www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 20:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
PostPostano: 15 stu 2011 17:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 pro 2009 21:55
Postovi: 234
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
angel_lana napisao:
BVB :)

Ja sam čitala ovo svjedočanstvo na njemački i mislim da je naša verzija malo skraćena ali nisam sigurna. Jer u njemačkoj verziji Gloria prića o posljedicama korištenja kontracepcije i što se sve dešava u trenucima kada dijete nastaje i kako ta kontracepcija dijecu ubije u utrobi majke. Tako da ne znam jesam li možda taj dio negdje preskočila jer sam baš htjela netkome pokazat taj dio i nisam ga mogla naći...


Ako je to istina, možda ne bi bilo loše da netko tko zna njemački, taj dio kopira ovdje, ako se da naći, pa da se i to prevede. Nema mi puno logike da bi netko ovo skračivao ili mijenjao....možda je jednostavno malo drugačije prevedeno pa je to zapravo ovaj dio...

''U "Knjizi života" mogla sam naime također vidjeti kako nastaje život. Vidjela sam kako se naša
duša tog časa stvara, u času kada sjemena stanica susretne jajnu stanicu. Tada bljesne predivna
iskra, koja isijava svjetlo, koja ima izvor u svjetlosnom suncu BOGA OCA. I trbuh žene koja
postaje majkom bude obasjan zrakama te nove duše u času, kada njezina jajna stanica bude
oplođena. A kada dođe do pobačaja, tada kriči i jauče ta duša od velike boli, makar još nisu
oblikovane ni oči niti ostali udovi. I čitava zajednica svetih, čitav onostrani svijet čuje te krikove i
to jaukanje, kada jedna nova, s pomoću BOŽJOM stvorena duša, bude ubijena. Čitav nebeski svod
trese se pod tim krikom i čuje ga se od jednog kraja do drugoga, glasno i jasno kao jeka u brdima.''


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 stu 2011 18:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
zelimbitiponizna napisao:
Sve mi se čini da se to jako krije od javnosti. Nadam se da nije namjerno izostavljeno. I onaj video Jasona Evereta (Romance without regret) ima dio o tome gdje govori kako farmaceutska industrija jako dobro krije te činjenice i nikome ne govori da pilula u biti ne sprečava začeće već ubija začetu stanicu (nisam stručnjak pa nemogu reći stručnim riječima). Praktički abortus a da cure koje koriste pilulu ni ne znaju da su počinile abortus.


Koliko je meni poznato pilule zapravo stavljaju jajnike na mirovanje, tj.sprečavaju ovulaciju,tj.nastanak jajne stanice uopće. Nije da ih to opravdava. Jedino tablete "dan poslije" ubijaju već oplođenu jajnu stanicu.
Koji je to dio na videu od J.Evereta?
malo sam off topic :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 stu 2011 18:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Maina napisao:
angel_lana napisao:
BVB :)

Ja sam čitala ovo svjedočanstvo na njemački i mislim da je naša verzija malo skraćena ali nisam sigurna. Jer u njemačkoj verziji Gloria prića o posljedicama korištenja kontracepcije i što se sve dešava u trenucima kada dijete nastaje i kako ta kontracepcija dijecu ubije u utrobi majke. Tako da ne znam jesam li možda taj dio negdje preskočila jer sam baš htjela netkome pokazat taj dio i nisam ga mogla naći...


Ako je to istina, možda ne bi bilo loše da netko tko zna njemački, taj dio kopira ovdje, ako se da naći, pa da se i to prevede. Nema mi puno logike da bi netko ovo skračivao ili mijenjao....možda je jednostavno malo drugačije prevedeno pa je to zapravo ovaj dio...

''U "Knjizi života" mogla sam naime također vidjeti kako nastaje život. Vidjela sam kako se naša
duša tog časa stvara, u času kada sjemena stanica susretne jajnu stanicu. Tada bljesne predivna
iskra, koja isijava svjetlo, koja ima izvor u svjetlosnom suncu BOGA OCA. I trbuh žene koja
postaje majkom bude obasjan zrakama te nove duše u času, kada njezina jajna stanica bude
oplođena. A kada dođe do pobačaja, tada kriči i jauče ta duša od velike boli, makar još nisu
oblikovane ni oči niti ostali udovi. I čitava zajednica svetih, čitav onostrani svijet čuje te krikove i
to jaukanje, kada jedna nova, s pomoću BOŽJOM stvorena duša, bude ubijena. Čitav nebeski svod
trese se pod tim krikom i čuje ga se od jednog kraja do drugoga, glasno i jasno kao jeka u brdima.''


e da,da..može biti da je to taj dio...čitala sam ovo svjedočanstvo davno prije i sjećam se ovog..samo šta sam ja mislila da je konkretno spominjala pilule..reći će nam angel_lana


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 stu 2011 07:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Dorothea napisao:
zelimbitiponizna napisao:
Sve mi se čini da se to jako krije od javnosti. Nadam se da nije namjerno izostavljeno. I onaj video Jasona Evereta (Romance without regret) ima dio o tome gdje govori kako farmaceutska industrija jako dobro krije te činjenice i nikome ne govori da pilula u biti ne sprečava začeće već ubija začetu stanicu (nisam stručnjak pa nemogu reći stručnim riječima). Praktički abortus a da cure koje koriste pilulu ni ne znaju da su počinile abortus.


Koliko je meni poznato pilule zapravo stavljaju jajnike na mirovanje, tj.sprečavaju ovulaciju,tj.nastanak jajne stanice uopće. Nije da ih to opravdava. Jedino tablete "dan poslije" ubijaju već oplođenu jajnu stanicu.
Koji je to dio na videu od J.Evereta?
malo sam off topic :lol:


I spirala koliko ja znam isto tako ubija oplođenu jajnu stanicu pa se to isto smatra abortusom,a što se pilule tiče eto ja sam ju svojevremeno koristila i ispovijedila to pa mi je svećenik rekao da je to bio teški grijeh, ali da ja to vjerovatno nisam znala i stvarno nisam...
Evo i ja sam malo off ali samo da se zna da ne bude zabune :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 stu 2011 08:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 stu 2010 10:28
Postovi: 27
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Konkretizira se špirala... sada ću vama ovdje prevest na hrvatski. Ispričavam se ako ima pravopisnih i gramatičkih grešaka jer sam tek dvije godine u Hrvatskoj i još učim taj jezik :)

Maida, ono što si ti spomenula je trenutak kada se dijete stvori i tek nakon toga se izvede pobačaj, a Gloria u svome svjedočanstvu na njemački također objašnjava što se dešava ako se koristi špiralu i kakav utjecaj to na začeće ima. Mislim da se može taj primjer i na sve ostale načine kontracepcije koristit.
Eto prijevod:

"Želim svim ženama reći da špirala izaziva pobačaj. Oplođeno jaje se ne može ugnijezditi i izumire. Pobačeno je. Ja znam, da mnogo žena, kada imaju menstruaciju, primjećuju, da u krvi imaju nešto slično kao neku gruševinu i općenito imaju veće bolove nego inače. One idu kod liječnika ali on tome ne poklanja veliku pozornost, nego prepisuje tablete protiv bolova i ako su bolovi jači onda injekciju.

Ali znate što je to uistinu? To je mikro-pobačaj. Da, špirala izaziva mikro-abortus. Jer nakon toga što je jajašce plodno ne može se ugnijezditi u uterus a to ne može radi špirale. Ali ovo plodno jajašce je već čovjek koji ima skroz razvijenu dušu, i toj duši nije dozvoljeno da živi. Bilo je očajno vidjeti koliko su ovih plodnih jajašca -znači u potpunosti razvijeni ljudi- na takav način bili pobačeni. Ova sunca, ove "Božje iskre" su izgašene, ubijene i vrisak djetešca potrese cijelo nebo."

Ima još toga za prevest ali nemam sada puno vremena ali mislim da ću jednom sjesti i uspoređivati njemačku i hrvatsku verziju i prevest to što fali. Mene osobno je ovaj dio svjedočanstva jako potreslo jer sam i ja jedno vrijeme koristila pilule i svaki put mi je teško kada ovo čitam. Mislim ovo svjedočanstvo je blagoslov :a1250: i pokaže toliko toga što mi ne vidimo i mislim da je ovaj dio u kojemu Gloria opisuje što se dešava kada se koristi kontracepciju jako bitan dio jer mi žene nismo svjesne što mi zapravo činimo. Ja pokušavam svojim prijateljicama to objasniti i molim Boga da mi da u pravo vrijeme prave riječi da im dokažem da je kontracepcija sredstvo za ubojstvo. Udate žene koriste kontracepciju i to mene rastužuje :cry: Treba se protiv toga boriti jer brojke su zastrašujuće koliko se djetešca ubiva svakodnevno a svi znamo da svaka takva prolivena krv ojača zlo... Gloria je na kraju ove priče napomenula da je pobačaj na bilo kakav način najgori grijeh od svih grijeha.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 stu 2011 20:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
hvala na prijevodu! da u vezi spirale mi je jasno da se izazove kako si prevela mikro-abortus, ali za pilule mi baš i nije jasno jer one ne dozvoljavaju da se jajna stanica uopće i stvori, pa oplodnja praktički nije ni miguća.
Ali, ponavljam, nije da ih opravdava to...isto je grijeh,samo šta se u tom slučaju ne događa mikro-abortus.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 stu 2011 21:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 stu 2010 10:28
Postovi: 27
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sljedeće sam našla na ovoj stranici: http://www.katolici.org/kolumne.php?act ... i&id=15318

"Uz sve vrste antibaby pilula ipak često dođe do ovulacije i začeća. Međutim, dijete tada najčešće umire od gladi, jer pilule osuše žlijezde i smanje količinu hrane – glikogena u sluznici maternice. Izostanak menstruacije govori da je dijete ipak preživjelo. Abortus se ne smije učiniti niti tada. Žene koje gutaju antibaby pilule, češće obole od raka dojke, kože i maternice, sklonije su moždanim i srčanim udarima, upalama vena s ugrušcima koji mogu izazvati emboliju, pojavi im se oštećenje jetre i vidnog živca, oslabljenje imuniteta itd. Antibaby pilule nisu rješenje niti za reguliranje nepravilnih menstruacijskih ciklusa."

Po ovome ispada da je uzimanje pilule također ubojstvo...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 stu 2011 22:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
angel_lana napisao:
Sljedeće sam našla na ovoj stranici: http://www.katolici.org/kolumne.php?act ... i&id=15318

"Uz sve vrste antibaby pilula ipak često dođe do ovulacije i začeća. Međutim, dijete tada najčešće umire od gladi, jer pilule osuše žlijezde i smanje količinu hrane – glikogena u sluznici maternice. Izostanak menstruacije govori da je dijete ipak preživjelo. Abortus se ne smije učiniti niti tada. Žene koje gutaju antibaby pilule, češće obole od raka dojke, kože i maternice, sklonije su moždanim i srčanim udarima, upalama vena s ugrušcima koji mogu izazvati emboliju, pojavi im se oštećenje jetre i vidnog živca, oslabljenje imuniteta itd. Antibaby pilule nisu rješenje niti za reguliranje nepravilnih menstruacijskih ciklusa."

Po ovome ispada da je uzimanje pilule također ubojstvo...


Ispada da,ako dođe do ovulacije i začeća...ja sam mislila da se pod pilulama to ne može dogodit..ali očito može jer je u potpisu doktor medicine.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 28 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr