www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 12 lip 2011 15:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Čitavši jednu knjigu naišao sam spominjanje časne sestre bosonogih klarisa sestre Briege Mckenne.
tražio sam na guglu , ali nema skoro ništa na hrvatskom, bar ja nisam puno našao:evo nešto što sam preveo sa engleskog:

Briege McKenna, OSC je rođena u Irskoj i ušla u red Sestara klarisa u dobi od 15.Nakon što je pretrpjela više od tri godines reumatoidni artritis, ona je prebačena u svoju zajednicu u Tampa, Florida s nadom da Floridsko sunce će olakšati joj patnje. U dobi od dvadeset četiri, ona je čudesno ozdravila, neko vrijeme kasnije primila je u molitvi dar ozdravljenja za koja je postala tako široko poznata.
Godine 1974, ponovno tijekom molitve, ona je dobila duboki duhovni uvid u poziv na svećeništvo. Od tada, biskupi i svećenici u mnogim dijelovima svijeta su pozvani da joj govore i pomažu njezinim vježbama i konferencijama. Njezina knjiga, "Čuda se događaju", preveden je na mnoge jezike kroz iz svijeta.

Od 1985, sestra Briege je služeći svećenicima u suradnji s ocem Kevinom Scallon, CM.
Ona je 1988 dobitnik nagrade Siromašak od franjevačkog sveučilišta, a 2009 dobitnik Nagrade za najbolje katoličke vodstvo od Katoličke Leadership Institute.

koliko se sjećam , ona je bila i kod nas ( mislim i u BIH- međugorje itd) prije 5-6 godina, ali se ne sjećam detalja na čijem karizmatskom seminaru itd

šta vi znate o njoj, njenom evagelizatorskom radu , posjetima našim krajevima ( hrvatska, bih)
da li ste čitali njenu knjigu- bestseler i možte li prenjeti neka svjedočanstva iz knjige ili njenih semnara?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 srp 2011 13:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
zar nitko ništa ne zna?
pa ona je iz karizmatskog pokreta, iz duhovne obnove?

evo nešto što sam našao i prepisao iz jedne knjige kojun čitam:

ima jedno svjedočenje sestre emanuel u vezi sestre brige mcene:

1981. susrela je svećenika iz tadašnej Yu fra tomislava vlašića
On ju je zamolio da se pomoli za njegovu župu i ze njegovu zemlju
To je bilo prilično teško vrijeme za Crkvu u Yu jer se komunistička včast jako borila protiv Crkve i svećenika
Pošto je fra tomislav bio odgovran za mlade u hercegovini , bio je vrlo žalostan jer je vidio da komunisti preko svojih obećanaj privlače mnoge mlade katolike i upisuju ih u komun. partiju.oni bi tada ostavili Crkvu

Ubrzo nakon što ej s. briege nad njim molila rekla mu je da ima viziju crkve
Nije znala gdje je ta crkva, ali imala je 2 zvonika
Iznutra je vidjela jednostavan oltar
Fra tomislav je sjedio na mjestu glavnog kocelebranta, a s olatrasu se izljevali otoci vode
Sestra je u duhu znala da su to potoci žive vode

Vidjela je mlade ljude iz svih zemalaj svijeta kako dolaze u tu crkvu i željno piju vodu
Bili su preobraženi , zračili su radošću!
Tada su se ti ljudi vraćali u svoje zemlje i tamo počeli dovoditi svoje prijatelje u crkvu:Sestra je vidjela tisuće mladihl judi!

fra tomislav tada nije ni slutio da je s.briege opisala upravo njegovu crkvu u međugorjujoš manje je očekivao da će za mjesec dana kasnije, 25. lipnja Gospa ukazati se u međugorju , izabirući 6 djece za svoje svjedoke
Danas se ljeti na festivalu mladih okuplja na10-ne tisuća mladih iz cijelog svijeta koji dalje raznose po cijelom svijetu vjernički žar , ushit i obraćenja ( te Gospine poruke)...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 srp 2011 17:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Znam da ima dar liječenja, možete joj slobodno uputiti molitvene nakane na njen e-mail (na engleskom) za koje se Ona svaki dan moli:
prayer@sisterbriege.com

Na njenom site-u možete naći i njenu snimljenu molitvu za svaki mjesec u mp3 formatu.
http://www.sisterbriege.com/prayer.htm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 srp 2011 23:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Nisam dosad čuo za sestru Brigege McKennu, a kad si več spomenuo da je imala viziju u koju je bio uključen i fra.Tomislva Vlašić:

Hrvoje Hrki napisao:
Ubrzo nakon što ej s. briege nad njim molila rekla mu je da ima viziju crkve
Nije znala gdje je ta crkva, ali imala je 2 zvonika
Iznutra je vidjela jednostavan oltar
Fra tomislav je sjedio na mjestu glavnog kocelebranta, a s olatrasu se izljevali otoci vode
Sestra je u duhu znala da su to potoci žive vode


to mi je onda itekako sumnjivo, zbog događaja koji su se kasnije događali sa fra.Tomislavom i zbog svih afera koje su se vezale za njega.

Link 1
Link 2

Ne znam kakav je njegov trenutni kanonski status, jer ne pratim događanja vezana uz njega, ali znajući sve ovo moram reći da to ne ide u prilog vjerodostojnosti vizija navedene sestre McKenne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 srp 2011 07:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Dalmatinac napisao:
Nisam dosad čuo za sestru Brigege McKennu, a kad si več spomenuo da je imala viziju u koju je bio uključen i fra.Tomislva Vlašić:

Hrvoje Hrki napisao:
Ubrzo nakon što ej s. briege nad njim molila rekla mu je da ima viziju crkve
Nije znala gdje je ta crkva, ali imala je 2 zvonika
Iznutra je vidjela jednostavan oltar
Fra tomislav je sjedio na mjestu glavnog kocelebranta, a s olatrasu se izljevali otoci vode
Sestra je u duhu znala da su to potoci žive vode


to mi je onda itekako sumnjivo, zbog događaja koji su se kasnije događali sa fra.Tomislavom i zbog svih afera koje su se vezale za njega.

Link 1
Link 2

Ne znam kakav je njegov trenutni kanonski status, jer ne pratim događanja vezana uz njega, ali znajući sve ovo moram reći da to ne ide u prilog vjerodostojnosti vizija navedene sestre McKenne.


MA NE MORA ZNAČITI
to što je fra tomislav u jednom trenutku pogriješio , te pao pod utjecaj "preobraćene njemice" hauptal s kojom je 1988 u italiji osnovao molitvenu zajednicu, gdje su zabrazdili u krivoj miustici , to neznači da briege mckenna nije vidjelo to što tvrdi

jer, biti njene poruke, tj. vizije i šta je vidjela nije uopće fra tomislav, nego ukazanje u međugorju
ona je vidjela mjesto odakle će poteći potoci žive vode prema svijetu
ona NE apostrofira fra tomislava kao nekl važan činbenik u budućnosti, nego mjesto međugorje
u tome je velika razlika :D

btw, samo da spomenem ovo viđenje nije prenjeo fra tomislav, nego dsama sestra BM sestri emmanuel koja je od 1988 u međugorju


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 srp 2011 14:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dalmatinac napisao:
Nisam dosad čuo za sestru Brigege McKennu, a kad si več spomenuo da je imala viziju u koju je bio uključen i fra.Tomislva Vlašić:

Hrvoje Hrki napisao:
Ubrzo nakon što ej s. briege nad njim molila rekla mu je da ima viziju crkve
Nije znala gdje je ta crkva, ali imala je 2 zvonika
Iznutra je vidjela jednostavan oltar
Fra tomislav je sjedio na mjestu glavnog kocelebranta, a s olatrasu se izljevali otoci vode
Sestra je u duhu znala da su to potoci žive vode


to mi je onda itekako sumnjivo, zbog događaja koji su se kasnije događali sa fra.Tomislavom i zbog svih afera koje su se vezale za njega.

Link 1
Link 2

Ne znam kakav je njegov trenutni kanonski status, jer ne pratim događanja vezana uz njega, ali znajući sve ovo moram reći da to ne ide u prilog vjerodostojnosti vizija navedene sestre McKenne.


Preporučam ti noviju knjigu "Misterij Međugorja" (70,00kn) u kojoj se navodi između ostaloga:

Kako se tajna služba obračunavala sa sudionicima međugorskog fenomena zorno pokazuje niz dokumenata koje nam je ustupila Obavještajno-sigurnosna agencija Bosne i Hercegovine. Ovo je prvi put da ti dokumenti, klasificirani kao državna tajna, izlaze na svjetlo dana. Trideset godina trebalo je proći da se objavi makar mali dio policijskog dosjea o Međugorju.

Najintrigantniji dokument svakako je "specijalna informacija" SDB-a od 17. studenoga 1987. godine, a klasificiran je kao državna tajna. Njime tajna služba izvještava ministarstvo unutarnjih poslova Bosne i Hercegovine o rezultatima operativne akcije kodnog naziva "Crnica". Cilj operacije bila je kompromitacija u prvom redu fra Tomislava Vlašića (kodno ime Oto) i međugorskog župnika fra Joze Zovka (kodno ime Lujo) koji su, uz nekolicinu ostalih franjevaca, bili ponajviše vezani uz vidioce i međugorska zbivanja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 srp 2011 15:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
kupio sam je i pročitao već 24.6. :D

u njoj sam čitao i u vezi vlašića,ali za briege mckennu sam naišao u knjizi MEĐUGORSKO ČUDO od sestre emmanuel koja je u međ. od 1989 :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 srp 2011 18:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bez obzira što je crkva stegovno "kaznila" fra Vlašića, to ne znači da je svo njegovo djelovanje bilo loše i jest loše, sotona neprestano rovari... kako bi okaljao RKT crkvu, svećenstvo i redovnice, toga smo bar svjedoci svakim danom.
Nekako se odmah sjetim Padre Pija iz Pietrelcine kojemu su isto bile oduzete gotovo sve svećeničke ovlasti i učinjena velika nepravda zbog raznih kleveta, čak je bio i zatvoren unutar samostana, a sad je Svetac.
Zašto tako olako osuđujemo... bez dokaza? Znam da je jedan svećenik iz moje župe pričao da je išao sa svojom rođenom sestrom u shopping centar, a odmah pukao glas po župi kako ima ljubavnicu :shock: .

Sestra Briege je imala seminar u Zagrebu prije dosta godina... ako se ne varam (moja mama je išla) i jedna njena knjiga je prevedena na hrvatski "Čudesa se događaju" izdavač Duh i Voda, Jelsa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 srp 2015 16:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
Isječak s ovogodišnje konferencije (2015) posvećene Božanskom Milosrđu održanje krajem veljače u Dublinu. Sestra Briege McKenna, poznata po duhovnim obnovama za svećenike, sve posvećene osobe i svom čudesnom ozdravljenju od teške fizičke bolesti (reumatoidni artritis), iznosi izniman primjer djelovanja Krunice Božanskog Milosrđa.

P.S. Bilo bi lijepo kad bi se pobrisao ovaj dio koji nema veze s ovom temom. BB




Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 srp 2015 21:03 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
https://www.youtube.com/watch?v=rp4p9mUvdo8

https://www.youtube.com/watch?v=bOHN67QHla8


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr