www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 svi 2012 11:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Draga Marijo Nado, možemo li javno dobiti tvoj odgovor?
Ovo je zaista zanimljivo pitanje.... i sama sam često dobila savjet da bolje da ne molim za određene osobe...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 svi 2012 13:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
cudno mi je to sve...pitam se dali je to u vezi nas ili u vezi osoba za koje se moli.

Nekako mislim da je u vezi nas,kada bi ojacali u vjeri takvo sto se nebi trebalo desiti.
Zato nekako kao da se slazem sa onom postom sto je svecenik rekao,cisto radi toga da mi prvo ojacamo u vjeri.

Ali isto mislim da cim se to događa da je to znak da molitva pomaze.

Tako da je ipak na nama da odlucimo...mislim da tu nema bas krive odluke.

Prvo ojacati u vjeri ili prebroditi to...obadvoje je dobro za nas....po meni

tako mi se to cini


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 svi 2012 13:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
evo samo da potvrdim,pričala sam s mojim paterom o ovome,i rekao mi je da ne prestajem moliti
jer bi to "onaj" baš htio,da Gospodin nekada dozvoljava da dio tuge koji netko nosi,
pređe na onoga koji moli za njega,da je to kao nekakva žrtva,i događa se kod onih koji
rastu u vjeri.
Treba prihvatiti bol,tugu i žalost jer se time poistovjećujemo s Kristom, i sa onim što je
On propovjedao.
Tako mi je rekao,i da molim i dalje,i molim Gospu za pomoć u molitvi.

Sada mi je puno lakše,slava Gospodinu,mi smo jači kada imamo Krista uz sebe.

Idem moliti krunicu milosrdnom Isusu,sve vas puno :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 svi 2012 14:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Magda napisao:
evo samo da potvrdim,pričala sam s mojim paterom o ovome,i rekao mi je da ne prestajem moliti
jer bi to "onaj" baš htio,da Gospodin nekada dozvoljava da dio tuge koji netko nosi,
pređe na onoga koji moli za njega,da je to kao nekakva žrtva,i događa se kod onih koji
rastu u vjeri.
Treba prihvatiti bol,tugu i žalost jer se time poistovjećujemo s Kristom, i sa onim što je
On propovjedao.
Tako mi je rekao,i da molim i dalje,i molim Gospu za pomoć u molitvi.

Sada mi je puno lakše,slava Gospodinu,mi smo jači kada imamo Krista uz sebe.

Idem moliti krunicu milosrdnom Isusu,sve vas puno :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Odlicno :D ...moram priznati da mi je ovaj izbor drazi.

Naravno da sam ja ne znam sto bih odabrao


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 svi 2012 17:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
Evo nastavak priče,sve na slavu Božju:

Danas sam razgovarala sa kolegicom,i predložila da u nedjelju odemo u samostan do mog patera.Rekla sam joj da će je primiti i porazgovarati s njom,i ispovjediti ako želi.Poslije će biti klanjanje,a ona veli :I ti bi išla zbog mene,išla bi sa mnom?Rekoh joj,naravno,to sam i mislila.
Dragi moji,kako je Gospodin velik,ona je bila tako ganuta,tako sretna zbog toga,i naravno da će ići,uz Božju pomoć,samo da nešto ne iskrsne.
Sada znam zašto je bilo ono sve,zašto ona tuga i žalost u meni,i hvala Gospodinu na mom dobrom pateru,i da sam ga poslušala i nisam odustala od nje.
Sva slava Isusu i Mariji,molim ih samo da mi uvijek pokažu što žele od mene,ja sam spremna
učiniti sve što je njihova volja.Hvala Gospi da me poslala na put ovoj ženi,da joj mogu prenijeti dijelić Božje ljubavi,a ja da shvatim koliko je važno ljubiti druge,jer bez ljubavi nema ničega.
Hvaljen i slavljen Gospodin naš u vijeke vijekova.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2012 19:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Ovo je zanimljiva tema i moram priznat nije mi jasno zašto ne bi bilo dobro moliti za nekoga, radije prihvaćam ovo što je ovaj pater rekao Magdi. Šteta što nitko više ne piše na ovu temu.

I Magda što je bilo s tvojom prijateljicom?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2012 19:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
bila sam na duhovnoj obnovi kod fra Ive Pavića, ova 3 dana u Zg.
pričao je o "težini" koja se dogodi kada molimo za neku osobu. kaže da, ukoliko je osoba "tvrda", ne želi se obratiti, ne želi da se za nju itko moli, a onaj koji moli osjeća tu neku "težinu" dok moli, da je tada bolje prestati moliti, i umjesto molitve prikazati tu osobu Isusu na oltar.
kaže da je sasvim druga stvar ako ta osoba želi da se za moli, ako čak to i traži, da je tada u redu nastaviti moliti.
ali nije dao objašnjenje za to što je govorio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2012 19:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 stu 2011 08:58
Postovi: 135
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Moje mišljenje je sljedeće,ako smo dovoljno jaki,trebamo moliti za druge.Majka Marija govori da molimo za obračenje grešnika,pa zar bi onda to bio teret neizdrživ.
Netko je napisao da što ako molimo a duša je već u paklu,odnosno grešna,pa zar nas Otac stvoritelj ne želi da se svi spasimo.
Ponekad imam kušnje dok molim za neku osobu,no ako odustanem znam tko je pobjedio...
Molim za obračenje moga muža,odnosno da spozna da ga Bog ljubi i voli,imamo skladan brak,slažemo se,Bog zna koliko mi je kadkad teško što mm ne vjeruje,i sada da odustanem,a ne...vjerujem,vjerujem,vjerujem da će doći dan kad će i mm povjerovati i znati da je Bog tu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2012 19:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Pa koliko puta moliš za nekoga a da ta osoba uopće ni ne zna da ti za nju moliš.

I mislim da svaka osoba koliko god bila "tvrda" ili se ne želi obratit neće imati ništa protiv da za nju moliš pogotovo ako je u nekoj teškoći.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 svi 2012 19:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ja ne znam što bih mislila, samo bih voljela da npr. fra Ivo obrazloži zašto preporuča to što preporuča. ili da mi netko tko to zna, objasni


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 20 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr