www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:21

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 12 svi 2011 18:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
sluga napisao:
Pricala mi je da ona dolazi ali nisam na to obraco paznju jer nisam znao nista o njima,cak sam pomislio pa bilo bi mozda dobro da upozna Boga bar sa njima kad nece bas na Katolicanstvo ni u Pravoslavce(muz joj je Pravoslavac al neide u crkvu ni nista)...mislio sam da su "JS" Krscani

Zanimljivo..Bilo bi dobro znati u kakvoj je obitelji odrasla ta osoba.."prijateljica"mozda nije ona sama kriva za sve to???
Tko su joj bili roditelji,i sta je primila od katolicke vjere..???
Mjesoviti brak,sve slabo...(a JS..smatraju mozda da ih "oboje" pridobiu)isplati se ulagati u njih,jer im je njihova vjera ionako klimava..Neki ljudi ne vole da se obitelj krivi za to..no,ja imam iskustva u nekim slicnim stvarima,i znam da obitelj igra jako veliku ulogu..
Citat:
Zeli da se i ja sastanem sa tom osobom,vjerujem da vidi argumente i tko je u pravu...ali znam da se oni pripremaju za sve susrete,a ona kako je jedna od tih glavnih vjerovatno je dobro spremna obraniti svoje tvrdnje....ali ja vjerujem da bi me duh sveti mogao nadahnuti da obranim istinitog Krista...ali sumnja je u meni

Pa kada ona ima zelje i poziva i tebe,pozovi i ti nju na neki od katolicki foruma,ili na ovaj TT..Neka se malo vise interesuje ,da vidi sta ostavlja iza sebe,sta gazi "a gazi svoje krstenje"KC...
Bilo bi dobro kada bi neki u zivotu mogli i ( majku i oca zamjeniti-?)jer nekima nisu bili pravi otac i prava majka..Tako i vjera,cim nesto nije pravo,nije tesko da krene krivo..
Tako da mislim da ona nije zivjela svoju katolicku vjeru...a korijen lezi u djetinjstvu..mozda..?
Sada je samo pitanje ,na koji ju nacin "vratiti" odakle je potekla..u KC..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 ožu 2012 10:14 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 24 ožu 2012 10:18
Postovi: 2
Lokacija: Pula, Croatia
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sluga napisao:
Nisam nasao da ste igdje iznosili misljenja o njima pa otvaram temu...ako jeste prebacite...pa da procitam

Ovako bio sam negdje napisao da sam se obratio prije 8-9 mjeseci,prije toga nisam znaci znao nista skoro ni o svojoj vjeri,pa ni o "vjeri""JS".
Zabrinjava me ovo u zadnjih par dana.
Kod moje najbolje prijateljice dolaze "Jehovini svjedoci" napocetku ih je dolazilo vise ali kada su shvatili da ih nemogu navesti na svoje vjerovanje(ima i muza)promjenili su taktiku i sada dolazi njoj ta jedna od glavnih svako malo i mogu slobodno reci puni joj glavu tim herezama.Negdje dolazi cc 5 godina,nisu imali bas nekog uspjeha.

Znaci kada je se meni desilo obracenje ja sam njoj ispricao sto mi se desilo a kako me zna,zna da to nebi izmislio.I od tada vjeruje da postoji bog(do tada nije)...i znaci sada ga ona trazi...citiram nju"Ima toliko vjera neznam gdje bi se svrstala"

Pricala mi je da ona dolazi ali nisam na to obraco paznju jer nisam znao nista o njima,cak sam pomislio pa bilo bi mozda dobro da upozna Boga bar sa njima kad nece bas na Katolicanstvo ni u Pravoslavce(muz joj je Pravoslavac al neide u crkvu ni nista)...mislio sam da su "JS" Krscani

Kada sam joj ja to sve ispricao kao sto rekoh pocela je nesto traziti i pristala je da ide sa "JH" slavit Kristovo uskrsnuce i pozvala mene...ja proucim to njihovo vjerovanje preko interneta i vidim da su izvrnuli vjerovanja i da to nema veze sa Kršcanstvom.Da su oni ubiti sekta.Koliko sam shvatio drze se samo izvrnutih rijeci Biblije(koju su promjenili da bi njima pasala)nigdje duhovnosti.Oni ubiti nevjeruju da je Isus Bog,nego da je on Arhanđeo Mihael..aloo

Meni se cini da oni love ljude koje Krist pozove k sebi a oni to iskoriste da ih odvuku sebi.

Sad neznam kako bi prijateljici objasnio da nije dobro da ide kod njih,mozda bi vi bolje znali?Vec joj je ona 5 godina punila glavu...njoj je to do malo bilo cisto da ubije dosadu
Skuzio sam kad razgovaram sa njom da je pokupila nesto od njih jer ih brani tocno tako kako sam nasao na internetu da se oni brane

Nisu isti ko na pocetku(osnivatelj im je bio mason),pa i Crkva je grijesila i takve fore

Odveo sam je jednom na misu,neznam tocno kako je ona to dozivjela...volio bi da ode naprimjer u Tabor jer vjerujem da bi tamo to bolje dozivjela ali nemam love joj to platit a ona isto...a pitanje je dali bi i otisla

Zeli da se i ja sastanem sa tom osobom,vjerujem da vidi argumente i tko je u pravu...ali znam da se oni pripremaju za sve susrete,a ona kako je jedna od tih glavnih vjerovatno je dobro spremna obraniti svoje tvrdnje....ali ja vjerujem da bi me duh sveti mogao nadahnuti da obranim istinitog Krista...ali sumnja je u meni

Mozda ste se vi nasli u slicnoj situaciji?Mozda su i kod vasih prijatelja dolazili "Jehovini svjedoci"

Nezelim da slucajno ode kod njih.

Vjerovatno mi ostaje moliti za nju :a1250: ...ako vi nemate dobar savjet...a vecinom imate...

BVB i cuvao
U Italiji se mogu kupiti natpisi koji se stavljaju na vrata i na kojima lijepo zamoljavaju dotične da ih ne ometaju, stoga bi sa njima trebalo tako postupati, nevidim u tome ništa loše!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 ožu 2012 10:14 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 24 ožu 2012 10:18
Postovi: 2
Lokacija: Pula, Croatia
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sluga napisao:
Nisam nasao da ste igdje iznosili misljenja o njima pa otvaram temu...ako jeste prebacite...pa da procitam

Ovako bio sam negdje napisao da sam se obratio prije 8-9 mjeseci,prije toga nisam znaci znao nista skoro ni o svojoj vjeri,pa ni o "vjeri""JS".
Zabrinjava me ovo u zadnjih par dana.
Kod moje najbolje prijateljice dolaze "Jehovini svjedoci" napocetku ih je dolazilo vise ali kada su shvatili da ih nemogu navesti na svoje vjerovanje(ima i muza)promjenili su taktiku i sada dolazi njoj ta jedna od glavnih svako malo i mogu slobodno reci puni joj glavu tim herezama.Negdje dolazi cc 5 godina,nisu imali bas nekog uspjeha.

Znaci kada je se meni desilo obracenje ja sam njoj ispricao sto mi se desilo a kako me zna,zna da to nebi izmislio.I od tada vjeruje da postoji bog(do tada nije)...i znaci sada ga ona trazi...citiram nju"Ima toliko vjera neznam gdje bi se svrstala"

Pricala mi je da ona dolazi ali nisam na to obraco paznju jer nisam znao nista o njima,cak sam pomislio pa bilo bi mozda dobro da upozna Boga bar sa njima kad nece bas na Katolicanstvo ni u Pravoslavce(muz joj je Pravoslavac al neide u crkvu ni nista)...mislio sam da su "JS" Krscani

Kada sam joj ja to sve ispricao kao sto rekoh pocela je nesto traziti i pristala je da ide sa "JH" slavit Kristovo uskrsnuce i pozvala mene...ja proucim to njihovo vjerovanje preko interneta i vidim da su izvrnuli vjerovanja i da to nema veze sa Kršcanstvom.Da su oni ubiti sekta.Koliko sam shvatio drze se samo izvrnutih rijeci Biblije(koju su promjenili da bi njima pasala)nigdje duhovnosti.Oni ubiti nevjeruju da je Isus Bog,nego da je on Arhanđeo Mihael..aloo

Meni se cini da oni love ljude koje Krist pozove k sebi a oni to iskoriste da ih odvuku sebi.

Sad neznam kako bi prijateljici objasnio da nije dobro da ide kod njih,mozda bi vi bolje znali?Vec joj je ona 5 godina punila glavu...njoj je to do malo bilo cisto da ubije dosadu
Skuzio sam kad razgovaram sa njom da je pokupila nesto od njih jer ih brani tocno tako kako sam nasao na internetu da se oni brane

Nisu isti ko na pocetku(osnivatelj im je bio mason),pa i Crkva je grijesila i takve fore

Odveo sam je jednom na misu,neznam tocno kako je ona to dozivjela...volio bi da ode naprimjer u Tabor jer vjerujem da bi tamo to bolje dozivjela ali nemam love joj to platit a ona isto...a pitanje je dali bi i otisla

Zeli da se i ja sastanem sa tom osobom,vjerujem da vidi argumente i tko je u pravu...ali znam da se oni pripremaju za sve susrete,a ona kako je jedna od tih glavnih vjerovatno je dobro spremna obraniti svoje tvrdnje....ali ja vjerujem da bi me duh sveti mogao nadahnuti da obranim istinitog Krista...ali sumnja je u meni

Mozda ste se vi nasli u slicnoj situaciji?Mozda su i kod vasih prijatelja dolazili "Jehovini svjedoci"

Nezelim da slucajno ode kod njih.

Vjerovatno mi ostaje moliti za nju :a1250: ...ako vi nemate dobar savjet...a vecinom imate...

BVB i cuvao
U Italiji se mogu kupiti natpisi koji se stavljaju na vrata i na kojima lijepo zamoljavaju dotične da ih ne ometaju, stoga bi sa njima trebalo tako postupati, ne vidim u tome ništa loše!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 ožu 2012 22:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Istranko napisao:
U Italiji se mogu kupiti natpisi koji se stavljaju na vrata i na kojima lijepo zamoljavaju dotične da ih ne ometaju, stoga bi sa njima trebalo tako postupati, ne vidim u tome ništa loše!


Ima takvih naljepnica i kod nas, vidio sam ih neki dan u knjižari sv. Antuna na Kaptolu :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 ožu 2012 04:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 sij 2012 00:04
Postovi: 59
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kod nas Hv. Bogu po kućama ne hodaju već dugo. Primjetila sam zato da vrbuju ljude po čekaonicama u bolnicama... Ono, ni bolesnom ti mira nedaju! :roll: :? Pa ipak, kad mi pristupe i odmah čim skužim o kome i čemu se radi ja ih glatko i definitivno odbijem riječima da imam svoju Vjeru i da dobro znam tko je moj Bog. :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2012 07:41 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 27 vel 2012 10:15
Postovi: 9
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sluga napisao:
Nisam nasao da ste igdje iznosili misljenja o njima pa otvaram temu...ako jeste prebacite...pa da procitam

Ovako bio sam negdje napisao da sam se obratio prije 8-9 mjeseci,prije toga nisam znaci znao nista skoro ni o svojoj vjeri,pa ni o "vjeri""JS".
Zabrinjava me ovo u zadnjih par dana.
Kod moje najbolje prijateljice dolaze "Jehovini svjedoci" napocetku ih je dolazilo vise ali kada su shvatili da ih nemogu navesti na svoje vjerovanje(ima i muza)promjenili su taktiku i sada dolazi njoj ta jedna od glavnih svako malo i mogu slobodno reci puni joj glavu tim herezama.Negdje dolazi cc 5 godina,nisu imali bas nekog uspjeha.

Znaci kada je se meni desilo obracenje ja sam njoj ispricao sto mi se desilo a kako me zna,zna da to nebi izmislio.I od tada vjeruje da postoji bog(do tada nije)...i znaci sada ga ona trazi...citiram nju"Ima toliko vjera neznam gdje bi se svrstala"

Pricala mi je da ona dolazi ali nisam na to obraco paznju jer nisam znao nista o njima,cak sam pomislio pa bilo bi mozda dobro da upozna Boga bar sa njima kad nece bas na Katolicanstvo ni u Pravoslavce(muz joj je Pravoslavac al neide u crkvu ni nista)...mislio sam da su "JS" Krscani

Kada sam joj ja to sve ispricao kao sto rekoh pocela je nesto traziti i pristala je da ide sa "JH" slavit Kristovo uskrsnuce i pozvala mene...ja proucim to njihovo vjerovanje preko interneta i vidim da su izvrnuli vjerovanja i da to nema veze sa Kršcanstvom.Da su oni ubiti sekta.Koliko sam shvatio drze se samo izvrnutih rijeci Biblije(koju su promjenili da bi njima pasala)nigdje duhovnosti.Oni ubiti nevjeruju da je Isus Bog,nego da je on Arhanđeo Mihael..aloo

Meni se cini da oni love ljude koje Krist pozove k sebi a oni to iskoriste da ih odvuku sebi.

Sad neznam kako bi prijateljici objasnio da nije dobro da ide kod njih,mozda bi vi bolje znali?Vec joj je ona 5 godina punila glavu...njoj je to do malo bilo cisto da ubije dosadu
Skuzio sam kad razgovaram sa njom da je pokupila nesto od njih jer ih brani tocno tako kako sam nasao na internetu da se oni brane

Nisu isti ko na pocetku(osnivatelj im je bio mason),pa i Crkva je grijesila i takve fore

Odveo sam je jednom na misu,neznam tocno kako je ona to dozivjela...volio bi da ode naprimjer u Tabor jer vjerujem da bi tamo to bolje dozivjela ali nemam love joj to platit a ona isto...a pitanje je dali bi i otisla

Zeli da se i ja sastanem sa tom osobom,vjerujem da vidi argumente i tko je u pravu...ali znam da se oni pripremaju za sve susrete,a ona kako je jedna od tih glavnih vjerovatno je dobro spremna obraniti svoje tvrdnje....ali ja vjerujem da bi me duh sveti mogao nadahnuti da obranim istinitog Krista...ali sumnja je u meni

Mozda ste se vi nasli u slicnoj situaciji?Mozda su i kod vasih prijatelja dolazili "Jehovini svjedoci"

Nezelim da slucajno ode kod njih.

Vjerovatno mi ostaje moliti za nju :a1250: ...ako vi nemate dobar savjet...a vecinom imate...

BVB i cuvao
meni su susjedi JS i koliko sam skužila nevjeruju u MaJku Božju a ti JS samo izvlače novce iz njih


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2012 08:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Sekta koja je danas poznata kao Jehovini svjedoci nastala je u američkoj državi Pennsylvaniji godine 1870., kao skupina za proučavanje Biblije koju je započeo Charles Taze Russell. Russell je svoju grupu nazvao »Millennial Dawn Bible Study«, odnosno »Grupa za proučavanje Biblije u osvit milenija«. Charles T. Russell počeo je pisati seriju knjiga koju je nazvao »Millennial Dawn« (Osvit milenija), a u vrijeme njegove smrti sadržavala je šest svezaka i velik dio teoloških ideja u koje vjeruju današnji Jehovini svjedoci. Nakon što je 1916. Russell umro, sudac J. F. Rutherford, Russellov prijatelj i nasljednik, napisao je sedmi i posljednji svezak serije »Millennial Dawn«, koji se zvao »The Finished Mystery« (Svršena tajna) godine 1917. »The Watchtower Bible and Tract Society« (Biblijsko i traktatno društvo »Kula stražara«) utemeljeno je 1886. godine i ubrzo je postalo sredstvom pomoću kojega je pokret »Osvit milenija« počeo svoja gledišta naviještati drugima. Skupina je bila poznata kao »Russelliti« sve do 1931. godine kada su se, zbog podjele u organizaciji, preimenovali u »Jehovine svjedoke«. Grupa od koje su se odvojili postala je poznata kao »Proučavatelji Biblije«.

Što vjeruju Jehovini svjedoci? Pomno istraživanje njihova vjerovanja po pitanju Isusova božanstva, spasenja, Trojstva, Svetoga Duha, pomirenja itd. izvan svake sumnje pokazuje da ne drže pravovjerna kršćanska stajališta u pogledu tih pitanja. Jehovini svjedoci vjeruju da je Isus zapravo arhanđeo Mihael, najuzvišenije stvoreno biće. Ipak, to se suprotstavlja onome što mnogi biblijski odlomci uče o Isusu kao o Bogu (Ivan 1,1.14; 8,58; 10,30). Jehovini svjedoci vjeruju da se spasenje postiže na osnovu kombinacije vjere, dobrih djela i poslušnosti. To se suprotstavlja bezbrojnim biblijskim odlomcima koji obznanjuju da se spasenje treba primiti po vjeri (Ivan 3,16; Efežanima 2,8-9; Titu 3,5). Jehovini svjedoci odbacuju Trojstvo, jer vjeruju da je Isus stvoreno biće te da je Duh Sveti u suštini Božja sila. Jehovini svjedoci odbacuju pojam Kristova zastupničkog pomirenja, a umjesto toga drže teoriju otkupnine prema kojoj je Isusova smrt bila otkupnina za Adamov grijeh.

Kako Jehovini svjedoci opravdavaju svoje nebiblijske doktrine? (1) Tvrde da je crkva, tijekom stoljećâ, iskvarila Bibliju, te (2) Ponovno su preveli Bibliju i izdali svoj prijevod »New World Translation« (Novi svjetski prijevod). Umjesto da svoj nauk zasnivaju na biblijskom učenju, Biblijsko i traktatno društvo »Kula stražara« izmijenilo je biblijski tekst ne bi li ga prilagodili svojem lažnom nauku. Taj Novi svjetski prijevod prošao je kroz mnogobrojna izdanja iz razloga što Jehovini svjedoci otkrivaju sve više odlomaka u Svetom pismu koji se suprotstavljaju njihovim doktrinama.

Očigledno je da su Jehovini svjedoci kult koji se tek neznatno temelji na Svetom pismu. Kula stražara svoja vjerovanja i doktirne zasniva na izvornom i proširenom učenju Charlesa Tazea Russella, suca Josepha Franklina Rutherforda i njihovih nasljednika. Upravljačko tijelo Biblijskog i traktatnog društva »Kula stražara« jedino je tijelo u kultu koje sebi prisvaja autoritet tumačenja Svetoga pisma. Drugim riječima, ono što Upravljačko tijelo kaže vezano uz bilo koji odlomak u Svetom pismu smatra se posljednjom riječju a slobodno razmišljanje se obeshrabruje. To se izravno suprotstavlja Pavlovu poticaju Timoteju (kao i nama samima) da proučava kako bi se pokazao prokušanim pred Bogom, kao radnik koji se nema čega stidjeti, koji ispravno reže Riječ Božju. Taj poticaj koji nalazimo u 2. Timoteju 2,15 jasna je Božja uputa svakome od njegove djece u Kristovu Tijelu da bude poput berejskih Židova i svakodnevno istražuju Pisma kako bi provjerili je li ono što ih se poučava u skladu s onime što Njegova Riječ uči.

Jehovine svjedoke treba pohvaliti za njihov »trud u evangelizaciji«. Vjerojatno ne postoji religijska grupa vjernija u naviještanju svoje poruke od Jehovinih svjedoka. Nažalost, ta poruka puna je izvrtanja, prijevara i lažnih nauka. Neka bi Bog otvorio oči Jehovinim svjedocima da spoznaju istinu evanđelja i istinskog učenja Božje riječi.
Moli se , za njih, ali ih se kloni, poneki znaju biti oprrni, ne dozvoli da te uvuku u diskusiju, da se raspravljaš, sa njima, to im je cilj, imamo našu Svetu Katoličku i Apostolsku vjeru, KKC crkve, i što god ti nije jasno ,
pitaj ljude stručnije na forumu, naggar. Fran 26, Rebeka, Samuel itd, sorry ak sam nekog preskočio.
Budi u miru, i njih je Bog stvorio, ali.........
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2012 13:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Od 07.05. 2009 god. u Austriji ,i nekin drugim zemljama EU,priznati su kao Religija ,
Broje 7,7 Miliona ljudi pripadnika u svijetu .

Jehovini svjedoci su pripadnici međunarodne vjerske zajednice koja broji oko 7,7 milijuna pripadnika širom svijeta (2011 god.). Broj pripadnika ove zajednice u Hrvatskoj je oko 5600 (2011. god.). Jehovini svjedoci smatraju da su oni pripadnici jedine istinite kršćanske crkve i odbijaju suradnju sa svim kršćanskim zajednicama. Također smatraju da njihova zajednica nastavlja djelo
http://hr.wikipedia.org/wiki/Jehovini_svjedoci
Ovdje se moze vidjeti da su priznati kao Religija ( na engleskom i njemackom)

http://de.wikipedia.org/wiki/Anerkannte ... 6sterreich


JEHOVINI SVJEDOCI
ukratko svojim učenjem negiraju sve kršćanske istine: Presveto Trojstvo, Kristovu božansku narav i cijelu kristologiju, božansku osobu Duha Svetoga, pitanje čovjekove besmrtnosti, vječni život...


http://www.katolickiskauti.com/index.ph ... icle&id=46
Jehovini svjedoci, naoko vrlo prijazni i pobožni, u svakom su trenutku spremni stupiti u dijalog sa strancem. Svaki razgovor s njima će se svoditi samo na jedno: kako da vas privuku "istini". Pri tome neće prezati ni od laži, jer njima savjest dopušta laganje, ako laži služe vrbovanju. Isus nas je, međutim, upozorio da se čuvamo takvih ljudi: "Čuvajte se lažnih proroka što vam dolaze u ovčjem runu, a unutra su grabežljivi vuci!" (Mt 7,15).

http://www.katolik.hr/nekatolickeskupin ... ovjem-runu

Kada vam djodju ,pokusajte,da im pricate ..o ovome...
Dolazak Sina čovječjega
(Mk 13,24-27; Lk 25-28)
26 "Reknu li vam dakle: 'Evo, u pustinji je!', ne izlazite; 'Evo ga u ložnicama!', ne vjerujte. 27 Jer kao što munja izlazi od istoka i bljesne do zapada, tako će biti i s dolaskom Sina Čovječjega."
28 "Gdje bude strvine, ondje će se skupljati orlovi."
29 "A odmah nakon nevolje onih dana
sunce će pomrčati
i mjesec neće više svijetljeti
i zvijezde će s neba padati
i sile će se nebeske poljuljati."
30 "I tada će se pojaviti znak Sina Čovječjega na nebu. I tada će proplakati sva plemena zemlje. I ugledat će Sina Čovječjega gdje dolazi na oblacima nebeskim s velikom moći i slavom. 31 I razaslat će anđele svoje s trubljom velikom i sabrat će mu izabranike s četiri vjetra, s jednoga kraja neba do drugoga."

(.sa interneta..)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2012 13:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Kako možeš pronaći pravu religiju?
Jesu li sve religije ugodne Bogu ili samo jedna? (1)
Zašto ima toliko mnogo religija koje tvrde da su kršćanske? (2)
Kako možeš prepoznati prave kršćane? (3-7)


1. Isus je utemeljio jednu pravu kršćansku religiju. Stoga danas mora biti samo jedno tijelo, ili grupa, pravih obožavatelja Jehove Boga (Ivan 4:23, 24; Efežanima 4:4, 5). Biblija naučava da se samo malo ljudi nalazi na uskom putu u život (Matej 7:13, 14).

2. Biblija je prorekla da će se nakon smrti apostola, kriva učenja i nekršćanski postupci polagano uvući u kršćansku skupštinu. Ljudi će odvući vjernike da slijede njih umjesto Krista (Matej 7:15, 21-23; Djela apostolska 20:29, 30). Zato vidimo toliko mnogo različitih religija koje tvrde da su kršćanske. Kako možemo prepoznati prave kršćane?

3. Najistaknutije obilježje pravih kršćana je to što imaju pravu ljubav među sobom (Ivan 13:34, 35). Oni nisu naučeni da misle da su bolji od ljudi drugih rasa ili boja kože. Niti su naučeni da mrze ljude iz drugih zemalja (Djela apostolska 10:34, 35). Stoga oni ne sudjeluju u ratovima. Pravi kršćani se međusobno ophode kao braća i sestre (1. Ivanova 4:20, 21).



Pravi kršćani ljube jedan drugoga, poštuju Bibliju i propovijedaju o Božjem Kraljevstvu
4. Drugo obilježje prave religije je da njezini članovi imaju duboko poštovanje prema Bibliji. Oni je prihvaćaju kao Riječ Božju i vjeruju u ono što ona kaže (Ivan 17:17; 2. Timoteju 3:16, 17). Oni smatraju da je Božja riječ važnija od ljudskih ideja ili običaja (Matej 15:1-3, 7-9). Nastoje živjeti prema Bibliji u svom svakodnevnom životu. Zato kod njih nije slučaj da propovijedaju jedno a onda prakticiraju drugo (Titu 1:15, 16).

5. Prava religija mora također iskazivati čast Božjem imenu (Matej 6:9). Isus je obznanio drugima Božje ime, Jehova. Pravi kršćani moraju činiti to isto (Ivan 17:6, 26; Rimljanima 10:13, 14). Koji ljudi u tvojoj zajednici govore drugima o Božjem imenu?

6. Pravi kršćani moraju propovijedati o Božjem Kraljevstvu. Isus je to činio. On je uvijek govorio o Kraljevstvu (Luka 8:1). Zapovjedio je svojim učenicima da tu istu poruku propovijedaju po cijeloj Zemlji (Matej 24:14; 28:19, 20). Pravi kršćani vjeruju da će samo Božje Kraljevstvo donijeti pravi mir i sigurnost na Zemlju (Psalam 146:3-5).

7. Isusovi učenici ne smiju biti dio ovog zlog svijeta (Ivan 17:16). Oni se ne miješaju u političke poslove i društvene sporove ovog svijeta. Oni izbjegavaju štetno vladanje, postupke i stavove koji su uobičajeni u svijetu (Jakov 1:27; 4:4). Možeš li prepoznati religioznu grupu u tvojoj zajednici koja ima ova obilježja pravog kršćanstva?

http://www.watchtower.org/c/rq/article_13.htm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2012 13:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Kako su Jehovini svjedoci organizirani
Kada su Jehovini svjedoci imali svoj suvremeni početak? (1)
Kako su organizirani sastanci Jehovinih svjedoka? (2)
Kako se podmiruju troškovi? (3)
Tko preuzima vodstvo u svakoj skupštini? (4)
Koji se veći sastanci održavaju svake godine? (5)
Kakav se posao obavlja u njihovoj centrali i podružnicama? (6)

1. Jehovini svjedoci su imali svoj suvremeni početak u 1870-ima. U početku su se zvali Istraživači Biblije. No 1931. su prihvatili biblijsko ime Jehovini svjedoci (Izaija 43:10). Od malih početaka organizacija je narasla na milijune Svjedoka, koji su zaposleni propovijedanjem u preko 230 zemalja.


2. Većina skupština Jehovinih svjedoka ima sastanke tri puta tjedno. Pozvan si da posjetiš bilo koji od njih (Jevrejima 10:24, 25). Biblija je temelj za sve što se uči. Sastanci počinju i završavaju s molitvom. Također se na većini sastanaka pjevaju iskrene ’duhovne pjesme‘ (Efežanima 5:18, 19). Ulaz je slobodan i prilozi se ne sakupljaju (Matej 10:8).

3. Većina skupština održava sastanke u Dvorani Kraljevstva. To su obično jednostavne građevine koje su izgradili Svjedoci dobrovoljci. U Dvorani Kraljevstva nećeš vidjeti nikakve likove, raspela ili slične stvari. Troškovi se podmiruju dobrovoljnim prilozima. Za one koji žele dati prilog, postoje kutije za priloge (2. Korinćanima 9:7).




4. U svakoj skupštini postoje starješine, ili nadglednici. Oni preuzimaju vodstvo u poučavanju u skupštini (1. Timoteju 3:1-7; 5:17). Njima pomažu sluge pomoćnici (1. Timoteju 3:8-10, 12, 13). Ti ljudi nisu uzdignuti iznad ostalog dijela skupštine (2. Korinćanima 1:24). Njima nisu dane neke posebne titule (Matej 23:8-10). Oni se ne oblače drukčije od ostalih. Niti su plaćeni za svoj posao. Starješine spremno brinu za duhovne potrebe skupštine. Oni mogu pružiti utjehu i vodstvo u vrijeme nevolje (Jakov 5:14-16; 1. Petrova 5:2, 3).

5. Jehovini svjedoci isto tako održavaju i velike sastanke pokrajine ili kongrese svake godine. U takvim se prilikama mnoge skupštine sakupe na poseban program biblijske poduke. Krštenje novih učenika redovit je dio programa svakog sastanka pokrajine ili kongresa (Matej 3:13-17; 28:19, 20).

6. Svjetska centrala Jehovinih svjedoka nalazi se u New Yorku. Tamo je smješteno Vodeće tijelo, centralna grupa iskusnih starješina koji nadgledaju svijetom raširenu skupštinu. Isto tako, širom svijeta postoji preko 100 podružnica. Na ovim mjestima, dobrovoljci pomažu štampati i otpremati biblijsku literaturu. Također se pružaju smjernice za organiziranje djela propovijedanja. Zašto ne bi planirao posjetu najbližoj podružnici?

http://www.watchtower.org/c/rq/article_14.htm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr