www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 14:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 23 stu 2010 08:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Ima kod muslimana,može se naći na you tubeu,i mislim da sam proćitao da ima kod židova!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 23 stu 2010 09:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Treba bit pažljiv s ovim videima na youtubu. Lako može biti lažno ako nije katolik samo da privuču ljude sebi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 23 stu 2010 10:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Pitao sam jednog poznatog fratra kad je bio kod mene o tome da muslimani istjeruju đavle!!
I on mi je odgovorio,da je moguće ,jer ima jako plašljivih demona koji se boje svakog čovjeka,čim bi ga razotkrio.Ali malo "hrabrije"nema šanse,kao i što piše u Bibliji,neki se mogu samo postom i molitvom!!Meni je s tim dosta razjasnio!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 23 stu 2010 13:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
jeshua napisao:
jel postoje zabilježeni slučajevi opsjednutosti kod priradnika drugih religija? npr muslimana, židova, budista, hinduista, roma i sl.

ako netko zna nesto o tome molim da iznese svoje mišljenje.


ima svugdi di ko oće da s vragom šuruje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 23 stu 2010 22:55 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 21 stu 2010 13:35
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
ima svugdi di ko oće da s vragom šuruje...




da, al ja bih volio da mi neko kaze jel ima kakvih zabiljezenih slucajeva ako zna, ne uspjevam naci na internetu, niti igdje drugo.


isto mi je zanimljivo kako su gotovo svi slucajevi koji su dospjeli u javnost slucajevi žena, a nejcesce su to mlade žene ili djevojčice. pa vi volio da mi netko to prokomentira ako zna ista o tome?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 24 stu 2010 07:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
U Crkvi je to zabranjeno širiti javnosti. Upravo gore sam ti stavio dokumentarac gdje je dječak opsjednut. Smiješno je što na početku dokumentarca redatelj filma Exorcista kaže, "kad su u kinima pogledali film, mnogo ljudi je krenilo na ispovijed.." :D


Gabriel Amorth, rimski egzorcist kaže u svojoj knjizi da je više posjednutih žena jer je sotona jako ljut na Blaženu Djevicu Mariju bezgrješnu, a i da žena lako zavede muškarca. U njegovim knjigama imaš njegovih stvarnih slučajeva egzorcizma. Nećeš to naći na televiziji, na TV-u jedino moš nać kako ubiti nekoga... :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 24 stu 2010 11:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 stu 2010 10:28
Postovi: 27
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo recitirat ću Gabriela Amortha, najpoznatiji egzorcista u sadašnje vrijeme i egzorcirao je preko 8000 ljudi:
"Tko su oni koje đavao najviše napada?
Odgovor je posve kratak i jasan:mladež. Trebamo se sjetiti gore navedenih uroka koji mogu potaknuti zla duha da uđe u neku osobu. A očito je da su mladi ljudi radi pomanjkanja vjere i ideala najizloženiji "opasnim iskustvima". Ugrožena su već djeca, ne zbog osobne krivnje, već zbog svoje slabosti. Pri egzorciranju odraslih otkriva se uvijek iznova da je opsjednutost započela u ranom dijetinstvu ili u trenutku rođenja ili čak još prije, tijekom trudnoće.
Uvijek iznova opažam da egzorciram više žena nego muškaraca. A to iskustvo stječu svi egzorcisti. Ali bila bi zabluda misliti da je žena više izložena napadima đavla. Muškarci i žene su tu gotovo jednaki. Doista je veći broj onih žena koje su spremne obratiti se egzorcistu radi blagoslova, dok se mnogi muškarci boje susreta sa svećenikom, iako točno znaju da su pod đavolskim utjecajem." ("Izvješća rimskog egzorcista", 3. izdanje, str.101)

Nadam se da ti je pomoglo :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 26 stu 2010 11:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Mario23 napisao:
Gabriel Amorth, rimski egzorcist kaže u svojoj knjizi da je više posjednutih žena jer je sotona jako ljut na Blaženu Djevicu Mariju bezgrješnu, a i da žena lako zavede muškarca. U njegovim knjigama imaš njegovih stvarnih slučajeva egzorcizma. Nećeš to naći na televiziji, na TV-u jedino moš nać kako ubiti nekoga... :roll:


Ove filmiće koje si stavio vezano uz film Egzorcist su sa kanala Viasat Explorer, tako da možeš to naći na TV-u. Bilo je na tom kanalu još o egzorcizmu, neka žena s crvenom kosom koja istražuje "paranormalne fenomene" (sad se ne mogu sjetit kak se zove). Uglavnom bilo je o nekom tipu, mislim iz Škotske ili Britanije, koji je jedne noći jednostavno podivljao, harao je po gradu i čudno se ponašao dok ga policije nije privela. Onda je svjedočio policajac da u svojoj službi nikad nije vidio takav slučaj, da je trebalo 5,6 policajaca i jedva su ga svladali.

Kasnije je išao kod nekog svećenika na egzorcizam i sad je navodno normalan po njegovim riječima. Ali zanimljivo je da nikad nije bio religiozan pa ni poslije svog iskustva. Pa su pokazali kratku snimku tog egzorcizma.

Onda je bio prilog o nekom luteranskom paru koji se bavi egzorcizmom i tako.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 26 stu 2010 13:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Inače što sam primjetio kod egzorcista. Jako su mirni, nježni, puni Duha Svetoga.





Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Egzorcizam
PostPostano: 28 pro 2010 10:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Mario23 napisao:
Oduvijek mi je ova tema bila interesantna, i trebalo bi se mnogo više govoriti o ovome.
Film Egzorcist je snimljen na temelju istinitog događaja. Evo dokumentarac o tome, ima hrvatski prijevod.



U biti ima još jedan film koji je i snimljen po ovom događaju koji su opisani u ovom dokumentarcu. Dakle u filmu Possessed su opisani stvarni događaji tog slučaja , dok je Egzorcist fikcija, a temelj za Egzorcist(film) je slučaj s kojim se bavio vlč. Bowden.
Film se zove Possessed i glumi Timothy Dalton. Pogledao sam film i dobar je.
Link:http://www.imdb.com/title/tt0195165/
Ima i na youtube-u tko hoće u dijelovima pogledat.

Link na youtube.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr