www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 25 sij 2012 12:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Zanima me da li je netko od vas čitao ovu knjigu? Općenito, da li imate neko mišljenje, dojmove?
Dobila sam je mailom, od drage osobe, uz srdačne preporuke, PDF format..Nisam je čitala, pa ne znam o čemu se konkretno radi..Samo sam preletila naslove poglavlja..iiiii, nekako , ne znam..imam osjećaj da nešto ne štima...da se ne slaže s našom vjerom...

Prije sam na poklon dobila knjigu, od istog autora,..."Tajna"..koja je nedavno završila u peći :)
Jer, čitajući kratke biografije ljudi, čiji se tekstovi nalaze u toj knjizi, a i samog autora, nije mi se sviđalo...Pa zato mislim, da je isti slučaj i sa ovom knjigom, budući da je isti autor...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2012 12:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Eckhart Tolle je New Age pisac... slijedom toga... strpaj PDF u smeće. :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2012 13:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
vjerovatno se ne radi o istom piscu ... neznam .. Eckart je .. bio je svećenik ..mislim da se knjiga zove opet nešto kao Moć ili Tajna Božanskog Milosrđa.. nešto je u njegovom pisanju bilo protivno kršćanskom nauku i vjerovanju.. (što bi rekli malo je pretjerao sa stavovima..)
na kraju se odrekao svega i vraćen je u okrilje Crkve..
nisam pročitala cijelu knjigu.. jer mi nije baš "mirisalo" sve


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2012 14:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Otišlo u smeće :wink: Nekako, kad sam otvorila, piše iscjeljitelj - to mi je odmah zapelo za oko. Ovu prethodnu knjigu sam već bila i zaboravila i ime autora...
A mislim da sam pročitala negdje naslov "Knjiga Božanske utjehe" - Meister Eckhart

A o njemu ne znam ništa, niti sam čitala....

Trenutno čitam: Terezija od Djeteta Isusa - Povijest jedne duše - Rukopisi...i puno je zanimljivije :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2012 14:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Ivona napisao:
Ovu prethodnu knjigu sam već bila i zaboravila i ime autora...
A mislim da sam pročitala negdje naslov "Knjiga Božanske utjehe" - Meister Eckhart

A o njemu ne znam ništa, niti sam čitala....



evo vidiš koliko sam pogriješila u nazivu..
je.. to je ta knjiga.. (čak je imam kući)
nešto mi ne štima tu.. ako je netko još čitao pa bih molila da malo pojasni..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2012 14:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Mislim da sam nekad naišla na nju, kad sam tražila Dnevnik sv Faustine...

Al' eto., zanimalo bi i mene, ako netko zna nešto :wink: više o prethodnoj knjizi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 sij 2012 14:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
danas ću malo nešto pročitati u predgovoru ..pa sutra napišem otprilike..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 sij 2012 00:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Mislim da je Eckhart Tolle jedan od najvećih i najutjecajnijih new age pisaca. Odnosno mislim da je jako velik broj
ljudi pao pod njegovo "učenje". Koje je naizgled jedan izrazito nevin intelektualan presjek psihološkog doživljaja čovjeka i njegovih emotivnih obrazaca, jedno maestralno napisano djelo, koje neupućenu dušu može itekako navesti na krive puteve... hvala Bogu ta knjiga mi nije učinila veće zlo, čitala sam prije par godina iz znatiželje dok je moj vjernički život bio suh ko' barut, bez živog susreta s Gospodinom, pa nisam ni mogla znati koliko Ga vrijeđam..

Tolle užasno vješto manipulira s plemenitim osjećajima koje čovjek ima u sebi, prvenstveno naglašava to da se živi u ovom trenutku... i otud sve polazi, sve djeluje jaako nevino, bezazleno. Najgore je što vas ponese taj neki lažni osjećaj da VI imate moć u svojim rukama, da VI sebi možete skrojiti sudbinu kako vi želite. Ma možete jarca. :P Davno sam to čitala, no sjećam se da je za njega Bog isti, bio On u budizmu, hinduizmu, kršćanstvu i sl.
Manipulator i pol. :wink:
Kad sam saznala da je new age, imali smo obred paljenja :P ..to preporučam i svima koji drže takve knjige..
stay away!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 sij 2012 12:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Ivona,što se tiče knjige Božanske utjehe Meister Eckharta -
malo iz predgovora:
On je živio i djelovao na prijelazu iz 13. u 14. stoljeće. Njemački dominikanac, pariški student i prof. propovjednik njemačkim masama i meta biskupskih i papinskih teoloških komisija.
Bio je usmjeren prema iskrenom iznošenju svoga dubokog iskustva nego prema izgradnji izvornog sustava. ...
jedna od teza osuđenih bulom Pape Ivana XXII kaće da se sve što Sveto pismo govori o Kristu obistinjuje na svakom dobrom čovjeku. Na optužbe da potamnjuje vjerske istine iznoseći teološka mišljenja priprostom puku Eckhart odgovara da se neuke uči da bi postali učeni i da ne bi bilo ničega starog ako ne bi bilo novoga. Svjestan smionosti svoje riječi i visine svoga duhovnog uzleta Meister Eckhart će reći: "Kad bi se Bog mogao odvratiti od istine, ja bih se vezao uz istinu i htio bih ostaviti Boga."

Eckhartovi njemački spisi ustvari su nam preneseni preko bilježaka njegovih slušatelja i nisu autorovi zapisi.

Eckhart je na kraju svog života, ispovjedajući katoličku vjeru što se tiče 26 članaka, koje po svom priznanju jest propovjedao, a i sve ostalo što je napisao i u školi kao i u propovijedima naučavao, a što bi u dušama vjernika moglo proizvesti heretički ili pogrešni ili pravoj vjeri neprijateljski smisao, opozvao kao i odbacio, te je htio da se zna da se to smatra sasvim i potpuno opozvanim, kao i da je te članke i ono dr. pojedinačno i posebno opozvao, podvrgavajući sebe i sve svoje spise i izričaje odluci apostolske stolice.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 sij 2012 12:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
mene osobno u ovoj knjizi neke stvari sablažnjavaju, e koliko sam u pravu neznam, ustvari..možda ne mogu razumjeti dobro..
a više..manje.. briga me .. (tko zna tko je i kako prenio te propovjedi-to je veliko pitanje)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr