www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 12:55

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 161 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 21 srp 2011 15:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Ne znam na kojem postu sam napisao nešto što sam čuo od pametnijih od mene da su dva najjača poriva u ljudskom organizmu potreba za prehranom i spolnost(sexualnost, bludničenje, samozadovoljavanje) i ako je čovjek u stanju staviti ih pod kontrolu vrag ne može tako lako izić na kraj s njim, tražit će drugo i tu će žeeeestoko napadati i to je istina.A što se tiče stavova obično promašim temu ili su suviše duboki za razmišljanje, pa dosta puta i zažalim, bolje da sam šutio, pametniji sam kao posmatrač, ali eto izleti...
no sad ćemo se vratiti na temu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 srp 2011 17:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Pa na jednom postu sam prepisao pjesmu od oca Džejmsa Manjackala pa bih s njome , ako nije problem prešao na neki drugi izazov.....
U molitvi
Vrijeme može biti odgođeno
Način može biti neočekivan
Ali odgovor će sigurno doći
Nijedna suza tajne patnje
Ni jedan dah svete čežnje
Bogu izliven
Neće biti izgubljen
Nego će u Božje vrijeme i način
Poput vjetra dopuhnuti u oblacima
Milosđa
I pasti poput pljuska blagoslova
Na tebe
I na one za koje moliš


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 srp 2011 17:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Vjera......
Krist računa sa bolesnim svijetom, i ne očekuje da će na zemlji naći pravednike i svece, zna da do kraja našeg ovozemaljskog života griješimo i griješit ćemo(''nije problem grijeha, problem je stanja koje stvara u nama, da nismo dostojni Božje ljubavi'', i ponavljanje istih, a o ustrajanju da ne pričamo)On zna da je ovaj svijet pod vlašću zloga i da smo i zbog istočnog grijeha i zbog svojih grijeha duboko ranjeni, ali nam je sam rekao da je On liječnik, ali samo ako vjerujemo.....
To je stalna borba, teška u ova poganska, iskvarena, lažljiva , vremena i ljudi u magli poluistine (nema više gole istine ili'' čiste '' laži).
Kamen spoticanja je naša vjera, odnosno borba da je steknemo (milost) i još teža borba da je sačuvamo
......ako je ostvarujemo u svom životu
ako je živimo, ne samo doma nego i van
bez sumnje veeeelika žrtva
nešto poput ''luđačke košulje''
....i kolika je naša vjera, (i moja,)
i usponi i padovi, prepreke....ali i blagoslov ljubavi Božje
nastavite.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 srp 2011 18:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
.....''zašto danas svijet više ne vidi zlo?Zašto su nam oči zatvorene a razum potamnjen?Zašto ne uvide da je ''novi čovjek'' moguć samo po obraćenju srdaca?Zašto ne razderemo svoje haljine od bola nad svom zloćom koja se danas događa?Zašto ne plaču od žalosti nad krivnjom ljudi koji danas ovu zemlju tako užasno upropašćuju?Zašto se ne tuže zbog svojih grijeha, zbog kojih narod danas pati?Ljudi danas imaju oči, ali one više ne vide zlo, oni imaju uši ,ali one ne čuju opominjući glas Božji-oni imaju srce ali je ono omlitavilo.Ono više ne želi Bogu služiti.To je zlo-što je svijet postao bezbožan!!!!Onaj koji se Boga ''boji'' zna za dobro i zlo. On zna za dva puta, između kojih mora birati, ali on zna da zlo drijema i u vlastitoj nutrini i zna da će Bog pozvati na ''sud'' za sve zlo koje je učinio bližnjemu, Dan Gospodinov doći će za svakog čovjeka.............................
Pa stanimo malo i pogledajmo se i upitajmo se što ćemo mi reći Bogu, a pokušajmo si zamisliti odgovor u savjesti, po duhu i istini.........
Ni za sebe ne nalazim odgovor, a vi?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 srp 2011 21:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Ljubav, eeeeeeeeeeeeeeeeemalo smo tanki, a najvažnija je , od obitelji do države , nacije pa i čovječanstva u konačnici,Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, naježim se na ove riječi,ako ih ozbiljno shvatim
''Širite ljubav oko sebe, a prije svega u svome domu.Pružajte ljubav djeci, mužu, prvom susjedu( ne samo kad mu ugine krava)...
Nemojte dozvoliti da ljudi od vas odlaze lošije volje(bez upotrebe alkohola) i nesrećniji nego što su došli. Budite oživotvorenje božje blagosti, blagosti na licu, očim , osmijehu i toplom pozdravu''
Da bi se nasmejao čovjek upotrijebi 17-18 mišića, a da bi se namrštio 47-48 i opet se mrštimo možda zbog tjelovježbe a gdje je duhovna vježba..........a sutra je ipak novi dan....(Zameo ih vjetar, Skarlet o Hara)
ma dosta je i onog zašto.........


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 kol 2011 20:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 kol 2011 00:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Svećenici naši dragi.....
Potakle su me dvije stvari prvo izjava na tv emisiji zabavnog karaktera nekog potičara da Bog sve vidi zato se ''popovi'' voze u kolima sa zatamnjenim staklima, a drugo konstatacija mog dobroga prijatelja mada ''papirnatog'' vjernika kako je dobro što se javljaju težnje za reformama u crkvama, i ''paljba'' po svećenicima(uspio sam da prešutim pitanje što nisi sam krstio djecu, ne vrijedi)
Pa i u godini svećenika koliko smo molili , u adoraciji , a tek sad
joj sam se sramim sebi priznati koliko se često sjetim pomoliti za svog pa onda i za ostale svećenike..........


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 kol 2011 21:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Svijećnica
Gospodine Isuse,
zovemo te'' svjetlom svijeta''.
Zašto je tvoje svjetlo tako slabašno?
Zašto tvoje svjetlo
u našim zemljama, u našim ulicama i gradovima
u našem životu
zašto ono postaje
crnje nego najmračnija noć?
I zašto toliko drugih svjetala,
blistavih,
zavodi
naš pogled i srce?
Da, zašto?
I čujem tvoj odgovor
''Moj prijatelju,
plamen jedne svijeće, ma kakav živ on bio,
nikada neće moći sijati
ako u svojo blizini ne nađe
lijep svijećnjak,.....svijećnjak
da se na nj opostavi....
Prijatelju hoćeš li biti moj svijećnjak?''
Gospodine, ne razumijem.
No ja ni sam ne znam što.
Ako hoćeš učini od mene
skroman, mali svijećnjak.
Louis Sintas, SJ

našim svećenicima,svijećnjacima, pomozimo im.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2011 20:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Ha, među izazovima, smo i mi sami sebi često ''blokada'', Božjem djelovanju,da zahvati u naše živote.....
''Promijeni me, Bože, i savijaj me.
Uzmi moju navadu, koja tako mnogo razara.
Zahvati u moj život, makar tada vrištao.
Ti znaš, moj Bože, koliko krhotina stvaram,
Moja brbljivost pali vatricu jednu za drugom,
moja putenost me čini sjetilnim,
moja predbacivanja pomračuju klimu kod kuće,
moj bijes je batina koja tako mnogo razbija.
Ali ja se ne oslobađam.
Vidim provaliju koju otvaram.
Osjećam tamu koju dozivam.
Mene muče demoni kojima ja dopuštam pristup.
Trpim od hladnoće i ravnodušnosti,
posljedicu moje navike.
Ali ja se ne oslobađam, moj Bože!
To je sramotno i ponižavajuće.
Ja znam za svoje ropstvo.
Ali ja se ne oslobađam, pomozi mi Bože!!

Samo jedan jedini put znam,
na kojem mogu sam nešto pridonijeti za liječenje...
Ja ću MOLITI, Bože, dok mi ti ne dođeš
i ne obnoviš me!!
Gospodine, ja ću MOLITI, jer samo ti možeš
dati novi život.
Ti Izvoru sveg života, daj mi ŽIVOT!!
AMEN


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 pro 2012 15:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Trčati za vremenom ili ići ukorak s vječnošću?!

katolici.org
Vrijeme u kojem živimo jest vrijeme kad se na sve strane, u svim mogućim i nemogućim situacijama čuje riječ koja poprima tonove zabrinutosti, a ona glasi: nemam vremena. Nedostaje nam vremena da bismo obavili sve što trebamo, osjećamo se pritisnuti obvezama, terminima, nenadanim susretima.

Izumili smo sredstva bržeg međusobnog povezivanja, zrakoplov i Internet, javna i osobna prometala, ali kao da smo pritom izgubili vezu sa samim sobom. Trčeći za vremenom počeli smo kaskati za sobom i za svojom biti, svojim središtem i svojom nadvremenskom sigurnošću, vječnošću.

A vječnost je mudro sagledavanje vremena. Ulaziti u vječnost znači imati vremena napretek. Da bi se ušlo u vječnost, a da pri tome ne moraš nužno fizički umrijeti, potrebno je zastati i uspostaviti vezu s Vječnim. To se zove molitva. Molitva je zato gubljenje vremena ali samo zato da bi se stekla vječnost, i da bi iz toga potekle rijeke bezbrojno darovanih sekunda, minuta, sati, dana, mjeseci, godina drugima a da istovremeno čovjek se ne osjeti prikraćenim, zakinutim, osiromašenim u sebi i za sebe.

Jer pronalaziti vremena za Boga znači od njega dobivati vrijeme za sebe i za ljude, za poslove, obaveze, za planove i nadahnuća, za odmore i umore. Znači dobro moći htjeti raspoređivati svoje vrijeme da mi budemo njegovi upravitelji, a ne njegovi robovi. Pa eto zato je dobro da zajedno promislimo o potrebi dobrog korištenja vremena.Čuj:

«Vidje on silan svijet, sažali mu se nad njim te im je govorio o neodoljivoj Božjoj ljubavi. A kad je pala večer, rekoše njegovi učenici: Gospodine, otpusti taj narod, već je kasno, a nemaju ni vremena. Pružite im vi, reče on, dajte im od svog vremena! Ta ni sami nemamo vremena, odgovore oni, a ono što imamo – to malo- kako rasporediti na tolike?

Ali među njima je bio jedan, koji je imao još pet slobodnih termina, za svaki slučaj i uz to dva puta po četvrt sata. Isus, uz smiješak, uze tih pet termina i ono dva puta po četvrt sata u svoje ruke. Pogleda u nebo, zahvali, blagoslovi i davaše svojim učenicima da to dragocjeno vrijeme podijele mnoštvu. I gle: to malo doteklo je svima. Na kraju, još je preostalo punih dvanaest dana od ono malo vremena. Pripovijeda se da su se svi čudili. Vidješe, naime, kako je od nemogućeg postalo moguće. (Prema Mt 13, 13-20)»

Poštovani čitatelju, imaš li vremena da budeš sretan. Pronalaziš li vrijeme da živiš. Smijem li te pitati, a da se pritom ne uvrijediš, kada si zadnji put živio, onako od srca, punim plućima? Mi ne znamo koliko ćemo na ovoj zemlji živjeti, i zato se pitamo jeli pametno umišljati kao da ćemo na ovoj zemlji živjeti vječno. Je li mudro ne uvažiti cjelokupnost našega života, počevši od vremena življenja u majčinoj utrobi, povezavši to s vremenom života u utrobi ovozemaljske egzistencije, od kolijevke pa do groba, da bismo to povezali s onim vremenom koje se po našoj smrti i rađanju za Nebo postaje vječnost. To je naime smrt za ovaj, ali i rođenje za treći, vječni i neuništivi svijet.

U punini vremena Netko je k nama došao da nam pomogne osmisliti život, promisliti da li je ovo kako živimo dovoljno dobro ili bi se moglo i bolje i mudrije živjeti. Vidjeti da postoji Gospodar vremena, ali i nesebični darivatelj vremena. Zato blagoslovi svaku svoju sekundu, svaku minutu, svaki sat i svaki dan, svaki mjesec i svaku godinu života. Zamoli Gospodina svoga i Gospodara vremena i vječnosti, ali i autora tvoga da iz svega toga izvuče ono što bi za tebe i za one oko tebe bilo pogubno. Da ti udijeli mir svoj, blagoslov svoj, nesputanost, slobodu. Da ti udijeli da možeš uživati u vremenu, da ne moraš loše vrijeme uzimati kao dobru izliku za loše raspoloženje.

Znati da i kada je oblačno da postoji sunce koje i tada grije i svijetli jednakom snagom. Znati kada kušnje dolaze i kada se čini da je i Bog nestao, kada se čini da je ljudskost izumrla, kada se čini da je ljubav postala već prezastarjela riječ i postala neupotrebljivom, da shvatiš da ipak postoji Netko tko ti je darovavši ti vrijeme omogućio da se u tom vremenu razvijaš do unedogled, koji ti je darovao i duh i dušu i tijelo.

Tvoje tijelo i psiha uronjeni su u vrijeme, ali ako duhom uranjaš u vječnost, tada ćeš imati blagoslov osmišljenog vremena. Tako neka ti bude.



fra Miroslav Bustruc
http://www.youtube.com/watch?v=Fv6hTZcO ... _embedded#!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 161 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr