www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 28 stu 2010 18:34 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 08 lip 2010 22:57
Postovi: 8
Lokacija: Metković
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
1.ČETVRTAK ROĐENJEsv.RITE Darežljivost božanske dobrote ukazuje se nad nama u mjeri,koja je nama potrebna.Istinitost ove božanske misli iskusili su ponizni roditelji sv. Rite baš onda kada su u svome srcu izgubili svaku nadu da bi mogli imati djecu.Oni su živjeli nepoznati,sretni zadovoljni svojim skromnim položajem u selu Rocca Porena,zabitnome selu kod varošice Casciano,izgubljenoj kao da je bila pokopana u uskom klancu,sakrivena dvjema gudurama sa strane koje su se strahovito penjale u visinu da je brane.Ritini su roditelji,od svojih seljana bili nazvani IZMIRITELJIMA ISUSA KRISTA, jer im je bila zadaća da čine milosrđe i da izmiruju subraću,koja bi ih svaki put,kad bi nastale nesloge i svađe izabrali za suce branitelje.Ali,njihovo vedro raspoloženje bilo je pomućeno tajnom boli jer nisu imali djece.U njihovoj kući nije se čuo dječiji plač koji ugodno odzvanja u roditeljskom srcu. Mnogo puta obraćali su se Bogu vrućim molitvama. I kad je izgledalo da Bog od njih traži tu žrtvu dogodilo se čudo,koje se ispunilo kao u rođenju preteče Isusa Krista-sv.Ivana Krstitelja.Već ostarjelim supruzima Bog je darovao djevojčicu.U proljeće g.1381 prvi plač male plavojke Margarite,od milja nazvane Ritom,razveselio je kuću poniznih zaručnika u Rocca Poreni.Na taj način Bog je nagradio postojanje pouzdanja koje su oni imali u njega. Pobožna dušo, koliko puta si posumnjala u dobrotu svoga oca Nebeskog! Koliko puta,prevarena ograničenošću svoje pameti,usprotivila si se volji Božjoj, predpostavila si jednu ništetnu svoju korist,jednu grešnu svoju želju,jednom dobrom nadahnuću,kada ti je Gospodin potajno u srcu govorio! Radi toga je ono nezadovoljstvo ,ona nemirnoća koja ti oduzima svaki čas mira,odatle je ona stalnazabrinutost kojati priječi uživati vedro veselje koje ti nudi tvoj stalež. Bog pred našim očima povremeno obnavlja čudnovati prizor stvaranja baš zato da se sjetimo njegove prisutnosti. Stoga danas odluči da ćeš bit vjerniji ovom temeljnom načelu kršćanskog života i da ćeš podložiti svako svoje djelo,svaku misao,svaku želju volji Boga Oca nebeskoga. SVETIČINO ČUDO Segolo Rita iz Tarleta dugo je bolovala od teške bolesti koja ju je skoro dovela do kraja života. Došla je i upala porebrice i kako se vidi iz lječničkog izvješća,njezinoje stanje u određenimčasovima bolesti bilo očajno i zabrinjavajuće. Pored njenog krevezta plakalo je petero djece i muž,kad gle,jedna ju pobožna osoba potakne da se obrati sv.Riti i da proguta malopraška od svetičine ruže.Malo nakon toga, bolesnica osjeti olakšanje i temperatura,koja ju je mučila,prestane.Osjeti trajno poboljšanje i poslije nekoliko godina mogla je napustiti krevet. Cvjetić-Ispitajte svoje vladanje, i ako nađete da ste se ogriješili u pouzdanje u Boga,odlučite,da ćete se ubuduće ujediniti sa njegovom svetom voljom. MOLITVA O,SV.RITO, nevini cvijete,koja si rasla u otajstvenom crkvenom perivoju,Ti koja si svojim pobožnim roditeljima bila dana za nagradu njihove stalne predanosti volji Božijoj,daj isprosi i nama,koji smo više puta prevareni u našimvarljivim nadama,ovu dragocjenu krepost,dok se dragovoljnom žrtvom svoje volje uzmognemo s vedrim pouzdanjem podvrgnuti Božjim odredbama. Takobudi! 3Očenaš,ZdravoMarijoiSlavaOcu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 stu 2010 19:24 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 08 lip 2010 22:57
Postovi: 8
Lokacija: Metković
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
napisat ću svaki dan po jedan četvrtak pošto prepisivam iz dokumentacije koju su talijani ostavili u crkvi sv.duha gdje je i kip sv.Rite....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 stu 2010 20:08 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 08 lip 2010 22:57
Postovi: 8
Lokacija: Metković
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
2ČETVRTAK
Čudnovato djetinjstvo sv.Rite
Lijepo je djetinjstvo i mladost svakoga stvorenja,u smislu svježine,čistoće i prostodušnosti koja ga resi.Pomislimo kakvim milostima,kako slatkim dragostima je Bog uljepšao svoju ljubljenu službenicu od sebe preodređenu za veliku svetost.Takvi znakovi,možda ne od svakoga uočeni,jer se svi ne razume u stvari Božjega govorenja kojima su se doista morali diviti pobožni roditelji koje su obavještavala neuobičajena Božja djela koja su se zbivala oko njihove ljubljene djevojčice.

Jedna veoma stara pedaja nam pripovjeda da dok je jednoga dana djevojčica spavala u svojoj zipki,da su vidjeli jedan roj bijelih pčela kako obljeću oko njezinih ustašca i kako su stavljale sićušne kapljice meda na njene usne.I danas se iz zidova staroga samostana uCashiji vidi kako iz udubina nadaleko od groba Dvetičina izlijeće po gdje koja od ovih pčela koje su neškodljive i malene,kako naokolo oblijeću uz jedno osebujno zujanje.

Gospodin,koji se služi i malim stvarima da nas pouči htio je tim načinom zabilježiti nepromjenjivu ljupkost koju je Rita pored svih poteškoća prosula za vrijeme svog života,sve njene riječi, sva njena djela htio je u bjelini pčela označiti na osobit način nevinost,koju je ona ljubomorno čuvala sve do svoje smrti.

Kolika li je nježnost,kolika li ljupkost u ovim izvodima ove pobožne priče! Naša mašta,ponukana ovim utiscima može nam obilježiti druge događaje kao veselje male Rite kada je prvi put mogla izgovoriti ime Isusovo,kada je razumila slatkoću prve molitve,može nam predstaviti čuđenje i zanos one djevičanske duše kada su joj malo po malo razotkrivale obične i tajnovite vjerske istine.

Pobožna dušo,pomisli i ti na onaj dan u koji si i bez čudnovatih znakova bila obasuta jednim valom milosti,kada si bila čista kao što su čisti duhovi koji gledaju Boga.Doista i ti si se veselila kada si prvi put dozvala Isusa,bila si potresena kada si ga po prvi put naučila ljubiti.A sada....toga više nema! Vrijeme je prošlo preko tebe,ostavilo žalosne uspomene.Čistoća je izbljedila i nije ostalo ništa osim znakova grijeha.Dobro te ne vuče više k sebi,ljubav te više ne grije ,nada ti se više ne smije.Sve se ohladilo,sve je mrtvo oko tebe i ti se ne znaš probuditi,ne nalaziš ni snage ni hrabrosti da se pridigneš.

Koliko li je plodno razmišljanje ovoga događaja iz života sv.Rite.Divljenja je vrijedna njezina podložnost volji svojih roditelja,iako je ta podložnost prouzročila najveću žrtvu u njezinom životu,njenu junačku blagost prema nasilju muževom.

Kršćanska dušo,kako se ti ponašaš prema uvredama i nepravdama koje ti se nanose..Znaš li ti pokoriti pokrete svoga srca,navale svoje ćudi...Primašli poslušno opomene starijih....Sveci su primili poziv Božanskog učitellja:"Naučite se od mene jer sam blaga i ponizna srca".I sa blagošću i ljubavlju osvajali su duše.

SVETIČINO ČUDO
Pescara,16.travnja 1940.-Bila sam u službi u Rimu.Primila sam obavijest od moje obitelji, da moj brat Ante,koji je trebao stupiti u vojničku službu 20.ožujka,da je 17.t.mj.obolio od bronhitisa i upale plućana obje strane.Netom sam za to doznala,odmah sam poslala čudotvorne praške sv.Rite, koje sam imala kod sebe,da mu ih dadu popiti,i počela sam se žarko moliti Svetici koja mi je i do sada mnoge milosti isprosila.Naručila sam također i jednu trodnevnicu kod poglavarice samostana sv.Rite.

Moje osjetljivosrce bilo je rastrgano radi teške bolesti mlađega brata od 23 godine.U petak dana 23.dobila sam brzojav da odmah dođem,jer da je moj brat na umor.Dali su mu pogriješan lijek zbog kojeg je nastupilo otrovanje krvi.Odmah sam otputoval,i dok sam bila na putu moj je brat dozvao majku i rekao joj:"Majko,vidio sam sv.Ritu koja mi je rekla da se sestra Eliza vraća i da se još malo hrabro držim".U isti sat ja sam bila zadrijemala u autu i u snu sam vidjela sv.Ritu koja mi je rekla:"Tvojem je bratu teško,ali se ne trebaš uznemiravati".Došla sam svojoj kući i našla svih gdje plaču,i vidjela sam brata kao mrtvaca a tijelo mu je pocrnilo kao ugljen.Odmah sam skinula sa svoga vrata jedan lančićsa slikom sv.Rite kojega sam ja nosila i dala ga njemu.Dala sam mu jedan čudotvoran pršak u papiru i rekla mu:"Antune,uzdaj se u sv.Ritu jer će te ona ozdraviti".Od toga časa mu je bilo bolje sve dok nije potpuno ozdravio.
Elisa Rendina

CVJETIĆ-Strpljivo podnosite bilo kakve suprotivštine koje bi vas mogle zadesiti ovoga dana,misleći sa sv.Terezom,da Gospodin žalosti one koje ljubi.

MOLITVA
Kako li je lijep tvoj primjer,blaga i junačka sv.Rito,kako li si udivljena vrijedna u onim strašnim iskušenjima i to upravo u onim najljepšim godinama tvojega života! Ti si na vrijeme svatila one uzvišene riječi Isusove:"Blaženi oni koji plaču jer će biti utješeni.Blaženi koji trpe radi pravde ,jer je njihovo kraljevstvo nebesko".I željna spasenja,sa smiješkom si prigrlila križ.I nama ne nedostaje križeva, ali nam nedostajestrpljive predanosti da ih primamo sa nagradom iz ruku Božijih.Ponizno te molimo,da po zaslugama tolikih tvojih trpljenja,da nam zadobiješ kod Boga pravu kršćansku strpljivost da primamo sva iskušenja koja se Njemu svide za naše dobro koja nam pošalje a da po njima zaslužimo plodove života vjčnoga.TAKO BUDI!
3 OČE NAŠA,3 ZDRAVE MARIJE I 3 SLAVA OCU.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 lis 2011 20:05 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 08 lip 2010 22:57
Postovi: 8
Lokacija: Metković
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
3 ČETVRTAK

Pobožna djevojčica

Kao što jedan cvijet iznikao uz bistri potok,oživljen sunčanim zrakama,brzo širi svoje mlade žile, a prema nebu pruža svoju čašku na jakoj stabljici,tako je i mala Rita,uzdignuta iznad briga,osnažena primjerom dobrih roditelja,a u svojoj nutrini ojačana milošću Božjom,rasla je u krepostima i svakog je dana postajala sve ljubaznija prema svima koji su je poznavali.
Čedna,jednostavna u odijevanju,bistra i ljubezna u razgovoru,pobožna i milosrdna,ubrzo je postala anđelom tješiteljem svim siromasima i izvan svoje kuće u Roccaporeni.

Predaja nam kaže,da je ona još od malih nogu običavala svake sedmice dijeliti siromasima stalnu količinu kruha i drugih stvari koliko je mogla,prema svojim mogućnostima od svog siromaštva. Od ljubavi Isusove,kojega je svaki dan molila dobila je ovo veliko milosrđe prema siromasima.Ona je u svakome od njih gledala osobu Božanskoga Učitelja.

Ove dvije velike ljubavi, prema Bogu i bližnjima,bile su jedine za koje je uistinu kucalo njeno djevičansko srce. Rita,zadubljena u molitvu poslije koje bi se jako dala na razmišljanje o Muci Isusovoj,nije nalazila svom srcu prepunjenom ljubavlju drugog olakšanja,već jedino brinuti se o nevoljama i žalostima bližnjih.

O KRŠĆANSKA DUŠO,OH! Kako je gorki ukor tvome zagriženom sebeljublju,tvojoj hladnoj ravnodušnosti,djelotvorna ljubav sv.Rite.Treba reći,da ljubav,koju ti imaš prema gospodinu i svetim djelima da je bolno nemoćna kada ne može ugušitiu tvom srcu ni jednu potajnu častohlepnost,kada ne udahnjuje nikakvo sažaljenje za trpljenje bližnjega,kada neraspiruje nikakvu želju za boljim kršćanskim življenjem.LJUBAV SVE POBJEĐUJE! Zato,ako te ova ljubav bude poticala na svijetske dobiti i uživanja,ti ćeš prezreti djela vjere i ljubavi kao nekorisne i dosadne. Dok, naprotiv,ako ta ljubav bude plod molitve,onda ćeš valjano procijeniti njezinu pravu vrijednost,pa i žrtve koje sobom donosi vršenje ljubavi,i po njoj ćeš uništiti svaki kvas strasti,svaki osjećaj umora i dosade.MOLI SE KRŠĆANSKA DUŠO SV.RITI da u tebe usadi jedan dio one žarke ljubavi prema Bogu,postojane i slatke ljubavi prema bližnjem koja je procvala u njezinom djevičanskom dječijem srcu,koja ju je pratila kao rajski miomiris sve do smrti.


SVETIČINO ČUDO
Ponte Buggianese,mjeseca ožujka 1940.g. -Gospođa Rita Secchi Tagnarelli bila je pogođena od god.1936 mnoštvom raznih bolesti,koje bijednoj bolesnici nisu davale mira ni pokoja.Liječnički nalazi u ove četiri godine su zabilježili: slijepo crijevo,djelomičnu uzetost desne ruke,rastegnutost donjeg dijela trbuha,upala porebrice,upala pluća,menengitis,neprekidna temperatura koja se kretala između 38-40 stupnjeva. Bilo je to prvih dana mjeseca veljače .Poslije tolikih trpljenja i lječenja sa većimi manjim uspjesima,među kojima je bila i jedna operacija,po liječničkom nalazu pokazali su se na gđi.Secchi znakovi upale mozga.
Nakon toga se pojavila još jedna bolest,jedna jaka mastoidite. Po savjetu istog mjesnog liječnika bio je pozvan i specijalist prof.dr.Pier Felce Pieri iz kupališta Montecatini,koji je smatrao da je potreban odmah kirurški zahvat. Zbog toga je naredio da se bolesnica odmah smjesti u ambulantu prve pomoćiu kupališnom gradu.Bijedna bolesnica,koja je sutradan ujutro trebala biti podvrgnuta operaciji preporučila se vrućom molitvom Bogu da bi joj dao milost ozdravljenja. Zazvala je zagovor Presvete Djevice,A POSEBNU ZAGOVOR SV.RITE IZ CASCHIJE,čije je je ime bolesnica nosila.Poslije molitve je zspala. U jedan sat poslije ponoći bolesnica se iznenada probudila i osjetila da je potpuno ozdravila. Vičući od veselja skočila e iz kreveta uz potresno čuđenje svoje rodbine koja ju je dvorila.
Jutro nakon bolesnicu su odveli u ambulatorij,iako je ona tvrdila kako je uvjerena u svoje ozdravljenje.Odmah su je podvrguli rendgenskom pregledu nakon kojeg su utvrdili da ništa od jučerašnjih bolesti nema. Prof. Pieri se uvjerio da je bolest potpuno nestala.
Da se nebi prenaglio u svom sudu,dva sata kasnije htio ju je ponovno pregledati, ali nalaz je bio ist kao i maloprije. Nisu pronašli ni najmanji znak mastoidite ni meningitisa.
Zadržali su je još 4 dana pod kontrolom,a nakon toga se gđa.Secchi vratila svojoj obitelji POTPUNO ZDRAVA.

CVJETIĆ-brižno se ispitajte dali ste u svom životu koji put ogriješili o mnogobrojne dužnosti kršćanske ljubavi.Još danas iz ljubavi prema Bogu podarite jednom malom milostinjom prvoga siromaha kojega sretnete na putu.

MOLITVA

O sv.Rito, koja si još od malih nogu ljubila Boga čistom i brižnom ljubavlju,i od Raspetoga si primila prve slatke pouke o ljubavi,pouči i nas,koje k sebi privlači ništavna ljubav zemaljska,k prvoj ljubavi koja puni dušu mirom koji ne ostavlja gorkost i žalost,već naš život obogaćuje zaslugama. Mi bismo toliko puta htjeli poslušati nadahnuća kojima nas Gospodin Bog nadahnjuje,ali istom prihvaćenu,naše stare navade presijecaju svaku dobru odluku na polovici. Ipak,isprosi i nama stalnost u našim dobrim odlukama,nauči nas uživati slatkoću Božije ljubavi i bližnjega,sve dotle dok jednoga dana obuzeti živom željom vatre ljubavi Božije,da se nikada ne vratimo k prolaznim i niskim zadovoljenjima,koja nam pruža zemaljska ljubav. Tako budi!

3 Oče naš,Zdravo Marije,Slava ocu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr