www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 15:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Smatrate li da je u redu već postojeće molitve postati na forum u svrhu posvete?
Da 58%  58%  [ 7 ]
Ne 33%  33%  [ 4 ]
Nisam siguran 8%  8%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 12
Autor Poruka
PostPostano: 01 pro 2010 16:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 stu 2010 21:00
Postovi: 20
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dalmatinac napisao:
Kažem isto, ako netko stavi copy/paste molitve i stvarno je izmoli za tu nakanu koja je stavljena ne vidim problema u tome.

Ako se izmoli, koja je uopće onda svrha stavljanja c/p-a?

edit.- osim nabijanja post counta :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 pro 2010 19:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Suputnik napisao:
Ako se izmoli, koja je uopće onda svrha stavljanja c/p-a?

edit.- osim nabijanja post counta :)



Solidarnosti radi i pokazivanja suosjećanja.Zamisli netko otvori temu sa nakanom da se moli za neku njemu dragu osobu, a ono tema ima 200 pregledavanja, a nijedan odgovor.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2010 00:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2010 22:52
Postovi: 335
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Šalom suputniče! :D Neka ti boravak ovdje bude na blagoslov!

Nadam se da ćeš mi uzvratiti na moja promišljanja: smajlic18

Pisma koja je Pavao pisao, a koja nalazimo u Bibliji, prepuna su blagoslovnih želja koje je on upućivao primateljima pisma. Uopće u poslanicama možeš naići na molitvu. Pisac poslanice moli za one koji će poslanicu čitati. Meni to sliči na ovo što mi ovdje radimo.
Od Isusa nam nije ostalo ništa napismeno, ali je napisano da se Isus znao naglas pomoliti, i to radi ostalih, a ne radi sebe. Bilo je drugih oko njega...
Sjeti se recimo tamo kod uskrišenja Lazara.
Ja sam uvjerena kako bi on da je naletjeo na internetu na neku molbu za molitvom, vjerujem da bi i on napisao neku molitvu kao odgovor. Jer, kao što Dalmoš reče, to znači nešto onomu koji je molitvu tražio, a može biti i na izgradnju i poticaj, te duhovni rast onima koji to također pročitaju.
A kopirane molitve... Pa i Isus je dao molitvu Oče naš da se "kopira"... :mrgreen: Naravno, ne da ju "izblebetamo" samo, kako reče, ali mi je "kopiramo", zašto da ne... Kako bi je inače znali... 8)
I još nešto, ako netko moli stvarno u Duhu Svetom, ja vjerujem da i onaj koji čita tu molitvu može biti nekako zahvaćen Duhom Svetim (jer je Duh Sveti tu molitvu nadahnuo)... i onda bude potaknut od Duha... Ili može vidjeti kako neko spontano moli, pa onda i on krene "tim pravcem", a možda je prije mislio da se može moliti samo "službene" molitve, jer druge nije imao nigdje priliku čuti ni vidjeti... A opet s druge strane, ako pročita i neku copy paste molitvu koju prije nije vidio, opet mu može i to biti jako korisno.

Nadam se da su te ovi djelovi iz Biblije ohrabrili... Pozdrav smajlic28


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2010 11:53 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 stu 2010 21:00
Postovi: 20
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vedra napisao:
Šalom suputniče! :D Neka ti boravak ovdje bude na blagoslov!

Nadam se da ćeš mi uzvratiti na moja promišljanja: smajlic18

Pisma koja je Pavao pisao, a koja nalazimo u Bibliji, prepuna su blagoslovnih želja koje je on upućivao primateljima pisma. Uopće u poslanicama možeš naići na molitvu. Pisac poslanice moli za one koji će poslanicu čitati. Meni to sliči na ovo što mi ovdje radimo.
Od Isusa nam nije ostalo ništa napismeno, ali je napisano da se Isus znao naglas pomoliti, i to radi ostalih, a ne radi sebe. Bilo je drugih oko njega...
Sjeti se recimo tamo kod uskrišenja Lazara.
Ja sam uvjerena kako bi on da je naletjeo na internetu na neku molbu za molitvom, vjerujem da bi i on napisao neku molitvu kao odgovor. Jer, kao što Dalmoš reče, to znači nešto onomu koji je molitvu tražio, a može biti i na izgradnju i poticaj, te duhovni rast onima koji to također pročitaju.
A kopirane molitve... Pa i Isus je dao molitvu Oče naš da se "kopira"... :mrgreen: Naravno, ne da ju "izblebetamo" samo, kako reče, ali mi je "kopiramo", zašto da ne... Kako bi je inače znali... 8)
I još nešto, ako netko moli stvarno u Duhu Svetom, ja vjerujem da i onaj koji čita tu molitvu može biti nekako zahvaćen Duhom Svetim (jer je Duh Sveti tu molitvu nadahnuo)... i onda bude potaknut od Duha... Ili može vidjeti kako neko spontano moli, pa onda i on krene "tim pravcem", a možda je prije mislio da se može moliti samo "službene" molitve, jer druge nije imao nigdje priliku čuti ni vidjeti... A opet s druge strane, ako pročita i neku copy paste molitvu koju prije nije vidio, opet mu može i to biti jako korisno.

Nadam se da su te ovi djelovi iz Biblije ohrabrili... Pozdrav smajlic28


Ne vidim ništa loše u učenju novih molitvi, dokle god se one tu nalaze u smislu informacionog karaktera. Kako god, ovdje nailazimo na masu istih molitvi razbacanih po istim ili temama koje su jedna uz drugu i jasno je na što to liči. Vidim da je lijepa nakana, ali uspoređivati se s Pavlom je pomalo apsurdno. Bojim se da dio vas nije "pohvatao" ono što ne valja i molim vas da ne kontrirate s "lijepo je naučiti nove molitve" kada to nikako nema veze s napisanim.
Pitanje koje se proteže jest: Ako si stvarno izmolio tu molitvu, zašto ju imaš potrebu pejstati na forum?
Ako nisi izmolio, onda nisi ni trebao.
Dalmatinac napisao:
Suputnik napisao:
Ako se izmoli, koja je uopće onda svrha stavljanja c/p-a?

edit.- osim nabijanja post counta :)



Solidarnosti radi i pokazivanja suosjećanja.Zamisli netko otvori temu sa nakanom da se moli za neku njemu dragu osobu, a ono tema ima 200 pregledavanja, a nijedan odgovor.

Solidarnosti radi papa odobrava kondome. To nije razlog ni za što, pogotovo u zajednici s pravilima. Ako stvarno misliš da će na nekoga molitva slabije utjecati samo zato što ju nije vidio, onda itekako podcjenjuješ moć molitve. Zašto se onda uopće moliš???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2010 12:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 lip 2010 13:53
Postovi: 162
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nije stvar da će molitva slabije utjecati, naravno da neće, ali ako je onaj kome je napisana vidi, u tom trenutku će ga utješiti i pokazati mu da netko misli na njega i moli za njega, a
nećeš mi valjda sada reći da je takva utjeha beskorisna.
I potpuno se slažem s Vedrom da to može biti na poticaj i duhovni rast onima koji je pročitaju.
A ono što si rekao da je glupost da 10 ljudi pročita molitvu i da je sigurno neće izmoliti nego samo preletiti, pa neka je i samo 5 izmoli, ipak je postignut učinak.

Uostalom, i cijela svrha ovog foruma je da molimo jedni za druge, uz to što razmjenjujemo mišljenja i nadopunjujemo se, i učimo jedni od drugih.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2010 12:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 stu 2010 21:00
Postovi: 20
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zlatica napisao:
Nije stvar da će molitva slabije utjecati, naravno da neće, ali ako je onaj kome je napisana vidi, u tom trenutku će ga utješiti i pokazati mu da netko misli na njega i moli za njega, a
nećeš mi valjda sada reći da je takva utjeha beskorisna.
I potpuno se slažem s Vedrom da to može biti na poticaj i duhovni rast onima koji je pročitaju.
A ono što si rekao da je glupost da 10 ljudi pročita molitvu i da je sigurno neće izmoliti nego samo preletiti, pa neka je i samo 5 izmoli, ipak je postignut učinak.

Uostalom, i cijela svrha ovog foruma je da molimo jedni za druge, uz to što razmjenjujemo mišljenja i nadopunjujemo se, i učimo jedni od drugih.
Pozdrav

Draga Zlatice, mislim da ni sama ne shvaćaš apsurd svojih riječi. Ako vam treba forum da se netko za vas pomoli - proširite krug poznanstava. Ta u vašoj župi zasigurno ima puno dobrih ljudi, koji se neće moliti putem tipkovnice, nego i duhom! Poprilično sam siguran da ću vas teško razuvjeriti kod ovoga, pa ni grijeh nije moguće definirati bez Božanskih pravila i gabarita a da o njemu možeš stav zauzeti! Ali grijeh se jednostavno osjeti. Ako taj osjećaj nemaš, zapitaj se jesi li Božja duhom svojim ili pak samo rječju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2010 15:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Meni nije jasno ovo pitanje gore u temi, u svrhu posvete, šta to znači kao u smislu da posvećujemo molitvu nekome il???

Ja ne mogu odgovorit ak ne kužim pitanje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 pro 2010 16:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 stu 2010 21:00
Postovi: 20
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:
Meni nije jasno ovo pitanje gore u temi, u svrhu posvete, šta to znači kao u smislu da posvećujemo molitvu nekome il???

Ja ne mogu odgovorit ak ne kužim pitanje.

Pa mislim direktna primjena kao ovdje na forumu..npr; netko traži da moliš za njega, tj., naruči molitvu i ti štancaš molitve u postovima :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 pro 2010 19:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Suputnik napisao:
Pa mislim direktna primjena kao ovdje na forumu..npr; netko traži da moliš za njega, tj., naruči molitvu i ti štancaš molitve u postovima :)


Opet je pitanje nedorečeno, ak ja molim za tu osobu onda je u redu, ak samo to napišem onda nije.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2010 07:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mario23 napisao:
Molitve nikada dosta, bila ona u usmenom obliku, pismenom, u mislima. Zaista ti ne treba smetati molitva što je ljudi ovdje pišu. Pa bilo i kopiranje.


Kad molite, ne blebećite kao pogani. Misle da će s mnoštva riječi biti uslišani. Ne nalikujte na njih. (Matej 6,7-8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr