www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 10:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 31 srp 2011 00:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
..
ne moj da si na kraj srca , da pređemo na napete teme?


Zadnja izmjena: cirenac; 06 srp 2013 15:44; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2011 00:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
http://www.youtube.com/watch?v=l7GaMNOK ... re=related


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2011 00:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Što čekaš, ne piše u knjigama ,to je ŽIVOT, i ne boj se
:grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2011 05:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
anne napisao:
no hard feelings..

Naravno. Lipi pozdrav Ane! Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2011 05:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
cirenac napisao:
ajde Frane, vadi knjige, oću hitno citate, demant, razjašnjenja, analitičke procijene...

Neki drugi put, kad bude prilika. Lol.

cirenac napisao:
dobar si ti

Samo je Bog dobar (usp. Lk 18,19).

cirenac napisao:
sam ja matora konjina, koja je preturila s Božjom pomoći svašta , a tom ćemo..već kad se jednom vidimo.....uskoro.....

Rado bi te slušao, ali nemam cajta. :-|


cirenac napisao:
da pređemo na napete teme?

Da pređemo na Descartesove "Metafizičke meditacije" ili na Platonovu "Obranu Sokratovu"?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2011 09:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
ne volim ukus kukute


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2011 11:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Molim moderatora da zakljuca i temu i nas dvojicu na 24 h


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2011 13:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
cirenac napisao:
volim te ko svog sina :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:

cirenac napisao:
Eto zato te puno volim kao sina..:grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Još jučer si me volio kao sina, poslao si mi tisuću zagrljaja, a danas;

cirenac napisao:
Molim moderatora da zakljuca i temu i nas dvojicu na 24 h

Zar je ta ljubav bila samo laž? Zar su svi ti zagrljaji bili samo gluma? Ovo je teško ranilo moja srce, a znaš da imam kameno srce. Onda znaš koliko si me ranio, čak je i taj kamen u mojim grudima pustio suzu. Reci da je tvoj posljednji post samo šala, reci molin te. Ne! Ne virujen u to što pišeš, niti mogu, niti želin u to virovat. Mislin da me i dalje voliš kao sina, ako griješim, dokaži. Dokaži da stvarno želiš da me zatvore, da me uhite, da sa mnom postupaju kao sa kriminalcem, iako san samo iznosio ono šta mi je na srcu. Tek kad dokažeš da si to stvarno mislio, tek tada ću ti povirovat.Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2011 14:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Bog je dobar a Ti imaš dobro srce i nije od kamena, živo i toplo
Neka Te Gospodin obasja licem Svojim!


Zadnja izmjena: cirenac; 06 srp 2013 15:45; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 srp 2011 22:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Da bacim i ja, dvi, tri beside o ovoj temi...

Mislim da je svima već jasno da ne postoje moćne i one malo manje moćne molitve.Svaka molitva koja dolazi iz iskrena i raskajana srca Bogu je draga.Pa čak i kad molimo, a nemamo dovoljno vjere, ni tada nam molitva nije bezvrijedna.Tu se često sjetim one zgode iz Markova evanđelja:

"Nato mu Isus reče: "Što? Ako možeš? Sve je moguće onomu koji vjeruje!" Dječakov otac brže povika: "Vjerujem! Pomozi mojoj nevjeri!" (Mk 9,23-24)

Postoje različite forme molitvi koje koristimo u različitim prigodama: molitve za zagovor svecima, molitve zahvale, molitve za ozdravljenje, molitve za oproštenje, molitve za zaštitu...
Također mislim da ima molitvi koje imaju krivu formu, kao npr.Molitva Sv.Marti kod koje se kaže:

"Devet utoraka moli se Sv.Marti dok gori posvećena svijeća.Ova je molitva toliko snažna da će ti prije kraja ovih devet utoraka biti poklonjeno ono što moliš, koliko god to moglo biti teško"

Znači ovdje već imamo neke magijske elemente...Govori se o velikoj snazi molitve i da će nam prije isteka tih devet utoraka biti dano ono za što se molimo.Nigdje se ne spominje naša vjera u svemu tome, nego snaga same molitve.Tako čovjek čini grešku jer se uzda u moćnu snagu izgovaranja riječi te molitve, a ne u vjeru koju je utkao u tu molitvu.
Vidio sam kršćana-katolika koji su molili Sv.Marti ovoj molitvu moleći za sasvim banalne stvari, kao npr. Playstation... jer su doslovno shvatili da će dobiti sve ono za što budu molili.Svojevremeno sam je i ja molio, ali ne za playstation, već neke druge stvari... :D

Netko moli molitve Sv.Brigiti, pa nakon nekog vremena izgubi volju, pa ili odustane ili upada u strahove ako je preskočio koji dan.Pa se tada ne moli više iz vjere u obećanje koje je Isus dao Sv.Brigiti i svima koji budu molili ove molitve, nego se moli čisto iz straha i želje da se to sve formalno izmoli i završi.Zato mislim da ove molitve ne bi trebali moliti početnici, nego ipak oni koji su malo porasli u vjeri.

Ja sam jedno vrijeme obećao da ću moliti krunicu svaki dan, pa bih to neko vrijeme izvršavao, a neki put ne bih stigao taj dan izmoliti, pa bih to pokušao nedoknaditi sljedeći dan i javljala bi mi se krivnja kad ne bih uspio sve izmoliti.Odustao sam kad sam vidio da sam počeo moliti kao poganin blebetajući,bez koncentracije i smisla, ne razumjevajući zapravo što molim.

"Kad molite, ne blebećite kao pogani . Misle da će s mnoštva riječi biti uslišani. Ne nalikujte na njih. Ta zna vaš Otac što vam treba i prije negoli ga zaištete." Mt (6, 7-8).


Otada molim kako mi dođe, nekad svojim riječima, nekad moleći iz molitvenika neke molitve za određenu nakanu.Samo bih napomenuo da i ovdje postoji zamka, kad neko kaže da će moliti kad on osjeti potrebu za to, jer tako vrlo lako možemo izgubiti volju za molitvu i potpuno prestati moliti.
Stoga mislim da je važno da imamo temelje naše naše svakodnevne molitve.Tako ja svaki dan molim (Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu) pokušavajući moliti što sabranije, a normalno je da kako čovjek raste u vjer, da osjeća potrebu da moli puno više.Temelje svakodnevne molitve ne smijemo izgubiti nikada.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 55 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 0 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr