www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 12:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Strah
PostPostano: 01 lis 2012 18:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 srp 2011 09:44
Postovi: 18
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav, pišem ovdje jer imam problem. Vjerujem u Boga ali bojim se ne dovoljno, samo kopam, tražim, kao da se bojim prepustiti, dat sebe, željela bi to iznad svega, ali me uvijek koče i ograničavaju strahovi koji me love od djetinjstva, sad okad sam sam se obratila još više, ponekad me to zna izludit, dovest do vrhunca...Strah da će se nešto loše dogoditi i kaoda stalno čujem glasove koji govore da će se to i to dogoditi... Nisam luda i sl. ali dala bi neznam šta sve što imam i posjedujem da ti strahovi nestanu.. previše sam vezana za svoju obitelj i najviše strahova polazi od tud da će se njima nešto dogodit...Uvijek im se prepustim umjesto da ih izbacim ali neznam kako da to učinim...Zna me primit takva nervoza, nemir, razdražljivost, da želim izać iz svoje kože...ne vidi se izvana, inače sam vesela osoba, ali iznutr uvijek neki nemiri....Ponekad ih potisnem ali ponekad izađu svom silinom da sam cijeli dan loše volje i stalno o tome razmišljam...Recimo ako mi sestra ode negdje na put uhvati me strah da će joj se nešto loše dogodit naputu :((( više tako nemogu živjeti, želim samo mir, ništa više ne trebam samo mir u svojoj duši, čeznem za tim ali nikako mi ne uspijeva ostvarit tako željeni mir...kad sam sretna uvijek si pomislim kako neću dugo bit sretna jer će nešto pomutit tu sreću, ma užas...Vješto to kamufliram, ne govorim to nikome, jer bi me netko smatrao nenormalnom, neznam šta da učinim da to izađe iz mene, da se prepustim Bogu bez straha i da uživam u životu? nikad se i nemogu molit zbog toga....Voljela bi da mi Bog pomogne, da me prosvijetli, usadi mir i da mogu bez straha nastavit život, ako mi možete vi pomoć svojim savjetima bila bi vam neizmjerno zahvalna, Bog Vas blagoslovio :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Strah
PostPostano: 02 lis 2012 06:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 kol 2011 08:23
Postovi: 682
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
marta232 napisao:
Pozdrav, pišem ovdje jer imam problem. Vjerujem u Boga ali bojim se ne dovoljno, samo kopam, tražim, kao da se bojim prepustiti, dat sebe, željela bi to iznad svega, ali me uvijek koče i ograničavaju strahovi koji me love od djetinjstva, sad okad sam sam se obratila još više, ponekad me to zna izludit, dovest do vrhunca...Strah da će se nešto loše dogoditi i kaoda stalno čujem glasove koji govore da će se to i to dogoditi... Nisam luda i sl. ali dala bi neznam šta sve što imam i posjedujem da ti strahovi nestanu.. previše sam vezana za svoju obitelj i najviše strahova polazi od tud da će se njima nešto dogodit...Uvijek im se prepustim umjesto da ih izbacim ali neznam kako da to učinim...Zna me primit takva nervoza, nemir, razdražljivost, da želim izać iz svoje kože...ne vidi se izvana, inače sam vesela osoba, ali iznutr uvijek neki nemiri....Ponekad ih potisnem ali ponekad izađu svom silinom da sam cijeli dan loše volje i stalno o tome razmišljam...Recimo ako mi sestra ode negdje na put uhvati me strah da će joj se nešto loše dogodit naputu :((( više tako nemogu živjeti, želim samo mir, ništa više ne trebam samo mir u svojoj duši, čeznem za tim ali nikako mi ne uspijeva ostvarit tako željeni mir...kad sam sretna uvijek si pomislim kako neću dugo bit sretna jer će nešto pomutit tu sreću, ma užas...Vješto to kamufliram, ne govorim to nikome, jer bi me netko smatrao nenormalnom, neznam šta da učinim da to izađe iz mene, da se prepustim Bogu bez straha i da uživam u životu? nikad se i nemogu molit zbog toga....Voljela bi da mi Bog pomogne, da me prosvijetli, usadi mir i da mogu bez straha nastavit život, ako mi možete vi pomoć svojim savjetima bila bi vam neizmjerno zahvalna, Bog Vas blagoslovio :)



Pozdrav sestro u Kristu. Evo kao da citam sebe u ne tako davnoj proslosti. Nemozes se prepustiti Bogu u potpunosti, preko noći. Svi osjećaji koji nisu lijepi, recimo ove gore sta si navela; nervoza, nemir, razdrazljivost..nedolaze od Boga. Sve sto nije lijepo i sve sto nam steti, nedolazi od Boga, vec od onog drugog. Moli se Bogu da ti osjecaji nestanu. Trebat ce ti vremena. I meni su govorili da sam luda. A uspostavilo se nesta drugo ;). Ustrajna budi u molitvi i predaj kroz Molitvu sve svoje probleme i sve svoje potrebe i vjeruj mi, kada molitva dolazi iz srca, onda je Bog najbrzi u svom odgovoru ;). Strahovi...uh.. A cuj, normalno je da si vezana uz svoju obitelj...ali gle. Kad tad ces dozivjeti gubitak voljene osobe u zivotu, nezelim te plasit, vec to su cinjenice, takav je zivot. I ti se nemoj previse zamarati u smislu; "joj..a sta ako se nesta dogodi?" To steti tvojim zivcima i moze te jako uznemiriti. Ako se treba desiti nesta, bilo to dobro ili lose, desit ce se, mislila ti na to ili ne. Tu je opet nas Bog koji određuje sve. Na kraju ipak bude Njegova zadnja, zato se molimo; "Neka bude volja Tvoja" .
Neboj se da bi tvoja sreca mogla nestati. neboj se biti sretna. Ja sam se isto bojala, pa sam pala u tezi oblik depresije. Nemoj to sama sebi raditi. Uvijek ima razloga za veselje, pa i kad covjek dotakne dno u zivotu, Bog mu opet da razlog za veselje i razlog za zivot. A zivot je i radost i bol, samo treba to prihvatiti i naucit zivjet s tom cinjenicom. I vjeruj Njemu, jer onda je sve lakse u zivotu. BTB+


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Strah
PostPostano: 02 lis 2012 07:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Marta232 ja sam u svom životu primjetila da kad dođu teške stvari dođe i snaga. Odnosno Bog ti da više onoga što trebaš da se lakše nosiš sa tim periodom u životu. Bitno je samo da se pouzdaješ u Njega. Zato sad više ne molim u strahu za budućnost "Ne daj Bože ovo... ne daj Bože ono.." već "Molim te Bože kad dođu teške stvari daj mi snage i vjere da se nosim sa tim".
Evo baš se sjećam prije nekoliko godina dok još nije bila ova kriza, uvijek sam bila pod stresom na poslu, radila nedjeljom da zadovoljim ljute klijente koji uvijek sve trebaju u zadnji tren i koji sami rade vikendom. Uvijek jurila da zaradim jer moja obitelj većinom ovisi o meni, ubijala se dan i noć, loše se osijećala i stalno strahovala.
Kad sam se obratila shvatila sam da ništa ne ovisi o meni. Sve ovisi o Bogu. Mnogi moji planovi se izjalove, a Božji novi uvijek dođu neočekivano, iznenada, planovi koje nikad sama ne bih mogla sama osmisliti za svoj život. Sada sam u sto puta težoj situaciji nego onih godina kad sam radila i nedjeljom i bila pod stresom non stop, a sto puta se lakše nosim sa time. Uživam, radujem se, zdravlje se popravilo, u obitelji imam super odnose... Što prije nije bio slučaj jer sam zbog svojih strahova i preopterećenosti stalno opterećivala i druge jer su moje misli bile toliko ispunjene tim mislima da o ničemu drugom nisam ni znala pričati.

Uglavnom savjet je uvijek: čitati Bibliju, slušati Božju riječ, nastojati živjeti po Božjoj riječi, ići na misu, ispovijed, sudjelovati u župnoj zajednici itd.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Strah
PostPostano: 02 lis 2012 14:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 srp 2011 09:44
Postovi: 18
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala puno, da možda još nisam postigla veću dimenziju u vjeri, još se tražim, još nisam potpuna,a a tako bi voljela postati...Bog mi treba bit snaga, ali ponekad me strahovi toliko obuzmu da se ne mogu koncentrirati ni na molitvu, slaba sam, preslaba i to mi teško pada, što nemogu bit snažnija... :twisted:
Maloprije što je navedeno Božja volja, šta to ustvari uopće znači da se mi možemo moliti za nešto mjesecima godinama, ali nam to neće bit ispunjeno jer nije Njegova volja??? To se znam često pitat zato mi zna bit mlaka molitva jer si mislim u sebi kao ja se molim za nešto a šta ako se uzaludno molim šta ako On to meni neće ispunit?Kad se moli za ozdravljenje, On mu to neče ispunit jer mu nije po volji? to se stalno pitam, :( zbunjuje me to)... Nadam se da će mi samo Bog dat snage , BVB...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Strah
PostPostano: 02 lis 2012 14:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 srp 2011 09:44
Postovi: 18
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
..Ali vodim se za onime da Bogg nikad neće dat više od onoga što možeš podnijeti .....Čekam dann kad ću se osjećat istinski spojena s bogom i neopterećena i sretna :) Katkad kao da me ne čuje, kao da sam sama ...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Strah
PostPostano: 02 lis 2012 14:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
marta232 napisao:
Pozdrav, pišem ovdje jer imam problem. Vjerujem u Boga ali bojim se ne dovoljno, samo kopam, tražim, kao da se bojim prepustiti, dat sebe, željela bi to iznad svega, ali me uvijek koče i ograničavaju strahovi koji me love od djetinjstva, sad okad sam sam se obratila još više, ponekad me to zna izludit, dovest do vrhunca...Strah da će se nešto loše dogoditi i kaoda stalno čujem glasove koji govore da će se to i to dogoditi... Nisam luda i sl. ali dala bi neznam šta sve što imam i posjedujem da ti strahovi nestanu.. previše sam vezana za svoju obitelj i najviše strahova polazi od tud da će se njima nešto dogodit...Uvijek im se prepustim umjesto da ih izbacim ali neznam kako da to učinim...Zna me primit takva nervoza, nemir, razdražljivost, da želim izać iz svoje kože...ne vidi se izvana, inače sam vesela osoba, ali iznutr uvijek neki nemiri....Ponekad ih potisnem ali ponekad izađu svom silinom da sam cijeli dan loše volje i stalno o tome razmišljam...Recimo ako mi sestra ode negdje na put uhvati me strah da će joj se nešto loše dogodit naputu :((( više tako nemogu živjeti, želim samo mir, ništa više ne trebam samo mir u svojoj duši, čeznem za tim ali nikako mi ne uspijeva ostvarit tako željeni mir...kad sam sretna uvijek si pomislim kako neću dugo bit sretna jer će nešto pomutit tu sreću, ma užas...Vješto to kamufliram, ne govorim to nikome, jer bi me netko smatrao nenormalnom, neznam šta da učinim da to izađe iz mene, da se prepustim Bogu bez straha i da uživam u životu? nikad se i nemogu molit zbog toga....Voljela bi da mi Bog pomogne, da me prosvijetli, usadi mir i da mogu bez straha nastavit život, ako mi možete vi pomoć svojim savjetima bila bi vam neizmjerno zahvalna, Bog Vas blagoslovio :)


"Ne mislite da sam došao mir donijeti na zemlju. Ne, nisam došao donijeti mir, nego mač. Ta došao sam rastaviti čovjeka od oca njegova i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine; i neprijatelji će čovjeku biti ukućani njegovi.” (Mt 10, 32-45).

1 I vidjeh novo nebo i novu zemlju jer - prvo nebo i prva zemlja uminu; ni mora više nema.
2 I Sveti grad, novi Jeruzalem, vidjeh: silazi s neba od Boga, opremljen kao zaručnica nakićena za svoga muža.
3 I začujem jak glas s prijestolja: "Evo Šatora Božjeg s ljudima! On će prebivati s njima: oni će biti narod njegov, a on će biti Bog s njima.
4 I otrt će im svaku suzu s očiju te smrti više neće biti, ni tuge, ni jauka, ni boli više neće biti jer - prijašnje uminu."
5 Tada Onaj što sjedi na prijestolju reče: "Evo, sve činim novo!" I doda: "Napiši: Ove su riječi vjerne i istinite."
6 I još mi reče: "Svršeno je! Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak! Ja ću žednomu dati s izvora vode života zabadava.
7 To će biti baština pobjednikova. I ja ću njemu biti Bog, a on meni sin.
8 Kukavicama pak, nevjernima i okaljanima, ubojicama, bludnicima, vračarima i idolopoklonicima i svim lažljivcima udio je u jezeru što gori ognjem i sumporom. To je druga smrt."


http://www.youtube.com/watch?v=kR-Txtzulzw



Apostolsko vjerovanje

Vjerujem u Boga, Oca svemogućega, Stvoritelja neba i zemlje.

I u Isusa Krista, Sina njegova jedinoga, Gospodina našega, koji je začet po Duhu Svetom,

rođen od Marije Djevice, mučen pod Poncijem Pilatom,

raspet umro i pokopan; sašao nad pakao, treći dan uskrsnuo od mrtvih;

uzašao na nebesa, sjedi o desnu Boga Oca svemogućega; odonud će doći suditi žive i mrtve.

Vjerujem u Duha Svetoga, svetu Crkvu katoličku, općinstvo svetih, oproštenje grijeha, uskrsnuće tijela , život vječni.

Amen.


Evanðelje po Mateju 28
Croatian Bible (CRO)
Isusovo uskrsnuće

28 U nedjelju rano ujutro[a] Marija Magdalena i druga Marija dođu pogledati grob.

2 Odjednom nastane silan potres: anđeo Gospodnji siđe s neba, odvali kamen s ulaza u grob i sjedne na njega.

3 Lice mu je bilo sjajno poput munje, a odjeća bijela poput snijega.

4 Stražari se pred njim počnu tresti od straha i onesvijeste se.

5 Tada anđeo reče ženama: 'Ne bojte se! Znam da tražite raspetoga Isusa.

6 Ali on nije ovdje! Dođite vidjeti mjesto gdje je ležao

7 pa brzo idite javiti njegovim učenicima da je uskrsnuo od mrtvih. Ide, eto, pred vama u Galileju. Ondje ćete ga vidjeti. Pamtite što sam vam rekao.'

8 Silno uplašene ali presretne, žene žurno krenu s groba i otrče to javiti njegovim učenicima.

9 Odjednom im u susret dođe Isus! 'Zdravo!' reče im. One mu pritrče, obujme mu noge i ničice mu se poklone.

10 'Ne bojte se

Izjava stražara

11 Dok su žene odlazile, neki od stražara dođu u grad i jave svećeničkim poglavarima sve što se dogodilo.

12 Oni se sastanu sa starješinama na vijećanje, a zatim uzmu mnogo novca i dadu ga vojnicima.

13 'Recite: "Noću dok smo spavali došli su njegovi učenici i ukrali ga.'

14 Ako za to čuje upravitelj, mi ćemo ga već uvjeriti i pobrinuti se da nemate problema.'

15 Oni uzmu novac i postupe kako su ih uputili. To se pričanje razglasilo među židovima i zadržalo sve do danas.

Veliko poslanje

16 Jedanaestorica pođu u Galileju, na goru, kamo im je zapovjedio Isus.

17 Kad su ga ugledali, padnu pred njim ničice, ali neki su ipak posumnjali.

18 Isus im priđe i reče im: 'Dana mi je sva vlast na nebu i na zemlji.

19 Idite zato i učinite sve narode mojim učenicima krsteći ih u ime Oca i Sina i Svetoga Duha.

20 Učite ih da ispunjavaju sve što sam vam zapovjedio! Ja sam s vama u sve dane do svršetka svijeta.'


http://www.facebook.com/photo.php?v=398 ... =2&theater


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Strah
PostPostano: 02 lis 2012 14:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
kreni malo po malo razmisljati pozitivno... vjerujem da si okruzena ljudima koji te vole... pa razmisljaj o tome kako te vole i ti njima iskazi ljubav koju prema njima osjecas...

razgovaraj s Bogom... razmisljaj o tome kako ti Bog zeli dobro... kako sve lose okrece na dobro... posvjesti si Isusovu prisutnost, kako je tu odmah do tebe, gleda te ljubavlju, zeli ti pomoci, tjesi te, iskusi to da ne ostane samo na rjecima...

slusaj na youtube-u Tomislava Ivancica (http://www.youtube.com/results?search_q ... GOqf5caybs) o tome tko je covjek, kamo ide, sto ga sacinjava, zasto misliti dobro, ocekivati dobro nuzno za cijelo nase bice...

kad pocnes misliti i ziviti pozitivno, sijati ljubav oko sebe, 1 000x Isusu kazati da Ga volis zivit ces drugacije i drugi ce to primjetiti - bit ces im primjer radosne krscanke koja zivi Evanđelje -> Radosnu vijest ... tada ces crne misli i strahove koje si navela odbaciti, tada ces bjezati od svih negativnosti koje te opterecuju jer ce narusavati tvoj mir, pozitivnost, ljubav, blagost

a to treba malo po malo graditi... a molitva + sakramenti su najbolje oružje u toj borbi... meni je jako pomogla i pomaze i dalje nasa ljubljena Majka pa ti od srca preporucam da joj se povjeris kako bi te ona povela do samoga Boga i do slobode

Bog te blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Strah
PostPostano: 02 lis 2012 20:06 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ruj 2012 20:58
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Osim sakramenata i molitve Svetom Mihaelu za zaštitu preporučujem i slušanje duhovne glazbe.Mnogo ih ima na youtubeu ili kad si u autu i na poslu pomaže HKR ili kupi neki album duhovne glazbe(imaš u Verbumu)."Tko pjeva duplo moli",piše Sveti Augustin,zato preporuka SVIMA da slušaju takvu glazbu jer se tako naš duh najbrže uzdiže Gospodinu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Strah
PostPostano: 02 lis 2012 21:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 ruj 2012 20:58
Postovi: 11
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
http://www.youtube.com/watch?v=uKIGklGW ... re=related


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Strah
PostPostano: 04 lis 2012 16:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 srp 2011 09:44
Postovi: 18
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala Vam puno na savjetima, pokušat i potrudit ću se da ih primjenjujem, ,dok sam u molitvi sve je u redu, bolje sam, čim se izmaknem stalno mi je umislima kako ovo, kako ono, htjela bi se prestat brinut, jer se uvijek oko nečega brinem....znam da ja to nemogu od prve riješit, da treba vremena, al kako osjećam kao da to neće bit uskoro. s jednim člnom svoje obitelji sam jako povezana, i previše pa me uvijek brine sve vezano za nju....kad je ona tužna i ja sam .to me zna jako opterećivati.......malo se previše opterećujem oko nekih stvari za koje nemamu utjecaja, samo bi htjela da Bog čuje moje molitve , ali zašto ne čuje??? htjela b i se instant riješit tereta straha al znam da to ne ide odmah, sumnjičava sam malo prema Bogu priznajem, inače mi se ovo ne bi događalo.....Zašto mi Bog ne da odgovor neki da budem sigurna da je On tu???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 22 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr