www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 451 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 vel 2006 09:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2006 13:40
Postovi: 251
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Što je to?
Kako se pripremiti? Koliko dugo se priprema?
Kod koga ići na takvu ispovijed?
Radi li se jedanput ili više puta tokom života?
Kako pronaći duhovnika?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Sveta ispovijed
PostPostano: 04 vel 2006 16:15 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Mislim da je životna ispovijed preduvijet obraćenja, tj. napuštanje starog čovjeka i kretanja novim putem. U zajedništvu s Bogom. Životna ispovijed obično dolazi do izražaja kad osoba postane svjesna svojih grijeha, svega negativnoga kod sebe i ne želi to više potiskivati. Osoba odlučuje svjesno reći NE grijehu, a DA Bogu. Potrebno je moliti Duha Svetoga da ti otkrije sve grijehe od trenutka rođenja da ih sve možeš reći svećeniku, koji je u tome trenutku samo sredstvo u Božijim rukama. Ne treba ostavljati dobar dojam pred svećenikom, već spoznati svoju bijedu i priznati svoju grešnost.
Životna ispovijed nije tradicija odlaženja na ispovijed kao na primjer za velike blagdane, već odlučnost da se sve otkirije. Od rođenja pa do danas. Da se slomi grijeh i moć zloga koja dolazi po grijehu te krene putem Božije milosti koja u tome trenutku dolazi do velikog izražaja. Priznavanje grijeha više ne mora biti po formularu i molitveniku, već je to priznavanje svega što smatraš da te spriječava u primanju obilnih Božijih milosti.
Potrebno je iskreno sve reći i pokajati se ponizno. Prestati činiti stare grijehe i odlučno krenuti novim putem. Neka ti se uvuće u svijesti kad kažeš na kraju ispovijedi NEĆU VIŠE GRIJEŠITI.

Da li se ona događa više puta u životu? Mislim da je trenutak obračenja najvažniji, a s njim dolazi i životna ispovijed. Obično vjernici poslije toga krenu redovito na ispovijed (mjesečnu) i niti jedna ispovijed više nije kao što je prije bila.

Sa svečenikom možeš slobodno pričati. Pa oni su svašta čuli u ispovijedima! Možeš ga pitati za smjernice tko će ti biti duhovnik. Obično se on bira u tvojoj župi.

Potaknut ovim tvojim pitanjem stavio sam tekst SVETA ISPOVIJED na stranicu pod linkom tekstovi.

Neka te Bog obilno blagoslovi!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 vel 2006 00:42 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
da to ti je ispovjed koju činiš tako da ispovijediš sve svoje grijehe otkad znaš za sebe...
ja sam si odabrala jednog vrlo dragog svećenika u franjevačkoj crkvi u dubravi u zagrebu....iako nisam prije s njim razgovarala...
ali nekako mi je izgledao najproduhovljenije


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2006 14:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
andjelina1 napisao:
da to ti je ispovjed koju činiš tako da ispovijediš sve svoje grijehe otkad znaš za sebe...



Kao prvo sve vas lijepo pozdravljam i sretan sam da postoje ljudi koji žele u ova teška vremena širiti putem interneta Evanđelje :D Vjeko neka te Bog blagoslovi i dade čvrste vjere i ustrajnosti!Ponukan tvojim svjedočanstvom registrirah se,te nadajući se obostranom rastu i učenju po pitanju naše vjere i življenje iste odlučih kada mi vrijeme dopusti družiti se s vama ukoliko me primate :?: :lol:
Evo za početak upade mi u oči gore navedeni citat-pa pitah.....zar krštenjem, a kasnije na svakoj svetoj ispovijedi čovjek ne dobija oprost od Boga ukoliko se istinski i iskreno kaje i donosi odluku ne griješiti ili nastojati se čuvati grijeha,a s obzirom na sklonost koju posjedujemo u sebi i slabosti dešava se nažalost puno puta da se pada...ali ne vidim u tome razloga da je potrebno činiti životnu ili veliku ispovijed jer osobno smatram da i nakon takove ispovijedi čovjek opet sagriješi i opet se bori da bude bolji i to je neminovno...tako da s malo skeptičnosti prilazim tome iako dopuštam mogućnost da mnogi doživljavaju to na sebi svojstven način?!No ipak jednom grijesi ispovijeđeni ne moraju se više ispovijedati-to je nauk Svete Rimokatoličke Crkve!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2006 15:55 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Hvala na blagoslovima, Joakime!

Naravno da te primamo :lol: Dobrodošao!

Bog te blagoslovio!

:x


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2006 18:16 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 22 vel 2006 20:33
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ovo mi je malo čudno, životna ispovijed. Pa zar kad idete na ispovijed ne kažete sve grijehe. Ja ih kažem i meni je svaka ispovijed životna ispovijed. O tome sam puno čula ali baš se sa time i ne slažem.
Sjetite sa mudrih i ludih djevica. Koja je od njih onda imala životnu ispovijed a koja ne????
I da li ste se ikad pitali kaj bi Isusu rekli da vas u ovom trenutku pozove?
Hej stani malo nemam životnu ispovijed jer.....?????
Možda sam u krivu: :!:
I čemu ispovijedati grijehe koje sam rekla a više mi se nisu ponovili. Pa onda ja ne vjerujem Isusu da mi ih je oprostio.

Umro čovjek i došao Isusu. I rekao mu Isus da će mu pokazati na videu sve grijehe koje je učinio, čovjek se jadan sav stisnuo od muke jer će sada vidjeti sve gadosti koje je radio. No film je bio bez slike i teksta. Čovjek se sav začudio, Isus ga pogleda i rekao pa zar ne vjeruješ da sam ti sve u ispovijedi oprostio.
Eto Bog je naš svemogući, bez mana i savršen. :arrow: :evil: :!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 tra 2006 00:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
SAKRAMENAT ISPOVIJEDI JE POBJEDA KRISTA NAD GRIJEHOM. ISPOVJED TREBA BITI ISKRENA, U VJERI I RADOSTI;TO JE ZAGRLJAJ SA GOSPODINOM KOJI TE LJUBI I OPRAŠTA TI GRIJEHE.

NAKON ŠTO SI SE VALJANO ISPOVJEDIO, ŽIVI KAO USKRSNULI MILOST BOŽJU U MIRU I SVIJESTI U PRIJATELJSTVU SA BOGOM I SA BRAČOM.
AKO BACIMO JEDNU KAP VODE U MORE VATRE , ŠTA ĆE SE DOGODITI?
NEĆEMO MOĆI VIŠE PRONAĆI KAP VODE JER JE U VATRI ODMAH ISPARILA.
BACIMO DAKLE SVE NAŠE GRIJEHE U TAJ OCEAN VATRE TJ. BOŽANSKE LJUBAVI KOJA NAS ZOVE K SEBI.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 tra 2006 11:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
- dušo moja grešna
- podigni svoje oči
- sjeti se tko je zbog tebe mučen bio
- tko se zbog tebe krvavim znojem znojio
- tko je zbog tebe bičevan bio
- tko je zbog tebe trnjem okrunjen bio
- tko je zbog tebe teški križ nosio
- tko je zbog tebe raspet bio

- on te još uvijek neizmjerno voli
- on čeka tvoj slijedeći udarac bičem

- reci danas da to nikad više nečeš učiniti
- da nečeš ići kamenom (grijehom) na onoga tko na tebe kruhom
- zaplači i učini to još danas i bit će to tvoja životna ispovijest


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 tra 2006 16:43 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 22 tra 2006 14:25
Postovi: 1
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Može li mi tko objasdniti što je to tzv. potpuni oprost :? ???

:!:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 tra 2006 16:56 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:D

ja ne mogu...

meni je svaki Isusov oprost potpuni.... :x


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 451 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr