www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 08:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Unutarnji glas
PostPostano: 08 stu 2011 14:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 stu 2011 08:58
Postovi: 135
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Trenutno sam od prije nekoliko dana nezaposlena.Što se tiče financija imam prihoda,suprug radi,i nekako će biti,odnosno mjesec dva dok nađem posao.S obzirom da je moja struka tražena,bila sam na nekoliko razgovora,rekao bi čovijek da sam razmažena i da tražim dlaku u jajetu,al znate kad odete s razgovora pa iznutra nije mirno,nego nekako nije to to.Na zadnjem radnom mjestu mi je bilo uf...,i nebih htjela srljati pa opet tako.
Molim se da me Isus smjesti na radno mjesto koje će me ispunjavati i činiti radosnom,te da mi Duh Sveti da razum prepoznati to mjesto.Zapravo želim biti opet majka,trenutno na burzi a muž na ugovoru,i pitam se dali moj nemir nakon razgovora dolazi zapravo iz ljutnje što nemam hrabrosti,a kakva mi je vjera odlučiti se na trudnoću bez obzira na veliku neizvjesnost što će biti za mjesec dva??
Iznutra osjećam mir duboki,toplinu kad pomislim da jedno malo srćeko opet kucalo u meni,a kad odlazim s razgovora za posao nema mira topline i glasa to je to.
Neznam,možda pomalo nejasan post,no nisam hrabra.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 stu 2011 20:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Mandolina napisao:
Trenutno sam od prije nekoliko dana nezaposlena.Što se tiče financija imam prihoda,suprug radi,i nekako će biti,odnosno mjesec dva dok nađem posao.S obzirom da je moja struka tražena,bila sam na nekoliko razgovora,rekao bi čovijek da sam razmažena i da tražim dlaku u jajetu,al znate kad odete s razgovora pa iznutra nije mirno,nego nekako nije to to.Na zadnjem radnom mjestu mi je bilo uf...,i nebih htjela srljati pa opet tako.
Molim se da me Isus smjesti na radno mjesto koje će me ispunjavati i činiti radosnom,te da mi Duh Sveti da razum prepoznati to mjesto.Zapravo želim biti opet majka,trenutno na burzi a muž na ugovoru,i pitam se dali moj nemir nakon razgovora dolazi zapravo iz ljutnje što nemam hrabrosti,a kakva mi je vjera odlučiti se na trudnoću bez obzira na veliku neizvjesnost što će biti za mjesec dva??
Iznutra osjećam mir duboki,toplinu kad pomislim da jedno malo srćeko opet kucalo u meni,a kad odlazim s razgovora za posao nema mira topline i glasa to je to.
Neznam,možda pomalo nejasan post,no nisam hrabra.


Ako sam dobro shvatila, zelis bebu, al nesta ti neda mira. draga moja, i ja sam majka jedne male bebe od 7mj. muz radi, ima stalni posao. nezaposlena sam. Iako muz ima stalni posao zeljela bih imati jos jedno dok ako Bog da nadjem stalni posao. Odrasla sam u siromastvu i neimastini. Znam kako su se drugi odnosili prema meni jer nisam imala isto sta i drugi. Nebih htjela da moja djeca prozivljavala bol i strahote, glad i sirotinju koju sam ja prosla. Zelim da imaju skroman dom i da im mogu skupa sa suprugom priustiti siguran krov nad glavom i skromne stvari, uvijete za normalan zivot.
Hocu ti reci da samo ti mozes odluciti (i tvoj muz) hocete li imati dijece kada i koliko.
Sto se tice posla, dobro je da je tvoja struka trazena, ali imaj na umu da si jedna od sretnica koja ima mogucnosti naci posao. U danasnjem vremenu to je tesko. Moli se nasem Gospodinu da ti otvori oci i prosvijetli put da znas odluciti ono pravo zbog cega ces biti sretna.
Bog te blagoslovio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 stu 2011 20:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam u jako sličnoj situaciji. Želim još jedno dijete, a upali smo u dugove. U biti želim još dvoje djece minimum. Velika mi je želja imati bar troje djece. Samo što ako se ne izvučemo iz dugova već upadnemo još dublje, a dijete na putu. Svi će me osuđivati, već mi sad govore, pričekaj dok ne središ financije. Samo ja sam u tridesetima i ne želim rađati sa 40. Što da dođu 40-te a meni krene (financijski) a nema djece, a prekasno za rađanje. Ne želim o tome ni misliti, to bi mi bio veći horor nego da ostanem na ulici. Isto tako kad pomislim na još jedno malo srčeko u meni takva me radost obuzme, a kad mislim na financije samo stres i panika.
Ja ću sigurno poslušati svoj unutarnji glas. Pa ako me Bog blagoslovi sa još jednim djetetom valjda će mi i pomoći da se o tom djetetu brinem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 stu 2011 22:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
zelimbitiponizna napisao:
Ja sam u jako sličnoj situaciji. Želim još jedno dijete, a upali smo u dugove. U biti želim još dvoje djece minimum. Velika mi je želja imati bar troje djece. Samo što ako se ne izvučemo iz dugova već upadnemo još dublje, a dijete na putu. Svi će me osuđivati, već mi sad govore, pričekaj dok ne središ financije. Samo ja sam u tridesetima i ne želim rađati sa 40. Što da dođu 40-te a meni krene (financijski) a nema djece, a prekasno za rađanje. Ne želim o tome ni misliti, to bi mi bio veći horor nego da ostanem na ulici. Isto tako kad pomislim na još jedno malo srčeko u meni takva me radost obuzme, a kad mislim na financije samo stres i panika.
Ja ću sigurno poslušati svoj unutarnji glas. Pa ako me Bog blagoslovi sa još jednim djetetom valjda će mi i pomoći da se o tom djetetu brinem.

I samom mi je bilo tako. Pa zato i znam što govoriš!!
Svako dijete dolazi iz zagrljaja majke i oca, koje u taj zagrljaj šalje sam naš Otac Nebeski.
Nekako, Bog uvijek u zadnji čas nam šalje spas i izlaz i bezizlazne situacije, kao da nas stalno iskušava i gleda našu reakciju i vjeru u Njegovu providnost. Od Abrahama koji je išao ubiti svoga sina, u zadnji čas Bog pošalje ovna, od Mojsija kojem se u zadnji čas rastvori more, pa do Marije i Josipa kojima Bog u zadnji čas govori da odlaze u Egipat.
Nekako smo stalno na kušnji, stalno strepimo nad sobom i djecom, zato često puta i piše u Bibliji "Ne boj se", ima predivna usporedba o pljskim ljiljanima i o brizi za ptice nebeske. Ako je tako sa biljkama i životinjama, nije li ipak problem da najviše sumnjamo u to "Jesmo li mi Njegova ljubljena djeca"?!
Toliko bdijemo nad našom djecom, hvata nas strah i panika za njih, navezani smo na njih, ali opet Biblija govori da nas naš Otac nebeski voli i više nego mi svoju djecu. Dajemo li mi Bogu pravo da nas On koji je stvorio i nas i našu djecu, voli kao što i mi njih volimo?
Mislim, da ne bih Ga trebali ograničavati, sumnjati i vjerovati u Njegovu ljubav!!
Teško je to danas, teško je jer nas sa svih strana straše za materijalno, za zdravlje, za posao, za smrt i uništavanje, imamo li mi ikad vremena razmišljati o Očevoj Ljubavi, ili nam je On nekakav zakonodavac koji čeka naš krivi korak da nas kazni, pa usput se još i bojimo da Ga ne razgnjevimo ako kojim slučajem stavimo komad mesa petkom u usta ili nam se neka psovka omakne!!
Uglavnom nije li ipak Ljubav ta koja donosi djecu na svijet, neka i kod tebe donese, ali bez straha.
Svako dijete je blagoslov, kako u duhovnom tako i u materijalnom.
Moli i vjeruj,a Gospodinu prepusti svoj život da Ga stvara, kao što je stvarao novi u tvojoj utrobi, a nikad vjeujem nisi ni pomislili hoć li znati napraviti ruke i noge djetetu koje dolazi!
Božji blagoslov tebi, mužu i djeci koju ćeš u ljubavi i iz Ljubavi primiti u svoje siromašno, ali opet toliko bogato krilo-Majčino krilo!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 stu 2011 18:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Mandolina napisao:
1-Trenutno nezaposlena.
2- financija imam prihoda,
3-moja struka tražena,
4-iznutra nije mirno,/ nebih htjela srljati pa opet tako.
Molim se da me Isus smjesti na radno mjesto koje će me ispunjavati i činiti radosnom,te da mi Duh Sveti da razum prepoznati to mjesto.

Draga sestro,draga Mandolina..Tesko da ce tko dati pravi odgovor na ovo..Ipak vrijedi pokusati ,i kroz razgovor s drugima mozda sama spoznas, sta je to sto ti zaista zelis..Moj savjet je da pokusas da napravis sta zista zelis..sta dolzi na prvo mjesto,a sta moze cekati..sta je prioritet,i sta je u tome pozitivno a sta negativno..Tako ,kada sama malo vise razmislis doci ces do zakljucka..
Ova zadnja recenica.. "radno mjesto koje će me ispunjavati i činiti radosnom"To bi i ja pozeljela,a sta ako Isus vidi da ti mozes vise dati" nego sto ti mislis" od sebe ,da mozes prepoznati potrebe drugih i biti na veliku korist drugima ,i kada nisi radosna..Dobro bi bilo prepoznati pravo mjesto..samo Volja Bozja je bolja da ju prepoznamo.. :grlim te:
Citat:
Zapravo želim biti opet majka,trenutno na burzi a muž na ugovoru,i pitam se dali moj nemir nakon razgovora dolazi zapravo iz ljutnje što nemam hrabrosti,a kakva mi je vjera odlučiti se na trudnoću bez obzira na veliku neizvjesnost što će biti za mjesec dva??
Iznutra osjećam mir duboki,toplinu kad pomislim da jedno malo srćeko opet kucalo u meni,a kad odlazim s razgovora za posao nema mira topline i glasa to je to.Neznam,možda pomalo nejasan post,no nisam hrabra

Pokusaj dobro razmotriti...sta ti je sada od svega najvaznije u ovom trenutku....Zelja za djetetom je u Bozjim rukama..Mozda bi bilo dobro naci posao,a zatim dobiti dijete..Samo,ako imate sredstava da i bez tvojih primanja,mozete uzdrzavati obitelj..Onda se odluci za dijete,a ipak prepusti to Gospodinu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 stu 2011 13:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 stu 2011 08:58
Postovi: 135
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Hvala vam na ovim prekrasnim odgovorima,odnosno razmišljanjima.Pomalo mi suze idu kad čitam,dugo noitko nije napisao ništa za moj post,i sada...Zapravo smo odlučili,odnosno suprug i ja neizmjerno se razveselili u tome da zaista oboje srcem želimo još jedno dijete,nam a treće,odnosno četvrto,mali anđeo je gore!
Bila sam na bezbroj razgovora tokom zadnjih dana,ali nejde,nikako.Možda me Bog želi smjestiti negdje,a još nije vrijeme.Kao da mi stalno govori,čekaj stani,strpljenja.Nemogu vam to opisati,po prirodi sam nestrpljiva,no ovaj osječaj čekanja me ispunjava mirom.
Rekla sam da nije bez razloga toliko jaka želja za djetetom,i vjerujem da će se Bog pobrinuti za sve.Kao obitelj smo daleko od siromaštva,ne oskudjevamo,imamo kredita i tu nestabilnost od posla,ali ljudi pa to može potrajati jako dugo,svi živimo u neizvjesnosti,a želja,kao i moj um,srce vjerujem i tijelo su spremni prihvatiti jedan život i biće,o Bože ako treba neka se po snazi Duha Svetoga očisti sve što se tome protivi,vjerujem u Tebe i Tvoju brigu za sve nas.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 stu 2011 13:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 stu 2011 08:58
Postovi: 135
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
zelimbitiponizna napisao:
Ja sam u jako sličnoj situaciji. Želim još jedno dijete, a upali smo u dugove. U biti želim još dvoje djece minimum. Velika mi je želja imati bar troje djece. Samo što ako se ne izvučemo iz dugova već upadnemo još dublje, a dijete na putu. Svi će me osuđivati, već mi sad govore, pričekaj dok ne središ financije. Samo ja sam u tridesetima i ne želim rađati sa 40. Što da dođu 40-te a meni krene (financijski) a nema djece, a prekasno za rađanje. Ne želim o tome ni misliti, to bi mi bio veći horor nego da ostanem na ulici. Isto tako kad pomislim na još jedno malo srčeko u meni takva me radost obuzme, a kad mislim na financije samo stres i panika.
Ja ću sigurno poslušati svoj unutarnji glas. Pa ako me Bog blagoslovi sa još jednim djetetom valjda će mi i pomoći da se o tom djetetu brinem.


Evo zaista tako mislim,ako na spri pomisli na jedan novi život obuzme radost,mislim da je to dar od Boga,a panika i strah kad mislimo na financije,znamo od koga dolazi.Nemoj razmišljati o osudama drugih.Kad sam razgovarala sa suprugom o želji za djetetom složili smo se da će kasnije možda biti prekasno,sad sam u tridesetima ito kao i ti.
Bog te blagoslovio,i idemo uz Božju ruku biti majke,ako je njegova volja!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 stu 2011 17:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
drage moje,
znam da je tesko odluciti, ja bas ne pise sa namjerom da dajem savjete, jer mislim da samo Duh Sveti moze dati ispravan savjet. Evo ja samo moje iskustvo da napisem. Ja sam samohrana majka vec skoro jednu deceniju i eto ide nam dobro. Malo gore, malo dole. Bilo je teskih situacija, jedne godine nisam imala novaca za niti najjednostavniji poklon djeci za Bozic, a i rodendani su im objema oko Bozica a ja jedva dovoljno novaca da stavim dovoljno hrane na stol. kad ono neki ljudi nam donjeli poklona brdo doslovno brdo poklona, ljepo upakovane kutije nije da nisu mogle stati ispod jelke, nego je to brdo poklona bilo vece od jelke. Dobila djeca igracke, jakne, cipele, cizme, majice, kosulje, hlace za sljedece dvije do tri godine.
Stotinu puta kad smo bili na rubu uvijek je nesto iskrslo, znao je Bog. I Bog se brine o svemu.
Jednom mi se desilo da lift u zgrade gdje zivimo nije radio nekolio dana a ja ovisim o liftu, jer kako se sa kolicima popeti na cetvrti sprat. Situacija je bila ovakva, moram otici kupiti hranu pa sta bude. Problem je sto ne mogu uznjeti i bebu i namjernice istovremeno. Niti bilo sto mogu ostaviti niti na nekoliko minuta u prizemlju jer bas nisam imala u to vrijeme dobre susjede. Sve u svemu skontam ja vuci kolica sa namjernicama i djetetom natraske pa polako stepenicu po stepenicu. I tako prolazim ja pored lifta znam da neradi i da nece raditi jos dogledno vrijeme kad vrata se sama otvaraju, ja pomislim pa mozda su popravili i fino udem i ljepo dodemo mi na nas cetvrti kat. kad ono gore pored lifta pise fino da ne radi i da nece raditi jos nekolio dana, isto kao i dole u prizemlju. Stojim ja tako ispred lifta sa bebom u kolicima i namjernicama u korpi od kolica moja starija kcercka u to vrijeme je mogla imati 6 godina kaze: "Kako kad ne radi?" "Ne znam." rekla sam joj. "To nas je samo Bog mogao provozati." Pritiscem ja dugme za lift, nema, ne radi. Eto kako je Bog velik brine se o nama. A ko sam ja? sa svojim mali svakodnevnim problemima, beznacanim. I zato niceg me nije strah kad sam sa Bogom. Eto samo ne dao Bog da se odjelimo od njega niti na jednu sekundu.
Moja djeca su sada teenage-ri, cini mi se treba mi vise novaca nego prije, ali opet i uvijek nesto iskrsne. I zao mi je danas sto nisam uspjela u tom braku kakav god je bio rodila i trece djete. To sam uvijek zelila.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 stu 2011 06:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 stu 2011 08:58
Postovi: 135
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Hvala ti veki. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 19 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr