www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:46

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 pro 2010 10:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Pa tko je tu lud?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 pro 2010 11:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
interesantno
s obzirom da piše "kucajte i otvorit će vam se.. molite i dat će vam se" ....
:?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 pro 2010 11:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
"Osnovna stvar koja nas razdvaja od Boga je misao da smo od njega odvojeni. Ako se oslobodimo te misli, naše će se nevolje uvelike smanjiti. Zanemarili smo vjerovanje da smo uvijek s Bogom i da je On dio svake stvarnosti. Sadašnji trenutak, svaki predmet kojeg vidimo, naša najskrivenija priroda, sve je ukorijenjeno u Njemu. Ali mi oklijevamo u to povjerovati sve dok iz osobnog iskustva ne steknemo povjerenje da možemo vjerovati. To uključuje postepen razvoj bliskosti s Bogom. Bog nam neprestano govori kroz druge ljude, kao i iznutra. Unutarnje iskustvo Božje nazočnosti potiče našu sposobnost da Ga zamjećujemo u svemu drugome- u ljudima, događajima, prirodi. Zajedništvo s Bogom možemo uživati u bilo kojem iskustvu vanjskih osjetila, kao i u molitvi.

Kontemplativna je molitva način buđenja za stvarnost u koju smo uronjeni. Rijetko razmišljamo o zraku kojeg udišemo, pa ipak je cijelo vrijeme u nama i oko nas. Na sličan nas način Bog prožima, posvuda je oko nas, uvijek nas grli. Nažalost, naša svjesnost nije probuđena za taj vid stvarnosti. Probuditi nas je svrha molitve, sakramenata i duhovnih disciplina.
"

Thomas Keating : Otvoren duh otvoreno srce


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 pro 2010 12:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2010 16:09
Postovi: 68
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nasmijesen napisao:
Pa tko je tu lud?



Odgovara On samo ti ne čuješ. Prestani moliti i počni SLUŠATI!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 pro 2010 20:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
odgovorit ce on... samo ne kad ti to zelis vec kad On to zeli... tebi preostaje nista drugo nego biti strpljiv i ustrajan jer ne mozes Boga natjerati da ti da sto trazis


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2010 10:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2006 09:35
Postovi: 276
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
BiTLorD napisao:
odgovorit ce on... samo ne kad ti to zelis vec kad On to zeli... tebi preostaje nista drugo nego biti strpljiv i ustrajan jer ne mozes Boga natjerati da ti da sto trazis

E pa ne mogu odoljeti, a da ne napišem da me ovo tako živo podsjeća na jednu scenu iz meni omiljene trakavice – Corazon Salvaje.

Ukratko, glavni junak i junakinja su se silom prilika našli u braku, iako se ne poznaju baš najbolje, i sad se uštimavaju. Ona je iz fine obitelji, odrasla zaštićena od svijeta, pripremana za dobru suprugu nekom aristokratu. On je čovjek s ulice, koji se probijao kroz život. I sad se u prvim danima braka povela među njima vrlo zanimljiva rasprava o njihovim različitim vizijama uloge žene u obitelji. Ta scena se može videjti ovdje (fast foreward u 6:40). A ovo dolje je moj transkript.


Juan: Radi se o tome da mnogo toga što vi smatrate važnim meni nije važno. Naravno da se jedna žena mora znati brinuti o svojoj kući, ali to nije sve.
Monica: Dobro, a što još osim toga bi trebala znati dobra supruga?
Juan: Da je, osim što je supruga, ujedno i žena. Ljudsko biće koje razmišlja, koje može imati mišljenje i odlučivati.
Monica: Mene su učili da jedna žena treba biti mudra, slušati i izvršavati naredbe svog muža.
Juan: A ako se s njima ne slažeš? Pretpostavimo da ja naredim nešto što je pogrešno? Što bi učinila?
Monica: Ništa... Poslušala.
Juan: I zato si postavila stol i za Azucenu? (tj. učinila nešto što je on tražio a ona se tome protivila, op. ja.)
Monica: Da. Ali ona nije htjela doći.
Juan: Ujutro si mi dala do znanja da se ne slažeš čak ni s tim da bude ovdje. Opet se žrtvuješ, 'sveta' Monica? (ironičnim tonom :mrgreen: )
Monica: Molim te, ne nazivaj me tako!
Juan: A ti se ne stavljaj u ulogu mučenice!!! Ne želim ropkinju, nego ženu! Tako da – raspravljaj, svađaj se, reci što misliš i osjećaš!
Monica: (iskreno začuđeno) Ali zašto? Ako će svejedno biti onako kako ti kažeš?
Juan: A nije ti palo na pamet da bi mogla i uvjeriti?

:mrgreen: Slika



Elem, sad kad sam se malo oporavila od cerekanja, mogu reći da su za moju poantu bitne zadnje dvije tri replike. Recimo da se Bog i čovjek nalaze u sličnom odnosu. I sad ide razgovor ovako:

Bog: Ne želim roba, nego želim dijete. Tako da - raspravljaj, svađaj se, reci što misliš i osjećaj, ('samo me zamoli' Slika).
Čovjek: Ali zašto? Ako će svejedno biti onako kako ti kažeš?
Bog: A nije ti palo na pamet da bi me mogao i uvjeriti? Nije? Istina, imaš prav, odgovorit ću ja, ali onda kad je mene to volja, i onako kako je mene to volja. Tebi nema druge nego da budeš strpljiv i da prihvatiš što ti dam, jer me ne možeš natjerati da ti dam što hoćeš kad hoćeš. Nema šanse prijatelju da me uvjeriš.

:roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2010 11:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Maroon napisao:

Elem, sad kad sam se malo oporavila od cerekanja, mogu reći da su za moju poantu bitne zadnje dvije tri replike. Recimo da se Bog i čovjek nalaze u sličnom odnosu. I sad ide razgovor ovako:

Bog: Ne želim roba, nego želim dijete. Tako da - raspravljaj, svađaj se, reci što misliš i osjećaj, ('samo me zamoli' Slika).
Čovjek: Ali zašto? Ako će svejedno biti onako kako ti kažeš?
Bog: A nije ti palo na pamet da bi me mogao i uvjeriti? Nije? Istina, imaš prav, odgovorit ću ja, ali onda kad je mene to volja, i onako kako je mene to volja. Tebi nema druge nego da budeš strpljiv i da prihvatiš što ti dam, jer me ne možeš natjerati da ti dam što hoćeš kad hoćeš. Nema šanse prijatelju da me uvjeriš.

:roll:


Da ali ovo ima smisla ako je sam Bog izvor dobrote i ljubavi, još bolje ako je on sama Istina, sama Ljubav i sama Dobrota, onda ima smisla da on zna šta i kad i kako će kome dati. Naravno kao što piše u citatu od Keatinga mi u to ne vjerujemo dok sami to ne iskusimo. Ti kažeš da to nisi iskusila i uvijek se sve svodi na to. Ko što kaže Ivančić u onom citatu, jedino pozitivno iskustvo može zamijeniti negativno.
Tu ipak postoji još x faktora tipa zašto patimo u ovom svijetu, zašto nevini trpe, zašto je nekim ljudima život gorko mučenje. Svi se to pitamo i ne znamo.

Ali ako Bog nije Dobrota, Istina i sama Ljubav onda ionako to sve nema smisla. Ali ipak ima smisla.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2010 19:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Nasmijesen napisao:
Pa tko je tu lud?



Ja molim, a On mi ne odgovara?

I dobro je da je tako..Ako ON ne odgovara...On ima razlog zasto "ne"Ja sam se na sebi uvjerila da On uvjek odgovara,samo ne onako kako bi ja to zeljela..
Najteze je u kusnjama..i k tome,kada jedna iza druge dolazi..iz vece u vecu..a ja cekam ????
"olaksanje",da bude onako kako bi meni bilo lakse...
Mnogi veliki sveci, su godinama molili ,i molili..dok im je Bog uslisao molitvu...
Tko od nas danas "ceka",20-30 godina...da bude uslisana molitva..???
Nije cak ni nase da mora da znamo,zasto je to sve tako..i iz kojih razloga..
Cesto si sami otezavamo ,jer ne zelimo to shavatiti,da nam fali,
povjeranja,da ON dobro zna,sta je najbolje za nas...Mozda svojom sutnjom nas postedjuje jos vece propasti..
Kada covjek moze da kaze...EVO ME..tu sam,da sluzim Tebi na volju...

Ako smijem da kezem..Pa tko je tu lud?...covjek..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 pro 2010 07:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 lip 2008 11:33
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Maroon napisao:
Bog: Ne želim roba, nego želim dijete. Tako da - raspravljaj, svađaj se, reci što misliš i osjećaj, ('samo me zamoli' Slika).
Čovjek: Ali zašto? Ako će svejedno biti onako kako ti kažeš?
Bog: A nije ti palo na pamet da bi me mogao i uvjeriti? Nije? Istina, imaš prav, odgovorit ću ja, ali onda kad je mene to volja, i onako kako je mene to volja. Tebi nema druge nego da budeš strpljiv i da prihvatiš što ti dam, jer me ne možeš natjerati da ti dam što hoćeš kad hoćeš. Nema šanse prijatelju da me uvjeriš.

čovjek: ali ja želim da mi daš što hoću i to kad hoću. želim biti kao ti a ne da mi daješ prema mojoj vjeri u tebe.
Bog: pa tako reci. imao sam s adamom i evom grdnih problema okolo toga. ti znači ne bi sa mnom pričao i družio se nego samo daj ovo daj ono. pa to ni u javnoj kući ne ide tek tako. neka ti bude kako vjeruješ. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 pro 2010 09:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Kleofa napisao:
Maroon napisao:
Bog: Ne želim roba, nego želim dijete. Tako da - raspravljaj, svađaj se, reci što misliš i osjećaj, ('samo me zamoli' Slika).
Čovjek: Ali zašto? Ako će svejedno biti onako kako ti kažeš?
Bog: A nije ti palo na pamet da bi me mogao i uvjeriti? Nije? Istina, imaš prav, odgovorit ću ja, ali onda kad je mene to volja, i onako kako je mene to volja. Tebi nema druge nego da budeš strpljiv i da prihvatiš što ti dam, jer me ne možeš natjerati da ti dam što hoćeš kad hoćeš. Nema šanse prijatelju da me uvjeriš.

čovjek: ali ja želim da mi daš što hoću i to kad hoću. želim biti kao ti a ne da mi daješ prema mojoj vjeri u tebe.
Bog: pa tako reci. imao sam s adamom i evom grdnih problema okolo toga. ti znači ne bi sa mnom pričao i družio se nego samo daj ovo daj ono. pa to ni u javnoj kući ne ide tek tako. neka ti bude kako vjeruješ. :mrgreen:


Amen!
Bašm istina.....iako sam se nasmijala ovom dijalogu u cijelosti.....podsjeća me na moju molitvu....točno ovako "kukumačem"....daj, daj, daj.....neka bude volja tvoja=volja moja...inače mi ne treba što ti misliš da je dobro, daj ono što ja želim.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 205 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr