnjeg da nam pokaže na naše slabosti ka užitku?
ili da nam pokaže put i način čiščenja samog sebe?

što se tiće tvoje apstitnencije, ne vjerujem ti i mislim da lažeš. mislim da svi muškarci koji kažu da to ne rade lažu. a laž je veća pred Bogom nego bilo što drugo. ON SVE VIDI!


Ja mislim, da ne laže!!!!!!!!!!!!!!!!!


KKC 2352 Pod masturbacijom treba razumjeti svojevoljno uzbuđenje spolnih organa radi postizanja spolnog užitka. "U skladu sa stalnom predajom i crkveno Učiteljstvo i moralni osjećaj vjernika masturbaciju su bez kolebanja smatrali činom koji je u sebi i tesko neuredan". "Kakav god bio razlog tome, svojevoljno služenje spolnom sposobnosti izvan normalnog bračnog općenja bitno se protivi njenoj svrsi". Spolni se užitak tu traži izvan "spolnog odnosa što ga traži moralni poredak i po kojemu se, u okviru prave ljubavi, ostvaruje cjelovit smisao uzajamnog darivanja i ljudskog rađanja".
Da se donese ispravan sud o moralnoj odgovornosti pojedinaca i da se usmjeri pastirsko djelovanje, uzet će se u obzir čuvstvena nezrelost, snaga stečenih navika, stanje tjeskobe ili drugih psihičkih ili društvenih činilaca koji umanjuju ili svode na minimum moralnu krivnju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2010 23:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 stu 2010 02:21
Postovi: 22
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja u mladosti (osmi razred) nisam zna da je to grijeh. Onda me svečenik na ispovijedi pitao za to i ja sam mu sve priznao. I tada mi je bilo jako tesko negrijesiti vise i dalje sam grijesio.. I tad su moj svečenik i stariji brat (koji je ministrant bio) zajedno smenom molili i kroz tesku muku sam se toga rjesio tog zla. dok kod nisam puštao isusa u sebe i prihvatio put ljubavi. I sada znam periodično dolazit u napast i onda molim. molim i klečin dok mi kolina ne utrnu. Ponekada kad nemogu izdržati molim zajedno sa cimerom, koji je veliki vjernik kao i ja. I onda molimo zajedno naglas i pustimo da Isus udje u nas i ispuni nas ljubavlju. Kad mi je zbilja tesko onda se sjetim da dragi Bog sve gleda i sve zna, obićno tada odustanem. ako sam jos tada u napasti onda pisem pjesme duhovne i ljubavne tematike :b112: koje cu objavljivati na forumu
nadam se da ce ti moje iskustvo pomoci da se rjesis toga zla i da ces pustiti Isusa u sebe i da ćeš prihvatiti put ljubavi kao i ja
molit ču za tebe :a1250: :a1250: :a1250: :a1250: jer mi zvučiš kao pristojan dećko koji vjeruje, ali nije još na pravom putu

javi mi se na pp, ako si i ZG i ako hoćeš da molimo skupa :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 stu 2010 11:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
jeshua napisao:
što se tiće tvoje apstitnencije, ne vjerujem ti i mislim da lažeš. mislim da svi muškarci koji kažu da to ne rade lažu. a laž je veća pred Bogom nego bilo što drugo. ON SVE VIDI!


ja nisam rekao da sam bez grijeha na tom polju... zapravo sam daleko od cistoce... ali usprkos svemu svjestan sam da na tom podrucju treba biti cist od tog grijeha i po tom pitanju vjerujem Crkvi i Njenoj dugoj tradiciji koja je osudjivala taj grijeh i smatrala ga neurednim cinom koji nas ne priblizava Bogu... moli na tu nakanu pa vjerujem da ce ti Duh Bozji pokazati sto je grijeh a sto nije


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 stu 2010 14:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
savao napisao:
Ja u mladosti (osmi razred) nisam zna da je to grijeh. Onda me svečenik na ispovijedi pitao za to i ja sam mu sve priznao. I tada mi je bilo jako tesko negrijesiti vise i dalje sam grijesio.. I tad su moj svečenik i stariji brat (koji je ministrant bio) zajedno smenom molili i kroz tesku muku sam se toga rjesio tog zla. dok kod nisam puštao isusa u sebe i prihvatio put ljubavi. I sada znam periodično dolazit u napast i onda molim. molim i klečin dok mi kolina ne utrnu. Ponekada kad nemogu izdržati molim zajedno sa cimerom, koji je veliki vjernik kao i ja. I onda molimo zajedno naglas i pustimo da Isus udje u nas i ispuni nas ljubavlju. Kad mi je zbilja tesko onda se sjetim da dragi Bog sve gleda i sve zna, obićno tada odustanem. ako sam jos tada u napasti onda pisem pjesme duhovne i ljubavne tematike :b112: koje cu objavljivati na forumu
nadam se da ce ti moje iskustvo pomoci da se rjesis toga zla i da ces pustiti Isusa u sebe i da ćeš prihvatiti put ljubavi kao i ja
molit ču za tebe :a1250: :a1250: :a1250: :a1250: jer mi zvučiš kao pristojan dećko koji vjeruje, ali nije još na pravom putu

javi mi se na pp, ako si i ZG i ako hoćeš da molimo skupa :grlim te: :grlim te:


Fox 2.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 stu 2010 14:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
jeshua napisao:
ja ne smatram da je mansturbacija grijeh. niti je zločin prema sebi niti prema drugome, osim ako se tim činom ugrožava dostojanstvo drugih. mansturbaciju gledam kao mantru koja pomaže za odagnati nečiste misli i stres.
jer ako se nakon mansturbacije osječam sretnije i zadovoljnije, i ako tako lakše funkcioniram kao pojedinac, na vidim razlog zašto bi Bog na to gledao kao na nešto loše?

poznato je da žene mjesečnim ciklusom izbacuju ostatke koji ostanu nakon što žena ne zanese. što znači da jajna stanica propadne i izađe skupa sa time. to isto onda spada pod prosipanje sjemena, što ne?

koji su vam komentari na to?


Fox 4.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 stu 2010 15:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 lip 2010 13:53
Postovi: 162
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Johnny, ako smijem pitati, što znači ovo Fox 2 i Fox 4?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 stu 2010 15:40 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 21 stu 2010 17:27
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svirac napisao:
dragi samuele, osjeti se u tvom pisanju (bar ja osjetim) iskrena zelja da pomognes nekome. ja ti se usudjujem reci iz vlastitog iskustva, polako brate. izgorit ces. bolje je da konstantno tinjas, nego da zacas izgoris. a u ostalom, jasno mi je da ce svatko po svom sta god radio ili govorio, ti ili ja. barem je na forumu vecinom tako. a svatko ce u tisini procitati sto mu je netko drugi napisao i uzeti od toga sve sto mu je na osobnu izgradnju, ako je iz tog razloga ovdje.
pozdrav buraz!


Ima jedna narodna mudrost: "Vatra koja gori jače traje kraće". Ja Vam to mogu potvrditi iz osobnog iskustva sa zaručnikom da treba polako i pametno pa će ispasti sve dobro.

jeshua napisao:
poznato je da žene mjesečnim ciklusom izbacuju ostatke koji ostanu nakon što žena ne zanese. što znači da jajna stanica propadne i izađe skupa sa time. to isto onda spada pod prosipanje sjemena, što ne?


Nama je učitelj na vjeronauku govorio da je apstinencija teška i nama ženskama i muškima, ali da je muškima malo teže jer im je Bog podario sjeme i nagon da to sjeme sijaju, nije ništa spominjao da i mi ženske imamo sjeme. Ja ne mislim da je jajna stanica sjeme, već bašća u kojoj klija muško sjeme i rađa se novi život. Puno nas je lijepih i točnih stvari naučio vjeroučitelj i pokazivao nam filmove o tome i dosta sam naučila i znam. Muški ubijaju život prosipanjem sjemena i kad tjeraju ženske na abortus, a ženske ubijaju život abortusom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 pro 2010 18:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 vel 2009 00:57
Postovi: 34
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovdje je Isus govorio o posljedicama - direktno o samozadovoljavanju:


Mt 5, 30
Ako te desnica tvoja sablažnjava, odsijeci je i baci od sebe. Ta bolje je da ti propadne jedan od udova, nego da ti cijelo tijelo ode u pakao."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 svi 2011 11:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Biblija o masturbaciji ne govori ali govori o grijehu koji je uvijek plod oholosti i želje za užitkom,..
želja za užitkom ne mora biti uvijek grijeh, ali oholost je uvijek. Zašto je čovjek ohol u ovoj situaciji? Jer želi uzeti sebi i manipulirati s onim što mu je darovano da se koristi u bračnoj ljubavi pri spolnom sjedinjenju koje je sveta stvar. Ako bismo shvatili da je takva seksualnost slika svete ljubavi u Bogu,kako bismo i dalje to koristili samo za sebe?
Slično kao alkoholičar i drogeraš, uzima se nešto s čim se nije igrati i postaje se ovisnik = rob grijeha, baš zato što si rob. Polucija uopće nije problem ona je prirodna, ali masturbacija je svojevoljan čin. S druge strane ne treba očajavati kod toga, svaki grijeh pa i taj može služiti za još bolje posvećenje. Jer ti griješiš i ne miriš se s tim pa si sličan Pavlu koji kaže: Činim ono što ne bih htio...
Zato se možeš sve više prepuštati Bogu i spoznavati svoju slaboću.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr