www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 276 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 sij 2011 15:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Velika devetnica sv Josipu obavlja se kroz devet srijeda prije svetkovine sv Josipa 19.ozujka 2011.
u 2011. g. velika devetnica je u ove dane;
1. 19.01.2011.
2. 26.01.2011.
3. 02.02.2011.
4. 09.02.2011.
5. 16.02.2011.
6. 23.02.2011.
7. 02.03.2011.
8. 09.03.2011.
9. 16.03.2011.

svatko moze prikazati sv Josipu svoju osobnu nakanu i nakanu svoje obitelji, no posebno se preporuca da se na nakanu stavi hrvatski narod, domovina koja se nalazi u teskoj kusnji i teskocama.

kako moliti devetnicu;

svatko moze odabrati ono sto njemu odgovara. od razmatranja o sv josipu, litanija sv josipa,krunice sv josipa, molitve sv josipa za domovinu, te druge molitve prema vlastitom izboru.

p.s. ja sam ove rijeci prepisala sa jednog topica od prije dvije godine, vjerujem da su potrebe i teznje naseg srca da se utjecemo sv. Josipu ove godine iste, zato zeli svima vama da vam ova Devetnica i sve ostale molitve koje upucujemo zajedno Bogu donesu obilje nebeskog blaga, mira, utjehe, radosti koje samo Bog moze dati.

Svaki blagoslov i dobro svima!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2011 15:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
evo jedne ljepe molitve kao prijedlog:

Slika

U ime Oca + i Sina + i Duha Svetoga. Amen.

Isuse, Marijo i Josipe, prosvijetlite nas, pomozite nam, spasite nas.
Amen.


Slava Ocu…

(3x, u zahvalu presvetom Trojstvu za uzdizanje sv.Josipa na njegov izvanredno visok položaj).

, da po tebi postanem.
Bogu mio.
Kao što egipatski Josip nije odgurnuo svoju grešnu braću, već ih je primio pun ljubavi,štitio i spasio od gladi i smrti, tako nećeš ni ti, o sveti Josipe, odbiti mene s mojom molbom. Priskrbi mi nadalje milost da me Bog na tvoj zagovor nikada ne napusti u toj dolini suza i da me uvijek ubraja među one koji su u životu i umiranju sigurni pod zaštitom tvoga ogrtača.


Predanje

Gledaj, tu sam pred tobom u poniznom predanju, o sv.Josipe. U velikom štovanju prema tebi posvećujem ti ovu pobožnost i molim čitav nebeski dvor da me pri tome prati. Istodobno bih želio rasti u čašćenju tebe i poticati ga u drugima.
Pomozi mi, sv.Josipe, da ti čitav svoj život ostanem odanim u pobožnosti i ljubavi. A tada mi osobito
pomozi u smrtnom času, onako kao što su tebi pomogli Marija i Isus pri tvom umiranju, kako bih te jednom mogao vječno častiti u nebeskoj radosti. Amen.
O, časni sv.Josipe, u pobožnom predanju i radosnog srca polažem pred tvoje noge to dragocjeno blago molitve i mislim na brojne vrline koje su krasile tvoj sveti lik.
I u tebe se ispunio san egipatskog Josipa, tvog prethodnika. Ti nisi bio obasjan samo divnim zrakama božanskog Sunca, već i blagom svjetlošću mističnog mjeseca, Marije.
Jakov je pošao na put u Egipat da čestita svom sinu Josipu koji je sjedio na kraljevskom prijestolju.
Njegov su primjer slijedili svi njegovi sinovi. Neopisivo je ljepši bio međutim primjer Isusa i Marije koji su te okružili svojim velikim poštovanjem i svojom odanošću. To me potiče da ti se hrabro utečem ovom pobožnošću, moj sveti moćni žaštitniče


Molitve


Pozdravljam te, o sv.Josipe, kao upravitelja nedostizivih blaga neba i zemlje i kao hranitelja onoga koji hrani sve stvorove svemira. Ti si poslije Marije svetac koji je najdostojni da ga volimo i štujemo. Ti si među svim svecima onaj koji je imao veliku čast da odgaja, vodi, hrani i grli Mesiju, njega za kojim su čeznuli da ga vide toliki proroci i kraljevi. Sv.Josip, spasi moju dušu, priskrbi mi od milosrdnog Boga milost za koju ponizno molim(…)
Ishodi i za duše pokojnika da se ublaže njihove patnje. Amen. Slava…(3x)
O sv.Josipe, ti si širom svijeta određen za zaštitnika i pokrovitelja svete Crkve. Između svih svetaca zazivam tebe, najsnažnijeg zaštitnika slabih i potrebitih pomoći i želim tisuću puta častiti ljubaznost tvoga srca koje je spremno pomoći uvijek i u svakoj nevolji.
Tebi se, o sv.Josipe, obračaju udovice i siročad, napušteni, potišteni i potrebiti svake vrste.
Nema boli, jada i nevolje na koje se ti ne bi obazirao. Daj stoga i meni ona pomoćna sredstva što ih je sam Bog položio u tvoje ruke, kako bih primio milost za koju molim.
A vi, sve duše u čistilištu, molite se usrdno sv.Josipu za mene. Amen.

Slava…(3x)
Već su nebrojni ljudi prije mene molili i iskusili tvoju pomoć. O, sv.Josipe, koji pun si ljubavi, ti poznaješ moje nevolje i moju želju da ih se oslobodim. Nijedan čovjek, pa ni onaj najbolji, ne bi mogao razumjeti moj problem i doista mi pomoći.
S mnogo pouzdanja utječem se tebi. Ta u rukopisima velike svete Terezije piše: »Svaka milost koja se moli od sv.Josipa, bit će sigurno dobivena.«
O, sv.Josipe, tješitelju potištenih, pomozi mi u mojoj nevolji, a moje molitve usmjeri i k dušama
pokojnika, kako bi uskoro osjetili radost i blaženstvo. Amen. Slava…(3x)

O, ti uzvišeni sveče, u svojoj potpunoj pokornosti Bogu imaj samilosti prema meni. Ti, sa svojim svetim i zaslužnim životom, podupri moju usrdnu molbu.
Pomozi mi svojim premilim imenom.
Štiti me blagošću i moći svoga srca.
Osnaži me svojim svetim suzama.
Zagovaraj me snagom svojih sedam žalosti.
Utješi moje srce melemom svoji sedam radosti.
Oslobodi me od svakog zla tijela i duše.
Spasi me od svake nevolje, svakog jada.
Milostivo izmoli za me ono nužno, milost Božju.

Priskrbi za pokojne u čistilištu brzo izbavljenje iz njihovih muka. Amen.

Slava…(3x)

O slavni sv.Josipe, brezbrojni su dokazi milosti koju ti izmoliš za nevoljnike. Bolesni svake vrste, potišteni, odbačeni, izdani, neutješeni, gladni i potrebiti pomoči, svi oni dolaze k tebi sa svojim teškoćama i nalaze uslišanje svojih molbi.
Molim te, ne dopusti, predragi sv.Josipe, da budem jedina osoba među svima njima koja u svojoj molbi ne bi bila uslišana. Pokaži i meni svoju milostivu i moćnu pomoć. Bit ću ti za to zahvalan
i uvijek ću te častiti, o slavni sv.Josipe, moj zaštitniče i osloboditelju nevoljnih duša u čistilištu. Amen. Slava…(3x)
O, vječni Bože i Oče na nebu, po zaslugama tvoga Sina i njegove presvete Majke Marije usrdno te molim za osobitu milost. U Isusovo i Marijino ime bacam se na koljena pred tobom i iskazujem štovanje tvojoj čudesnoj nazočnosti. Molim te, prihvati moju spremnost i moju čvrstu odluku da uvijek ostanem među onima koji žele živjeti pod zaštitom hranitelja svete obitelji i po njemu se obraćati tebi svojim molitvama. Blagoslovi u svojoj dobroti ovu svetu pobožnost, saslušaj i usliši moju molbu. Amen.

Slava…(3x)

Sveti Oče, brani svetu Crkvu od svake neugodnosti i svakog neprijateljstva i ogrni sve nas svojim zaštitničkim ogrtačem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2011 21:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 stu 2009 00:55
Postovi: 34
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja se prijavljujem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2011 22:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 pro 2010 19:14
Postovi: 58
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja se prijavljujem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2011 22:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 lip 2010 21:51
Postovi: 333
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
1. veki
2. srna
3. lalaa
4. marija-elena
5. ...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2011 20:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:13
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
I ja se prijavljujem.
___________________
VJERU IMAJTE VJERU.
BOG JE LIJEK I LIJECNIK.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2011 21:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
I ja se prijavljujem


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2011 22:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 ožu 2009 15:51
Postovi: 110
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i ja se prijavljujem


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2011 22:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 lip 2010 21:51
Postovi: 333
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
1. veki
2. srna
3. lalaa
4. marija-elena
5. engel
6. marijaaaaa
7. ivanam
8. ...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 sij 2011 08:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2009 14:13
Postovi: 771
Lokacija: hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
1. veki
2. srna
3. lalaa
4. marija-elena
5. engel
6. marijaaaaa
7. ivanam
8. zleko


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 276 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr