www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 07:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Smatrate li da je u redu već postojeće molitve postati na forum u svrhu posvete?
Da 58%  58%  [ 7 ]
Ne 33%  33%  [ 4 ]
Nisam siguran 8%  8%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 12
Autor Poruka
PostPostano: 01 pro 2010 13:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 stu 2010 21:00
Postovi: 20
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sada sam naišao na ovaj pdf i pitam se..jel vi copy pastate molitve ili ih pišete ručno? Pitanje se naravno odnosi na one koji pišu cijele molitve. Ako ih copy-paste-ate, mislim da vam ni ne moram objašnjavati što činite. Ako ste ih stvarno odlučili pisati, morate znati da to nije zdravo razmišljanje kojim nas je Bog podario. Molitve se moli naglas ili u sebi ukoliko niste u prilici. Sve dalje od toga nije onako kako nam je Bog namijenio komunikaciju s njim pa je to i zlouporaba Darova Gospodnjih. Nadam se da ćete shvatiti što činite i osjetiti bar MALO srama pred Gospodinom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 pro 2010 13:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Molitve nikada dosta, bila ona u usmenom obliku, pismenom, u mislima. Zaista ti ne treba smetati molitva što je ljudi ovdje pišu. Pa bilo i kopiranje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 pro 2010 13:53 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 stu 2010 21:00
Postovi: 20
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mario23 napisao:
Molitve nikada dosta, bila ona u usmenom obliku, pismenom, u mislima. Zaista ti ne treba smetati molitva što je ljudi ovdje pišu. Pa bilo i kopiranje.

Molitvu nam je Bog podario kako bi mogli s njim pričati, povjeravati se, moliti ga...ne misliš li da je apsurdno taj dar postati na forumu i razbacivati se njime?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 pro 2010 14:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Taj dar nam je Bog dao u izobilju, i siguran sam da Bog želi da ga svagdje rasipamo, da molimo na svakom kutu, za svakoga, na sve moguće načine koje znamo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 pro 2010 14:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 stu 2010 21:00
Postovi: 20
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mario23 napisao:
Taj dar nam je Bog dao u izobilju, i siguran sam da Bog želi da ga svagdje rasipamo, da molimo na svakom kutu, za svakoga, na sve moguće načine koje znamo.


Sada kada si to rekao, znaš li ti uopće koja je druga Božja zapovijed?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 pro 2010 14:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 lip 2010 13:53
Postovi: 162
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mislim da svi znamo koja je druga Božja zapovijed, ali ovo što mi radimo na ovom forumu, nikako nije kršenje iste. Zaista, ako napišem molitvu, i onda je npr. 10 ljudi pročita, znači da
je 10 ljudi i izmolilo tu molitvu. Kako ćeš to onda nazvati nego širenje molitvenog duha, Božje riječi, širenje dobroga? Nikako ne vidim što ti tu smatraš zloupotrebom?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 pro 2010 15:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 stu 2010 21:00
Postovi: 20
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zlatica napisao:
Mislim da svi znamo koja je druga Božja zapovijed, ali ovo što mi radimo na ovom forumu, nikako nije kršenje iste. Zaista, ako napišem molitvu, i onda je npr. 10 ljudi pročita, znači da
je 10 ljudi i izmolilo tu molitvu. Kako ćeš to onda nazvati nego širenje molitvenog duha, Božje riječi, širenje dobroga? Nikako ne vidim što ti tu smatraš zloupotrebom?

Prvo se postavlja pitanje jesi li uopće napisala tu molitvu ili si ju copy pasteala. Čak i ako si napisala, ne znači da si to mislila. Govoriti nešto ne znači i misliti to! A ovo o 10 pročitanih molitvi..koja glupost. Ja sam prvi koji će priznati da sam samo preletio da vidim o čemu se radi. Nisam niti jednu iz ove sekcije izmolio, a budimo realni, tko to i moli tuđe molitve umjesto da šalje onu iz srca? Samo onaj tko ne poznaje svog Boga!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 pro 2010 16:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Pa što ima veze ako netko napravi copy/paste neke molitve i stavi je na forum i zatim je sabrano u svojoj sobi izmoli.Ja često ako vidim da netko traži molitvu za nekoga pomolim se za tu osobu po svojoj želji i uopće ne stavljam nikakvu molitvu na tu temu.Ne vjerujem da itko ovdje tko stavlja copy/paste molitava za određenu nakanu ne izmoli iste.Ako otvorim bilo koju temu u kojoj se traži molitva za nekoga, makar ću kratko u sebi izmoliti Slava Ocu, jer je svaka molitva vrijedna, a ne samo pročitati temu i kako ti lažeš preletiti i zatvoriti je.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 pro 2010 16:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 stu 2010 21:00
Postovi: 20
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dalmatinac napisao:
Ja često ako vidim da netko traži molitvu za nekoga pomolim se za tu osobu po svojoj želji i uopće ne stavljam nikakvu molitvu na tu temu.

Ovo i jest način koji ovdje podupirem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 pro 2010 16:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Kažem isto, ako netko stavi copy/paste molitve i stvarno je izmoli za tu nakanu koja je stavljena ne vidim problema u tome.Evo ja sam stavio prije koji dan molbu za molitvom za moju baku.Temu je pogledalo 34 forumaša, a dvoje forumaša je stavilo svoju molitvu i meni je drago zbog toga.Isto vjerujem da i ovi ostali što su otvorili temu i pročitali je, a nisu ništa napisali isto tako po svojoj želji kratko pomolili.Ja ne odobravam bezvezno copy/pastanje molitava ako ih stvarno nećemo izmoliti i isto tako ne odobravam da netko otvara takve teme znatiželje radi bez da se pomoli za tu nakanu.Vjerujem da je takvih forumaša ovdje jako malo.BTB brate


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr