www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 21 kol 2011 13:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Dragi svi,

obzirom na trenutačno činjenično stanje sa molitvenim lancem na našem forumu, a to je da jako malo ljudi moli svoje desetice, da je puno ljudi otišlo s foruma, te da imamo novih članova koji bi željeli moliti u molitvenom lancu pokrećem ovu temu sa zamolbom da se izjasnite oko uređenja novog molitvenog lanca.

Mislim da nema smisla da imamo 50-ak molitvenih grupa samo na papiru. Bolje da imamo makar dvije tri grupe koje će se uistinu moliti nego da je stanje ovakvo kako je sada. Uostalom koliko se moli dovoljno je vidjeti situaciju na forumu. Dok se molilo bilo je sve puno bolje i ljepše, vjerujem da može ponovno biti tako, čak i bolje!

Molim vaše prijedloge, kako bi trebao izgledati novi molitveni lanac na forumu TT, koju molitvu ili molitve bi molili.

Obzirom da je adminstrator otvorio odličnu temu "Kako raspiriti Duha Svetoga na forumu" predlažem da umjesto dosadašnje Gospine krunice uvedemo Krunicu Duhu Svetomu.

_______________________________________
Krunica Duhu Svetomu

Na tri mala zrna može se moliti:

1. koji neka nam po Duhu Svetom umnoži vjeru.
2. koji neka nam po Duhu svetom umnoži ufanje.
3. koji neka nam po Duhu Svetom usavrši ljubav.


Moli se na običnu krunicu. Poslije riječi "Isus" dodaju se otajstva krunice:

1. koji neka osposobi naše srce da primimo puninu milosti Duha Svetoga!
2. koji neka nam izmoli tri bogoslovne kreposti!
3. koji neka nas po Duhu Svetom jača, prosvjetljuje, upravlja, vlada nad nama, vodi nas i posvećuje!
4. koji neka užeže naše srce ljubavlju Duha Svetoga i napuni dubokom poniznošću, odanošću, predanjem, jakošću i svetošću!
5. koji neka nam izmoli sedam darova i dvanaest plodova Duha Svetoga i neka nam udijeli sva dobra i odvrati od nas svako zlo!
______________________________________________
Željno isčekujem vaše mišljenje i vaše prijedloge :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 kol 2011 21:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Odličan prijedlog!
Mislim ipak da ne bi tebalo jednostavno ukinuti i dosadašnji ML, bez obzira na sve njegove manjkavosti. On je prvenstveno funkcionirao u molitvi članova unutar pojedine grupe, jednih za druge. Teško je utvrditi tko sve zaista moli u tako velikom ML-u ali recimo i sam sam prijavio neke članove (na njihovo traženje) za koje pouzdano znam da mole a nisu ni članovi TT-a iz razloga nemogućnosti pristupa ili drugih razloga. Javila mi se jedna članica koja je davno banirana da rijetko ovdje više navrati ali kad se zavjetuje u molitvi da to nastoji i valjano i izmoliti. Sad, postoji vjerojatna većina grupa gdje jedan ili više ne mole (barem redovito) ali i to može biti razlog da je baš za takve molitva potrebna.
Šta je, tu je. Možda bi ovaj dosadašnji ML trebali na neki način arhivirati ali ipak dozvoliti (nastaviti) pristup novim članovima da formiraju grupu u kojoj će moliti jedni za nakane drugih.
Duh Sveti je pokretač i najveća snaga TT-a. Bez njegova prisustva ovdje bi bilo mlaćenje prazne slame ili bi bilo još bolje ugasiti forum. Formiranje novog ML-a i molitve Krunice Duhu svetomu, onako kako je i naveo moderator, autor ove teme (Luki) je dobar prijedlog i mislim da bi svatko, tko želi moliti, s ozbiljnošću trebao pristupiti njemu.
Nadam se da će još biti prijedloga, da će Luki izvuči najpotrebitije iz rasprave a admin rasčlaniti dosadašnji ML od novoga ali u smislu da se nadopunjavaju a ne isključuju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 kol 2011 21:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Ja sam članica ML-a i redovito molim.
Kako god odlučite ja ću i dalje moliti bila u lancu molitve ili ne.
U svakom slučaju podržavam prijedlog...

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 kol 2011 16:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moj prijedlog je: da bi možda bilo zgodno ukombinirati na forum sotware Virtual Rosary iliti Virualna krunica, a koji se može downloadati besplatno sa stranice: http://virtualrosary.org/dload.php i može se odabrati Croatian kao jezik (jedino otajstva nisu prevedena), zgodno je jer imaju slikice i kad klikleš na Amen software te vodi dalje zrno po zrno ( kao i na pravoj krunici), čak sam mijenja otajstva po danima...
evo to je moja ideja... pa čak da možemo vidjeti tko je na online molitvi... ako se to može nekako software-ski riješiti (ja sam bedak po tom pitanju).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 kol 2011 23:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Molim sve one koji mole u molitvenom lancu kao i one koji ne mole, a željeli bi se prijaviti da se prijavite na linku što ga je Administrator postavio:

viewtopic.php?f=104&p=174464#p174464

Također bih želio zamoliti sve vas koji molite i koji ste se sada prijavili da kontaktirate ostale članove vaših molitvenih grupa da se izjasne o svom statusu u molitvenom lancu. :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 stu 2011 23:08 
tamo gdje su popisi ML-a ima 10 grupa, a ima jedan post o tome kako izgleda 37. molitvena grupa, pa me zanima u čem je štos, fala?


Vrh
  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr