www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:03

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 24 sij 2013 13:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 stu 2012 13:21
Postovi: 81
Lokacija: Hercegovina
Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Pozdrav svima!
Pratim ovaj forum svakodnevno otkada mi je žena iznenadno preminula u svojoj 36 godini života(prije 7 mjeseci, 13.lipnja 2012) :cry: . Tražim utjehu u svim vašim postovima i zadivljen sam tolerancijom i načinom komunikacije iako se dosta puta ne slažete u nekim stavovima. Trenutno sam u fazi pronalaženja Isusa u meni, jer mi je nada u Njega i život vječni jedino što je preostalo. Njenim gubitkom, u meni je nestala želja za svime što je ovozemaljsko. Nikada nisam sanjao ni o kakvom bogatstvu, već samo o obitelji, djeci, crkvi ..... Sada su se moji ovozemaljski snovi srušili i u meni je samo čežnja za Isusom, vječnim životom i mjestom gdje je sada moja draga :cry:
Pored svoga očaja, tuge i samoće, trenutno osjećam jake napade grijšnih misli, ljutnje, srdžbe. Borim se protiv toga svim silama i stalno ponavljam : ISUSE TI SI U MENI, JAČI SI OD SOTONE . . . !! I kada se skrušim u molitvi i miru, takve misli me često napadnu :oops: Jednom prilikom na webu sam naišao na ovu molitvu koja mi pomaže da se malo smirim i pokažem sotoni da je Isus jači od njega:
«Nemojte se bojati mnogobrojnih neprijatelja. Djeco, jednostavno prikažite Rane, Patnje i Krv Moje Lijeve Ruke za njihovu propast; vidjet ćete ih kako nestaju kao pepeo... Uvjeravam vas, mnoga će kraljevstva neprijateljska nestati za tren oka. Molite ovu molitvu i poučite sve ljude da je mole. Predragocjena Krv bit će vaš spas.»

Svi vi, mnogobrojni neprijatelji svete Smrti moga Učitelja Isusa Krista na Križu Kalvarije, ti kneže tame i pokvarenosti, oče svih laži, ja se klanjam smrti svoga Učitelja Isusa Krista i prikazujem Njegove patnje, Rane i Predragocjenu Krv iz Njegove Lijeve Ruke vječnom Ocu, za vašu propast, za vaše uništenje i vaše bičevanje. Amen.

Predragocjena Krvi moga Učitelja Isusa Krista - vladaj u meni i u životima svih ljudi. Amen.
[/color]

Zanima me vaš stav i stav Crkve ako ga ima, o ovoj molitvi. Jer osobno mi se ne sviđa što se u njoj obraća sotoni a ne Isusu ? Navodno ova molitva je upućena nekom vidiocu Barnabi prilikom Isusovog ukazanja?? Pošto sam i ja jako sumnjičav prema ovim privatnim objavama, ( niti vjerujem, niti nevjerujem u njih) zanima me vaš stav o ovoj molitvi i vaša iskustva kad ste izgubili nekog najmilijeg i kad vam se život urušio preko noći :cry: . Stalno pratim, vas dobre ljude (rebeka,marija-nada, vox,ANTE KATOLIK,Samuel,cirenac,naggar koji mi je poseban). Trebam savjet i koju riječ utjehe :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 sij 2013 06:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 lis 2011 22:37
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prvo što mi je palo na pamet, kad sam pročitala tvoj post je - kakva si ti divna duša. :grlim te:
Primi moje iskreno saučešće. :b232:

Želim da te utešim a ne znam prave reči, samo ću ti reći ono što znam, da je period žaljenja/žalovanja neizbežan ali i kako kažu očekivan, normalan ljudski čin (znam, jer prolazim kroz isto stanje). Nije lako, ali mora da se prođe kroz to, mora.

Prvo, nemoj da se osamljuješ, stekla sam utisak da ne želiš prijatelje da opterećuješ svojom tugom - pa, ako su prijatelji, razumeće te, zar ne? Ako te stvari u stanu/kući gde ste živeli čine nesretnim, pokušaj da promeniš raspored stvari ili menjaj sredinu. Ja, na primer, želim da se odselim iz svog stana, nadam se da ću živeti na moru. Dajem ti primer, jer mi je užasno teško posle mamine smrti i ne mogu da živim više ovde, sve me podseća na minuli život sa njom... :(

Možda ne bi bilo loše da popričaš sa sveštenikom, on će te dobro uputiti kako da se moliš (ne sumnjam, i članovi foruma, isto tako), a sjajno je i ako imaš svog duhovnika. Sa duhovnikom može da se izgradi specifičan, divan odnos, vode dugi i konstruktivni razgovori, takoreći, kao neka vrsta neprekidne ispovesti... koliko znam, ljudi su u neka stara vremena mnogo pažnje poklanjali tome da imaju svog duhovnog oca-duhovnika, danas je to, u velikim gradovima posebno, pomalo zaboravljena praksa, ako ne grešim.
I napadi besa su, koliko sam pročitala na forumima, pa i medicinskim, normalna stvar, jedna od faza koje nas obuzmu nakon gubitka dragih osoba ( o svom besu neću pisati, ipak, nije bitno za temu).

I tebi i svima, koji su u prilici od srca bih preporučila da posete manastir Svetog Vasilija Ostroškog tj. Ostrog, koji se nalazi u Crnoj Gori, blizu grada Nikšić. Dolaze ljudi svih vera, baš svih. Pruža ogromnu utehu, ovaj svetac je čuven u celom svetu i po čudesnim isceljenjima ljudi, koje su svi otpisali. Da ne dužim, ako ne možeš da odeš a znaš nekoga ko ide, zamoli da ponese tvoju majicu, duksericu i potom nad tim se, koliko znam, očita molitva u manastiru... ako te zanima, raspitaću se za detalje.

Svako dobro ti želim i piši nam često, nemoj samo da čitaš već dođi, podelićemo tugu, pomoći jedni drugima savetom.

Sve najbolje ti želim. :b129: :b129: :b206:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 sij 2013 08:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
andel777 jako mi je zao zbog tvog gubitka, tesko i zamisliti kroz sta prolazis, ali tvoja upucenost na Boga je dragocjeni biser.

Nemam ti bas nekih pametnih rjeci reci sem da ti dam ovo molitvu, koja meni osobno zna pomoci da prodem teske dane i koja me zna dati takvu snagu da mogu uraditi svasta nesto sto i nace ne mogu kad se ne pomolim. Probaj pa ces vidjeti. Voljela bih svim svojim srcem na nades utjehu i da ti molitva donese snagu da ispunis tako veliku prazninu u tvom zivotu koju jedino dragi Bog moze popuniti.

ČETIRI STVARI KOJE DONOSE VELIKI MIR
1. Sinko, sada ću te poučiti o putu mira i prave slobode.
2. –Učini, Gospodine, što kažeš, jer drago mi je o tome slušati.
3. Trudi se, sinko, više ispuniti tuđu volju nego svoju.
4. Uvijek radije imaj manje nego više.
5. Potraži uvijek niže mjesto i budi svima podložan.
6. Svagda želi i moli da se Božja volja potpuno ispuni na tebi.
7. Evo, takav će čovjek ući u krajeve mira i spokoja.
8. – Gospodine, ovaj tvoj kratak govor nosi u sebi obilje savršenosti.
9. Škrt je riječima, ali pun smisla i bogat plodom.
10. Kad bih ga se mogao vjerno držati, ne bih se tako lako uznemirivao.
Toma Kempenac:”NASLJEDUJ KRISTA”
57
11.Ta kad god u sebi osjećam nemir i potištenost, otkrijem da sam odstupio od te
pouke.
12. Ali ti, koji sve možeš i želiš duši napredak, udijeli mi još više milosti da bih mogao
ispuniti ono što si govorio i ostvariti svoje spasenje.
Molitva protiv zlih misli
13.Gospodine, Bože moj, “ne stoj daleko od mene, pohitaj mi u pomoć” jer na mene
su ustale isprazne misli i mnogi su se strahovi oborili na dušu moju.
14.Kako proći neozlijeđen? Kako ih razbiti?
15.“Ja ću”, veliš, “hoditi pred tobom da poravnam uzvisine”; otvorit ću vrata tamnička
i otkrit ću ti tajne svetačke.
16.Učini, Gospodine, kako govoriš, da od lica tvojega pobjegnu zle misli.
17.To je moja nada i jedina utjeha da se u svakoj neprilici mogu uteći k tebi, u te se
pouzdati, iz dna te srca zazivati i strpljivo očekivati tvoju utjehu.
Molitva za prosvjetljenje duha
18. Prosvijetli me, dobri Isuse, jasnoćom vječnoga svjetla; izvedi iz doma srca mojega
svaki mrak.
19. Saberi premnoge rastresenosti i otjeraj silovite napasti.
20.Bori se za me odlučno i pokori zle zvijeri, to jest zamamljive požude, da “bude mir
u zidinama tvojim” i obilje slave tvoje u Svetištu, to jest u čistoj savjesti.
21. Zaprijeti i olujama. Reci moru: - Umiri se. Reci sjevercu: -Ne puši! I bit će velika
utiha.
22. “Pošalji svjetlost svoju i vjernost”, neka svijetle nad zemljom, jer ja sam zemlja
“pusta i prazna” dok me ne rasvijetliš.
23. Izlijsvoju milost odozgo, natopi srce moje nebeskom milošću, pusti vodu
pobožnosti da natopi lice zemlje i donese plod dobar i obilan.
24. Podigni duh pritisnut bremenom grijeha i sve moje želje usmjeri k nebeskim
dobrima, da okusivši slatkoću višnje sreće, zamrzipomišljati na zemaljske stvari.
25.Otmi me i otrgni od svake prolazne utjehe što je traže stvorenja, jer se moja čežnja
nijednom stvorenom stvari ne može potpuno smiriti ni utješiti.
26. Priveži me uza se nerazrješivom vezom ljubavi, jer jedino ti dostaješ onome koji
ljubi, i bez tebe cijeli svijet malo vrijedi.
__________________
13. Ps 71,12; usp. 27.12; 15. Usp. Iz 45,1-3; 18. Usp. Iv 17,5; 20. Usp. Ps 121,7; 1
Tim 3,9; 21. Usp. Mt 8,26; 22. Ps 43,3; Post 1,2; 23. Usp. Lk 8,15.

"Nasljeduj Krista" Toma Kempenac


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 sij 2013 10:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 kol 2012 21:39
Postovi: 92
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ono što je bilo na tragu mojih razmišljanja i pitanja, ali ne elaborirano kao što je Sudac napisao:

viewtopic.php?f=90&t=1630


Svatko bi trebao ovo pročitati, jer puno se ovdje govori kakav moraš biti, ali malo tko daje "know-how".
Od svega što sam pročitao ikad do sada, ovo mi je apsolutno sjelo odmah.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2013 19:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 stu 2012 13:21
Postovi: 81
Lokacija: Hercegovina
Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Hvala vam MarijaMarija i Veki na vašoj podršci :oops:
Upravo sam se vratio s Mise i osjećam se tako ispunjen sa dragim Isusom. Na misi sam osjetio i da je moja draga duša, moja žena, tako blizu mene. Zamišljam trenutak ljepote kada se opet nekada sretnem sa njom u Božjem kraljevstvu. Molim Boga da mi da snage i da bude uz mene da ne bih skrenuo sa pravog puta.
Zanima me vaše mišljenje o ovoj molitvici protiv sotone koju molim, jer me smeta u njoj što se obraća sotoni. Jeli ovo odobrena molitva od Crkve??( našao sam je na vjerskim i Katoličkim web stranicama)
Navodno ova molitva je upućena nekom vidiocu Barnabi prilikom Isusovog ukazanja?? Pošto sam i ja jako sumnjičav prema ovim privatnim objavama, ( niti vjerujem, niti nevjerujem u njih) zanima me vaš stav o ovoj molitvi ??
Pozdrav svima

Svi vi, mnogobrojni neprijatelji svete Smrti moga Učitelja Isusa Krista na Križu Kalvarije, ti kneže tame i pokvarenosti, oče svih laži, ja se klanjam smrti svoga Učitelja Isusa Krista i prikazujem Njegove patnje, Rane i Predragocjenu Krv iz Njegove Lijeve Ruke vječnom Ocu, za vašu propast, za vaše uništenje i vaše bičevanje. Amen.

Predragocjena Krvi moga Učitelja Isusa Krista - vladaj u meni i u životima svih ljudi. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2013 03:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 lis 2011 22:37
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zdravo,
volela bih da ti odgovorim na pitanje ali ne znam, nadam se da neko na forumu zna... uostalom, ako osećaš da ti ova molitva ne prija, nemoj da je koristiš. Bar ja tako radim...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2013 06:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Imaš od majke Crkve potvrđenu i odobrenu molitvu, sv.arhanđelu Mihaelu,
a, sotonu je već Isus pobijedio,
i "osigurao" i tebi i nama i tvojima "stan "
na nebu.
Moli.
.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2013 07:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 lis 2012 14:45
Postovi: 46
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi prijatelju, kao i Luciji koja je nedavno stigla na naš forum, tako i tebi neka dobri Gospodin daruje snage, milostiv neka bude u tvojoj boli i neka te utješi u sjećanju na tvoju dragu suprugu koja je sada s njim..

Tu smo za tebe. Iako je to samo kap utjehe, ipak prihvati i tu malu kap koju ti mi možemo darovati. A dobri Gospodin neka te stalno miluje utjehom i milošću.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2013 18:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
angel777 napisao:

Pored svoga očaja, tuge i samoće, trenutno osjećam jake napade grijšnih misli, ljutnje, srdžbe. Borim se protiv toga svim silama i stalno ponavljam : ISUSE TI SI U MENI, JAČI SI OD SOTONE . . . !! I kada se skrušim u molitvi i miru, takve misli me često napadnu :oops: Jednom prilikom na webu sam naišao na ovu molitvu koja mi pomaže da se malo smirim i pokažem sotoni da je Isus jači od njega:

Dragi Angel...
Oh,promakla mi ova tema nisam ju vidjela .. Koliko vidim ti se ovdje boris protiv grijeha ,i prisilnih misli koje dolaze za vrijeme molitve..Najjaca je molitva Oce nas...u to budi siguran ..Nemoj se uzrujavati zbog toga...nego samo kazi "Isuse,Ti mozes ako hoces da odklonis ove prisilne misli od mene.Molim Te podari mi mir i cisto srce" ...Ili formuliraj sam jednu recenicu ,neka budu tvoje rijeci i ponavljaj ju vise puta na dan...Ili potrazi "strelovitu molitvu" koja ti odgovara...to je obicno jedna recenica...i nju ponavljas vise puta...svakog dana.

Evo ovdje imas nekoliko..viewtopic.php?f=91&t=3761
Citat:
Zanima me vaš stav i stav Crkve ako ga ima, o ovoj molitvi. Jer osobno mi se ne sviđa što se u njoj obraća sotoni a ne Isusu ?

Ne znam,a ne mogu ni pronaci da ta molitva ima Crkveno odobrenje..Mozda je imaju Karizmatici ,a to je vec nesto drugo...Potrazit cu odgovor na to...mozda ce potrajati..
Da li je ovo stranica na kojoj si dosao do ovih molitvi..??
http://hr.wikisource.org/wiki/Misti%C4% ... usa_Krista


angel777 napisao:
Svi vi, mnogobrojni neprijatelji svete Smrti moga Učitelja Isusa Krista na Križu Kalvarije, ti kneže tame i pokvarenosti, oče svih laži, ja se klanjam smrti svoga Učitelja Isusa Krista i prikazujem Njegove patnje, Rane i Predragocjenu Krv iz Njegove Lijeve Ruke vječnom Ocu, za vašu propast, za vaše uništenje i vaše bičevanje. Amen.

Predragocjena Krvi moga Učitelja Isusa Krista - vladaj u meni i u životima svih ljudi. Amen.


Ostavi postrani ove molitve za sada...Nemoj da ih molis...Imas toliko drugih molitvi u molitveniku,koje cu ti pomoci da postignes rast u vjere ..A,ovakve molitve ( nisu za svakoga) Moli Gospinu krunicu...to ti je najjace oruzje protiv djavla...
Vjeruj i vidjeces da je tako...


(meni osobno se ne svidja ta molitva,i nikada je nebi molila)

Ovdje mozes naci mnoge molitve...a i traziti da mole za tebe..
viewtopic.php?f=91&t=7002


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr